• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
..na magnetu .na alekropokretač dolazi "debeli" plus s akumulatora i pod taj isti vijek je spojena neka tanja žica( 30) kojom se napajaju trošila tj kontakt brava .
Nečeno ovako daleko dogurati , prouči dobro šemu i sve bude OK
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
mozda ovako......
instalacija.jpg

samo ne znam za sta sluzi oznaka 50 na automatu alnasera :scratch
koliko znam tamo se nalaze tri kontakta: dva kontakta s vijcima/maticama na jedan ide debeli kabal s akumulatora i dvije zice, jedna sa alternatora a druga se pruza do kontakt-brave na kojoj se nalazi osigurac 30 A;
drugi vijak se spaja sa izvodom iz statora alnasera
treci kotakt je na stopicu ili mali vijak, to ustvari sluzi za startanje......dolazi sa brave palenja

samo sto ja radim po malo drugacijoj semi (proizvodjaca Fadip)
30 - + sa akumulatora (alnasera).....obicno ne stavljam osigurac
56a - kratko svjetlo
56b - dugo svjetlo
57 - pozicija prednja (gasi se nakon sto se upale svjetla; polozaj kljuca 2 i 3)
58 - pozicija zadnja, ostaje upaljena zajedno sa svjetlima
15 - brava palenja
54 - stop svjetlo, sirena i ostalo za sta treba

mada kad kupim neke jeftine brave uvijek probnom lampicom provjeravam gdje sta "izlazi", nekada budu zamijenjena duga i kratka svjetla, takodje brava palenja nekada nema nikakve oznake pa treba uganjati gdje sta ide.......
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
ajde probat čemo vako i onako...nekako mora šibat.
osigurač od 30A između akumulatora i prve brave broj 30 se preporučuje ili?
 
Z

zvonko jagecic

Guest
Bok !

Kao sto sam vec i pisal, dosel novi 539 a mene nema doma a javil se vec i neki problem.
Na papirima koje smo dobili kod isporuke za motor pise da je IMR M33/T, 28,7 kw.
Jucer zove direktor Auto - Poljostroja moju zenu i veli da je doslo do zabune i da ce poslat nove papire za traktor.
Veli da je drugi broj sasije i da je snaga motora 29,5 kw.

Kod dogovora sam rekel da necu bugarski motor a oni su mi odgovorili da vise ni ne ugradjuju bugarske motore jer je firma zatvorena. Sad mi nis nije jasno i neznam kaj su iskemijali. Nadam se na nije bugarski motor ili neki testni :scratch .
Ako neko kuzi o cemu se radi molim ga da mi odgovori.
 
F

farmerLuka

Guest
Ako je motor IMR m33/t 29/5 kw trebo bih da bude klasicni motor sto se ugradjuje na 539 a bugarski razlikujes po tom sto bugarski ima filter ulja s lijeve strane motora a mjerac ulja s desne originalni imr motor ima obrnuto.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Patrik kaže:
ajde probat čemo vako i onako...nekako mora šibat.
osigurač od 30A između akumulatora i prve brave broj 30 se preporučuje ili?
Naš Štore je imal taj osigurač i stalno su bili problemi s njim. Zadnjih 28 (od njegovih 29) ga nema.
Osim toga, ako imaš alternator, pazi kam je spojen. Nama su izgorile diode upravo zbog toga lošeg osigurača. Između alternatora i adebelog kabla na anlaseru nesmije biti osigurača. Prema instalaciji (dakle, prema tvojoj klemi 30 na bravi) može biti, ali je bolje ako ga nema.
 
Z

zvonko jagecic

Guest
Bok Luka,
i hvala ti na odgovoru.
Zena mi je poslala neke slike i vidi se da je mjerac ulja s lijeve strane. S desne strane se ne vidi tocno filter ( neka dva komada su kod spricanja valjda omotali folijom i na tome je hrpa farbe ) ali po svemu sudeci je to ipak IMR motor.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pozdravljam sve

Imam sanse kupiti IMT 560 84 god za 3300 eur
u osrednjem stanju 3 brzine brojac sati ne radi kabina bez grijanja i mehanicki volan....


koliko bi me dosla ugradnja servo volana?????
 
V

vedo

Guest
Dobar IMT samo zašto je stavio prednje točkove od duplaka,kad nije duplak :?: :?:
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Evo mene...znači sve spojim po shemi, magnet radi, izbaci bendix i sve to, ali kada žicu broj 1. spojim na kontakt 30, odmah mi počne paliti traktor iako je još jedna brava poslije toga... ili su brave u k.... ili nemam pojma....ali po shemi to nebi smijelo startati.

Untitled-1-1.png
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sve si smoto , žice br. 1. ne treba , a ovu drugu koju si spojio na 30 si vjerojatno spojio na 50 .
Na slici ti je oznaceno priblizno bojama kao kaj sam ti oznacio na šemi dvije stranice ispred .
Spetljao si spoj na alnaseru , daj poslikaj da ti objasnim u slici ;)
34rd4s3.png
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
a u tom grmu leži zec.... ja sam sa magneta vukao dvije žice, jednu sa 50, a drugu sa suprotne strane koji sam smatrao broj 30...
ok...probat ću sutra
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Stvarno ne znam kaj je ta suprotno od 30 ?
Na "magnetu" imaš dva priključna mjesta preko vijka M10 ili M12 .Jedan (vanjski) ide na plus pola akumulatora ( to je onaj debeli) i drugi(unutarnji) koji ulazi u tjelo alnasera.
I imaš priključno mjesto 50 kojie je ili faston spojnica ili pod vijek cca M4 .
 
Na vrh