• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Nakon sto uradim generalnu na svom 539 volio bih ga i ofarbat, ispravljanje blatobrana i farbanje, pa da bude kao nov.. A sto se tice one diht mase hehe,, vise se brinem za semering na radilici motora jer kad je mjenjana vucna lamela zamjenit i taj semering izdrzo 400rs i opet curi...:mad:
 
N

Neven 533

Guest
Nakon sto uradim generalnu na svom 539 volio bih ga i ofarbat, ispravljanje blatobrana i farbanje, pa da bude kao nov.. A sto se tice one diht mase hehe,, vise se brinem za semering na radilici motora jer kad je mjenjana vucna lamela zamjenit i taj semering izdrzo 400rs i opet curi...:mad:

Probaj naci od englezera ako je isti pa ce podurati...
Farbanje ti nije puno ako se zaletis u Bosnu po boju jeftinija ti je ja sebi odozdo dovezem...
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Probaj naci od englezera ako je isti pa ce podurati...
Farbanje ti nije puno ako se zaletis u Bosnu po boju jeftinija ti je ja sebi odozdo dovezem...

Bilo bi dobro kad bi mogo nac i da odgovara, a sto se tice kupovine u bosni hehe, ja i jesam iz bosne, i istina da je jeftinija boja kao i neke ostale stvari, zemlja cudesa haha...
 
V

Vjerni983

Guest
Od novijih dijelova na 539 imam indijskih- relej žmigavaca, termometarski sat i termostat, od turskih- čep za kiler i taster sirene, od poljskih- ursusovu kontakt bravicu, srpskih- prekidač žmigavaca. Za grijač nafte sam imal sreću da sam kupil original Iskra i to na sajmu na štandu s traktorskim dijelovima, šteta kaj toga štanda više nema. Na sajmu sam u ono vrijeme i kupil filter ulja kvalitetni talijanski FIAAM i filtere nafte nekakve rumunjske dosta loše otpadala je s njih boja dolje u čašice, te sam zamjenil prošlog proljeća s talijanskim filterima. Ne znam kaj se dogodilo s tim ljudima kaj su prodavali poljoprivrednu opremu i traktorske diojelove po placu...

Stric na kojem si to sajmu točno grijač kupil ak ni tajna??
 
N

Neven 533

Guest
Bilo bi dobro kad bi mogo nac i da odgovara, a sto se tice kupovine u bosni hehe, ja i jesam iz bosne, i istina da je jeftinija boja kao i neke ostale stvari, zemlja cudesa haha...[/QUOTE

To je a neznam jesu od 533 isti ti semerinzi onda se nade od englezera starog samo kad svi drze te jeftine dijelove koma.
Neka Bosne samo ja uvjek po boju dolje idem milina... :D
 
V

Vjerni983

Guest
Hm malo mi je čudno kak je sve na nuli?:scratch Obično je ovaj crveni broj na jedinici dok je novi...
 
N

Neven 533

Guest
Nemam pojma evo ovdje sam ja kupovao covjek ima dobre dijelove dostavlja kuci i vecina je orginal...
Kod njih sam kupio iskrin grijac ...



Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Evo jedno pitanje za one koji su na 539 radili generalnu sa "origanal" beograd djelovima, kakvi su dojmovi poslije generalne, jel bilo kakvih veci problema, pri daljenjem radu? Pitam zato sto je moj vec za generalnu i ici ce vjerovatno ove godine na kompletnu obnovu motora znaci sve novo unutra, al kako sve vise citam negativne kritike o losim djelovima strah me te generalne, i da nesto ne ode, u kratkom vremenskom roku,.,I da koliko bi kostala ta obnova, ja sam spreman za to uloziti 14.000 kuna.
U motor si spreman uložiti 14 000 kn?
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Uh, šteta kaj nisi bliže.
Zakej tu pri nama takvih mušterija:scratch

:lol::lol: a kuzim te sad,, gle ovako traktor kad budem radio radim ga za sebe, tako da necu ubacivat jeftino, malo cu i sa majstorom koji ce mi to radit porazgovarat, i cut sta on predlaze, Inače majstor koji ce mi radit je nas kucni prijatelj on mi je i lamelu mjenjao, covjek ipak ima iskustva. Tako da mislim da ce cijena biti negdje oko 12.000-14.000kn, sa farbanjem i malo se treba i ispraviti limarija
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prije se za 2000€ mogla kupiti nova mašina za traktor, to sam vidio na nekim IMT stranicama......pa neznam zašto toliko ulagati......jer motor se sredi za 7-8000kn baš sve......a bolje njega onda prodati i staviti na to 2000€ i kupiš odličnog 539......
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
prije se za 2000€ mogla kupiti nova mašina za traktor, to sam vidio na nekim IMT stranicama......pa neznam zašto toliko ulagati......jer motor se sredi za 7-8000kn baš sve......a bolje njega onda prodati i staviti na to 2000€ i kupiš odličnog 539......

Ima i sad "novih" masina za oko 2.000 eura,, al ja bi radije generalnu motora pa koliko bude kostalo ;) ,, nisam ja reko da cu ulozit toliko novaca nego da sam spreman dati toliko za generalnu,..
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ima i sad "novih" masina za oko 2.000 eura,, al ja bi radije generalnu motora pa koliko bude kostalo ;) ,, nisam ja reko da cu ulozit toliko novaca nego da sam spreman dati toliko za generalnu,..

Bolje ti je generalno sredit motor nego novi kupit :D
I ne bi trebalo bit preko 1000eura a za 2000eura ga središ da bude ko nov :finga:
 
N

Neven 533

Guest
Pa najbolje je ja na 533 generalka i super sluzi nije to auto traktoru je motor sve...
Al kad se napravi onda i isplati se...
Samo pazi s kakvim dijelovima...
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Bolje ti je generalno sredit motor nego novi kupit :D
I ne bi trebalo bit preko 1000eura a za 2000eura ga središ da bude ko nov :finga:
I ja isto mislim da je bolje sredit motor po svom ukusu nego novi kupovat, jest da na novom dobijes novi anlaser i alternator,, al ja sam prije jedno dva mjeseca mjenjao cetkice na anlaseru, podmazao ga i et tako malo osvjezio kako bi rekli,, a sto se tice alternatora, imam u garazi jos jedan kao rezervu,,
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
I ja isto mislim da je bolje sredit motor po svom ukusu nego novi kupovat, jest da na novom dobijes novi anlaser i alternator,, al ja sam prije jedno dva mjeseca mjenjao cetkice na anlaseru, podmazao ga i et tako malo osvjezio kako bi rekli,, a sto se tice alternatora, imam u garazi jos jedan kao rezervu,,

Da, najveći problem je što je na novim motorima upitna kvaliteta :madmana:
a ovako bar znaš koji su dijelovi u njemu i tko ga je radio...a ako si sredio anlaser i imaš rezervni alternator nemoraš se ništa brinut :)
 
T

tuaregr10

Guest
Nakon sto uradim generalnu na svom 539 volio bih ga i ofarbat, ispravljanje blatobrana i farbanje, pa da bude kao nov.. A sto se tice one diht mase hehe,, vise se brinem za semering na radilici motora jer kad je mjenjana vucna lamela zamjenit i taj semering izdrzo 400rs i opet curi...:mad:

Mi smo promjenili semering na lijevom kotaču, i nakon nešto više od 50 rs procurio :oops:.
 

Najnoviji postovi

Na vrh