• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
čitam ja ovu cijelu temu i vidim da je bobi jedini cilj popljuvat torpedo.... Bobo, izvini al da imas imalo u glavi pa da time mućneš skuzio bi neke stvari.:idea::scratch Je istina da znaš puno o imtu i time si mnogima pomogao ali, nemoj zato pljuvat po drugima. Po tvojim postovima bi se moglo reci da si pomalo ograničen, bez uvrede (imt, imt i samo imt)... ti si skuzio da je imt nepolomiv (do 80 ks) i sada ti je to jedini kriterij po kojem rangiras traktore. Tako npr. ne uzimas u obzir gabarite traktora, poteznu moc traktora (masu), hidrauliku (količina ulja, protok pumpe, koliko ima izvoda za priključke,..), koliko je traktor pogodan ili jednostavan za održavanje (koliko često se mora nesto raditi na traktoru, (npr. čistit hladnjak(imt), prati motor (torpedo)) pristupačnost dijelova, cijene dijelova, količine ulja i sl),.

Svaki traktor gledas po tome koliko bi on izdržao u rukama gazde ili vozača koji za njega ne mari ni 1 ppm (valjda znaš šta je to), i to bez obzira na to koliko je on dobar za dobrog gazdu ili vozača (koliko je udoban, bučan u kabini, grijanje kabine i slično). Jel si čuo za termin "FUNCIONALNA POGODNOST", ili za pojam "OPTIMALNO"? Vjerujem da nisi!!
Bez uvrede!
Sa poštovanjem!

Ah, krecemo OPET...

Koliko puta ja moram pisati da se torpedo i kod dobrog gazde jednostavno nije pokazao kao dobar traktor?!? Nije me briga za ravnice nepregledne i sta ti ja znam sta sve ne, mene zanima rad na brdovitom terenu, po cjeli dan u ljetu, gdje ja nemam vremena svakih par sati prati motor od pljeve iza kombajna (malo karikiram, al me kuzite) ako gazda nema vremena za te stvari, njegov radnik (kojih u mom kraju nema a da su imalo normalni) nema vremena pogotovo, cak ce taj "radnik" nekad raditi s ciljem da ga pokida, jer mu se ne da cjeli dan sjediti u traktoru... Mogu ti poslikato 7506 koji je dosao covjeku u dvoriste sa preslozenim mjenjacem i od kad ga ima svake godine neki bog se pokvari. Za njega je dao 577 bez prednje vuce kojem je on bio prvi vlasnik, samo zato jer je bio pred generalku i izganjan, samo ne znam tko je tu koga zezno u cjeloj prici, jer generalka na 577 ne moze kostati kao sarafanje svake godine po mjenajcu...

dalje, citam u zadnje vrijeme po forumu da se vise ne moze ni nabaviti dio kako treba za torpeda a da icemu valja...

Koji god sam torpedo vidio u mom kraju i pricao s gazdama, NITI JEDAN nije zadovoljan s traktorom... Kolega ima 4806 i nikad dublje ne ore s njim od 20cm (2x10" IMT plug)i opet je imao kvarova na mjenjacu... tanjuracu ima OLT 20 diskova tako da traktor niposto nije preopterecen...

Mogao bi do prekosutra pricati o tome kako se torpedo pokazao "dobar" ovdje kod nas i koliko ga svi "vole" da ih se moze nabrojati na prste... Evo, i clan foruma "jokapz" ima 6006 i koliko je on puta mjenjao poluosovine na traktoru?

A sad na temu i na IMT...

Iskustva imam s IMT-om malo i previse da bi to uopce bilo i upitno... pocevsi od 533, pa preko svih medjumodela do 5136. Najveci kvar za koji ja pamtim u mom dvoristu je mjenjanje hidraulicne pumpe na 539, jer od kad ja za taj traktor znam, do tad ulje u hidrauliku NIKADA nije bilo mjenjano, a traktor tad bio 20 godina star i imao 6 000 sati. na mom 549 samo karike mjenjane (tvornicka greska) i sto majstor nije dobro sastavio karter, ap je curjelo ulje, sto sam popravio sam za 50 kn troska...

Veci IMT-i 577, 5106 i 5136 su imali jednu veliku manu, a to je automatsko ukapcanje prednje vuce, gdje se prilikom oranja uvratina ili tanjuranje prvi trag prednja vuca stalno ukapcala i i kapcala, tako malo po malo kidalo krizeve kardana dok nije pukla poluosovina. kad se reduktor prepravi u rucni, problema s prednjom vucom NEMA... takodjer, redovnom promjenom ulja u mjenjacu, na Brenama kardan radi bez greske, no ljudska skrtost i ljenost rade svoje...

Torpedu svaka cast, ali ja u njega ne stanem 7506 sam vozio jedno ljeto na silos 2-3 puta i kad mi volan struze po stomaku (130kg sam tad imao) ja znam da je to sve samo ne udoban traktor... limarija na sastavu poda i kabine toliko vibrira da je to strasno, a da se prednaj sajba ne da otvoriti, aj bi se po lejtu u njemu skuhao, cak i u transportu...

Jedan clan foruma, dok je jos imao dva RX-170 je pricao kako u jesen moze orati i jedan i drugi bez problema, ALI im je za svaki slucaj stavio pokazivace temperature ulja u kabinu, da bi znao kad otprilike mora malo popustiti da se traktor ne pregrije u nekom tezem poslu. Dobar je torpedo, al za "pravog sofera" je pre njezan i kraj toga stojim...
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Ah, krecemo OPET...

Iskustva imam s IMT-om malo i previse da bi to uopce bilo i upitno... pocevsi od 533, pa preko svih medjumodela do 5136. Najveci kvar za koji ja pamtim u mom dvoristu je mjenjanje hidraulicne pumpe na 539, jer od kad ja za taj traktor znam, do tad ulje u hidrauliku NIKADA nije bilo mjenjano, a traktor tad bio 20 godina star i imao 6 000 sati. na mom 549 samo karike mjenjane (tvornicka greska) i sto majstor nije dobro sastavio karter, ap je curjelo ulje, sto sam popravio sam za 50 kn troska...


Jedan clan foruma, dok je jos imao dva RX-170 je pricao kako u jesen moze orati i jedan i drugi bez problema, ALI im je za svaki slucaj stavio pokazivace temperature ulja u kabinu, da bi znao kad otprilike mora malo popustiti da se traktor ne pregrije u nekom tezem poslu. Dobar je torpedo, al za "pravog sofera" je pre njezan i kraj toga stojim...

"Iskustva imam s IMT-om".....daj koliko imas godina??
Definiraj mi "pravog šofera"? (samo mi nemoj reći da su u šumariji torpeda vozile stare babe)
 
F

farmerLuka

Guest
Stojim do rijeci uz Bobu.Nije covjeku cilj pljuvat i blatit torpero nego covjet kaze istinu koju ja dobro znam.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
bobo i farmer .... daj ,malo bolje pogledajte torpedo. IMT je stroj i to podrzavam, ali nije toliko bolji od torpeda, ima i više mana (velikih) od torpeda.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
pa mislim da ti godine nisu bitne,to ti nije mjerilo,može ti fakin od kojih 20-tak godina(koji od kada može sjesti za volan) koji radi dan i noć na traktoru imati daleko više iskustva nego netko od recimo 40-50 g. koji radi možda 100-tinjak sati godišnje....:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ja tu vašu raspravu gledam sa druge strane i nebi htel hvaliti ni pljuvati ni jednoga, a ni drugoga, ali mislim da bi se svi zajedno složili da je Torpedo dobar, ali samo do volana. Getriba mu je jako nježna i onaj ko ju je imal prilike videti zna da su unutra zupčanici ko na onim starim satovima, a hidraulik priča za sebe.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
Ja tu vašu raspravu gledam sa druge strane i nebi htel hvaliti ni pljuvati ni jednoga, a ni drugoga, ali mislim da bi se svi zajedno složili da je Torpedo dobar, ali samo do volana. Getriba mu je jako nježna i onaj ko ju je imal prilike videti zna da su unutra zupčanici ko na onim starim satovima, a hidraulik priča za sebe.

to stoji,ima mi susjed 6006,znam koliko je puta znao godišnje popravljat hidrauliku
motor je ok,ali ga treba često prati jer se može pregrijavati
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Vozio sam Torpedo od 55ks i onaj od 90 ks.Ovaj mali se pokazao solidnim u transportu,košnji,skupljanju sijena pa i sa prednjim utovarivačem.U tim poslovima i na onom koji sam ja vozio nije bilo zamjerke.Ovaj od 90 ks sam najviše vozio u transportu i sa prednjim utovarivačem.One koje sam vozio u transportu su svi,ama baš SVI iskakali iz brzina.Sa prednjim utovarivačem sa pokazao dovoljno snažnim ali samo dok se ulje previše ne zagrije.Isto tako treba mu dosta prostora za manevrisanje.
Pošto je ovo tema o IMT šta reći o njima: grube mašine koje služe svrsi sa svim svojim vrlinama i manama.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Uspoređujete torpedo koji je neispravan i koji nije vidio majstora koji ga zna slozit i nepolomivog IMTa. SVi ti koji "popravljaju" torpedo kupe najjeftinije dijelove na koje nalete i nisu zadovoljni. Kupite si onda nekog novijeg zapadnjaka za hrpu para, za kojeg budete po svaki dio isli u NJem., Fra., Aus., kojeg takoder budete masno platili i budete zadovoljni. Da ne spominjemo servise.....
Svaki od Vas neka sjedne u ispravnog torpeda jedan dan, a drugi dan u IMT, pa treći dan recite koji je bolji za vozača (po bobinom dobar vozač ima sto kvarova dnevno, može jedino vozit nakovanj i to samo jači jer bi i njega polomio). IMT je odličan, dapače, ali...........

Za iskustvo..... Vozači kamiona s 30 godina staza i sa pređenih nekoliko milijuna km se boje za sebe reć da su iskusni, tak da bolje po tomom pitanju da sutite (svaka čast izuzetcima).
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
n1urf9.gif
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Uspoređujete torpedo koji je neispravan i koji nije vidio majstora koji ga zna slozit i nepolomivog IMTa. SVi ti koji "popravljaju" torpedo kupe najjeftinije dijelove na koje nalete i nisu zadovoljni. Kupite si onda nekog novijeg zapadnjaka za hrpu para, za kojeg budete po svaki dio isli u NJem., Fra., Aus., kojeg takoder budete masno platili i budete zadovoljni. Da ne spominjemo servise.....
Svaki od Vas neka sjedne u ispravnog torpeda jedan dan, a drugi dan u IMT, pa treći dan recite koji je bolji za vozača (po bobinom dobar vozač ima sto kvarova dnevno, može jedino vozit nakovanj i to samo jači jer bi i njega polomio). IMT je odličan, dapače, ali...........

Za iskustvo..... Vozači kamiona s 30 godina staza i sa pređenih nekoliko milijuna km se boje za sebe reć da su iskusni, tak da bolje po tomom pitanju da sutite (svaka čast izuzetcima).

ne branim ni jedan ni drugi traktor, svaki ima prednosti i mane
ovo što kole kaže za naše majstore u potpunosti se slažem

ovo što kaže za iskustvo, samo bih mu napomenuo da nikad iskustvo ne pravi grešku nego naprotiv ljudska glupost
možeš imati milijune km iza sebe, ali jedan tren gluposti i eto zla

za sposobnosti traktora nemožete samo reći IMT je takav a TORPEDO je onakav
reći da je imt okretan , jak ,neuništiv ,brz sve to štima ali koji ???
533 je neuništiv
5136 je jak
539 je okretan
ali to su sve različiti traktori

isto tako generalizirati i reći da torpedo lomi mjenjače
koji???
za 40-4506 to baš i nisam čuo

ali sve to ovisi i na kakav traktor i peh naletiš
imao sam npr ja i imt 542 5br ( i nonstop problemi s mjenjačem)
a paralelno s njim i ursus 355 i nećete vjerovati u vočnjaku je bio puno okretniji od 542
sad imam 4506 i zadovoljan sam, ima mana ali i dobrih strana
ali razmišljam o 539 ,tafe-u ili nećem drugom ,manjem
a sve zbog specifičnih potreba
tako da se nemože uspoređivati svako sa svakim
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
ne branim ni jedan ni drugi traktor, svaki ima prednosti i mane
ovo što kole kaže za naše majstore u potpunosti se slažem

ovo što kaže za iskustvo, samo bih mu napomenuo da nikad iskustvo ne pravi grešku nego naprotiv ljudska glupost
možeš imati milijune km iza sebe, ali jedan tren gluposti i eto zla

za sposobnosti traktora nemožete samo reći IMT je takav a TORPEDO je onakav
reći da je imt okretan , jak ,neuništiv ,brz sve to štima ali koji ???
533 je neuništiv
5136 je jak
539 je okretan
ali to su sve različiti traktori

isto tako generalizirati i reći da torpedo lomi mjenjače
koji???
za 40-4506 to baš i nisam čuo

ali sve to ovisi i na kakav traktor i peh naletiš
imao sam npr ja i imt 542 5br ( i nonstop problemi s mjenjačem)
a paralelno s njim i ursus 355 i nećete vjerovati u vočnjaku je bio puno okretniji od 542
sad imam 4506 i zadovoljan sam, ima mana ali i dobrih strana
ali razmišljam o 539 ,tafe-u ili nećem drugom ,manjem
a sve zbog specifičnih potreba
tako da se nemože uspoređivati svako sa svakim

