• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Jbg petre , ovako nabrzaako ispada da onda imaš pomoč (servo ) samo na jednoj strni .
A drugu i dalje guraš mehanikom , jel tak?

Pa ima štanga koja povezuje lijevi i desni kotač...između hladnjaka i motora :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pa ima štanga koja povezuje lijevi i desni kotač...između hladnjaka i motora :scratch
Mislim da on misli da jedna gurajuča spona ostane, a umjesto druge se ugradi ovakav cilindar :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa ima štanga koja povezuje lijevi i desni kotač...između hladnjaka i motora :scratch
Ako sam ja shvatio petar govori kako nije trebao staviti sponu ispred hladnjaka ...nego ostaviti "orginal"spone s ljeve i desne stane traktora , samo dodati servo .
Tako sam ja shvatio
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
kumic, jebo stangu...
puknuti, da, pretpostavka je majka zajeba, zaboravi ja da poluga samo pomiče ventil, puj jebo ga ko ga tako zamislio..

Mf, je to riješio ovako, neznam jel može jednostavnije..


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Slika je posuđena s poljoinfa..
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ako sam ja shvatio petar govori kako nije trebao staviti sponu ispred hladnjaka ...nego ostaviti "orginal"spone s ljeve i desne stane traktora , samo dodati servo .
Tako sam ja shvatio

E ja sam krivo skužio Petra :| Samo u vezi ovog 539 s utovarivačem zar nije bolje stavit cilindar na lijevu stranu....znam da na desnoj uvjek ima više lufta...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E ...znam da na desnoj uvjek ima više lufta...
Ako uzmemo u obzir inovatarije koje je ovdje primjenio vjerojatno je imao razumnog razloga za to .



Otvorite stranicu pa kliknite na Beispiel na ljevoj strani , ima more tipova primjera ugradnje hid. volana .
MF 152 je primejr kao na 539
Tu su dva cilindra povezana "u križ" a stara glava volana služ kao spona (isto kao i na ovom ona ispod hladnjaka)
Neispravan link obrisan!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

vedo

Guest
Sretna vam nova godina,a posebno nek je sretna mome IMT-U 560 koji ove godine puni 30 godina i još ide ko nov bez generalke :D
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Danot od kud su te slike? možda nađemo majstora .
Idemo na Ohridsko jezero da nađemo majstora
whereami.gif
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
gledo sam prosle sedmice kod Rakica nov motor od 539 4500KM jel bolje radit generalku na mom 539 koji je 3 puta pregrijan radilica sjeban ili kupiti ovaj pa staviti
motor bi me izaso oko 3500 KM zbog povrata Vase cijenjeno misljenje :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
gledo sam prosle sedmice kod Rakica nov motor od 539 4500KM jel bolje radit generalku na mom 539 koji je 3 puta pregrijan radilica sjeban ili kupiti ovaj pa staviti
motor bi me izaso oko 3500 KM zbog povrata Vase cijenjeno misljenje :partyman:
To bilo oko 2 soma eura :scratch
Dijelovi i strojna obrada te nebi smjeli izači više od 1000
Jedino kaj nikad neznaš kaj te još čeka dok ne rastepeš
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
jel ko u HR kupovao novi motor za 539, kak mu se krece cijena?
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Za josix-a
ovako sam ja rešio kuku na mom ferguli tako da mogu da stavim remenicu za bočnu kosu i da zakačim presu za njega, rupe su pomerene 45mm prema napred ( vidi se na slici ocrtalo se), a rudu sam skratio da nekaći remenica ( obeleženo markerom)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Za josix-a
ovako sam ja rešio kuku na mom ferguli tako da mogu da stavim remenicu za bočnu kosu i da zakačim presu za njega, rupe su pomerene 45mm prema napred ( vidi se na slici ocrtalo se), a rudu sam skratio da nekaći remenica ( obeleženo markerom)

pa to je jako slicno kao kod bratica na traktoru, samo mi se njegova kuka cini jos kracom...

dsc03277y.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
e sad ne znam jel dodje o Bosh pumpa ako dodje bolje novi kupit nego stari radit i onda znas s cime ces na parcelu :roll:
Dođe i boš pumpa, samo je pitanje dali je to novi ili obnovljeni motor :scratch
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Dođe i boš pumpa, samo je pitanje dali je to novi ili obnovljeni motor :scratch
pa ne bi bio toliko da nije nov
jedna inf nov imt 549 dv u BiH kosta 34000KM ili oko17500€
 
Na vrh