• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Traktor nisam palio i nisam ništa dirao, izgleda dosta očuvano, nije radio više od 4 jutra zemlje, nije ni jednom upaljen u tih 7-8 godina, a do tada je dobro održavan. Ja ga osobno nebi ni palio dok se ne promijeni sve što je potrebno. Kolika može biti vrijednost tog traktora? :scratch
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
optreostite sto kvarim trenutacnu temu!

treba mi adresa ili web adresa ili slicno od nekoga tko montira hidraulicne volane na imt 560 i 539 ili slicno (moze i servo) znam da je negdsije bila gtwma o ovome ali ne mogu ju naci.
e da negdije na forumu sam vidio da se na imt 549 moze staviti neka kockica ispod sijedala iz koje se mogu izvuci jos dva dvoradna izvoda za hidrauliki gdije bi se to moglo naci

Puno Hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
maiky kaže:
optreostite sto kvarim trenutacnu temu!

treba mi adresa ili web adresa ili slicno od nekoga tko montira hidraulicne volane na imt 560 i 539 ili slicno (moze i servo) znam da je negdsije bila gtwma o ovome ali ne mogu ju naci.
e da negdije na forumu sam vidio da se na imt 549 moze staviti neka kockica ispod sijedala iz koje se mogu izvuci jos dva dvoradna izvoda za hidrauliki gdije bi se to moglo naci

Puno Hvala
Prvo pitanje Neispravan link obrisan!
drugo , u svakoj malo boljoj trgovoni dijelova
 
B

Bobo

Guest
maiky kaže:
optreostite sto kvarim trenutacnu temu!

treba mi adresa ili web adresa ili slicno od nekoga tko montira hidraulicne volane na imt 560 i 539 ili slicno (moze i servo) znam da je negdsije bila gtwma o ovome ali ne mogu ju naci.
e da negdije na forumu sam vidio da se na imt 549 moze staviti neka kockica ispod sijedala iz koje se mogu izvuci jos dva dvoradna izvoda za hidrauliki gdije bi se to moglo naci

Puno Hvala


Za dvoradne izvode koji ce funkcionirati neovisno o glavnom hidrauliku trebas i pumpu koja ide na postojecu u kuciste diferencijala, te dupli doradni razvodnik i 6 hidraulicnih crijeva. Samo pumpa (ne moze ici bilo kakva) kosta preko 2 000Kn a nemas ju sto vidjeti, razvodnik dupli, jednoradno-dvoradni isto oko 2500Kn crijeva su po nekom pravilu 100kn/metar pa si racunaj koliko ti se to isplati.

Hidraulik volan an 539 ti ne treba, osim ako imas utovarivac naprijed. Previse je tu zezanja i natezanja da bi se upasalo, a sasvim nepotrebno po meni. Za 560 mozes naci polovne sisteme u oglasniku. Dosta rijetko se pojave, ali bude. A ako zelis novi sistem hidraulicnog volana, kostat ce te koliko i traktor ;)

Servo cilindar mozes pronaci kod nekog mehanicara koji se bavi traktorima, mislim da ne postoji mehanicar koji ti s traktora nije skidao, posto je to dosta musicav sistem ako se ne odrzava, pa se kvari cesce nego rjedje ;)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Naravno Bobo imam na starom 533 utovarivac riko ribnica super stvar za krcanje kokosjeg gnoja i znam da je na njega skoro nemoguce staviti servo ili hidraulicni volan ali mislim si kupiti polovni 539 on na motoru ima mogucnost staviti hidro pumpu.... pa sam mislio da ako se moze staviti hidraulicni volan a i zvao Jurval za one MF 245 i moze se dobiti sa sevo volanom tako mi rekli 4500 kuna nije malo ali ako traje dobra invensticija

a drugo
idem pogledati jedan IMT 560 84 ili 86 god koi nema servo volan pa .... ako se moze montirati bilo bi ga lakse okretati ako ne mislim odustati od kupnje

