• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Najčešči problem oko dima je loža,,,,,nije namijenjena za strojeve bilo kojeg tipa,,,,to je zadnje smeče dobijeno od ostatka nafte.............:mad:

Ložak je zakon, za strojeve svih tipova, ono kaj je stvarno opasno je gorivo bez sumpora tj eurodizel, jer je to gorivo suho pa unistava bosch pumpe traktora ciji elementi se trebaju podmazivati gorivom.
 
L

ler

Guest
svi se vozimo na ložu kada nasipam plavi dizel traktor dobije doping to je možda dvaput godišnje
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Evo imam par pitanja u vezi IMT 539.Našel sam se u prilici da steknem vlasništvo nad tim traktorom pa me interesira par stvari koje sam primijetio i vjerujem da ima dosta znalaca koji bi mi mogli pomoći malo.Traktor je 1986 godište,kompresor,špera,sve.Ima 2700 sat.Ima još tvorničke zadnje gume,prednje su mijenjane.Slika nemam,a traktor se nalazi u Zlataru.Ne dopada mi se jer imam osječaj da se naradio po bregima,al opet ako su još tvorničke gume,možda i niej tak izrauban.Muči me to kaj dok ga se ganja v breg u trečoj,pod opterečenjem počne crno dimiti,i dimi konstantno.Ne kao kad dostigne brzinu i broj okretaja pa prestane,nego konstantno dimi.Da li je to do bosch pumpe(rotacijska) ili se može pojaviti nešto drugo.Primjetio sam da mu nefali snage,pa možda su samo filteri zaprljani.Inače,čovjek vozi na ložu,dal bi i to mogao biti problem?I još nešto,prednji kraj je dosta raskliman,a tamo napred kod maske,oni limovi na poklopcu rezervoara se ne slažu baš i kao da su dovareni skupa.Imao je kabinu,ali sadašnji vlasnik kaže da ju je prijašnji odrezao,jer su bila stakla polupana.To mi je čudno,jer ko bi rezao kabinu zato jer su stakla polupana.Čini mi se da je bio prevrtan,te me to odvraća od kupnje.Eto,molio bih cijenjene forumaše da iznesu svoju ocjenu na temelju ovoga.Da li kupiti ili ne.

Ucini si uslugu i posjeti njuskalo.hr mozda nades bolji 539 za iste ili manje novce. Ja sam vidio tako dosta veliku ponudu spomenutih traktora pa bi ja prvo tamo potrazio...
 
T

tuaregr10

Guest
evo videa od mene kada sam išao prije par dana iz berbe kukuruza,539 s prikolicom

View My Video

2wof2th.jpg

Lijepo očuvan IMT. Prikolica je super. Je li to Tehnostrojka?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
traktor je bebicaa još i da je moj bilo bi super,čak me doslovno strah stisnut gas do daske,jer čim se malo digne temp. još se osjeti miris farbe
a prikolica izgleda super izdaleka,mislim,sve radi ok,ali su stranice malo popigane
a marka...dobro pitanje,jer je posuđena
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
imt za imt...:mrgreen:
mogu reći da mi se jako dopada za vozit,dosta je niska i široka pa mi izgleda dosta stabilna
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
. Trenutno su moji IMTi oba rastavljeni bice veceras koja pikcers, slaze se "kako Bog zapovjeda", 106ica ostaje meni a drugi odlazi rodjaku


Kićo kak napreduje posao s IMT-ejima:rolleyes:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
136ica je dobila 90% novih dijelova u getribu, lamelu i more sitnica te su motor i getriba prebaceni na drugi traktor kojem su zdraviji prednji i zadnji kraj (prednja vuca i kocnice). Prodo sam ga rodjaku. 106ica ostaje meni, ko zna mozda i njega prodam jer imam MFa a trebo bi mi neki manji 60-70ks.
 
I

imt540

Guest
ulje

Prije svega lijep pozdrav svima,

možda ovo već negdje postoji ali nemogu pronaći pa vas zato lijepo molim da mi pomognete...naime radi se o IMT-u 540 sređivao sam mjenjač i sad imam priliku jeftino doditi Shellovo ulje SPIRAX A 90 LS pa me zanima dali netko zna kakva je razlika izmeđi njega i ININOG TRANSIDROLA 85 jer nigdje nemogu naći usporednu tablicu...pomagajte...
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
136ica je dobila 90% novih dijelova u getribu, lamelu i more sitnica te su motor i getriba prebaceni na drugi traktor kojem su zdraviji prednji i zadnji kraj (prednja vuca i kocnice). Prodo sam ga rodjaku. 106ica ostaje meni, ko zna mozda i njega prodam jer imam MFa a trebo bi mi neki manji 60-70ks.

okvirno kolike su cijene za 5106 i 5136?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
5136 je prodan a 5106 je jos rastavljen, jednostavno nemam vremena sastavit. Dok se zavrsi s kukuruzima i oranjima dat cemo si truda i sastavit ga. Cijena ovisi koliko se bude ulozilo novih dijelova ili se bude sklapalo staro, po zelji kupca... (bez kocnica i neispravna ukapcalica prve vuce cijena 3500e). U biti takav traktor da je neznam sta u pitanju za 15-20tkn se kompletan obnovi i to sa original dijelovima a ipak je to ZVIJER od oko 6t koja moze silovito povuc
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Zainteresiran sam za takav traktor. Koja bi bila cijena ako se ništa nebi popravljalo tj. da se samo sklopi da je u voznom stanju? Iz kojeg si mjesta kod BJ (pošto sam i ja u okolici BJ)?
 
Z

ZizuMikan

Guest
imt 539

Evo da neotvaram novu temu, Kojom brzinom i na koliko obrtaja je idealno frezanje sa 539, a freza nijesam siguran koja je nesto imt 619.
 
Posljednje uređivanje:

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
čitam ja ovu cijelu temu i vidim da je bobi jedini cilj popljuvat torpedo.... Bobo, izvini al da imas imalo u glavi pa da time mućneš skuzio bi neke stvari.:idea::scratch Je istina da znaš puno o imtu i time si mnogima pomogao ali, nemoj zato pljuvat po drugima. Po tvojim postovima bi se moglo reci da si pomalo ograničen, bez uvrede (imt, imt i samo imt)... ti si skuzio da je imt nepolomiv (do 80 ks) i sada ti je to jedini kriterij po kojem rangiras traktore. Tako npr. ne uzimas u obzir gabarite traktora, poteznu moc traktora (masu), hidrauliku (količina ulja, protok pumpe, koliko ima izvoda za priključke,..), koliko je traktor pogodan ili jednostavan za održavanje (koliko često se mora nesto raditi na traktoru, (npr. čistit hladnjak(imt), prati motor (torpedo)) pristupačnost dijelova, cijene dijelova, količine ulja i sl),.

Svaki traktor gledas po tome koliko bi on izdržao u rukama gazde ili vozača koji za njega ne mari ni 1 ppm (valjda znaš šta je to), i to bez obzira na to koliko je on dobar za dobrog gazdu ili vozača (koliko je udoban, bučan u kabini, grijanje kabine i slično). Jel si čuo za termin "FUNCIONALNA POGODNOST", ili za pojam "OPTIMALNO"? Vjerujem da nisi!!
Bez uvrede!
Sa poštovanjem!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zainteresiran sam za takav traktor. Koja bi bila cijena ako se ništa nebi popravljalo tj. da se samo sklopi da je u voznom stanju? Iz kojeg si mjesta kod BJ (pošto sam i ja u okolici BJ)?


Poslao sam ti PP, jesi li dobio?
 

Najnoviji postovi

Na vrh