Tako je ilegalac....Svi su traktori isti ku... samo je razlika u cijeni i uz to sve bez obzira na znanje i iskustvo moraš imat sreće i sve je dobro dok je tvornički odnosno dok ide dok se kotura jer kad kreneš popravljat uz naše kvalitetne dijelove i još kvalitetne i iskusne majstore....znate i sami šta vas čeka. Majstor popravi dva traktora i odma se hvali kak on zna...nema pojma a uzme ljudima zadnje pare iz džepa, kad ono drugi dan opet stroj u kvaru. E onda pa znaš ovo je krivo, ono je krivo, ovo bi trebalo slozit, ono bi trebalo slozit, i na kraju ti prekopa pol stroja uzalud samo kako bi on pokupio pare. A sreća mu je sta ima puno ljudi koji se nekuze u mehaniku nist, pa dok ide, ide. Al kad naleti kod čovjeka koji malo kuzi mahaniku, onda kupi prnje prije naplate posla...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Tako je ilegalac....Svi su traktori isti ku... samo je razlika u cijeni i uz to sve bez obzira na znanje i iskustvo moraš imat sreće i sve je dobro dok je tvornički odnosno dok ide dok se kotura jer kad kreneš popravljat uz naše kvalitetne dijelove i još kvalitetne i iskusne majstore....znate i sami šta vas čeka. Majstor popravi dva traktora i odma se hvali kak on zna...nema pojma a uzme ljudima zadnje pare iz džepa, kad ono drugi dan opet stroj u kvaru. E onda pa znaš ovo je krivo, ono je krivo, ovo bi trebalo slozit, ono bi trebalo slozit, i na kraju ti prekopa pol stroja uzalud samo kako bi on pokupio pare. A sreća mu je sta ima puno ljudi koji se nekuze u mehaniku nist, pa dok ide, ide. Al kad naleti kod čovjeka koji malo kuzi mahaniku, onda kupi prnje prije naplate posla...
Tu se baš i nebi složil sa tobom jer to je prolazilo do recimo prije desetak godina, a danas svi rade sve, a ako im baš slučajno neide pitaju, a uvijek ima neko ko se sa nečim sličnim susretal. Na takav način rada je ljude natjerala besparica, a i večina tih radova nije sveto pismo. Malo je možda još problem kod pojedinaca kad se ide raditi generalka i hidraulik, a sve ostalo ......
Sam veliš da su dijelovi đabe, a i kvaliteta nikakva pa onda se puno ni ne gubi, a i da ih je neznam ko ugradil nemogu dugo trajati na bilo kojoj vrsti traktora ;)
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Tu se baš i nebi složil sa tobom jer to je prolazilo do recimo prije desetak godina, a danas svi rade sve, a ako im baš slučajno neide pitaju, a uvijek ima neko ko se sa nečim sličnim susretal. Na takav način rada je ljude natjerala besparica, a i večina tih radova nije sveto pismo. Malo je možda još problem kod pojedinaca kad se ide raditi generalka i hidraulik, a sve ostalo ......
Sam veliš da su dijelovi đabe, a i kvaliteta nikakva pa onda se puno ni ne gubi, a i da ih je neznam ko ugradil nemogu dugo trajati na bilo kojoj vrsti traktora ;)

Istina svi rade sve, ali Šta je sa starijim ljudima, djedovima....ili kod novih traktora, bez kompa i specijalnih alata nist, a da to sve kupis treba ti isto toliko koliko das za traktor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Istina svi rade sve, ali Šta je sa starijim ljudima, djedovima....ili kod novih traktora, bez kompa i specijalnih alata nist, a da to sve kupis treba ti isto toliko koliko das za traktor
E jeb..ga sad mi odosmo iz razlike IMT - Torpedo na specijalne alate.
Kod ove dvojice toga nema pa se zadržimo na tome, ali da svi rade sve, rade. A i treba da si pomognu sami jer bar tu mogu neku kunu ušparati ;)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
e jel uspio tko kod IMTa 539 recimo zadihtat kabinu da pri prskanju atomizerom špricivo neulazi u unutrašnjost i da se netrujem

počelo mi smetati,brinem za zdravlje, apuno mi dati 20tE za novi traktor sa takvom kabinom,
pa razmišljam bil to moglo napravit se na imtu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
e jel uspio tko kod IMTa 539 recimo zadihtat kabinu da pri prskanju atomizerom špricivo neulazi u unutrašnjost i da se netrujem

počelo mi smetati,brinem za zdravlje, apuno mi dati 20tE za novi traktor sa takvom kabinom,
pa razmišljam bil to moglo napravit se na imtu
To ni ovima u tvornici nije usjelo tak da .....
Njima bi i mačka iznutra pobegla :rolfer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Njima bi i mačka iznutra pobegla :rolfer:
Jdnom sam odorao pčele ili ose , kaj sam bežal ...po traktor sam došao za 2-3 sata .
Nije me ni jedna , ne sječam se kak su gume prošle
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh