• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Jdnom sam odorao pčele i i ose , kaj sam bežal ...po traktor sam došao za 2-3 sata .
Nije me ni jedna , ne sječam se kak su gume preošle
Vele da su te male kaj žive u zemlji grde.
Da te bar i jedna bar malo. Meni bi srce bilo na mjestu :lol:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
masku na nos

ma to i koristim
ali htio sam malo bolje uči i EU:finga: i zamjenit dajca bez kabine sa IMT539 sa kabinom

ma dopi.dilo mi kad prskam a hoće me vjetar, zna se desit da mi i ispod kabanice
gaće budu mokre (nisam se upišo)
neznam kako ostali traktori, manji i da su okretni, kako oni stoje sa kabinama
pravi VV traktori nisu ispod 20000E

gledao sam i YTO 45ks, neizgleda loše, ali...
jebe me to ali
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
masku na nos

a i te maske puknuti su za k...c,jest da nešto zaustave,možda ima u trgovinama možda neke spejcijalne,a ne one obične bijele
jednom išo čistit dimnjak pa donjeo s posla masku što imaju naši bravari,nos bio crn svejedno ali je pokupila barem deblje čestice
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ma ništa od one bjele ,treba pravu masku s filtrom

ma imam ja prav masku (plavu) sa okruglim filterom, mislim da je unutra ugljen i ko zna šta još
jedan filter košta nešto oko 60kn
ali đaba, on štiti nos a sve ostalo bude mokro
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,034
e jel uspio tko kod IMTa 539 recimo zadihtat kabinu da pri prskanju atomizerom špricivo neulazi u unutrašnjost i da se netrujem

počelo mi smetati,brinem za zdravlje, apuno mi dati 20tE za novi traktor sa takvom kabinom,
pa razmišljam bil to moglo napravit se na imtu
Kabine toga tipa dihtaju se nadtlakom. Dakle, zatvori kabinu koliko više možeš, a onda ventilatorom, preko aktivnog filtera, upuhuješ zrak u kabinu.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Vidjeh na njuskalu oglas za IMT 579 DV jako mi je lijepi ima i rucno ukapcanje prednje vuce. Htel bi se poblize upoznati sa serijom 579 koje su specificnosti tih traktora dakle sto ih cini posebnima u odnosu na recimo 577 ili 585 i sl. Imaju li kakve mane itd.
Molim znalce da napisu koju rijec!
 

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Imt 579 je u suštini 577 samo sa tri brzine,po meni taj traktor je super orač,vuče 2*14 ili 2*16 po svim uslovima,spremač 2.9 ili 3.2 zavisi od tla vuče ko od šale 2 brzohodnom. Dosta je brz na drumu. Od mana bi rekao da je strašno bučan u kabini,kočnice hoće da izdaju (što je normalno za imt ;) ) . To je iz mog skromnog iskustva sa tim traktorom.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Imt 579 je u suštini 577 samo sa tri brzine,po meni taj traktor je super orač,vuče 2*14 ili 2*16 po svim uslovima,spremač 2.9 ili 3.2 zavisi od tla vuče ko od šale 2 brzohodnom. Dosta je brz na drumu. Od mana bi rekao da je strašno bučan u kabini,kočnice hoće da izdaju (što je normalno za imt ;) ) . To je iz mog skromnog iskustva sa tim traktorom.

Meni je zanimljiv zato jer covek nudi u oglasniku takav traktor 80. godiste ali ukapcanje prednje vuce je rucno sto je jako vazno kod takvi traktora dok su navodno stariji 577 sa automatskim ukapcanjem... Drago mi je cuti da je brz, a ovo da je bucan u kabini ne bi bio problem jer nema kabine. Kocnice izdaju radi neodrzavanja tako da se i to da srediti
 

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
To što ima ručno uključivanj prednjeg pogona je jako dobra stvar,moj kolega koji ima 579 je imao puno problema sa automatskim uključivanjem prvih godina kad je uzeo traktor. Do kraja je počeo skidati kardan prednje vuče i stavjati ga samo u oranju i opet mu se dešavalo da nešto otkaže,otkad ga je preradio na ručo nema nikakvih problema.
 
