• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

BAGERISTA

Guest
Pedantno,,,i nema čovijek šta za reč,,,,vrhunski projektirano i ne smeta,,,,a funkcionalno... :mrgreen: :prayer: :prayer: skidam kapu..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Prvo valjda stisne nožnu :scratch Jer inače mislim da nema šanse da stisne pedale.
U svakom slučaju nek koristi i onu orginal koja je na sreču ostala gore.
Još klocna pod kotač i to bu to :lol:
Neznam samo gde je boju odabral :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
muhanicar kaže:
Prvo valjda stisne nožnu :scratch Jer inače mislim da nema šanse da stisne pedale.
U svakom slučaju nek koristi i onu orginal koja je na sreču ostala gore.
Još klocna pod kotač i to bu to :lol:
Neznam samo gde je boju odabral :lol:


Boja se baš slaže s ostalim.. :lol: :lol: malo hita na naranču,,,ali to je to,,
ja mislim... :lol: :lol: :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
muhanicar kaže:
Prvo valjda stisne nožnu :scratch Jer inače mislim da nema šanse da stisne pedale.
U svakom slučaju nek koristi i onu orginal koja je na sreču ostala gore.
Još klocna pod kotač i to bu to :lol:
Neznam samo gde je boju odabral :lol:
ne bi vjeroval ali prko rucne ima više "snage" ..kad pritisnem preko noge (koliko mogu stisnuti dok normalno sjedim) preko ruke imam "snage" da ju stisnem jače .
Klocna je ZAKON !
29qazo8.gif

boja ..haha ,čekaj da slikm 533 .Volan je crveni , poklopac hid plavi , hauba hrđao ..neka :scratch
Živjela poljoprivreda !!!!!
i1e4h4.gif
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Stvarno nebi vjeroval sa obzirom gdje stišče pedale :scratch
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Pitanje za poznavaoce IMT-a... Na koji način se može skinuti ova poluga na koju se kopča toplink na IMT 533/539. Dakle, trebalo bi skinuti taj cijeli dio. Zanima me zašto se to dade okretati; da li je ušarafano u kućište ili ima neki drugi način da se skine. Evo označio sam to na slici...

 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pa šta nema u sredini imbus šaraf?
mislim da njega moraš otpustit...
a zašto to uopće diraš?? :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Sastrane imaš zatik njega izbiješ izvadiš gumicu sa slike i unutra imaš razrezano za šarafciger.
Mislim da nema šanse da to odšarafiš bez grijanja ;)
Ako nebu išlo onda moraš vaditi na onoj velikoj matici.



Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovako imam jedan mali problem?????????

Stavio sam nove doboše i pakne na imt 539,,,i štelovao sam na polugama i odiza na registrima,,,ali kočnice su skroz loše,,,jednostavno nema kočnica traktor,,pedale je nešto dobio,,,ali kočnice skroz loše............

Bio bi zahvalan ako neko zna kakvo riješenje,da se dobije solidne kočnice,,zadovoljan sam bio kakve je imao,sad montirao novo i skroz loše......ima več dva mijeseca da su gore,,,tako da su se mogle adaptirat do sada............. :scratch :scratch
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Bagerist možeš poslikat to malo možda na slici vidimo ak je kaj loše složeno ili ak je kaj otišlo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
BAGERISTA kaže:
Ovako imam jedan mali problem?????????

Stavio sam nove doboše i pakne na imt 539,,,i štelovao sam na polugama i odiza na registrima,,,ali kočnice su skroz loše,,,jednostavno nema kočnica traktor,,pedale je nešto dobio,,,ali kočnice skroz loše............

Bio bi zahvalan ako neko zna kakvo riješenje,da se dobije solidne kočnice,,zadovoljan sam bio kakve je imao,sad montirao novo i skroz loše......ima več dva mijeseca da su gore,,,tako da su se mogle adaptirat do sada............. :scratch :scratch
Prvo skidaj kotače i doboše dolje pa na štangicama (ako si ih dirao ) podesi tako da ekscentar vratiš u početni /vodoravni ( ne znam kako da ti objasnim ) položaj
Tada vrati doboš i na zvijezdi podesi hod papuče kočnice .
poslikaj ili nađi tu na forumu sliku pakni bez doboša pa ti objasnim preko slike
 
B

BAGERISTA

Guest
Probat čćemo,,,ako ne roknem slike............

E sad da te pitam dali se na ona dva vijka,,koja bi trebala bit excentrična nešto štima,,,dali si reko da vratim glavnu štangu u vodoravni položaj,preko malih poluga,tako da se pakne skroz skupe,,i nakon toga da štimam na excentru,,nači svaka pakna ima svoju vidu,,koju se otpusti i može doč da pakna se lakše priljubi dobošu.... :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292


Uploaded with ImageShack.us
Znači polugica pod rednim brojem 4 mora biti vodoravna. Reguliraš na štangicama koje idu sa pedala.
Štelaš na zvijezdi pod rednim brijem 13.
Ekscentre pod rednim brojem 19 ne diraš (ako več nisi).
Čije pakne si ugradil (mislim na proizvođača)?
 
B

BAGERISTA

Guest
Pakne i doboše sam kupio nove,,,e sad doboši su novi,,,a pakne su ljepljene kod ovog šta ima dučan,,,,koji je proizvođač,mogu pitat pa ču ti reč..........

A sve kako si gore napisa je naštimano,,,samo šta sam ja štela i na polugama i na zvijezdi,,,,,a ništa morat čemo ič skinut kotače opet i dat se na delo,,mora kočit.....

Excentre nisam dirao,,,makar sumnjam da su baš excentri,,jer mi ne izgledaju tako :scratch :scratch možda se varam,,,ali probat čemo opet radit na novo,,nači uštimat kako si reko pa čemo vidit........

Čekaj šta onda samo zvijezda je za štelanje.......?????,,,a čemu navoji na šipkama,(štangama),samo da se vrati u u centar glavna štanga,,ili i da se podesi malo pšedale???? :scratch :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
BAGERISTA kaže:
Probat čćemo,,,ako ne roknem slike............

E sad da te pitam dali se na ona dva vijka,,koja bi trebala bit excentrična nešto štima,,,dali si reko da vratim glavnu štangu u vodoravni položaj,preko malih poluga,tako da se pakne skroz skupe,,i nakon toga da štimam na excentru,,nači svaka pakna ima svoju vidu,,koju se otpusti i može doč da pakna se lakše priljubi dobošu.... :scratch
Ne znam na koja dva vijka misliš :scratch
Ekscentar vratiš do kraja preko štangica koje povezuju pedalu kočnice i polugu na kojoj je ekscentar
mora biti ka ona slici obilježeno crveno u zelenom krugu
Tada vrati doboš i preko zvijezde (u plavom krugu) a kroz rupu na anker ploči podesi tako da imaš mrtvi hod pedale cca 50-60 mm .
Ako još uvjek jako zapinje napravi više hoda tako da se ne grije pa podesi naknadno :mrgreen:
dsc00006sz3_ad159.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Može,,,jedino sam ja zaj...a,kad sam sve napravija kako spada,,,i na kraju išao štimat preko polugica,,pa naknadno na zvijezdu..... :?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pitam te za pakne zato jer sam jednom ugrađival neke talijanske i te nisu kočile nikad, a nisu ni pasale na rupe pa ih je trebalo dorađivati. Iz mojeg iskustva Cobest je zakon mogu proči i turske ali.....
Probaj poštelati kak treba ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
muhanicar kaže:
Pitam te za pakne zato jer sam jednom ugrađival neke talijanske i te nisu kočile nikad, a nisu ni pasale na rupe pa ih je trebalo dorađivati. Iz mojeg iskustva Cobest je zakon mogu proči i turske ali.....
Probaj poštelati kak treba ;)

Može.......... :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
Evo par slika,,,skinuja sam doboše,,,gornja pakna lovi cijelu površinu,,,,dolnja nije još stigla se adaptirat,,,kočnice slabe :scratch :scratch
Poluga je vodoravno bila skroz. :? :?
Šta sad da prođem pakne s nečim ili??



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
doboši skroz novi,,,a pakne uzete kod ovog u dučanu i on ih ljepi na stare nosače pakni..nači samo pakna je nova..... :scratch

Muhaničar.....
evo ti moj mob,,,pa baci poruku da se možemo čut 0989830406
 
B

BAGERISTA

Guest
Na ovom sam našao dosta lufta,,,nači poluga na kojoj je nosač,preko kojeg s pedalom okrečeš osovinu koja širi pakne,,,,, :?

Dali se može skinut njega dole,,,bez da se skida poluosovina i dio diferencijala,odnosno rukavca na kojem je doboš i kotač,,?????????
Dali možda ima koji kunj,,,ili bilo šta jer sam primjetija da ima neka vida gore...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Nači kad vučeš ovu polugu napred-nazad,,,ima dosta lufta na zadnjoj di se prenosi na osovinu,,,da nije neki kunj odiza......



Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh