• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa zato i velim da je dobro.
ljudi bi da sve dela al su škoti za dat kaj treba stroju.
il mjenjaju ulje a ljeni skinut dekl i oprat talog.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Sve jasno osim ovoga koji sraf gde

na velikoj ručki okrugloj u prorezu na kraju treba bit šerašič koji blokira da ručica nejde do kraja ka dižeš.
odnosno kad digneš poluge do kraja primi ju rukom i mora se dat podič još bar 5cm. ak se neda šaraf pomakni prema dolje da nebi bilo pucanje dekla.
 
G

goran

Guest
69551714.jpg

Da i ja malo pitam majstore. O cemu treba voditi racuna pri skidanju i vracanju ovog poklopca.
izvinjavam se zbog pozajmljene slike:partyman:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Da i ja malo pitam majstore. O cemu treba voditi racuna pri skidanju i vracanju ovog poklopca.
izvinjavam se zbog pozajmljene slike:partyman:

da ne pomotaš ove vilice koje pokazuje plava strelica, samo otpustit sve šarafe i ravno u zrak dići poklopac...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
pa zato i velim da je dobro.
ljudi bi da sve dela al su škoti za dat kaj treba stroju.
il mjenjaju ulje a ljeni skinut dekl i oprat talog.
Kroz dekl nebuš ništ opral tak da ......
Da i ja malo pitam majstore. O cemu treba voditi racuna pri skidanju i vracanju ovog poklopca.
izvinjavam se zbog pozajmljene slike:partyman:
Za skidanje ti je pojasnil Mrki, a kod vračanja obratiš pozornost da sastaviš kao što je na onoj slici (čini mi se zadnjoj :scratch)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da i ja malo pitam majstore. O cemu treba voditi racuna pri skidanju i vracanju ovog poklopca.
izvinjavam se zbog pozajmljene slike:partyman:
1 ispustiti ulje , ne zato jer ti smeta nego zato jer kad vidiš kakavog taloga ima na dnu mjenjača došla ti bude finata da to opereš jer je to sramota .
Skineš poklopac s desne strane ne zato jer bez toga nejde poklopac gore nego zato jer moraš podešaati razvodnik na pumpi kad budeš sastavljao .
2 skineš sjedalo
3. skineš poklopac na prednjoj desnoj strani poklopca hidraulike , ne zato jer ti smeta nego zato jer ga ionako moraš sklinuti da bi lakše i jednostavnije sve namontirao natrag .
Naime ispod njega je cijev preko koje se napaja cilindar hid.Za njega preporučam da nabaviš nove oringe .

4. odvojiš poluge hid.
5. odvojiš kabel el. instalacije možeš i sjekirom jer ju više nikad nećeš vratiti natrag
6. odvojiš priključak zračne instalacije (ako traktor posjeduje zračnu instalaciju)
7. odviješ vijeke hid. poklopca .
8 . poklopac je sad spreman za podizanje , gledaj da ide paralerno jer postoji mogučnost da oštetiš poluge mehanizma .Bolje da vas je dvojica pod pretpostavkom da pomočnik nije pretjerano pametan i ne filozofira previše
9. odustani poslje drugog koraka jer to stvarno nije za hobiste mehaničare
...o podešavanju je kolega muhanicar objasnio i više nego profesionalno
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
1 ispustiti ulje , ne zato jer ti smeta nego zato jer kad vidiš kakavog taloga ima na dnu mjenjača došla ti bude finata da to opereš jer je to sramota .
Skineš poklopac s desne strane ne zato jer bez toga ejde poklopac gore nego zato jer moraš podešaati razvodnik na pumpi kad budeš sastavljao .
2 skineš sjedalo
3. skineš poklopac na prednjoj desnoj strani poklopca hidraulike , ne zato jer ti smeta nego zato jer ga ionako moraš sklinuti da bi lakše i jednostavnije sve namontirao natrag .
Naime ispod njega je cijev preko koje se napaja cilindar hid.Za njega preporučam da nabaviš nove oringe .

4. odvojiš poluge hid.
5. odvojiš kabel el. instalacije možeš i sjekirom jer ju više nikad nećeš vratiti natrag
6.odvojiš priključak zračne instalacije (ako traktor posjeduje zračnu instalaciju)
7. odviješ vijeke hid. poklopca .
8 . poklopac je sad spreman za podizanje , gledaj da ide paralerno jer postoji mogučnost da oštetič poluge mehanizma .
9. odustani poslje drugo koraka jer to stvarno nije za hobiste mehaničare

:partyman::gitarist::drinkers::rolfer::rolfer::rolfer:
Bravo Puki, lijepo objašnjeno, a točka 9 došla ko budali šamar....:rolfer:
pa kaj, nek proba, ak se i malo kuži, nema kaj sjebat, ali ak se BAR MALO KUŽI!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
1 ispustiti ulje , ne zato jer ti smeta nego zato jer kad vidiš kakavog taloga ima na dnu mjenjača došla ti bude finata da to opereš jer je to sramota .
Skineš poklopac s desne strane ne zato jer bez toga nejde poklopac gore nego zato jer moraš podešaati razvodnik na pumpi kad budeš sastavljao .
2 skineš sjedalo
3. skineš poklopac na prednjoj desnoj strani poklopca hidraulike , ne zato jer ti smeta nego zato jer ga ionako moraš sklinuti da bi lakše i jednostavnije sve namontirao natrag .
Naime ispod njega je cijev preko koje se napaja cilindar hid.Za njega preporučam da nabaviš nove oringe .

4. odvojiš poluge hid.
5. odvojiš kabel el. instalacije možeš i sjekirom jer ju više nikad nećeš vratiti natrag
6. odvojiš priključak zračne instalacije (ako traktor posjeduje zračnu instalaciju)
7. odviješ vijeke hid. poklopca .
8 . poklopac je sad spreman za podizanje , gledaj da ide paralerno jer postoji mogučnost da oštetiš poluge mehanizma .Bolje da vas je dvojica pod pretpostavkom da pomočnik nije pretjerano pametan i ne filozofira previše
9. odustani poslje drugog koraka jer to stvarno nije za hobiste muhaničare
Očeš ti imati još jednog prijatelja manje? :lol::lol::lol::lol:
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Postovani ptijatelji molim vas pomozite,nasao sam ovu automatsku kuku po dosta povoljnoj ceni pa mi trba savet da li moze da se postavi na moj traktor evo i par slika pozdrav od zorana.

Postovani ptijatelji molim vas pomozite,nasao sam ovu automatsku kuku po dosta povoljnoj ceni pa mi trba savet da li moze da se postavi na moj traktor evo i par slika pozdrav od zorana.




 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Postovani ptijatelji molim vas pomozite,nasao sam ovu automatsku kuku po dosta povoljnoj ceni pa mi trba savet da li moze da se postavi na moj traktor evo i par slika pozdrav od zorana.
Možda i može ako odgovara raspored rupa ali tu nedostaje jako puno djelova ( ili nisi sve slikao)?
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
i Jos jedna stvar pa vas necu smarati vise,na ovoj slici videcete posle dugog stajanja kaplje mi neko ulje kazite o cemu se radi,pozdrav
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
kuka

Možda i može ako odgovara raspored rupa ali tu nedostaje jako puno djelova ( ili nisi sve slikao)?
ma nema vise delova,ja izgleda moram da vidim kod nekog kako to izgleda,a ova kuka bi me kostala negde oko 30e
 

Najnoviji postovi

Na vrh