• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Da Vas pitam? IMT 539 87 godina, malo radio. Prilikom malčiranja (višesatnog) gubi pritisak, padne do 2 bara do ivice zelene zone. Tad ga ja u pravilu ostavim da malo čekića u leru (iako nema turbo) i onda gasim da odmori. Kad krećem opet kreće od visokih 4 bara. Jer to stvar u kvaliteti ulja pošto smo novo OMV stavili? Ili je neki dio pri kraju vijeka? Naime malčer je 150 cm i mislim da mu nije ni malo lako u 1 BH raditi. Mislim da mu više paše 3SH čak u lošim uvjetima 2 SH. Hvala
Onda ja krivo shvatio ove tvoje riječi :scratch
Kak god da pogledaš nije mu dobro nijednome da dugo radi na leru pa i da je dobar pritisak ulja ;)
 
E

edo_tub

Guest
decki kad ste vec kod ulja imam takodje 539 89 god i sve do juce je radio perfekt medjutim poceo mi je da pusta ulje na odusak AC pumpe i to ne malo vec mnogo kaplje i kadkad pocne da curi mjenjao ulje mislio sam da je do viskoziteta medjutim nije
nisam jos isao mehanicaru i ne znam sta je upitanju
ako tko ima predstavu do cega je neka kaze
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
decki kad ste vec kod ulja imam takodje 539 89 god i sve do juce je radio perfekt medjutim poceo mi je da pusta ulje na odusak AC pumpe i to ne malo vec mnogo kaplje i kadkad pocne da curi mjenjao ulje mislio sam da je do viskoziteta medjutim nije
nisam jos isao mehanicaru i ne znam sta je upitanju
ako tko ima predstavu do cega je neka kaze
Curi nafta ili ulje ?
.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne curi Nafta vec ulje to sam i pokusao da svatim medjutim ulje curi na onom oduskui sto ima iza AC pumpe
Jel na poklopcu gdje se priključuje sajela brojila sata ili na samom tjelu AC pumpe?
 
E

edo_tub

Guest
evo i par fotki

Jel na poklopcu gdje se priključuje sajela brojila sata ili na samom tjelu AC pumpe?

odma vize kompresora tacnije na bloku ac pumpe u pozadini
a iza te sajle skor iza
evo par fotki da vidis
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
odma vize kompresora tacnije na bloku ac pumpe u pozadini
a iza te sajle skor iza
evo par fotki da vidis
Ajde ponovi slike jer mi baš nije jasno jer je kompresor sa jedne strane, a ac pumpa sa druge :scratch
Čija pumpa je gore Talijansko smeče ili IPM?
 
E

edo_tub

Guest
Sorry nije Ac

Ajde ponovi slike jer mi baš nije jasno jer je kompresor sa jedne strane, a ac pumpa sa druge :scratch
Čija pumpa je gore Talijansko smeče ili IPM?

druze izvini nije ac pumpe vec Bosch pumpe zanio sam se jer sam pobrkao a na ac pumpi mi je pocelo kapati na onim piksnama medjutim uzeo sam Ipm-vu i nemam problema
sorry jos jednom
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Ajde ponovi slike jer mi baš nije jasno jer je kompresor sa jedne strane, a ac pumpa sa druge :scratch
Čija pumpa je gore Talijansko smeče ili IPM?

e muhanicar
talijanske pumpe nisu baš takvo smeće....
turske su šrot...talijani i 1 turska firma rade za CAV-DELPHI, dakle originalne skoro AC DELCO
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
druze izvini nije ac pumpe vec Bosch pumpe zanio sam se jer sam pobrkao a na ac pumpi mi je pocelo kapati na onim piksnama medjutim uzeo sam Ipm-vu i nemam problema
sorry jos jednom
Znači kapa ili curi na odušku boš pumpe.
Ako kapa ne zamaraj se za sad (ako tu i tam kapne). Ugradi komadič gumenog crijeva da ti ne masti po motoru i teraj dalje.
Ako curi onda se dobro pripremi jer trebaju novi elementi, a to ti je od 1 000 kn na dalje.
Normalno predpostavljam da je klipna pumpa u pitanju jer rotaciona nema odušak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
e muhanicar
talijanske pumpe nisu baš takvo smeće....
turske su šrot...talijani i 1 turska firma rade za CAV-DELPHI, dakle originalne skoro AC DELCO
Samo ti bum rekel da nema do IPM-a ;)
 
E

edo_tub

Guest
Znači kapa ili curi na odušku boš pumpe.
Ako kapa ne zamaraj se za sad (ako tu i tam kapne). Ugradi komadič gumenog crijeva da ti ne masti po motoru i teraj dalje.
Ako curi onda se dobro pripremi jer trebaju novi elementi, a to ti je od 1 000 kn na dalje.
Normalno predpostavljam da je klipna pumpa u pitanju jer rotaciona nema odušak.

stavio sam komadic gumenog crijeva da mi ne kapa po bloku motora a vidjet cu za koi dan da odvezem u servis pa nek rade sto treba jer no volim da vidim da je masno ispod masine a kamoli da kapa po masini
u svakom slucaju tnx
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Imt 539

Evo imam par pitanja u vezi IMT 539.Našel sam se u prilici da steknem vlasništvo nad tim traktorom pa me interesira par stvari koje sam primijetio i vjerujem da ima dosta znalaca koji bi mi mogli pomoći malo.Traktor je 1986 godište,kompresor,špera,sve.Ima 2700 sat.Ima još tvorničke zadnje gume,prednje su mijenjane.Slika nemam,a traktor se nalazi u Zlataru.Ne dopada mi se jer imam osječaj da se naradio po bregima,al opet ako su još tvorničke gume,možda i niej tak izrauban.Muči me to kaj dok ga se ganja v breg u trečoj,pod opterečenjem počne crno dimiti,i dimi konstantno.Ne kao kad dostigne brzinu i broj okretaja pa prestane,nego konstantno dimi.Da li je to do bosch pumpe(rotacijska) ili se može pojaviti nešto drugo.Primjetio sam da mu nefali snage,pa možda su samo filteri zaprljani.Inače,čovjek vozi na ložu,dal bi i to mogao biti problem?I još nešto,prednji kraj je dosta raskliman,a tamo napred kod maske,oni limovi na poklopcu rezervoara se ne slažu baš i kao da su dovareni skupa.Imao je kabinu,ali sadašnji vlasnik kaže da ju je prijašnji odrezao,jer su bila stakla polupana.To mi je čudno,jer ko bi rezao kabinu zato jer su stakla polupana.Čini mi se da je bio prevrtan,te me to odvraća od kupnje.Eto,molio bih cijenjene forumaše da iznesu svoju ocjenu na temelju ovoga.Da li kupiti ili ne.
 
B

BAGERISTA

Guest
Evo imam par pitanja u vezi IMT 539.Našel sam se u prilici da steknem vlasništvo nad tim traktorom pa me interesira par stvari koje sam primijetio i vjerujem da ima dosta znalaca koji bi mi mogli pomoći malo.Traktor je 1986 godište,kompresor,špera,sve.Ima 2700 sat.Ima još tvorničke zadnje gume,prednje su mijenjane.Slika nemam,a traktor se nalazi u Zlataru.Ne dopada mi se jer imam osječaj da se naradio po bregima,al opet ako su još tvorničke gume,možda i niej tak izrauban.Muči me to kaj dok ga se ganja v breg u trečoj,pod opterečenjem počne crno dimiti,i dimi konstantno.Ne kao kad dostigne brzinu i broj okretaja pa prestane,nego konstantno dimi.Da li je to do bosch pumpe(rotacijska) ili se može pojaviti nešto drugo.Primjetio sam da mu nefali snage,pa možda su samo filteri zaprljani.Inače,čovjek vozi na ložu,dal bi i to mogao biti problem?I još nešto,prednji kraj je dosta raskliman,a tamo napred kod maske,oni limovi na poklopcu rezervoara se ne slažu baš i kao da su dovareni skupa.Imao je kabinu,ali sadašnji vlasnik kaže da ju je prijašnji odrezao,jer su bila stakla polupana.To mi je čudno,jer ko bi rezao kabinu zato jer su stakla polupana.Čini mi se da je bio prevrtan,te me to odvraća od kupnje.Eto,molio bih cijenjene forumaše da iznesu svoju ocjenu na temelju ovoga.Da li kupiti ili ne.


Najčešči problem oko dima je loža,,,,,nije namijenjena za strojeve bilo kojeg tipa,,,,to je zadnje smeče dobijeno od ostatka nafte.............:mad:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Najčešči problem oko dima je loža,,,,,nije namijenjena za strojeve bilo kojeg tipa,,,,to je zadnje smeče dobijeno od ostatka nafte.............:mad:
Bagerista, pa ovdje je riječ o IMT-u :scratch
Taj ide ko T-84 :rolfer:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
imt 539

Eh,muhanicaru kad te nema ko da je svet stal.Di si čovječe?Mi tolika pitanja imamo a tebe nema.Hehe!
 
Na vrh