• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
mislim da je zuckasto ustvari siguran sam da jeste,inace ovaj traktor sam nedavno kupio pozdrav
Sad vidim i ja. Dok ova moja strojčina otvori sliku ja poludim.
Uglavnom to je ulje iz mjenjača znači curi na semerinzima na spojničkim osovinama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma nema vise delova,ja izgleda moram da vidim kod nekog kako to izgleda,a ova kuka bi me kostala negde oko 30e
Ja nemam slike , nisam je ni našao na forumu ..onako da se vidi koplet .
Odi negdje u trgovinu pa vidi kako izgleda takva kuka .
Ovo su takve kuke ali je nabacano brdo pa se ne vide detalji .
Neispravan link obrisan!
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Evo slike tog traktora,to je 540,ali je limarija stavljena ova od 542,inace placen je 3000e,sa punom generalnom na motoru ali ovamo na menjacu i ostalo nista nije dirano ima nove zadnje gume i nov akomulator,evo slikama
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
540

Evo slike tog traktora,to je 540,ali je limarija stavljena ova od 542,inace placen je 3000e,sa punom generalnom na motoru ali ovamo na menjacu i ostalo nista nije dirano ima nove zadnje gume i nov akomulator,evo slikama

nace nije farban
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Kroz dekl nebuš ništ opral tak da

dekl,poklopac kak ti paše ispod sica,desnu stranu traktora kolko ide u zrak.

poprat ručno mulj-talok i naftom oprat a sve ide lako van jel si nagnul traktor.

jeb ga drug tak sam ja napravil i onda nalil novo ulje koje ni tak jeftino da ga nalim u nekaj kaj ni čisto,par vur posla ni mi problem ak bu zato ulje dulje dobre kvalitete a ne da se opet pretvori u mljeko.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ja nemam slike , nisam je ni našao na forumu ..onako da se vidi koplet .
Odi negdje u trgovinu pa vidi kako izgleda takva kuka .
Ovo su takve kuke ali je nabacano brdo pa se ne vide detalji .
Neispravan link obrisan!

Automatska poteznica za traktor IMT 539
Neispravan link je obrisan!

A ovako otprilike izgleda na traktoru
700Kn kosta ona kuka koja se kopca za poluga hidraulika, a dolje umijesto one ploce na koju se montira klateca poteznica, ak me kuzis...

Ovakva kuka:

Neispravan link obrisan!

Mi smo dobili original kuku od jednog covjeka a ostatak je samogradnja i nema greske kod ovakve kuke... Mladja je od traktora oko 3 godine, sto znaci da je starija od mene 2 ;)
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Frenki evo slika od kuka za fergusona i od 542, ima drastične razlike, samo nemoj da te buni raspored rupa na ovoj ploči pošto je ploča od 539 i ista je od 542 samo je veći razmak rupa i veće rupe (piso sam u prethodnim postovima da sada ne pišem opet) nadam se da sam pomogao dosta a ta kuka je od fergusona što ti imaš i teško ćeš je namontirati na 542, moj ti je savet kupi orginal automatsku kuku za traktor jer to ti je najbolje rešenje, jer sad sve što jeftinije prođeš posle će da ti se obije o glavu (ako neplatiš na mostu platićeš na ćupriji stara poslovica),jer te improvizacije mogu da počupaju te šafove dole na kućištu diferancijala pa posle urezuješ druge šafove pa oni ispadaju jer to više nemože biti nikad urađeno kao fabrički, a sigurno nameravaš kačiti jednoosovinku prikolicu a ona cima i eto belaja bez potrebe. Poz.



 
B

Bobo

Guest
Samo da se razumijemo, ova s "krizem" je polu-automatska... automatska kuka je zesci krs, jer cjeli teret drzi samo donja ploca s 4 sarafa u kucistu diferencijala, a ova s krizem drzi teret sistemom poluga preko osiguravajuceg klina u samom krizu i puno je bolja za vece terete.

Automatska kuka za podizanje i spustanje nema kriz, nego lance koji su povezani na poluge i ti lanci u transportu ne smiju biti utegnuti, vec kuku u zabravljenom polozaju drze dvije "brave" al je sav teret i dalje na 4 donja sarafa, sto je jako lose.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
dekl,poklopac kak ti paše ispod sica,desnu stranu traktora kolko ide u zrak.

poprat ručno mulj-talok i naftom oprat a sve ide lako van jel si nagnul traktor.

jeb ga drug tak sam ja napravil i onda nalil novo ulje koje ni tak jeftino da ga nalim u nekaj kaj ni čisto,par vur posla ni mi problem ak bu zato ulje dulje dobre kvalitete a ne da se opet pretvori u mljeko.
Daniels, nemoj ti sad mene krivo shvatiti, ali taj način na koji ti radiš nije baš neznam kakav uspjeh.
Imaš dva čepa za ispuštanje ulja (na mjenjaču i na kučištu u kojem se nalazi pumpa hidraulika) na diferencijalu nema. U diferencijalu uvijek ostane ulja ili nakon takvog ispiranja postoji mogučnost da ostane nafte i normalno taloga do kojega nemožeš. Getribu možeš oprati jedino ako ju rastepeš, a u njoj se nalazi največi dio špene koji također nemožeš oprati, a ni ispustiti jer je zaljepljen za kučište. U kučištu hidraulika se nalazi također jako puno kojekagvog odpada jer je tu pumpa, ali ti unutra nemožeš ručno jer je jako nedostupno.
Evo jedna slikica s tim da ovdje fali još jedna osovina i nosač poluga sa polugama od hidraulika koji stvaraju još veču gužvu.
Ja ne velim da to nevalja kaj si ti napravil, ali si jako malo nečistoće odstranil.

I ulje se ne pretvara radi kvalitete u mlijeko ;)

26302960.jpg
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
muhaničar jbg bolje oprat išta neg niš dost tog je ošlo van.jeb ga nis išel sad baš getribu rastavljat.
nemam ja tebe kaj krivo shvatit ti si ipak čovjek od znanjai imam ogroman respekt prema tebi i kaj je najbitnje očeš pomoć.
ja složim kak znam i mogu i vjerujem da se uvijek da bolje nejbitnje je da eto sve mi isprvno i radi.

a mljeko bu nastalo opet kroz neko vrijeme,od vode koja se cijedi,pritiska itd....
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Daniels, nemoj ti sad mene krivo shvatiti, ali taj način na koji ti radiš nije baš neznam kakav uspjeh.
Imaš dva čepa za ispuštanje ulja (na mjenjaču i na kučištu u kojem se nalazi pumpa hidraulika) na diferencijalu nema. U diferencijalu uvijek ostane ulja ili nakon takvog ispiranja postoji mogučnost da ostane nafte i normalno taloga do kojega nemožeš. Getribu možeš oprati jedino ako ju rastepeš, a u njoj se nalazi največi dio špene koji također nemožeš oprati, a ni ispustiti jer je zaljepljen za kučište. U kučištu hidraulika se nalazi također jako puno kojekagvog odpada jer je tu pumpa, ali ti unutra nemožeš ručno jer je jako nedostupno.
Evo jedna slikica s tim da ovdje fali još jedna osovina i nosač poluga sa polugama od hidraulika koji stvaraju još veču gužvu.
Ja ne velim da to nevalja kaj si ti napravil, ali si jako malo nečistoće odstranil.

I ulje se ne pretvara radi kvalitete u mlijeko ;)


26302960.jpg
care gdje sad ovdje dodje blokada i sta se na njoj sjebe pa nece???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
muhaničar jbg bolje oprat išta neg niš dost tog je ošlo van.jeb ga nis išel sad baš getribu rastavljat.
nemam ja tebe kaj krivo shvatit ti si ipak čovjek od znanjai imam ogroman respekt prema tebi i kaj je najbitnje očeš pomoć.
ja složim kak znam i mogu i vjerujem da se uvijek da bolje nejbitnje je da eto sve mi isprvno i radi.

a mljeko bu nastalo opet kroz neko vrijeme,od vode koja se cijedi,pritiska itd....
Dok mogu i kaj znam uvijek ;)
Getriba je rijetko na kojem otvarana pa idu stolječima tak da ......
 
Na vrh