• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

J

Joco1985

Guest
Moj rodjak je kupio polovan 539 pre nekog vremena i traktor je super samo mu poluge hidraulika stoje dosta visoko kad su spustene do kraja


Uploaded with ImageShack.us
na svim imt pa i kod mene stoje dosta nize ovde ima 28 cm do zemlje
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
il su rupe bušene na polugi il su produžene.a kolko se vidi nastavci su več mjenajni.možda ima još koja fora al meni ove padaju sam napamet jel i sam ih moram napravit radi tanjurača.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Moj rodjak je kupio polovan 539 pre nekog vremena i traktor je super samo mu poluge hidraulika stoje dosta visoko kad su spustene do kraja


Uploaded with ImageShack.us
na svim imt pa i kod mene stoje dosta nize ovde ima 28 cm do zemlje
ma samo uzmite odvrnite ova dva sarafa i pomjerite za stepen nize vidjet ce te kako se pomjera kad se skine



Uploaded with ImageShack.us
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
na zadnjoj slici ne bi bilo lose da je poteznica sa dvije bolcne dvije tacke oslanjanja
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
vec probano ovako nekako izgleda unutra


Uploaded with ImageShack.us
crvena linija zljeb crne zupci i mora se tacno uzubiti zljeb u zljeb ne moze nize
ma kako ja znam ima jos zljebova nize :D
davno sam skido soory mozda sam zaboravio
ja sam uspio otkinut taj dio sa sa zljebovima na rajki kad sam siliro umalo da mi guma strada :madmana:
 
J

Joco1985

Guest
a da li se prikljuci mogu podesiti i raditi na istoj dubini kao kod drugih sa "normalnom" visinom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ma samo uzmite odvrnite ova dva sarafa i pomjerite za stepen nize vidjet ce te kako se pomjera kad se skine



Uploaded with ImageShack.us
Felix sine pa zar opet :scratch
To kod IMT-a ne igra jer na osovini ima jedan dupli zarez.
Neko je napisal da su poluge možda produžena, mada bi prije bilo da su skračene.
Negde ga prca loše poštelan hidraulik na polužju.
 
J

Joco1985

Guest
Felix sine pa zar opet :scratch
To kod IMT-a ne igra jer na osovini ima jedan dupli zarez.
Neko je napisal da su poluge možda produžena, mada bi prije bilo da su skračene.
Negde ga prca loše poštelan hidraulik na polužju.

el se da to kako postelati
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Felix sine pa zar opet :scratch
To kod IMT-a ne igra jer na osovini ima jedan dupli zarez.
Neko je napisal da su poluge možda produžena, mada bi prije bilo da su skračene.
Negde ga prca loše poštelan hidraulik na polužju.
ta je osovina pucala na rakovici kod mene i ona se moze okretata kako hoces a na imtu sam skido prije jedno 4 god da ispravima onaj rukavac jer sam ga savio:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
el se da to kako postelati
Kak se nebi dalo? Kolko bu to tebi uspjelo u to se nebi htel mešati, ali je ti bum probal objasniti.
Prvo moraš provjeriti dali imaš lufta na balansnoj opruzi (mora ga biti, ali jako malo neovisno u kojem je položaju hidraulik)
72886521.jpg



Nakon toga provjeriš da ti nije možda slučajno ovaj graničnik na slici obilježen crveno pomaknut previsoko ili prenisko pa zato ne spušta do kraja (ako je sve pravilno podešeno on bi se trebal nalaziti otprilike u ovom položaju, Možda malo gore ili malo dole)
Ako je to sve u redu štelaš na ova dva šarafiča kroz poklopac na kučištu sa desne strane (ako imar dost dugačku i tanku ruku)
Normalno probaš i ove dvije kockice spustiti do kraja

69551714.jpg


Postoji mogučnost da ti nije dobro podešen i luft na ovom kotačiću mada u to baš i nevjerujem, kad je ručica za spuštanje kao i ona za kipanje spuštena do kraja taj kotačić se mora dati odmaknuti sa prstom i između njega i polugica mora biti barem 5 mm lufta

35389327.jpg


I da na kraju ne zaboravim nakon što to sve poštelaš pazi kad budeš podizal poluge on bude možda dizal previsoko pa moraš poštelati i maksimalnu visinu dizanja da ti ne pukne poklopac hidraulika. To se štela sa šarafičem koji se nalazi na kraju ručice koja izgleda kao kuglica (ključ 10)

U svakom slučaju, ako to nisi nikad delal ili videl možda najbolje da odustaneš i probaš potražiti nekog ko zna, jer ako nekaj sjebeš moglo bi te koštati mnogo više nego da ti neko uzme pare,jer ima tu još svakakvih zamki.
Ja sam ti probal objasniti (otprilike) a ti vidi.
Muhanicar , jel se da zaokrenuti oslonac kljipljače ispod poklopca hid.?
Neda.
Misliš tu?

65984194.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh