• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

F

farmerLuka

Guest
Sa desne strane traktora je inbus za kotrolu ulja kraj rucke za ukljucivanje kardana i ulje samo TRANSHIHROL 85 ne hipenol
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
DELO1 kaže:
Da ne listam puno po stranicama, ima ih 204, možda je već pisano o problemu ali ja ću ga ponoviti:

Na 560 hidraulik mi počeo jako sporo dizati pa na kraju njive moram zastati 5-10 s da se stroj podigne pa molim znalce da me upute odakle da počnem pregled, inače na tom traktoru prije 10 godina mjenjane kulise na pumpi, sam sam to mjenjao, 2008 podešavana visina dizanja poluga, inače nije htio dovoljno podići stroj od zemlje pa bio problem okrenuti s plugom to sređeno sad počeo sporo dizati, inače ulja ima dovoljno...

Tu ga je bilo dosta a sad ga fali skoro pola :scratch
Ako se izgubilo u ovih par dana onda nije riješen problem.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Ma još od jesenas on zeza, curi klip na beraču, klip na viljuškaru, klip na prikolici i eto gdje je ulje iscurilo, je kupio još deset litara transhidrol 85 i sipao nasu 18-19 litara i sad radi
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
ekipa danas sam nakon 22g uspio sasut zadnje staklo na kabini orašje!!!!! Jel netko zna koliko dođe i gdje se može kupiti zadnje staklo. ručke tanjurača su mi ga uništileeee :oops: :oops: , sasulo se u milion komadića!!!!!! :( :(
traktorić je 539
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ddalibor kaže:
ekipa danas sam nakon 22g uspio sasut zadnje staklo na kabini orašje!!!!! Jel netko zna koliko dođe i gdje se može kupiti zadnje staklo. ručke tanjurača su mi ga uništileeee :oops: :oops: , sasulo se u milion komadića!!!!!! :( :(
traktorić je 539
Isto tako mi je i frend razbio stakla,onda je stavio pleksiglas,kaže da je puno bolje,savitiljivo je i ne puca,a prolazi na tehničkom kao i staklo!
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
V

vedo

Guest
I kod nas je jednom čovjeku puklo staklo baš isto na 539 al ga je on odjebo pa nije stavljao novo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
vedo kaže:
I kod nas je jednom čovjeku puklo staklo baš isto na 539 al ga je on odjebo pa nije stavljao novo

Je bormeš je.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Evo da vas pitam neka pitanja.
1. Zašto mi cijedi ulje kroz ovu malu rupicu?

100403_140846.jpg


2. Čemu bi služilo kada ručicu za kardan spustim prema dolje?

100403_145418.jpg


3. Koliko bi koštala i gdje bi se mogla nabavit ova špricaljka, treba mi ih 5 komada.

100403_144414.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
1 zato jer je otišel semering.
2 kardan preko pogona (probaj spustiti nebu joj krv potekla :lol: )
3 nemam pojma.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Fala na odgovorima.
Što se tiče kardana i ručice za dole, to bi služilo za prikolicu s kardanom?
Špricaljka je dio atomizera Agromehanika, ako šta pomogne.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Štrcaljke u svakoj malo boljoj poljoprivrednoj apoteci ..čak prije kod njih nego u trgovoni rezervnih dijelova .
U tvom kraju na glasu je Voger ..pa pitaj ;)
Ako ne kod njih "dobro" u Zagrebu ..pošalju ti poštom ili mejlom
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
I dolje i gore kad gurneš ručicu radi kardan gore preko motora dolje preko mjenjača najviše se koristi opcija gore preko motora obje opcije služe za bilo koji priljučak na kardan samo ako traktor može tjerat taj priključak.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
opcija dole kardan radi samo kad traktor ide znači kad stoji kardan neradi
 
M

mladi gazda

Guest
Hm i meni ulje curi tam dise sajal ušteka pa sam baš mislo pitat otkud to............. ja sam izvadio semering i vidio da je loš al se bojim da će to i dalje curit iako kupim novi.............

............mladi gazda............
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
ali za šta je ta rupica, neznam čemu to služi, valjda da te upozori da je semering pri kraju :D :D :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Ta rupica ti služi tome da ti faca ne nastrada.
:idea: Predpostavimo da sajla i božir dihtaju i ulje uđe u sat rasprsne se staklo i dobiš posjekotine po faci :!:

Ali ovo nije šala. Čovjeku se na mf-u rasprsnul sat od multia i sreča da nije ostal bez očiju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh