• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ako Brenu dobro zaposlis, s pravim plugom i dobrim sjetvospremacem, nece potrositi puno.

Ima rezervoar od 270l i s njim odradi 10 sati oranje baz problema 1. direktnom s 3x14" plugom.

Brenina bezina za oranje je 4. spora, jer tu pri 1800-2000 okretaja ima brzinu od 8-9 km/h, ali u laksoj zemlji ide 1. direktnom samo tako. Sad jedan kolega planira sastaviti 4x14" plug i orati 4. sporom, i tako jos malo povecati produktivnost, samo ne zna kako ce to raditi, ako bude mogla vuci, sastavit ce i za drugu brenu 4x14" i da vidis posla...


Sve stima. Ja sam s mojim drapo 4x14 cola i ide samo gas. Naravno bez prve vuce nista i na niskoj (podvodnoj) ili masnoj zemlji cetvrta glava mora ici dolje tu nepomaze nista. Trosi dosta ali i napravi jako puno, uglavnom potrosnja najvise ovisi o samom soferu. Trenutno su moji IMTi oba rastavljeni bice veceras koja pikcers, slaze se "kako Bog zapovjeda", 106ica ostaje meni a drugi odlazi rodjaku

Posla ko u prici

















 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
bolan ba šta uradi od traktora jel to restauracija ili neki popravak

ahahahaaa dobar si. Zamjena motora s jednog na drugi i reparacija getribe 106ice. Treba samo volje i zivaca
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
e Kico hvala ti na ovim lijepim slikama uljepsao si mi dan! Jako mi je drago vidjeti kako se ljudi jos uvijek s postovanjem odnose prema IMT traktorima koji su nam svima toliko prirasli srcu

Nego zasto si zamjenio motore?? Vidim da je jedan od motora turbo, vidi se lijepo turbina, to je pretpostavljam 5136... Da li odlucio staviti motor s turbom na 5106?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Da, 106 sam uzo pred godinu dana, dosta je mladji traktor samo mu je prijasnji gazda unistio getribu. Sinhron od pete brzine, valjda je orao petom pomocnom. Usput izmjenjat lezajeve... Hidraulika, prednji i zadnji kraj su ko novi.
Motor na 136ici ja uradjena full generalka i on je ko mina pa ga prebacujem na mladjeg i on ide rodjaku.
 
S

staffmen

Guest
ljudi kolko trosi imt 533/539 po satu pri oranju a kolko pri transportu!?

mozda nabavim kojeg 533 al sve u svoje vreme pa me zanima kolko trosi.
dvojba je izmedu tomo vinkovica i imt. trebalo bi mi samo za kosnju vecinom jer sam nabavio konje pa da ne placam kosnu i baliranje nekom drugom i okretanje.
po oglasu se da nac dobrih za 20 tkn
sad ako nije velika ralika u potrosnji izmedu tomice i imta uzo bi imt..
ima mi ga djed i uvjerio sam se da je to odlican traktor...makar pa ko nema bar jednog ferca doma :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Da, 106 sam uzo pred godinu dana, dosta je mladji traktor samo mu je prijasnji gazda unistio getribu. Sinhron od pete brzine, valjda je orao petom pomocnom. Usput izmjenjat lezajeve... Hidraulika, prednji i zadnji kraj su ko novi.
Motor na 136ici ja uradjena full generalka i on je ko mina pa ga prebacujem na mladjeg i on ide rodjaku.

Super posao:D
Kojom brzinom si orao s 5136?
Gdje češ nabavljat dijelove?
Znaš li možda dali svi 5136 imaju automastko uključivanje prednje vuče ili su ovi noviji imali mehaničko uključivanje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ljudi kolko trosi imt 533/539 po satu pri oranju a kolko pri transportu!?

mozda nabavim kojeg 533 al sve u svoje vreme pa me zanima kolko trosi.
dvojba je izmedu tomo vinkovica i imt. trebalo bi mi samo za kosnju vecinom jer sam nabavio konje pa da ne placam kosnu i baliranje nekom drugom i okretanje.
po oglasu se da nac dobrih za 20 tkn
sad ako nije velika ralika u potrosnji izmedu tomice i imta uzo bi imt..
ima mi ga djed i uvjerio sam se da je to odlican traktor...makar pa ko nema bar jednog ferca doma :D
Neznam za potrošnju, ali ako uzimaš IMT-a uzmi radije539 ;)
 
S

staffmen

Guest
Neznam za potrošnju, ali ako uzimaš IMT-a uzmi radije539 ;)

ZASTO 539?!
PA KOLKO ZNAM ISTI JE MOTOR NA OBA SAMO SU NEKE PREINAKE U PITANJU
a citam malo po netu pise 8l/h dal je to moguce???
po tomu bi sa rezervarom mogo 4 sata radit.

koje su prednosti 539 naspram 533
i s obzirom na to za sta mi treba (kosnja okretanje sjena dovoz bala) ugl sve u vezi sjena dal bi mi bilo onda cak bolje uzet tomovinkovica zbog manje potrosnje i jeftinijeg odrzavanja, makar za imt djelove nades u svakoj garazi :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ZASTO 539?!
PA KOLKO ZNAM ISTI JE MOTOR NA OBA SAMO SU NEKE PREINAKE U PITANJU


koje su prednosti 539 naspram 533
Krivo znaš.
Motori na 533 i 539 su nebo i zemlja isti je samo zadnji kraj.
Prednost kod 533 je manja potrošnja, a mana problemi kod zimskog paljenja i obrnuto.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Super posao:D
Kojom brzinom si orao s 5136?
Gdje češ nabavljat dijelove?
Znaš li možda dali svi 5136 imaju automastko uključivanje prednje vuče ili su ovi noviji imali mehaničko uključivanje?

