• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

V

vedo

Guest
matrix123456 kaže:
muhanicar kaže:
matrix123456 kaže:
ma malo i u rikverc ali cisto sumnjam da b i naprijed mogao bez lanaca
Bobo jeb...la te sezona kombajni i žito. :lol: :lol: :lol:
Pa jel ti vidiš kaj ovaj čovek pripoveda. :lol: :lol: :lol:

xaxaxaxaxax da da cucemo i njegov komentar na to koji ce bome biti poooooooodugacak :mrgreen: :mrgreen:

Bobe nema jer vjerovatno kombajnira pšenicu,ali kad završi biće :axe: :axe: :axe: :axe:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
a neka i bude,jer on moze dobro objasniti stvaqri a i ima dobro znanje o traktorima a i posjeduje taj imt pa ce nam reci sto je ovako mrtav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Mislim da ti bu isto odgovoril kao i ja. :scratch
Svi problemi su u pilotu. ;)
 
Z

zetormanlover

Guest
BAGERISTA kaže:
zetormanlover kaže:
Pozdrav kolege poljoprivrednici..
Ma, mene zanima dal se novi modeli IMT traktora proizvode bez kabine odnosno ima li IMT mogucnost da kupis traktor bez kabine.. Jer kad sam nazvao trgovca koji prodaje IMT traktore on mi je rekao da takvu mogucnost nemam na niti jednom modelu vise, sto je meni malo cudno.. Pa ako se netko razumije vise od mene bih molio da mi odgovori.. Unaprijed hvala.. ;) ;)

To je laž,reci ti njemu da laže slobodno i da ga sram može bit kad daje netočne izjave... :axe:
Osobno mogu potvrdit,jer mi je susjed kupio traktor newholand,bez kabine,,po meni je napravio veliku grešku,jer pogotovo kad bude radio s malčerom(manji malčer) neče mu bit ugodno i da izađe čist iz kabine:blackeye :blackeye :? ,ali nema veze njegov izbor....bez kabine ga je došao koštat jedno 4500eura,manje,tako mi je on rekao ...
Tako da ne vijerujem da IMT,ne prodaje traktore bez kabine,kad i danas možeš kupit 539,bez ili sa kabinom.......ako ima od drugih proizvođača,zašto nebi bilo od njih :lol: :lol:

Tako da ti reci tom trgovcu,ako ga nije volja radit neka traži drugi posao,a ne ljudima davat netočne informacije...... :twisted: :evil:

Hvala kolega na odgovoru... Ma i meni je bilo cudno kad mi je to rekao i ostao sam u cudu zato sam odmah odlucio ovdje ispitati da li netko nesto vise zna. Za 539 znam da ga mozes dobit bez kabine, bar onaj model stariji, bez obrtne limarije.. Ali ja sam pikirao na 549 ili mozda nesto vece jos.. 8) 8)
 
B

BAGERISTA

Guest
zetormanlover kaže:
BAGERISTA kaže:
zetormanlover kaže:
Pozdrav kolege poljoprivrednici..
Ma, mene zanima dal se novi modeli IMT traktora proizvode bez kabine odnosno ima li IMT mogucnost da kupis traktor bez kabine.. Jer kad sam nazvao trgovca koji prodaje IMT traktore on mi je rekao da takvu mogucnost nemam na niti jednom modelu vise, sto je meni malo cudno.. Pa ako se netko razumije vise od mene bih molio da mi odgovori.. Unaprijed hvala.. ;) ;)

To je laž,reci ti njemu da laže slobodno i da ga sram može bit kad daje netočne izjave... :axe:
Osobno mogu potvrdit,jer mi je susjed kupio traktor newholand,bez kabine,,po meni je napravio veliku grešku,jer pogotovo kad bude radio s malčerom(manji malčer) neče mu bit ugodno i da izađe čist iz kabine:blackeye :blackeye :? ,ali nema veze njegov izbor....bez kabine ga je došao koštat jedno 4500eura,manje,tako mi je on rekao ...
Tako da ne vijerujem da IMT,ne prodaje traktore bez kabine,kad i danas možeš kupit 539,bez ili sa kabinom.......ako ima od drugih proizvođača,zašto nebi bilo od njih :lol: :lol:

Tako da ti reci tom trgovcu,ako ga nije volja radit neka traži drugi posao,a ne ljudima davat netočne informacije...... :twisted: :evil:
,,,ako se varam neka slobodno neko ispravi.....


Hvala kolega na odgovoru... Ma i meni je bilo cudno kad mi je to rekao i ostao sam u cudu zato sam odmah odlucio ovdje ispitati da li netko nesto vise zna. Za 539 znam da ga mozes dobit bez kabine, bar onaj model stariji, bez obrtne limarije.. Ali ja sam pikirao na 549 ili mozda nesto vece jos.. 8) 8)


Ponavljam,,možda se varam ali po meni bi trebalo bit isporuke bez kabine,i na večim modelima,,,sa znatno nižom cijenom.... :scratch

Možda je malo bedasto pitanje,,,ali zašto kupuješ traktor bez kabine????? :roll:
 
Z

zetormanlover

Guest
Možda je malo bedasto pitanje,,,ali zašto kupuješ traktor bez kabine????? :roll:[/quote]

Nije bedasto pitanje kolega, stvarno vecina ljudi danasnji dan kupuje traktore s kabinama, ali meni one jednostavno ne odgovaraju.. Po ljeti vruce za popizdit, pa je slabija preglednost ako radis neke odredjene poslove, a i cijena traktora je znatno visa sa kabinom, ali primaran razlog je sto meni one ne odgovaraju.. Probao sam radit sa vise traktora koji su imali kabine i nisam bio odusevljen, pogotovo sa IMT 539 od mog susjeda.. Kad se ono zeljezo oko mene zagrijalo osjecao sam se ko da sam u pecnici.. :lol: ....onda sam skinuo vrata pa mi bio propuh i jos se prehladio.. Mislim, katastrofa!! .... Po zimi svaka cast ako je kabina s grijanjem to je odlicno ali ako je neka kabina bez veze ko sto imaju bivse Jugoslavenske marke traktora, onda kad kod nas vjetar zapuse (a kod nas bude jak vjetar po zimi, bura i to) pa kad ti na sve strane pocne ulazit onda bolje bit bez icega.. Kabina moze ako ima unutra sve komoditete, klimu i to ali ja sebi takav traktor sa takvom kabinom ne mogu priustiti zato i kupujem IMT, a njihove kabine su katastrofa, kolega Bobo koji je obozavatelj IMT traktora mozda se nece sloziti samnom ali to je samo moje skromno misljenje.. Evo kolega nadam se da sam vam pojasnio... ;) ;)
 
V

vedo

Guest
Zetormanlover,ti si u prošlom postu napisao da pikiraš na traktor IMT 549 ili snažniji.Ja bih ti preporučio IMT 560,koji ja imam i to bez kabine.Traktor je odličan orač,ali je za svoju snagu pretežak,dok snage ima dovoljno.Mane su mu previsoki blatobrani pogotovo na traktoru na bez kabine,doslovno se ne vidiš dok voziš traktor i kočnice su njegova glavna mana,kod većine ili slabo rade ili nikako ne rade.Pored njega imaš na izboru IMT 558,565 i 577 bez kabine koji su također jako dobri traktori
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
ima i novija linija 560 koji ima nie blatobrane i bolju kabinu pa je puno pregledniji
svi što je vedo nabrojao su jako dobri traktori,za što ti treba traktor ?
 
B

Bobo

Guest
Evo mene, tko za mane pita...

Dakle, po pitanju onog 549 i voznje u rikverc s prednjim pogonom. Stos je kao prvo lose zadnje gume, neoriginalan prednji pogon, traktorist koji ga ne zna voziti kako treba, i prednje gume nisu okrenute "naopako" sto bi zlobnici rekli :twisted: ...

Da vidis kako bi se cika Bobo tu popeo u rikverc, da bi se samo prasilo, cak i po mokrom ;)

Treba mu samo dati GAS i taj traktor se tu penje kao dovokoza... A ovaj ga nesto spara i vrlo lako odustaje...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,039
Bobo, nebi to puno pomoglo. Fali mu prednja špera, a za vozača se slažem.
Na skliskom je bolje ići polakše, jer gume imaju bolji "grip".
 
B

Bobo

Guest
ZJ, po sumi treba GAS... da se lisce i kojekakve grancice maknu sa zemlje da dodjes do tvrdjeg sloja... Vjeruj mi, ide u rikverc i bez prednje spere, samo treba imati "pravilno" okrenute prednje gume...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,039
Bobo kaže:
ZJ, po sumi treba GAS... da se lisce i kojekakve grancice maknu sa zemlje da dodjes do tvrdjeg sloja... Vjeruj mi, ide u rikverc i bez prednje spere, samo treba imati "pravilno" okrenute prednje gume...
Nebi to ovdje puno pomoglo, jer je teren u X, a pogledaj kak se vrte nasuprotni kotači. To sam doživil na Štoreu, i pomoć je bilo uključivanje (zadnje) špere. Na Same-u nemam takvih problema.

Istina, ovaj ima čudan prednji pogon. Tvoj ima utege u kotačima, pa bi to sigurno koristilo. Ovo s okretanjem guma...pa valjda bi bar malo pomoglo.
 
B

Bobo

Guest
Da se razumijemo, spera koja god da je, u ovakvim situacijama OBAVEZNA... bez ukljucene straznje spere ne bih ovo ni pokusavao, jer nead ta "sitnica" pomogne i puno vise od ocekivanog...

Same mi tu nemoj trpati, jer je to naspram ova dva koja nabrajamo TRAKTORCINA ;) ;)
 
Z

zetormanlover

Guest
Vedo: Hvala na preporuci kolega, ali moji doma su malo alergicni na taj IMT 560, moj ujak radio snjim i skoro poginuo zbog slabih kocnica, a traktor bio skoro nov.. Ali OK, to je bila ona njastarija serija sa farovima sa strane, od onda sam cuo da su bila golema poboljsanja, ali opet ne znam bas... Za 577 cujem samo pohvale, sad svatko svojeg konja hvali ali vjerujem da su to dobri i izdrzljivi traktori.. Najbolje bi bilo kad bi se jos proizvodili IMT 558 e onda nebih dvojio, za te traktore se pak svatko kune da su fenomelnlani.. Ja osobno nemam porevelikih iskustava sam IMT traktorima posto ih doma nikad nismo preferirali, radio sam sa 539 i 540 od susjeda ali samo neke sitnarije i to dok sam njemu pomogao, ali mislim da mi se isplati kupiti IMT s obzirom na cijenu ovih ostalih marki, pogotovo mojih najdrazih Zetora koji su kirminalno poskupili.. Zelio bih kupiti novi IMT ali cujem da to nije bas dobra ideja tako da sve intenzivnije razmisljam o nekom rabljenom.. 577 prije svega.. 8)

Nenad393: Traktor bi radio manje vise sve poslove koji trebaju, znaci nije da cu ga drzati samo za oranje i to, radio bi i u oranju, i tanjuranje, prijevoz, baliranje po potrebi, tako da zelim da je traktor dobar, snazan, brz i okretan.. Inace doma imam Zetor 4712 i Zetor 5211 koji su izvrsni tako da sam razmisljao i o kupnji polovnog Zetora ali i njihova je cijena sad nabildana do maksimuma.. :( :?

Marko93: Kolega vi ste rekli da je bilo kakva kabina dobra, e tu se ne slazem s vama, ja cu radije da je traktor bez kabine nego da ima kabinu u banani kao stari modeli IMT ili Torpedo traktora.. Ono da je otvorena odiza, to meni nikako ne odgovara, taj propuh i to.. Onda radije cu bit bez nje.. A da je kabina lijepo zatvorena, unutra klima, radio i to to je druga stvar, ali bilo kakva ne dolazi u obzir.. :)
 
B

BAGERISTA

Guest
zetormanlover kaže:
Možda je malo bedasto pitanje,,,ali zašto kupuješ traktor bez kabine????? :roll:

Nije bedasto pitanje kolega, stvarno vecina ljudi danasnji dan kupuje traktore s kabinama, ali meni one jednostavno ne odgovaraju.. Po ljeti vruce za popizdit, pa je slabija preglednost ako radis neke odredjene poslove, a i cijena traktora je znatno visa sa kabinom, ali primaran razlog je sto meni one ne odgovaraju.. Probao sam radit sa vise traktora koji su imali kabine i nisam bio odusevljen, pogotovo sa IMT 539 od mog susjeda.. Kad se ono zeljezo oko mene zagrijalo osjecao sam se ko da sam u pecnici.. :lol: ....onda sam skinuo vrata pa mi bio propuh i jos se prehladio.. Mislim, katastrofa!! .... Po zimi svaka cast ako je kabina s grijanjem to je odlicno ali ako je neka kabina bez veze ko sto imaju bivse Jugoslavenske marke traktora, onda kad kod nas vjetar zapuse (a kod nas bude jak vjetar po zimi, bura i to) pa kad ti na sve strane pocne ulazit onda bolje bit bez icega.. Kabina moze ako ima unutra sve komoditete, klimu i to ali ja sebi takav traktor sa takvom kabinom ne mogu priustiti zato i kupujem IMT, a njihove kabine su katastrofa, kolega Bobo koji je obozavatelj IMT traktora mozda se nece sloziti samnom ali to je samo moje skromno misljenje.. Evo kolega nadam se da sam vam pojasnio... ;) ;)

Svaka čast,svako ima svoje gledanje na nešto pa tako i vi..u potpunosti se slažem s tvojim mišljenjem,a i sa kolegom Bobo,,,da su imt-i dobri traktori,čak s mojeg gledišta i odlični :mrgreen: samo šta je uvezi komoditeta i finesa ostao isti..... :lol:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
@bobo @zj

ok mozda nije orginalan prednji most,i trebo mu je gas dati ali mal itomo vinkovic koji imam i za koji su traktori tipa 549 traktorcine on izlazi tu vrlo lagano ne bi ni tocka okrenuo kako oces naprijed ili nazad,a speru rjetko pa i nikako ne koristim,mad mozda dolazi do izrazaja sto je moj traktorcic lagan svega 800kg bez mene :mrgreen:

sto se tice imt traktora i njihovog kvaliteta za mene jednio valja 558 jer je stvarno zivotinja od traktora a onaj 559 je isto sila, od manjih valja 539 a 533 sa odlicnim motorom je stvarno dobar traktor

sta je ovom sa hidraulikom ili je do vozaca

http://www.youtube.com/watch?v=Q3g0bXBV3ZE
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Dijete drago, nije ni do vozača ni do hidraulike na traktoru. Pogledaj bolje, neće stranica na prikolici da se otvori.. A znaš što se dogodi kad kipaš s zatvorenom stranicom :roll:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma i ja sam predpostavio to ali mi nekako cudno izgledalo ovo cimanje prikolice koje sigurno nije dobro
a i teska mu ova zemlja jedva je rasturi po putu
 

Najnoviji postovi

Na vrh