• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Da li je i ako je na koji model IMT-a je išao motor DM 33 T? Ovo pitanje se poteglo sa teme o Štoreu kada sam ja pitao koji IMR-ov motr je išao na Štore 504, pa mi je odgovoreno da ovaj ali nitko nije znao ovo što sad opet tu pitam. Mene zanima da li ima koji IMT isti motor ko Štore 504. :?:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
znači 549 ima trocilindarski motor, 555 ima 4, a 558, 560 imaju trocilindraša? Tek s 577 opet počinju četverocilindarski motori. Kak to da 555 ima takav čudan motor, da li je uopće IMR-ov i kada su se uopće proizvodili ti traktori?
 
G

goran

Guest
imam sledeci problem na 539 brava paljenja ne ukljucuje grejac kad je na polozaju za grejanje. Gledao mi covek koji je aelektricar kaze da se brava zeznula, a posto je paljenje u redu da li mogu da ubacim neki prekidac i na njega zakacim grejac ili ne gine nova brava
Hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
imam sledeci problem na 539 brava paljenja ne ukljucuje grejac kad je na polozaju za grejanje. Gledao mi covek koji je aelektricar kaze da se brava zeznula, a posto je paljenje u redu da li mogu da ubacim neki prekidac i na njega zakacim grejac ili ne gine nova brava
Hvala
Naravno da možeš .
Žicu grijača na taj "neki prekidač"
Na njega +12 od kontakt brave i gas !
Gledaj da taj "neki prekidač " bude takve konstrukcije da grije dok ga držiš pritisnutog..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ma bravica je ionako jeftina.. Nevredi se zahebavat s tipkalom, bušenjem rupe, žicama,.. I onda još nek tipkalo zaljepi jer grijač nevuče 1-2A..

Men kad je crkla bravica i nije grijo, a nije mi se dalo ić 20m do radione po komad žice da premostim od alnasera do grijača, uzeo 2 šarafcigera i ''prebriko'' grijač, pa već kad sam sišo, prebrikam i za alnasovanje jer neću ponovo silazit pa grijat ak ne uhvati od prve.. Jer kad brikam onda brikam :)
 
Posljednje uređivanje:
T

tuaregr10

Guest
znači 549 ima trocilindarski motor, 555 ima 4, a 558, 560 imaju trocilindraša? Tek s 577 opet počinju četverocilindarski motori. Kak to da 555 ima takav čudan motor, da li je uopće IMR-ov i kada su se uopće proizvodili ti traktori?

558 i 560 imaju 4 cilindra ;). 555 je prvi traktor kojeg je IMT samostalno napravio :prayer:.
 
M

mario--apn-sl

Guest
isprika za upad u raspravu, ali kolko bi vrijedio ovaj traktor..
ne dimi plavo, dimi crno ko i svaki imt..
gume zadnje 80% a prednje 70% ..




 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne razumem ovo bas najbolje
Prvo poslušaj petra (post 4052) , ako on nije djelovao dovoljno uvjerljivo onda pređi na savjet muhanicara (post 4056)
Ako i na njegov savjet odmahuješ rukom onda proući ovu šemu

Kad klikneš na slićicu ako ne vidiš proćitati stisni Ctrl na tikovnici i istodobno vrti kotačić miša .
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Od kud ti ta informacija i ko te uvjeril u to?

Pa informacija je točna :p
558 i 560 imaju 4 cilindra,to se zna..a na filmu o 50 godina IMT-a možeš vidjet da je njihov prvi samostalni traktor 555 iako sam ja bil uvjeren da je 533 bil prvi ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pa informacija je točna :p
558 i 560 imaju 4 cilindra,to se zna..a na filmu o 50 godina IMT-a možeš vidjet da je njihov prvi samostalni traktor 555 iako sam ja bil uvjeren da je 533 bil prvi ;)
E moj kume.
Neznam samo od kud im onda samo oni svi colovi dijelovi koje su natrpali u getribu?
Mada ko zna IMT-e je to :scratch
Nego gde bi se mogel pogledati taj filmič?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Kod mene na you:p
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cLuR4DV4LCc[/YT]
Pozdrav:partyman:
 
Na vrh