U oranje 1. brza ili 4. pomocna. Nikako 3. ili 5. jer su one u sredini i sinhroniz su.
Sve original za imta ima Autopoljostroj ili Diving iz Cazme. Na novije imte su stavljali rucnu ukapcalicu prve vuce kao na Dajcu. Bila je prije na njemu automatska i davno se skasila pa kupio mehanicku i nema brige
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
U oranje 1. brza ili 4. pomocna. Nikako 3. ili 5. jer su one u sredini i sinhroniz su.
Sve original za imta ima Autopoljostroj ili Diving iz Cazme. Na novije imte su stavljali rucnu ukapcalicu prve vuce kao na Dajcu. Bila je prije na njemu automatska i davno se skasila pa kupio mehanicku i nema brige

Od kojeg godište bi bili ti "noviji"?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pa ovako tomo vinkovic ti je idealan za strmog predjela,moze izadji svugdje ko koza,nisu ti potrebni lanci,stabilan je da se tesko prevrce,mali potorosac,mozes sa rezervarom raditi citav dan,dovoz bala,kosenje,kupljenje sijena za to je idealan,mada sa balirkom bi se naptio jer je lagan za nju a i nema duplo kvacilo,snage za balirku ima al itezine nema tako da je ludost raditi sa njim i balirokm, imt je tu mnogo bolji jer je tezi moze pokretat raznorazne vec prikljucke jer je jaci,ali ima malo obrtaja na kardanu samo 540 a tomo preko 2000 obrtaja,tomo je skuplji traktor od imt,ali je i kvalitetan,imt brzi u transportu i moze vis vuc na prikolici jer je tezi. ima tu jos mana i prednosti a ti se odluci sta ti odgovara

ako si na ravnijem terenu glasam za imt jer je tu mnogo bolji od toma vinkovica
 
S

staffmen

Guest
pa ovako tomo vinkovic ti je idealan za strmog predjela,moze izadji svugdje ko koza,nisu ti potrebni lanci,stabilan je da se tesko prevrce,mali potorosac,mozes sa rezervarom raditi citav dan,dovoz bala,kosenje,kupljenje sijena za to je idealan,mada sa balirkom bi se naptio jer je lagan za nju a i nema duplo kvacilo,snage za balirku ima al itezine nema tako da je ludost raditi sa njim i balirokm, imt je tu mnogo bolji jer je tezi moze pokretat raznorazne vec prikljucke jer je jaci,ali ima malo obrtaja na kardanu samo 540 a tomo preko 2000 obrtaja,tomo je skuplji traktor od imt,ali je i kvalitetan,imt brzi u transportu i moze vis vuc na prikolici jer je tezi. ima tu jos mana i prednosti a ti se odluci sta ti odgovara

ako si na ravnijem terenu glasam za imt jer je tu mnogo bolji od toma vinkovica

baliranje bi platio nekome...balirka mi je prevelika investicija.
tomovinkovic ti ima 4 brzine vrtnje kardana.
u sporohodnima su 540 i cca 1000 u brzohodnim su cca800 i 1500
znam da je imt bolji jer moze se vise prikljucaka prikopcat.
ja sam u ravnicarskom djelu. kod mene se breg samo na slici vidi :D
najvise zasto se dvoumim je potrosnja.
i jel mi mozes objasnit sta je duplo kvacilo??? vec sam par puta cuo za to i kakve to veze ima s baliranjem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
i jel mi mozes objasnit sta je duplo kvacilo??? vec sam par puta cuo za to i kakve to veze ima s baliranjem?
Duplo kvačilo ili dvostepeno. Kad pritisneš nogom kvačilo na pola traktor stane, a kardan se nastavlja vrtjeti. Kad pritisneš pedalu do poda sve stane.
Znači ako je u balirci previše mase ili se kod košnje kosa zaštopa itd ti pritisneš kvačilo na pola i stroj to proguta jer ne uzima novu masu. Kad je jednostepeno kvačilo čim pritisneš kvačilo sve staje.

Ako se slučajno odlučiš za 533 pazi da ti ne uvale sa jednostepenim jer ih ima, dok 539 nema ;)
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196


Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav svim forumašima pogotovo IMTovcima.Zovem se Luka,a ovo na slici je IMT 533 iz 1972 koji još vozi kao nov,al ulje curi na sve strane iz motora.
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
Danas vozim kukuruz sa 539,stanem kod kuće i primjetih da mi kapka nafta negdje iza bosch pumpe,sagnem se i vidim da ima iza neki lajtung kao odušak i slinavi na njemu,e sada jel to tako mora biti ili je negdje probilo.I još da spomenem da sam prije toga išao uz 2 velika brijega skoro punim gasom.
 
B

BAGERISTA

Guest
Danas vozim kukuruz sa 539,stanem kod kuće i primjetih da mi kapka nafta negdje iza bosch pumpe,sagnem se i vidim da ima iza neki lajtung kao odušak i slinavi na njemu,e sada jel to tako mora biti ili je negdje probilo.I još da spomenem da sam prije toga išao uz 2 velika brijega skoro punim gasom.

Nema veze gas,,,s tim nema šta nafta kapat ili puštat,,,,dali je u brdo ili nizbrdo.....
E sad di točno pušta neznam,,,ali bit če neko koji je više za naftu,,oko strojeva..

Nači FERGA je ipak tvoj..............:prayer::prayer::mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh