• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ma mislim da felix misli na šperu,
Ma znam ja kaj ti misliš ;)
Evo mu špere, a ti ak si malo etiliziran od veselja radi ulova stavi si ono oko ko orah :lol::lol:
Inače dobar komad :prayer:
Koje je sorte?

U jebote skoro zaboravih sličicu

81649117.jpg
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
šaran nismo vagali al tu je oko 23,24kg. ja ga nebi ni uzel al kolko nas je namučil kum ni htel ni čut.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Hebate, pa ti ne samo da imaš slika sklopova, već i nekih u presjeku :finga:
ma on je to kupio traktor za par hiljada da ga moze slikavat
ja mislim da bi mu forum trebo kupit jos opreme :finga:
salim se naravno jel ove fali jos zubcanik jer nema u sta uklopit:partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
muhanicar, koji dio od toga svega je špera?
il je to sve špera?
ona poluga za upalit šperu, kaj ona tu napravi da se špera aktivira?

jbt, osjecam se ko u osnovnoj skoli :) veseo da upijem znanje, hehe
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
muhanicar, meni zanima ovaj kvar


Uploaded with ImageShack.us

Ovo sam dva puta video, jednom na 539, jednom na 540.
Na taj isti 539, lom se i dvaput ponovio:scratch
Jel ima neko logicko objasnenje za to?? Zbog cega taj lom?

Josix


Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
znaci ovi "zubi" na ovoj osovini kad se pokidaju, onda špera ne ukapča?

81649117.jpg
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
znaci ovi "zubi" na ovoj osovini kad se pokidaju, onda špera ne ukapča?

81649117.jpg

jel jebeno to zamijenit i kolko bi kosto taj dio
jbga kako ja znam kod vecine 539 to odma strada bil se moglo to napravit sta jace????????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ma on je to kupio traktor za par hiljada da ga moze slikavat
ja mislim da bi mu forum trebo kupit jos opreme :finga:
salim se naravno jel ove fali jos zubcanik jer nema u sta uklopit:partyman:
Fali diferencijal, evo ga.

29218741.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
muhanicar, meni zanima ovaj kvar


Uploaded with ImageShack.us

Ovo sam dva puta video, jednom na 539, jednom na 540.
Na taj isti 539, lom se i dvaput ponovio:scratch
Jel ima neko logicko objasnenje za to?? Zbog cega taj lom?
Taj lom ti se dogodi kad se otpuste (a u največem broju slučaja) popucaju šarafi koji drže tanjurasti zupčanik ( vidiš ih na slici prije). Šaraf onda izađe van i udari po kučištu i lom je neizbježan.
U ovom slučaju je još i dobro prošlo jer nije tak strašno kak zna bit. Nekad razbije i ležaj pa je onda potrebna zamjena i konusnog i tanjurastog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
znaci ovi "zubi" na ovoj osovini kad se pokidaju, onda špera ne ukapča?
Onaj dio koi si ti zaokružil je to kaj vi velite špera, a taj dio se zove (bar pri nama) kanđa špere. Ona uključuje na ove zube koje vidiš na diferencijalu, a pošto je uzubljena i na poluosovini omogučuje da se obadva kotača vrte istovremeno.
Poluga koja uključuja šperu gune kanđastu spojku po poluosovini pa se ona uzubi u diferencijal.

jel jebeno to zamijenit i kolko bi kosto taj dio
jbga kako ja znam kod vecine 539 to odma strada bil se moglo to napravit sta jace????????
Kak misliš dal je to jebeno za zamjenit :scratch
Ako imaš volju sve se riješi. Ako nema kabine par sati i ideš dalje.

Felix ti si meni jako drag dečko, željan znanja, ali ti još fali iskustva u životu ;)
Nemreš reči da koliko ti znaš (ili znaš ili neznaš). Tisi to samo čul, a nikad nisi videl.
Ja to železje premečem več 20 i kusur let, a u životu sam mijenjal jednom, a i to je bilo kod jednog bisera koji je čak uspel (znam da mi sad nebudu mnogi vjerovali, ali nema veze) zamotati toliko poluosovinu da se skratila i izašla iz diferencijala van. Možda ni ona nije bila kvalitetna, ali kad se sjetim koliko sam lamela promjenil, spojnih čahura čak i jednu spojničku zupčanika u getribi, ma nije za pripovedati tak da ........

Kanđa ti dođe oko 300 kn. Ali to ječ bilo davno kad sam to mijenjal tak da me nemoj baš držati za riječ.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Onaj dio koi si ti zaokružil je to kaj vi velite špera, a taj dio se zove (bar pri nama) kanđa špere. Ona uključuje na ove zube koje vidiš na diferencijalu, a pošto je uzubljena i na poluosovini omogučuje da se obadva kotača vrte istovremeno.
Poluga koja uključuja šperu gune kanđastu spojku po poluosovini pa se ona uzubi u diferencijal.


Kak misliš dal je to jebeno za zamjenit :scratch
Ako imaš volju sve se riješi. Ako nema kabine par sati i ideš dalje.

Felix ti si meni jako drag dečko, željan znanja, ali ti još fali iskustva u životu ;)
Nemreš reči da koliko ti znaš (ili znaš ili neznaš). Tisi to samo čul, a nikad nisi videl.
Ja to železje premečem več 20 i kusur let, a u životu sam mijenjal jednom, a i to je bilo kod jednog bisera koji je čak uspel (znam da mi sad nebudu mnogi vjerovali, ali nema veze) zamotati toliko poluosovinu da se skratila i izašla iz diferencijala van. Možda ni ona nije bila kvalitetna, ali kad se sjetim koliko sam lamela promjenil, spojnih čahura čak i jednu spojničku zupčanika u getribi, ma nije za pripovedati tak da ........

Kanđa ti dođe oko 300 kn. Ali to ječ bilo davno kad sam to mijenjal tak da me nemoj baš držati za riječ.
jos sam mlad al brzo ucim
Svijet ostaje na mladjim zato "stariji" trebaju prenosit svoja iskustva na mlade :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
jos sam mlad al brzo ucim
Svijet ostaje na mladjim zato "stariji" trebaju prenosit svoja iskustva na mlade :D
Je tak velim i ja. je*eš roditelja koji svoje dijete nemre uzdržavati bar dok ne navrši 50 godina :D

Samo ti pitaj ;)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Je tak velim i ja. je*eš roditelja koji svoje dijete nemre uzdržavati bar dok ne navrši 50 godina :D

Samo ti pitaj ;)
da li znas koja je cijena IMT 757.30 = 3 x 35 cm - 14˝ u € :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh