• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
snaga se osjeća

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bjmn-jRNxrI&feature=player_embedded[/YT]
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
još su igrali pošteno, na IMT su skinuli duple točkove.....jel postoji mogučnost, da se na tim zglobnim IMTima sredi diferencijal, jel koliko sam upučen, to im je najslabija točka.....a da imaju jako dobar motor
 
B

Bobo

Guest
Aj da cika Bobo razjasni neke stvari...

To bi mogao biti MF 65 i nista drugo. ako su papiri negdje "zagubljeni" pa se preko svjedoka rjesavalo, u papirima mozda pise IMT 65. MF 65 je imao naziv "sezdespetak", pa kad je izasao i 555 i 558 iza njega, mladji narastaji poceli mjesati MF i IMT i zato je ovaj oglas takav kakav i je. zbrda-zdola...

Motor me jako podsjeca ma motor s IMT 555 traktora, ali posto je i taj radjen po MF licenci, moguce je da je gore original perkins, sto bi 100% potvrdilo da se radi o MF "sedzespetaku".

Hauba mi se cini dosta dugacka, pa bih se usudio reci da je tu ubacivan motor s 6 cilindara kakav se moze naci na ZMAJ 780 kombajnima, no ne vidim dobro sa slike sto i kako, pa cemo se drzati toga da je ovo MF 65 a ne nekakav IMT.



Jos me dodatno zbunjuje cinjenica da je MF 65 imao hidraulicni volan s cilindrom za skretanje u prednjoj masci, no ovaj po svemu sudeci ima mehanicko upravljanje. Moguce je da je hidro volan bio nadoplata koja ovdje nije dokupljena.

Sve u svemu, MF 65 95% siguran
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Moguce je da je IMT.

Ima jedan isti ovakav kod mene u selo, ista hauba, isto ovako dugacak, mehanicki je volan a na motor pise da je rakovica ( 100 % sam siguran deka sam procitao rakovica).
Alanser je na lik isti kao na 533,4 cilindri mislam da je, gazda kaze 64 ks.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,038
Da nije to možda IMT 551? Posebnost mu je planetarni reduktor na poluosovinama s dva (a ne tri) satelita. Ima takvih nekoliko pri nama, a najbližem ne promijenjena hauba, pa se nemogu sjetiti kak je izgledal u mlađim danima.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da nije to možda IMT 551? Posebnost mu je planetarni reduktor na poluosovinama s dva (a ne tri) satelita. Ima takvih nekoliko pri nama, a najbližem ne promijenjena hauba, pa se nemogu sjetiti kak je izgledal u mlađim danima.

551 ili 552 imaju takvu haubu,a kako bobo kaže, ima MF sličan......to je 60 i neka godina, pa je teško nešto i reći, jer je prošlo puno godina, i vjerojatno, puno vlasnika, pa ako je svatko nešto dodao, puno se vozilo promjeni.....

imt 552

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-imt-552-oglas-1836187

imt 551

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=661382

na koji mi i najviše sliči......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Da nije to možda IMT 551? Posebnost mu je planetarni reduktor na poluosovinama s dva (a ne tri) satelita. Ima takvih nekoliko pri nama, a najbližem ne promijenjena hauba, pa se nemogu sjetiti kak je izgledal u mlađim danima.
Misliš na ovoga?

59086021.jpg
 
B

Bobo

Guest
i 555 ima "grbavi" bocni reduktor kao sto imaju ursusi, npr...

Ovakav traktor je bio u mom soru prije rata i s njim su radili jako puno zemlje. imao je hidraulicni volan, istu ovakvu haubu, zadnji most i felge...

Zato sam i napisao da mi vise ide na MF, nego na IMT.

Eventualno ako je perkins "prdnuo u vjetar" da mu je stavljan drugi motor, ali ne bih znao tocno o cemu je rijec.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Hebate, pa ti si kak Ozna!. Da, na Mr. Cepača sam mislil :)
Taj je nekad bil baš iz tvog šora od Yonija ;)
Samo to je navodno 555 :scratch
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
taj crni auspuh, se meni nije pokazao dobar, na 533.....mogu misliti kako onda radi na 555.....to je mašina kao 555
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,038
Taj je nekad bil baš iz tvog šora od Yonija ;)
Samo to je navodno 555 :scratch
Znam od kud i od koga je bil. Imal je i utovarivač onaj sivi MF-ov s rešetkastom rukom, koji je išel od zadnjih truba. Neznam gdje je utovarivač sad, ali ga ovaj nije štel platiti.
Nije to 555. Možda je nekaj od dijelova, no traktor je 551.
555 to još ima Leksić (neznam jel ga poznaš, onaj koji ima Rakovicu 65 DV), isto na Pesku, a taj traktor ima bočne reduktore poput Universala (ak se dobro sjećam da se rastavljaju po polovici).
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ja mislim da je onaj s njuškala 551
Evo male usporedbe....
Ovo bi trebao bit IMT 551 s IM034T motorom



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

A ovo MF 65 s A4.192 motorom


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Osim razlike u motoru razlikuju se i po tome što MF ima pedalu kvačila kao 558 a 551 kao 533
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Znam od kud i od koga je bil. Imal je i utovarivač onaj sivi MF-ov s rešetkastom rukom, koji je išel od zadnjih truba. Neznam gdje je utovarivač sad, ali ga ovaj nije štel platiti.
Nije to 555. Možda je nekaj od dijelova, no traktor je 551.
555 to još ima Leksić (neznam jel ga poznaš, onaj koji ima Rakovicu 65 DV), isto na Pesku, a taj traktor ima bočne reduktore poput Universala (ak se dobro sjećam da se rastavljaju po polovici).
Mislim da taj Marjanov 555 več dugo nije videl svjetla dana. Ako je uopče više kod njega jer sad ima i nekog MF_a

Reduktori na ovom su ovakvi.

23193160.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,038
Mislim da taj Marjanov 555 več dugo nije videl svjetla dana. Ako je uopče više kod njega jer sad ima i nekog MF_a

Reduktori na ovom su ovakvi....
Da, ima 158-icu.
Na kojem su ovo reduktori? Imaš li još koju sliku?
 

Najnoviji postovi

Na vrh