a trece
jednom sam vidio te izvode i ja imam na 533 nesto slicno ali samo jedan dvoredni koi radi ko jednoredni povrat je preko uljevnog cepa
za rolo balirku manju 120*120 moga bi je bes problema vrtiti 560 ali mi treba jedan dvoredni i jedan jednoredni izvod posto dok je zakopcana za kuku balirka hidraulika na traktoru je nepotrebna onda mi nebi trebala dodatna pumpa u mijenjacu a i moglo bi se mislim staviti ako se radi servo ili hidraulicni volan jos jednu u seriju spojenu ako ima mijesta i samo izvuci ulje iz mijenjaca i napraviti povrat.....
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
problemi problemi problemi...
spojio sve kako je puknuti naškrabao, ali teško se okreće anlaser ( akumulator sigurno pun i nov), a i dimi, pa mi se čini da nešto ne valja s anlaserom. Čujem samo kako opali magnet, ali onda ništa od vrtnje, počne samo dimiti i ništa. Sa kratkim spojem na magnetu upali.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
to i meni bilo nemre okrenut dva akumulatora od 110Ah spojeni i ništa,otišla neka spojka ili kak več mi rekli da se zove.
reparacija 600kn.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Patrik kaže:
problemi problemi problemi...
spojio sve kako je puknuti naškrabao, ali teško se okreće anlaser ( akumulator sigurno pun i nov), a i dimi, pa mi se čini da nešto ne valja s anlaserom. Čujem samo kako opali magnet, ali onda ništa od vrtnje, počne samo dimiti i ništa. Sa kratkim spojem na magnetu upali.
Kratko spojiš a "magnetu" one dvijee debele matice ili plus dovedeš na priljučno mjesto 50 ?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
na 50 dopeljem + sa bravice sa tri kontakta....onda nece i počinje dimiti i grijati.....ali kada ga palim uz pomoć odvijača onda upali bez muke,to mi rekao majstor da tako palim dok ne nabavim bravice....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel ti spajaš odvijačem 1 i 3 ili 1 i 2 ?
Gdje se dimi ?-kod alnasera ili bravice?
rvdhlc.jpg
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
ovako, dok još nisam imao ni bravica ni ničeka, bio je samo debeli kabel sa plusa na broj 1, i onda ja metnem između tih dviju matica ili odvijač ili ključ, i neki put upali odmah ako magnet odmah šibne, ili se zavrti samo motorin.
E sada sam ja napravio sve kako treba, znači na 50 + sa bravice, itd. ali dimi se iz magneta. tj. čujem samo magnet kako upali ali zavrtit nece, kako da je baterija na nuli, ali ponavljam nije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U tom magnetu tj automatu imaju dvije špule ili ti namotaja -tj ,elektro magneta .
Jedan služi za privlačenje kotve kaj ima za cilj uzubljivanje zubaca bendixa i zamašnjaka .On je jači ,bla,blab,al ...
i drugui koji skuži za" pridržavanje " uzubljenog bendixa .On je 2-3 puta slabiji od gore spomenutog koji privlači bendix
U tom automatu su još i kontakti koji "prenesu" (+) na el. motor alnasera .
Kada ti odvijačem spojiš 1 i 3 zaobilaziš te kontaklte koji dovode ( +) alnaseru i zato IMT upali .
Pošto je tada u funkciji samo namotaj za pridržavanje desi ti se nekad da samo zavrti "na prazno" a nekd i uzubi ,pa upali normalno .
Da ne duljim automat ti je ukur cu , možda ako se može rastaviti pomogne jedno čišćenje i podešavanje ..ali ti to nemoj petljati jer ga budeš morao u košari nositi ka majstoru ..tada ti i trošak bude veći .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
daniels kaže:
to i meni bilo nemre okrenut dva akumulatora od 110Ah spojeni i ništa,otišla neka spojka ili kak več mi rekli da se zove.
reparacija 600kn.
ti imaš 533 , samim tim i skroz drugi tip alnasera
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Odgovorio sam ti na stranici prije , to kaj si ti dalje filozofirao s bobom rješi s njim.
Ti bi neš kupio , neš mukte dobio , neš montirao preko linkova -nejde to tako .
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
puknuti kaže:
Odgovorio sam ti na stranici prije , to kaj si ti dalje filozofirao s bobom rješi s njim.
Ti bi neš kupio , neš mukte dobio , neš montirao preko linkova -nejde to tako .


ok, ok
mir mir kuco mali ne reži bes potribe
nije ni čudo da si sam sebe nazva "puknuti"
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Da ne listam puno po stranicama, ima ih 204, možda je već pisano o problemu ali ja ću ga ponoviti:

Na 560 hidraulik mi počeo jako sporo dizati pa na kraju njive moram zastati 5-10 s da se stroj podigne pa molim znalce da me upute odakle da počnem pregled, inače na tom traktoru prije 10 godina mjenjane kulise na pumpi, sam sam to mjenjao, 2008 podešavana visina dizanja poluga, inače nije htio dovoljno podići stroj od zemlje pa bio problem okrenuti s plugom to sređeno sad počeo sporo dizati, inače ulja ima dovoljno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh