• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Danas vozim kukuruz sa 539,stanem kod kuće i primjetih da mi kapka nafta negdje iza bosch pumpe,sagnem se i vidim da ima iza neki lajtung kao odušak i slinavi na njemu,e sada jel to tako mora biti ili je negdje probilo.I još da spomenem da sam prije toga išao uz 2 velika brijega skoro punim gasom.
Ako postoji iberlauf znaći da je predviđeno da tu nekaj pušta ,jel tak?
To kaj curi nafta znaći da propušta uz elemente pumpe .
Tvoje je da redovito u pumpu uljevaš ulje koje radi razike u gustoči istise naftu van .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
to sam i mislio da to izbacuje višak od negdje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Danas vozim kukuruz sa 539,stanem kod kuće i primjetih da mi kapka nafta negdje iza bosch pumpe,sagnem se i vidim da ima iza neki lajtung kao odušak i slinavi na njemu,e sada jel to tako mora biti ili je negdje probilo.I još da spomenem da sam prije toga išao uz 2 velika brijega skoro punim gasom.
Možda je neko prije nego si ga ti uzel na friško natočil ulje pa je zato kapalo jer nije iscurjel višak (to je normalno), a ako stalno kapa jako onda su elementi na pumpi pri kraju. To nek te ne zamara ako normalno pali i ide. Toči redovito ulje i gas ;)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
Ne kapa stalno,uh već sam mislio da je nešto ošlo u k...c,a fergi ide ko bijesan
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nemate brige, samo redovito točite friško ulje u pumpu da ju ne uništi nafta.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
meni su rekli da sam bedast kaj svako malo nalijem ulja u pumpu
reko naškodit nemre,ko maže taj i vozi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
meni su rekli da sam bedast kaj svako malo nalijem ulja u pumpu
reko naškodit nemre,ko maže taj i vozi
ništa ne boli od toga , dva put na mjesec nije problem potapšati po ramenu svoju pumpu :supz:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma i češče pogotovo ak idem orat,tanjurat,nije problem ulit 2-3dcl ulja.

tak dela da me čudno gledaju kad velim da je 533,idu gledat koja je pumpa gore.
 
T

TINKO

Guest
koja je razlika između ovog starog imt -539 i novog ??
čujem da je velika razlika u kvaliteti
 

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Razlika u kvaliteti je velika u korist starijih modela. Sa mnom je radio čovjek koji je bio tehnolog u IMT-u,on kaže ako hoćeš da uzmeš dobar imt uzimaj one napravljene do 1991-1992 sve novije je diskutabilne kvalitete.....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da Vas pitam? IMT 539 87 godina, malo radio. Prilikom malčiranja (višesatnog) gubi pritisak, padne do 2 bara do ivice zelene zone. Tad ga ja u pravilu ostavim da malo čekića u leru (iako nema turbo) i onda gasim da odmori. Kad krećem opet kreće od visokih 4 bara. Jer to stvar u kvaliteti ulja pošto smo novo OMV stavili? Ili je neki dio pri kraju vijeka? Naime malčer je 150 cm i mislim da mu nije ni malo lako u 1 BH raditi. Mislim da mu više paše 3SH čak u lošim uvjetima 2 SH. Hvala
 
B

BAGERISTA

Guest
Da Vas pitam? IMT 539 87 godina, malo radio. Prilikom malčiranja (višesatnog) gubi pritisak, padne do 2 bara do ivice zelene zone. Tad ga ja u pravilu ostavim da malo čekića u leru (iako nema turbo) i onda gasim da odmori. Kad krećem opet kreće od visokih 4 bara. Jer to stvar u kvaliteti ulja pošto smo novo OMV stavili? Ili je neki dio pri kraju vijeka? Naime malčer je 150 cm i mislim da mu nije ni malo lako u 1 BH raditi. Mislim da mu više paše 3SH čak u lošim uvjetima 2 SH. Hvala

Kod dužeg rada motora na njima pritisak pada,,,ali ovo šta si ti naveo je sasvim normalno,,,znalo je bit na minimunu,,i još manje kad je dobro zagrijan...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Da Vas pitam? IMT 539 87 godina, malo radio. Prilikom malčiranja (višesatnog) gubi pritisak, padne do 2 bara do ivice zelene zone. Tad ga ja u pravilu ostavim da malo čekića u leru (iako nema turbo) i onda gasim da odmori. Kad krećem opet kreće od visokih 4 bara. Jer to stvar u kvaliteti ulja pošto smo novo OMV stavili? Ili je neki dio pri kraju vijeka? Naime malčer je 150 cm i mislim da mu nije ni malo lako u 1 BH raditi. Mislim da mu više paše 3SH čak u lošim uvjetima 2 SH. Hvala
Ako je 2 bara pod gasom znači da je na leru još manje i ti ga onda još ostaviš da malo odradi na leru :scratch
Probaj sa super 5 INA.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
evo videa od mene kada sam išao prije par dana iz berbe kukuruza,539 s prikolicom

View My Video

2wof2th.jpg
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
kako se ne vidi ,na pola gasa u trećoj brzoj,nisam mogao brže zbog jama a i fergi je malo skucao pod prikolicom
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Makina za desetku,,to je onaj s malo sati....:mrgreen::mrgreen::supz::supz:
 
Na vrh