M

m123

Guest
Pozdrav forumašima!

pozdrav forumašima, prvi put se javaljam ovdje!
trudiću se da ne dužim puno, prvo da vam , zahvalim na svim informacijama ( sve vaše postove sam čitao po nekoliko puta, ima fantastičnih informacija, svaka vam čast! )

a sada da postavim pitanje koje me muči
imam IMT 539, 87 g.p. prva sam ruka, deda ga kupio iz fabrike, do sada je napravio 880 sati rada, garažiran cijeli vijek, kabina, svi priključni, sve kao novo, malo je šta radio, e sada
ja sam se opasno bacio u voćarstvo, prije mjesec dana posadio sam 5 duluma šljive, imam još 10 duluma starog voća i sve to planiram proširivati maksimalno, imam još preko 60 duluma obradive zemlje koju planiram saditi.

muči me što mi je teren brdski, da ne kažem čuka :) čim malo porosi ništa ne mogu raditi sa traktorom, nisu to neki teški poslovi, prskalica, tanjirača... ražmišljam da nabavim traktor sa pogonom na sva 4 točka, isplati li mi se ovaj moj prepravljati ili nabavljati novi, dosta ljudi, pogotovo majstora mi govori da ne uzimam novi, jer je taj stari 1000 puta kvalitetniji od novih u koje svašta ugrađuju.

gubi li puno 539 na snazi kada se doda prednji pogon? koliko para je prepravka, i na kraju ima li efekta?

hvala vam unaprijed na pomoći!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
gubi li puno 539 na snazi kada se doda prednji pogon? koliko para je prepravka, i na kraju ima li efekta?
Na snazi gubi sigurno puno.
Prepravak te bu koštal koliko je i vrednost tvojega, ako ne i više :scratch
U efekt se nebi štel mešati.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
prodas 539 kupis rusa to ti je rjesenje
sto se tice ugradnje ja sam uvjek za budzenje ali dosta bi te kostala poravka jedino ako nemas stelu kod kavog tokara,pa onda treba uskladiti prenos,pa kutiju za ukljucivanje vuce napraviti,pa onda spojiti dif naprijed,jedino gubljenje snage bi rjesio bocnim reduktorima naprijed ali to je opet skupo,dakle 539 sa prednjom vucom jedino novog da kupujes ali strai prepravljati tesko
 
M

m123

Guest
a jeste brzi na odgovoru :)
i ja sam tako nešto kontao, da se meni to ne isplati prepravljati
nema mi druge nego naći dobru mušteriju, dodati malo para i kupiti sebi novi, a sa imt-a nebi prelazio, nešto mi je prirastao srcu :) možda samo da uzmem 549 dv, mada mi je sa manjim lakše između voća raditi, vidjeću još, ima sada zime da razmišljam i kombinujem, pa ćemo na proljeće vidjeti šta se da uraditi
hvala na savjetima
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ako ti je traktor takav kakav kazes da je onda ti je moj savjet ne prodaji ga. Zbilja su ovi iz druge polovice 80ih bolji od novih a kako je tvoj jako dobro ocuvan i nije puno radio to je zbilja steta prodati. Najbolje bi bilo ako bi mogao kupit nekakvoga jaceg a starog ferčibalda ostavit.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Aj da vidim ko od vas vako parkira svoj traktor doma
53.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidim i prednja strana mu je naravnana ljepo,,,negdje naletija,kasno kočija........:mrgreen::mrgreen:

E svaka čast,,,ko god ga je parkira..:mrgreen:
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
je smijesno, ali korisno kod paljenja, a ujedno je i pod krovom i jos ak je u "zavjetrini"
 

Najnoviji postovi

Na vrh