• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
To bi trebalo zaustavljati i brzi vlak, a ne 539...

Kupio sam jednom prilikom na pijacu u BiH ferode i nitne onako, u rinfuzi u vrecici, dosao kuci, obrusio ostatke stare ferode, nanitao nove i da vidis kako mali koci., trebalo je dan-dva da se ferode "ujedu" u dobos, al poslje toga nikakvih vise problema...

Moguce je da je neki los materijal u pitanju sto ti je covjek nalijepio, pa da zato nece kociti. NO mene buni cinjenica da smo par mjeseci tjerali 539 tako da je na lijevoj strani deralo zeljezo po zeljezu i sto je najgore u cijeloj prici, kocio je i tako...

nakon zamjene ferodi na paknama, nosio sam i tokariti dobos i evo vec 4-5 godina radi bez greske...


Sto se tice sipke kocnice, skini kotac, skini pakne i sipka se izvlaci van... ako tu na spoju sipke i poluge ima lufta, onda si pronasao kvar.
 
B

BAGERISTA

Guest
E ovako,,,malo sam dosadan,ali radim i stavljam slike,,,tako da ču sad detaljnmo obijasnit di je po meni problem,,,i nadam se da če moja teorija bit istinita,,,jer me počelo prat da potrošiš za kočnice komplet oko 1300kuna i da ne šljakaju.......... :? :? :?

1,problem u velikom luftu na ovoj strani,i na drugoj,,,,,ima ga u cijelom kopletu,,,tako da ču otič kod tokara dat izbušit na stroj koplet rupe i napravit nova perna,,jer mesa ima dosta...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

I na osovini ga ima u kunju isto lufta jer se je kunj poderao,,,tako da kunj namijeravan kupit nov....



Uploaded with ImageShack.us

I na ovom dijelu je najviše poderano,,,isto ču radit na novo bukulu,,,koju ču centrirat i zavarit da osovina stoji u centru,,jer ovako je pretiskala malo gore malo dole,,,naravno bukula je s vanjske strane za zavarit...
ako osovina ide gore-dolje,,,nemože ni da oče tijerat jednako pakne...........



Uploaded with ImageShack.us


Zaključak.........

Traktor je jednom imao saobračajku di sam ja bio na njemu,,,nači puka je u mijenjaču na pola i kotač je odletio sa polusosvinom isto na dijelove,,,nači raspa se je na tri komada,,,ako nađem slike stavim....(meni nije bilo ništa,,,,kombi totalka)

Čovijek koji je slaga traktor je montira stare dijelove i nakon toga je preda robu,,,ja sam osobno kriv koji nisam iša nazad da mi to zamijeni,,ali šta je tuje,,imali smo jedan traktor i moralo9 se brzo riješit...

da se razumijemo i njegovih preko 10000sati nije malo i moralo se poderat....

Na oba dve strane ču stavit na novo kako sam obijasnija i za ovu,,,jer jedino tako če sve štimat,,,malo lufta tamo,malo ovamo,i eto pola pedale koja je prazna,,,,a na kraju i osovina koja ima lufta gore dolje,,,,,,, :? :? :? a hod za kočnice mali,,,nema šanse da radi......

mislim da je to sve za sad,,znam da sam dosadan i da sam pisa dosta ali evo da se može razumijet šta imam na stolu,,,i to moram riješit sad...
 
B

BAGERISTA

Guest
Bobo kaže:
To bi trebalo zaustavljati i brzi vlak, a ne 539...

Kupio sam jednom prilikom na pijacu u BiH ferode i nitne onako, u rinfuzi u vrecici, dosao kuci, obrusio ostatke stare ferode, nanitao nove i da vidis kako mali koci., trebalo je dan-dva da se ferode "ujedu" u dobos, al poslje toga nikakvih vise problema...

Moguce je da je neki los materijal u pitanju sto ti je covjek nalijepio, pa da zato nece kociti. NO mene buni cinjenica da smo par mjeseci tjerali 539 tako da je na lijevoj strani deralo zeljezo po zeljezu i sto je najgore u cijeloj prici, kocio je i tako...

nakon zamjene ferodi na paknama, nosio sam i tokariti dobos i evo vec 4-5 godina radi bez greske...


Sto se tice sipke kocnice, skini kotac, skini pakne i sipka se izvlaci van... ako tu na spoju sipke i poluge ima lufta, onda si pronasao kvar.



Hvala,,,mislim da jesdam,,,sad čemo sve na novo i gas,,,,mora da pušta crnu štriku kjad zakočimo.......... :mrgreen: :mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Broj poslan na pp.

Mislim bez obzira na te silne luftove da bi moralo kočiti. Jedino mi je malo preveliki onaj luft na anker ploči, ali pošto veliš da je pedala niska nebi bilo loše sve prepiksirati.



Uploaded with ImageShack.us
Pazi da ne pretjeraš tu u piksiranju jer ta poluga mora imati lufta gore dole.
Meni tu sve nekak smrdi na pakne tj obloge.
Kunj bi trebala biti čahura, a perna - bolcn. Bukula stvarno neznam :scratch

I još samo da te upozorim. Nemoj raditi na dizalici nego stavi neke klocne ispod. ;)
Možda si ih i stavil pa se ne vide na slici :scratch
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
kocniceimt.jpg



Ako ti je ovo ovako bilo sve složeno i slabo koči to je zato što ti je zategnut ovaj dio koji sam okružio crvenim tu moraš podešavat kočnicu i odpustit taj vijak raširit gornju paknu od donje u tom djelu. Probaj tako ja mislim da je to to, ako nije ja druge greške ne vidim. Ako je tako složeno bilo kočnice su ti kočile samo ovim lijevim dijelom i to vrhovima kad raširiš na okruženom dijelu povečat ćeš kočionu površinu. Dok je traktor dignut lagano vrti kotače da vidiš da ne zapinje da ne zapališ kočnice kasnije.


Ako koga iritira škripa i cviljenje kad stane na kočnicu malog imt-a mogu vam dat lijek i za to ako ko hoće moje ne cvile više.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ronin kaže:
kocniceimt.jpg



Ako ti je ovo ovako bilo sve složeno i slabo koči to je zato što ti je zategnut ovaj dio koji sam okružio crvenim tu moraš podešavat kočnicu i odpustit taj vijak raširit gornju paknu od donje u tom djelu. Probaj tako ja mislim da je to to, ako nije ja druge greške ne vidim. Ako je tako složeno bilo kočnice su ti kočile samo ovim lijevim dijelom i to vrhovima kad raširiš na okruženom dijelu povečat ćeš kočionu površinu. Dok je traktor dignut lagano vrti kotače da vidiš da ne zapinje da ne zapališ kočnice kasnije.


Ako koga iritira škripa i cviljenje kad stane na kočnicu malog imt-a mogu vam dat lijek i za to ako ko hoće moje ne cvile više.


To je tako moralo se skupit,,da bi doboš izašao,,,jer inače ga drži nategnutog,,,pa treba s macom :mrgreen: :mrgreen: rokat po njemu..............zato ti se čini ali skupio sam ja da lakše izađe sve van......... 8) 8)

Naštelano je bilo tako da su morali kočit,,,,,,,,,danas sam sve poskida......i na novo.
 
B

BAGERISTA

Guest
muhanicar kaže:
Broj poslan na pp.

Mislim bez obzira na te silne luftove da bi moralo kočiti. Jedino mi je malo preveliki onaj luft na anker ploči, ali pošto veliš da je pedala niska nebi bilo loše sve prepiksirati.



Uploaded with ImageShack.us
Pazi da ne pretjeraš tu u piksiranju jer ta poluga mora imati lufta gore dole.
Meni tu sve nekak smrdi na pakne tj obloge.
Kunj bi trebala biti čahura, a perna - bolcn. Bukula stvarno neznam :scratch

I još samo da te upozorim. Nemoj raditi na dizalici nego stavi neke klocne ispod. ;)
Možda si ih i stavil pa se ne vide na slici :scratch


Ne sekiraj se sve je na cokima...........samo se na slici ne vidi..



Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
Nije na toj strani je bilo tako dok nisam poslikao,,,ali nakon toga je stavljeno sve,,,da nebi bilo nismo znali... ;)

Nedaj bože ljutnje,,opreza nikad dosta,,kasno je kad se desi,,,,,,a primjer je moj tata kojem je stopalo odrezalo plužno tijelo kad je palo na zemlju,,,odnosno onaj zadnji točak na plugu,,,isto nepažnja i brzopletost,,,sašili su mu sve ali i dan danas noga mu je sva natečena i plava........... :?

Tako da ljutnje nema,,,,i hvala tebi na upozorenju... 8) 8)
 
B

Bobo

Guest
Ajoj, po tvojoj prici tu ima lufta za poppizditi, a i na novom se klima na vilicama, to nije NISTA i nemoj se s time zamarati.

vjeruj mi da ce kociti jednako na obje pakne bez obzira na luft, jer kad gornju pogura gore ona dodje do dobosa, nece traktor kociti, sve dok se i donja pakna ne utegne na dobos.

Lufta biti mora i bez njega ne ide, ali tjerati sve na nultu tolerancu nema nikakvog smisla.

I moj 539 je malo mladji od tvoga, i radjena mu generalka nedavno i sve je mjenjano sto mjenjati treba, a kocnice nisu dirane, jer koci kao blesav.

Kazem, lijeva kocnica je potrosena bila toliko da feroda nije bilo na paknama uopce, samo ostatci... onda zamisli koliko je koristena lijeva kocnica. tamo na osovini pedale ima lufta, da je to strasno, ali opet koci odlicno...


Izbjegavaj nepotrebne troskove...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaže bobo -slušaj bobu ,luft ti nije nikakav problem .
I da na svakom bolcnu ima 2 mm lufta taj luft ne radi problema jer su jedine opruge na paknama i ti luftovi ne doprinose večem praznom hodu papuče ili bilo čemu drugome .
Sredi samo dosjed s kajelom ( segmentim klinom) .
Gornja pakna je više naljegala jer je nju dopala uloga samokočenja , to se događa radi 2-3 zakona fizike .
I kad podešavaš nemoj se truditi da doboš baš ništa ne zapinje , skoncentriraj se na hod papuče .


Muhaničar , da ga nagovorimo da izmjeri luft na poluosovinama :lol: :lol: 8)
To bi ga sigurno nagnalo da sve raskopa pa da vidimo i slike diferncijala :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
Muhaničar , da ga nagovorimo da izmjeri luft na poluosovinama :lol: :lol: 8)
To bi ga sigurno nagnalo da sve raskopa pa da vidimo i slike diferncijala :mrgreen:[/quote]


A vijeruj mi da če kočit pa makar morao cijelog raskopat,,, 8) a za troškove tokarenja nebrini,,imam jednog prijatelja,,pa mi je reko da če napravit sve kako treba,,,a naravno ja njemu drugim poslo(ruka ruku mije)nemožeš sa svima ali za neke radim i noču ako treba.....

Puknuti,,,nije problem,, :p ako treba vadimo čisto iz dosade dok se ovo radi :lol: :lol: :lol: za luft neču da komentiram,,,,,,,,,,,,,šta ga mora bit. :lol: :lol: :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
Bobo kaže:
Ajoj, po tvojoj prici tu ima lufta za poppizditi, a i na novom se klima na vilicama, to nije NISTA i nemoj se s time zamarati.

vjeruj mi da ce kociti jednako na obje pakne bez obzira na luft, jer kad gornju pogura gore ona dodje do dobosa, nece traktor kociti, sve dok se i donja pakna ne utegne na dobos.

Lufta biti mora i bez njega ne ide, ali tjerati sve na nultu tolerancu nema nikakvog smisla.

I moj 539 je malo mladji od tvoga, i radjena mu generalka nedavno i sve je mjenjano sto mjenjati treba, a kocnice nisu dirane, jer koci kao blesav.

Kazem, lijeva kocnica je potrosena bila toliko da feroda nije bilo na paknama uopce, samo ostatci... onda zamisli koliko je koristena lijeva kocnica. tamo na osovini pedale ima lufta, da je to strasno, ali opet koci odlicno...


Izbjegavaj nepotrebne troskove...


Kočio je on nekad ko zmaj,,,ali opet če nekako čemo i to napravit ,ako smo sve riješili,nadam se da če i ovo :mrgreen: :mrgreen:

Samo da nisu u pitanju ferode,šta kaže muhaničar :scratch :scratch nadam se da nisu..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
puknuti kaže:
Muhaničar , da ga nagovorimo da izmjeri luft na poluosovinama :lol: :lol: 8)
To bi ga sigurno nagnalo da sve raskopa pa da vidimo i slike diferncijala :mrgreen:
Ajmo. Znaš da mene nije teško nagovoriti ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
muhanicar kaže:
puknuti kaže:
Muhaničar , da ga nagovorimo da izmjeri luft na poluosovinama :lol: :lol: 8)
To bi ga sigurno nagnalo da sve raskopa pa da vidimo i slike diferncijala :mrgreen:
Ajmo. Znaš da mene nije teško nagovoriti ;)

Usput neka prekontrolira zračnost na konusno tanjurastom paru i po potrebi koregira ;)

:lol: :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ronin kaže:
Ako koga iritira škripa i cviljenje kad stane na kočnicu malog imt-a mogu vam dat lijek i za to ako ko hoće moje ne cvile više.
Eto ja zainteresiran. Slušam ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
Ima ih još,,,,makar ja bi volijo da moje škripe malo,,tako če barem kočit... :lol: :lol: :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,

Za točan zazor nisam znao,,a da mora imat lufta unutra-van to mi je jasno...
Jer kad mi je traktor slagao,mehaničar pod "" :? ,nije uštimao kako spada osovine,,pa smo ja i stari tražili podloške za kupit i jedva našli,,,koje idu sa strane srca diferencijala,,nači našli smo i od lima(tanke,raznih debljina)a par smo bili uzeli i od klingerita..ali to se radi za luft u diferencijalu,,,ili samih poluosovina nisam siguran..jer je traktor kad je kretao,,,tuckao..
 

Najnoviji postovi

Na vrh