• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

BAGERISTA

Guest
vedo kaže:
Neki dan se jedan moj prijatelj sprdao i rekao:

IMT - INDUSTRIJA MAŠINA TORPEDO

:lol: :mrgreen:
 
M

mladi gazda

Guest
joj da moj pajdo ovo vidi samo bi reko: Joj Bože Bože pa ljudi zbog toga ginu a on se zeza..............
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Moj 539 4*4 , stao je pokazivač radnih sati, i to točno na 100,0 također stakla u vratima su počela odpadati, zatim počelo je zajebavati paljenje( dok držim ključ okrenut za paljenje ništa, onda moram drugom rukom po ručkici za spori\brzi hod šaltat dok kresne. To onaj prekidač nešto zeza! Pukla guma pri vrhu kilera di se voda vrača u kiler, doljnja guma također sva spucana. Također ulje u posudi za hidraulički volan ispod minimuma, izbacilo ga kroz mjerač (serviser reko kad sam mu se požalio na to da je to normalo da višak izbaci van WTF??)
Ja mislim da treba nadoliti ali neznam koje ulje?
U knjizi od traktora su sva neka srpsaka ulja i specifikacije?
Dakle neko ulje koje ima za kupiti na benziskim postajama kod nas?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Imam pitanje za vrsne poznavaoce IMT-a kao što je npr Bobo :mrgreen: ... kolika je maksimalna podizna moć na stražnjim polugama IMT-a 533 - 539? Treba mi ta informacija u kg i to ako može provjereno u praksi, znači ne teoretski nego koliko stvarno može podići na polugama, bez obzira da li mu se digne prednji kraj, to bi se riješilo sa kontra utezima...
Hvala :blackeye
 
F

farmerLuka

Guest
ja sam sa mojim 539 digao cisternu goriva pastocnu od 1000l punu ali je sve zivo na njemu skrcalo nebi to vise nikad radio
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
To bi značilo da si digao 1 tonu...i on to stvarno može podići na svojim polugama i izdržati?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma pazi ovo moj tomo vinkovic moze da podigne na polugama 3 tone :shock: sa svojom hidraulikom tako pise u prirucniku ali ja to racunam jedno dvije tone iskoristenosti pumpe posto je malo stara a i remen nije nesto,ali sad kako traktor i poluge da podnesu taj pritisak kad sam trakitor nije tezi od 800kg :?: dakle nije bitno koliko dize hidraulika traktora nego koliko on moze podnijeti opterecenja,a sa svojim polugama cisto sumnjma da 539 moze nositi tonu
 
V

vedo

Guest
zjockoo kaže:
To bi značilo da si digao 1 tonu...i on to stvarno može podići na svojim polugama i izdržati?

Pa rekao si da ćeš koristiti tegove :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zjockoo kaže:
Imam pitanje za vrsne poznavaoce IMT-a kao što je npr Bobo :mrgreen: ... kolika je maksimalna podizna moć na stražnjim polugama IMT-a 533 - 539? Treba mi ta informacija u kg i to ako može provjereno u praksi, znači ne teoretski nego koliko stvarno može podići na polugama, bez obzira da li mu se digne prednji kraj, to bi se riješilo sa kontra utezima...
Hvala :blackeye
Da nisi u tom gvožđu ne bi zamjerio .Podizna moć na krajevim pouga u odnosu na cisternu kojoj je težište xx od kraja poluge nije isto .
Di je sad VTZ da to elaborira prema uzorku pokošene trave :scratch
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Oko 700-800 kg diže garantirano ali mu je previše i muči se ovo kažem za 539 i 542. Dizane roto bale sa "čovjekom utegom" od 100 kg na prvom kraju. Nije preporučljivo.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
matrix123456 kaže:
ma pazi ovo moj tomo vinkovic moze da podigne na polugama 3 tone :shock: sa svojom hidraulikom tako pise u prirucniku ali ja to racunam jedno dvije tone iskoristenosti pumpe posto je malo stara a i remen nije nesto,ali sad kako traktor i poluge da podnesu taj pritisak kad sam trakitor nije tezi od 800kg :?: dakle nije bitno koliko dize hidraulika traktora nego koliko on moze podnijeti opterecenja,a sa svojim polugama cisto sumnjma da 539 moze nositi tonu

matrix malo si u krivu to što pišeš, te te moram ispraviti.
Što se tiče traktora "Tomo Vinković" uvlačena sila hidrauličkog cilindra na radnom tlaku od 120 bara (TV serije 400,500 i 700)
je 3,5t, a podizan moć na krajevima polugama je 350 kg,
dok kod TV serije 800 je uvlačena sila cilindra 4,2 t na radnom tlaku od 160 bara,
a podizan moć na krajevima poluga je 650 kg....
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
hvala zbalija na ispravkama te podatke sma i ja dobio samo nisam stigo da se sam ispravim,inace i to je mnogo za njega ako se racuna da je tezak samo 800kg
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Imam pitanje u vezi 577. Negdje sam nacuo da je motor kod njih isti kao i na TAM-ovim kamioncicima tj. da je Rakovica pravila isti model za imt 577 i za popularne tamice. Koliko ima istine u tome i koliko konja zapravo ima taj motor je li oko 85 cini mi se :?: :?:
 
D

DSC1416

Guest
u TAM-iću "2001" je isti motor ko u imt 565 čini mi se rakovica m33 motor 64ks....u imt 577 je isti motor ko u TAM-iću 80T50 i slični.......motor paše na šraf ali govore mehaničari da treba druga bošpumpa neznam sad
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
DSC1416 kaže:
u TAM-iću "2001" je isti motor ko u imt 565 čini mi se rakovica m33 motor 64ks....u imt 577 je isti motor ko u TAM-iću 80T50 i slični.......motor paše na šraf ali govore mehaničari da treba druga bošpumpa neznam sad

ok hvala, ali m33 je za 533 i 539 i valjda 542 traktore, a za 565 je DM34 i taj bi trebal biti s direktnim ubrizgavanjem, a za 577 je S44 samo ne znam koliko ima konja i da li je ubrizgavanje direktno na tome motoru... :?:
 
V

vedo

Guest
IMT 533/539 - IMR M33/T
IMT 549 - IMR DM33/T
IMT 560 - IMR M34/T
IMT 565 - IMR DM33/T
IMT 577 - IMR S44/AT :D
 
F

farmerLuka

Guest
Bos pumpa je na tamicu linijska a na 577 je roto pumpa u tome je razlika u motorima od 577 i tamica i nema potrebe mjenjat pumpu ako se stavlja motor s tamica na 577
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
dakle ostaje pitanje da li je na motoru S44 ubrizgavanje goriva direktno ili ima komore za predsagorijevanje ili vihorne komore ili kak bi se to pravilno reklo? :scratch
 
F

farmerLuka

Guest
Ima direktno bez komora i jedan od boljih rakovicinih motora mozda i cak i naj bolji
 

Najnoviji postovi

Na vrh