• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ok hvala puno na iscrpnom objasnjenju, a koliko je to onda konja oko 85, ne? :?:
Jako mi se dopadaju 577 i to dupljaki kao i oni be prve vuce, ali mislim da bi dupljaka moral kupiti jednom kad skupim bar 35000KN jer vidim da na njuskalu ima takvih traktora... :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
IMT 577=70ks..
S prednjom vučom si nečeš baš puno pomoč ako ima automatsko uključivanje,a kad ideš u rikverc svakak ne radi..
Nisu se baš proslavili s prednjom vučom..

Vuče on dosta i na zadnje točkove :D
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
marko93 kaže:
IMT 577=70ks..
S prednjom vučom si nečeš baš puno pomoč ako ima automatsko uključivanje,a kad ideš u rikverc svakak ne radi..
Nisu se baš proslavili s prednjom vučom..

Vuče on dosta i na zadnje točkove :D

da cul sam da imaju problema s prednjom vucom. Da li neko zna koji modeli imt-a imaju rucno ukljucivanje prednje vuce? Zasto ne radi u rikverc? To mi je cudno rjesenje :?
 
B

Bobo

Guest
Stari 577 i 579 imaju takav nacin ukljucivanja prednje vuce da se sama ukljuci kad se pojavi neka razlika izmedju okretaja prednjih i zadnjih kotaca. Sistem radi (koliko sam upucen) na sistemu racne za nasadni kljuc i u rikverc bas zato i ne radi. reduktor se da prepraviti da se ukljucuje rucno i tad se uzubljuju dva zupcanika i taj sistem radi u obadva smijera. nije problem malo opremljenijem tokaru to napraviti, tako da to i nije neki problem.

najveca boljka u tome svemu je kad se radi u losim uvjetima pa se prednja vuca malo ukljuci, malo iskljuci i cjelo vrijeme trza prednji most i tu pucaju poluosovine, krizevi i tako dalje... dok kod rucnog ukljucivanja ukljucis prednju vucu i tu nema mrdanja, il radi il ne radi...


Cak i starije Brene (imt 51x6) imaju automatsko ukljucivanje prednej vuce i ti traktori isto "boluju" na prednji most, a nakon prerade reduktora za ukljucivanje rade vjecno...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,039
farmerLuka kaže:
Bos pumpa je na tamicu linijska a na 577 je roto pumpa u tome je razlika u motorima od 577 i tamica i nema potrebe mjenjat pumpu ako se stavlja motor s tamica na 577
Ne ulazim u to kakva je pumpa na traktoru a kakva na Tamiću, no motori nemaju iste karakteristike. Zato i tip motora nije isti za sve namjene, iako su motori fizički jednaki.
Znači, treba podesiti regulator na drugačiji način. Naime, traktor ima sverežimski regulator, dok se za vozila obično koriste dvorežimski regulatori brzine motora (mogu i sverežimski, "meko" podešeni).
Traktorski podešen motor je na vozilu "pretvrd", dok je kamionski motor na traktoru preslab (nema regulaciju brzine vrtnje, već samo regulaciju ler i gasa pri nazivnoj snazi).
Osim toga, ti motori razvijaju različitu snagu pri različitim brojevima okretaja. Isto tako, različit im je najveći moment.
Svaki motor u osnovi može biti:
- industrijski ( agregati ) - najmanja snaga, tvrda karakteristika snage, velika rezerva
- traktorski - daju najveći moment i imaju "tvrdu" karakteristiku
- automobilski - najveća nazivni broj okretaja i snaga
- brodski - tu negdje između industrijskih i traktorskih

Rezime: NISU i NEMOGU biti isti.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Pozdrav svima! Sjedim i razmišljam nešto o IMT558... U mom kraju ga mnogi hvale, čak čovjek koji ga ima kaže da bi istog trena uzeo novog da se još uvijek proizvode. Zašto se tako davno prestao proizvoditi, ako je bio tako dobar stroj, pogotovo u svoje vrijeme? Dali netko zna? Pozdrav!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,039
ivan33 kaže:
Pozdrav svima! Sjedim i razmišljam nešto o IMT558... U mom kraju ga mnogi hvale, čak čovjek koji ga ima kaže da bi istog trena uzeo novog da se još uvijek proizvode. Zašto se tako davno prestao proizvoditi, ako je bio tako dobar stroj, pogotovo u svoje vrijeme? Dali netko zna? Pozdrav!
Došel je traktor za dva broja veći...560. Moderniji, teži, 2ks slabiji, ali ipak s nekoliko poboljšanja:
Hidraulične kočnice naspram mehaničkih, novi, moderniji motor kojemu je razvod sa zupčanicima itd, novi jeftiniji anlaser na motoru, NOŽNI GAS, reduktor na kardanu, novi tip maske,. . .
Zašto su ga prestali proizvoditi? Pa valjda više nisu bili traženi.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
jel ima stariji tip imt-a 560 mehanicke ili hdraulicke kocnice 560 priznajem samo onaj sa 5 brzina ili ti novije godiste mislim da su ti puno bolji... mislim da ovaj stariji tip ima isto mehanicke...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
bornakutina kaže:
jel ima stariji tip imt-a 560 mehanicke ili hdraulicke kocnice ...
hidraulične, ali bolje koče na 558 mehaničke
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
560 bi trebao biti zamjena za 558, ali koliko sam čuo, više troši, jer je teži. Ako je bolji od 558, onda ta potrošnja i može proći
 
F

farmerLuka

Guest
560 nepostoji sa 5 brzina bio on naj stariji ili naj noviji iz tvornice takav nikad nije izasao jedino ako se neki majstor nije snjim malo poigro 567 i 569 imaju 5 brzina a 560 i 565 imaju 3
 
B

Bobo

Guest
Da se razumijemo, 560 bih MOZDA prihvatio u dvoriste da mi ga netko pokloni, drugacije NIKAKO... To je totalno promasen traktor, da gori nije mogao biti...

Tezak ko sto vragova, jedva sam sebe nosi, a kamo li da nesto radi. Zbog svoje tezine je preveliki potrosac, sto mu je neoprostivo. Neokretan, slab odziv na gas, trom... Reduktor na kardanu je SVE, samo ne poboljsanje dizajna 558, da se razumijemo... Sto IKOME treba 540 okretaja kardana pri max okretaja motora?!? MOZDA za neku rotodrljacu, ali sumnjem da je to isplativo ganjati s 560... Nozni gas NEMA, ako pricamo o prvooj seriji 560, sto je imala mehanicki volan i hidraulicne kocnice koje cesto ljudi ne odrzavaju pa se jako brzo pokvare. uz nadoplatu je isao servo volan na 560, ako sam dobro upucen, al i to je za sjest i plakat...

Sve u svemu, 558 je za njega BOG BOGOVA i CAR CAREVA, i nema sto 560 traziti kraj 558...

Samo pogledajte cjenu polovnog 558 i 560 stare linije, sve ce vam biti jasno koji koliko zapravo i vrijedi...

Noviji 560 su se popravili, al sve u svemu i dalje losi, dok je 565 iz iste serije naspram 560 nebo i zemlja. Traktor cist solidan...
 
B

Bobo

Guest
Pa, jesi li ti ikad ista radio s prvom serijom 560? makar ga po cesti vozio?

Ocito da nisi, jer bi djelio moje misljenje samo tako... Dovoljlan je podatak da 558 sa svojim rezervoarom od 55l (ako sam krivo napisao, ispravite me) radi 8 sati oranje samo tako, dok 560 za taj posao treba rezarvoar od 90l, kojeg ce potrositi bar 3/4... u mom kraju 558 i 560 ne mogu raditi s 1$ plugom, pa preostaje samo opcija 12" a to je za 560 smrt. potrosi goriva i goriva, a ne uradjenom poslu se bas i ne vidi...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
farmerLuka kaže:
560 nepostoji sa 5 brzina bio on naj stariji ili naj noviji iz tvornice takav nikad nije izasao jedino ako se neki majstor nije snjim malo poigro 567 i 569 imaju 5 brzina a 560 i 565 imaju 3


ups ja sam mislio da su na novije linije ugradivali mjenjac sa 5 brzina moja greska...
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Sa 560 nisam nikada ništa radio pa ne znam akav je, 558 je za svoje godine zvjer. Mislim da je na 560 najveći promašaj njegova masa, koje je puuuuuuno veća od mase 558, što znači da mu treba i nešto više snage (koju ima 565)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ivan33 kaže:
Sa 560 nisam nikada ništa radio pa ne znam akav je, 558 je za svoje godine zvjer. Mislim da je na 560 najveći promašaj njegova masa, koje je puuuuuuno veća od mase 558, što znači da mu treba i nešto više snage (koju ima 565)

mislim da taj 565 ima samo 5 brzina motor je tu negdje...ili cak isti to neznam....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,039
565 ima DM34/T motor, direktno ubrizgavani 65 ks i 3 brzine.
 
B

Bobo

Guest
567 i 569 imaju 10+2 mjenjace... 567 je "brzi 560", 569 je "brzi 565"
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je i vama dojadila rucna na 539 evo malo "izboljšenje" (rekli bi TV-ci ) ..koji svakodnevno moraju "izboljšavati!" svoj tomo .
Ovo neije mojih ruku djelo , i definitvno nadmašuje moje kriterije .
rucnaimt2_6b6a3.jpg

rucnaimt1_7e265.jpg

rucnaimt3_74666.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh