• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
muhanicar kaže:
Ronin kaže:
Ako koga iritira škripa i cviljenje kad stane na kočnicu malog imt-a mogu vam dat lijek i za to ako ko hoće moje ne cvile više.
Eto ja zainteresiran. Slušam ;)


skripa.jpg


Dakle vrlo jednostavno plavom sam okružio graničnik koji drži paknu na udaljenosti od osovine kotača ili kak već da je nazovem nije bitno. Jedan takav graničnik se nalazi na samoj pakni s nutarnje strane i vidit ćeš di je ostavio trag ispod pakne na osovini. Namažeš vrh graničnika na pakni i taj trag sa malo litijeve masti i kad sklopiš nema više cviljenja. Normalno pazit treba da se ne zamasti doboš i kočiona podloga jer onda kočnice neće tako dobro kočit to znaš i sam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ronin kaže:
Dakle vrlo jednostavno plavom sam okružio graničnik koji drži paknu na udaljenosti od osovine kotača ili kak već da je nazovem nije bitno. Jedan takav graničnik se nalazi na samoj pakni s nutarnje strane i vidit ćeš di je ostavio trag ispod pakne na osovini. Namažeš vrh graničnika na pakni i taj trag sa malo litijeve masti i kad sklopiš nema više cviljenja. Normalno pazit treba da se ne zamasti doboš i kočiona podloga jer onda kočnice neće tako dobro kočit to znaš i sam.
Ovo mi baš nije jasno :scratch
A ovo drugo nije loša ideja samo neznam kak dugo to ne cviljenje traje :scratch
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Čini mi se da nebi bilo loše na svim kočnicama gibljive elemente podmazat(bakrenom ili keramičkom mašču)Prilikon zamjena ili popravka.
Bile to pločice na autu ili pakne na prikolici....

Pozdrav puki 8)
 
B

BAGERISTA

Guest
puki22 kaže:
Čini mi se da nebi bilo loše na svim kočnicama gibljive elemente podmazat(bakrenom ili keramičkom mašču)Prilikon zamjena ili popravka.
Bile to pločice na autu ili pakne na prikolici....

Pozdrav puki 8)


To si upravu...... 8) 8)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
puki22 kaže:
Čini mi se da nebi bilo loše na svim kočnicama gibljive elemente podmazat(bakrenom ili keramičkom mašču)Prilikon zamjena ili popravka.
Bile to pločice na autu ili pakne na prikolici....

Pozdrav puki 8)
Kad smo več kod bakrene masti gde bi toga bilo za kupiti?
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
pa vidit ćeš kad rastaviš sa unutrašnje strane željeznog nosaća od pakne ti se nalazi jedan takav željezni graničnik na kojeg se oslanja i on struže po osovini kad stisneš kočnicu i proizvodi tu nesnosnu škripu. On ostavi trag kako struže i podmažeš taj trag i vrh tog graničnika meni ne škripe već dvije i pol godine negdje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kolko ja znam četiri su na anker ploči, a sa onim jednim na pakni se ja nikad nisam susrel :scratch
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
muhanicar kaže:
Kad smo več kod bakrene masti gde bi toga bilo za kupiti?
Sa bakrenom masti bi ja podmazivao samo te distance koje drže razmak između pakni i anker plata i ništa više,mi smo sa njom mazali razne pikse a najviše smo mazali vodilice kočionih čeljusti kod automobila kad se to osušilo to je tako zaribalo ko da nikad nije bilo podmazano a nije ni pola pločica potrošilo.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
a ok možda se varam davno sam to rastavljao uglavnom vrh tih graničnika po kojima se kliže nosać obloge pakne i trag koji rade podmazat i to ubija problem škripe garantirano.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ronin kaže:
a ok možda se varam davno sam to rastavljao uglavnom vrh tih graničnika po kojima se kliže nosać obloge pakne i trag koji rade podmazat i to ubija problem škripe garantirano.

Nije teško probat............ :p
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Nisam imal tih problema nikad.
Več par godina više ne koristim bakrenu nego keramičku.
Al samo zato kaj je ima 8)


@muhaničar
pa kod nas je ima u raznim automatrijalima i sličnim trgovinama.
Samo kaj su sad večinom u spreju a meni nekak ljepše mazat :mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
U svakom slučaju nije loše malo podmazati pa makar sa svinjskom masti ili maslinovim uljem.
Dobra ideja ;)

Puki Pitam za tu mast jer ju ja koristim u druge svrhe i jako pažljivo jer još imam samo pola pikse FAM Kruševac.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja toga isto koristim pažljivo imam WURTHovu.
Dobra je za sve vijčane spojeve koji su na visokoj temp.
 
B

BAGERISTA

Guest
evo radilo se i slagalo pomalo sve nazad,,,nadam se da če sutra bit sve složeno do kraja,tako da vidim dali če kočit ili ne,,,pa evo par slika........

Sve šta je na stolu je bilo kod tokara,,,i lufta nemna ni malo,,,,samo sam luft pustio u glavnoj osovini jer mi je muhaničar reko da bi bilo poželjno.,....
Nije se složilo sve jer nisam našao jedan odgovarajuči kunj koji mi fali......



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
Ventil za kočenje prikolice van (ako ti ne treba)

A treba mi jer mi prikolica ima zračne kočnice..............

Imaš koji drugi prijedlog,,,,,,,,,,,

Usput,,,ako imamo sreče bit če nešto od haube šta si dao upit,,,ali moramo malo se strpit,,,ako dobije ovaj dečko kalup imaš je freeeeeeeeeeeeeee.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh