• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Bobo kaže:
Vjeruj mi, ide u rikverc i bez prednje spere, samo treba imati "pravilno" okrenute prednje gume...
A kak bi tek išel da su mu i zadnje pravilno okrenute za ovaj smijer :scratch
zetormanlover kaže:
4fun kaže:

Hvala na linku kolega... Probat cu nazvat pa da vidim sta kaze ovaj prodavec i za sta bi ga eventualno mijenjao... Makar ja sam pikirao na ovu noviju liniju ali OK bi bilo i to, samo da radi i da je traktor u redu i redovito odrzavan... 8)
Vrati se par stranica unazad u ovoj temi pa malo razmisli ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Toga ti ubodi strikane. Ja ti za njega imam ganc novu boš pumpu (tak i tak ju nemam kome prodati). ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
imam jedno pitanje za mehaničare.

533 je proljeos dosao s generalke i primijetio sam da mu padne pritisak ulja kad se ugrije,pa tako recimo na ler gasu padne na nulu,a čak i s pojačanim gasom od 1400-1500 okretaja ne naraste kako inače bude dok je traktor hladan.

bojim se da mi motor brzo ne ode,pogotovo dok vozimo bale,pa se ide na malom gasu,a onda je tlak ulja nizak toliko da ga gotovo i nema.

u traktoru je ulje INA 5,a nismo ga jos od generalke mijenjali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Probaj očistiti sigurnosni ventil, a možda te i manometar vara ;)
Koliki je pritisak na hladno na leru. i koliko sati ima poslije generalke?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
muhanicar kaže:
Toga ti ubodi strikane. Ja ti za njega imam ganc novu boš pumpu (tak i tak ju nemam kome prodati). ;)

Nis muhanicar ti samo cuvaj pumpu za neka bolja vremena...
Ja samo fantaziram jer mi se jako dopadaju IMT-i, mozda jednog dana... :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
majstor kaže:
muhanicar isto razmišljamo.
Majstor i Muhaničar. Nemre biti drugačije ;)
Još nam samo fali Serviser pa da vidiš kak bumo onda razmišljali :lol:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ne znam sad tocno na ler gasu kakav je pritisak,ali je sigurno za pola bara do bar jači nego kad se ugrije.

od generalke je prošlo više od 90 sati,vec je bio na dotezanju glave,danas promjenjeno ulje.

a manometar je neki loš,morali smo tri kupit da bi imali na kraju jedan ispravan,ali bojim se da to nije do manometra,jer se mijenja pritisak tek kad se traktor ugrije?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
On bi trebal na hladno na leru imati 4 bara, a na vruče ako ima jako mali ler pada i do 0,5.
Kakva je situacija sad kad si promjenil ulje i dali si radil pravu generalku ili karikaš?
 
F

farmerLuka

Guest
Dali neko zna gdje da nadjem poluge hidraulike za 560 vec su mi lose jedna mi kugla pocela ispadat a druga samo sto ne ispane i jos sam sad u zetvi savio lijvu polugu :madmana:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
muhanicar:ma na hladno ima oko 4 bara,ali bas kao sto kazes kad se zagrije ima oko 0,5,no kad je na ler gasu,onda padne i u nula..e sad,koliko je barometar korektan ne znam.radjena je generalka,s tim da smo zimu prije promijenili glavu jer je bila pukla,španer lanca i novi lanac.ove zime novi hladnjak,tokarenja radilice(imao je 2.specijalu iako mu je ovo vec 2.generalka i 40 godina),košuljice,karike,klipove,sve je novo dobio.čak i lamela je nova,jer se ona prije nje na zubcima sva izglodala za 2 godine....po meni je to prava generalka?

i jos nesto mi se desava.bilo mi je lose postelano kvacilo,nisam mogao kardan uključiti jer nije radio 2.stupanj,i odvezem tom majstoru,on mi ga kao postela,ali...kvacilo sad tvrdo,ubijem se dok recimo moram manevrirat s prikolicom,a kad ga stisnem,nema vise 2.stupnja,sad mi sve iskljuci.vise nemam volje vozit tom majstoru pa vas molim da mi kazete u cemu je problem?lamela je nova kao sto sam napisao..
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
abrkili kaže:
muhanicar:ma na hladno ima oko 4 bara,ali bas kao sto kazes kad se zagrije ima oko 0,5,no kad je na ler gasu,onda padne i u nula..e sad,koliko je barometar korektan ne znam.radjena je generalka,s tim da smo zimu prije promijenili glavu jer je bila pukla,španer lanca i novi lanac.ove zime novi hladnjak,tokarenja radilice(imao je 2.specijalu iako mu je ovo vec 2.generalka i 40 godina),košuljice,karike,klipove,sve je novo dobio.čak i lamela je nova,jer se ona prije nje na zubcima sva izglodala za 2 godine....po meni je to prava generalka?

i jos nesto mi se desava.bilo mi je lose postelano kvacilo,nisam mogao kardan uključiti jer nije radio 2.stupanj,i odvezem tom majstoru,on mi ga kao postela,ali...kvacilo sad tvrdo,ubijem se dok recimo moram manevrirat s prikolicom,a kad ga stisnem,nema vise 2.stupnja,sad mi sve iskljuci.vise nemam volje vozit tom majstoru pa vas molim da mi kazete u cemu je problem?lamela je nova kao sto sam napisao..

abrkill spominješ da je mijenjana lamela, a što je sa korpom????
Da nije možda ostala stara gore pa dobro ne odvaja jer su opruge oslabile na njoj…
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
abrkili kaže:
i jos nesto mi se desava.bilo mi je lose postelano kvacilo,nisam mogao kardan uključiti jer nije radio 2.stupanj,i odvezem tom majstoru,on mi ga kao postela,ali...kvacilo sad tvrdo,ubijem se dok recimo moram manevrirat s prikolicom,a kad ga stisnem,nema vise 2.stupnja,sad mi sve iskljuci
nepravilno nastimana korpa kvacila, pracne vucne i lamele vratila na istoj visini
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sta je uljnom pumpom? Po pravilu kad se radi prava generalka ide i nova uljna pumpa, nema sanse da bude tako nizak tlak. Ja sam na 5136 radio komplet sve novo unutra, radilica na 1. specijalu, klipovi, kosuljice, lezajevi, pikse klipnjace, uljna pumpa, ventili, ulosci diza, pumpa na reglazu. Kad ga upalim na hladno tlak ide do 8 a na leru 4,5-5. Full zagrijan u radu pod gasom do 5 a na leru 2,5. Sa starom uljnom pumpom to nebi moglo bit makar je sve novo unutra
 
B

Bobo

Guest
I ja sam na 539 stavio novu uljnu pumpu unutra i kad se ulje zagrije (15-40) pada mi na 1.5bara... majstor je jedan od boljih ako ne i najbolji u okolici za IMT i zna covjek sto radi, posto je i dobar dio zivota proveo kao serviser u IMT centru u pozegi ;)

Sve u svemu, nije motor namjenjen da radi ista na ler gasu, tako da mu samo daj gasa i deri ;)

abrkili, sto se kvacila tice, pozdravi majstora ;)

Da, pracne su napravljene da u isto vrijeme odvajaju obje lameme sto je ziva glupost. Prvi stupanj nastimas tako da napravis pravilan prazan hod pedale kvacila, a drugi stupanj se moze i kroz onaj poklopac dolje nastimati. To si i sam mogao napraviti kod kuce, a ne tjerati majstoru koji ti je samo napravio los posao i uzeo pare.
 
V

vedo

Guest
Neki dan se jedan moj prijatelj sprdao i rekao:

IMT - INDUSTRIJA MAŠINA TORPEDO
 

Najnoviji postovi

Na vrh