• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Naravno da postoje jos IMT kojim se nista ne kvari al su prava rijetkost, i kao sto si rekao zavisi i ko ih uvozi i od koga kupljujes i stim se slazem, al ovo prvi put cujem da indijski djelovi nevaljaju a do sada sam cuo samo pozitivne stvari o indijskim sklopovima..:scratch

ja sam kupovo dijelove indijske kad sam radio kočnice na imt 565 prezadovoljan,kum je kupio iste take "srpske" ne koči od prvog dana nikako
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
ja sam kupovo dijelove indijske kad sam radio kočnice na imt 565 prezadovoljan,kum je kupio iste take "srpske" ne koči od prvog dana nikako
Indijski dijelovi su dobri, a sto se tice tih "srpskih, ili beograd" kocnica, isto tako su se mogle pokazat kao odlicne, jer je sad kupovina IMT traktora i proizvoda prava lutrija. ,nazalost...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pa najbolje je ja na 533 generalka i super sluzi nije to auto traktoru je motor sve...
Al kad se napravi onda i isplati se...
Samo pazi s kakvim dijelovima...


ja sam svog malo sredio za 2000kn.....i odlično radi....sa djelovima i strojnom obradom radilice......a klipovi nisu mjenjani, samo karike 88,9mm.....kada se bude drugi puta radio, onda na specijalu, jer koliko sam negdje vidio da imaju klipovi 90,5mm.....za 533
dizne su sređene, dihtunzi, pumpa vode.......itd.

i vjerujem da će odraditi poslije ovoga sigurnih 1500 sati, što je kod mene 10g rada......s tim da ga imam 2200 sati, i nikad nisam otvarao mašinu do prošle godine......a tko zna, kada je bio rađen prije mene......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
ja sam svog malo sredio za 2000kn.....i odlično radi....sa djelovima i strojnom obradom radilice......a klipovi nisu mjenjani, samo karike 88,9mm.....kada se bude drugi puta radio, onda na specijalu, jer koliko sam negdje vidio da imaju klipovi 90,5mm.....za 533
dizne su sređene, dihtunzi, pumpa vode.......itd.

i vjerujem da će odraditi poslije ovoga sigurnih 1500 sati, što je kod mene 10g rada......s tim da ga imam 2200 sati, i nikad nisam otvarao mašinu do prošle godine......a tko zna, kada je bio rađen prije mene......
Obrada radilice 500
Karike 400
Ležaji 500 (ovisi dali je stari ili novi tip radilice)
Brtvila 200 + semerinzi (nisi valjda stare ostavil)
Ulošci diza 250
Vodena pumpa 250 + crijeva vode (ako su bila potrebna)
Ulje 150 (lošije)
Valjda je i glava zahtjevala neki remont .......itd.
:scratch
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Svaka cast ako si uspio proci samo sa izmjenom karika da nista drugo nisi diro u motoru..
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Obrada radilice 500
Karike 400
Ležaji 500 (ovisi dali je stari ili novi tip radilice)
Brtvila 200 + semerinzi (nisi valjda stare ostavil)
Ulošci diza 250
Vodena pumpa 250 + crijeva vode (ako su bila potrebna)
Ulje 150 (lošije)
Valjda je i glava zahtjevala neki remont .......itd.
:scratch


morao bi potražiti račun, da vidim koliko je sve izašlo

karike su oko 400
ležaji futog, kažu da su najbolji......leteći i glavni
obrada radilice 450kn
brtve 180kn komplet
semerinzi
dizne, ulošci 240kn+50kn montaža uložaka i štelanje
vodena pumpa je zamjenjena prije toga 2-3mj, 240kn nova
glava nije dirana, bila na kontroli,pa ju nismo skidali, nije uvijena.....sipao goriva u kanale i nigdje nije slinila, na ventilu......pa nisam dirao, možda sam trebao samo malo ventile ušlajfat......al to mi nije problem skinuti.....i napraviti

jednu sam grešku napravio, što nisam uzeo pumpu ulja, dođe 160kn......ak se dobro sječam......jer dok traktorom dugo radiš, onda mi padne tlak ulja na 2,2 do 2,4 a na početku drži na 4 do 4,1 bar.....pa sam to trebao napraviti :madmana:

cilindri su izmjereni, i još su mogu ići,pa nisam htio i to raditi......al glavna stvar zašto je rađeno.....jer otišle su čahure na klipnjačama, dobio na njima lufta.....pa sam čuo lupkanje i skinuo glavu, da provjerim......

tako da nije uloženo puno novca,a traktoru sam opet vratio kojeg konja u stado......pa ako odradi slijedećih 10godina, onda neću žaliti da sve napravim, iako nevjerujem da bi me izašlo više od 5000-6000kn da sredim motor......onda bi radio i bosch pumpu i sve

lamela je dobra, mjenjač odlično radi, kao i hidraulika......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
morao bi potražiti račun, da vidim koliko je sve izašlo

karike su oko 400
ležaji futog, kažu da su najbolji......leteći i glavni
obrada radilice 450kn
brtve 180kn komplet
semerinzi
dizne, ulošci 240kn+50kn montaža uložaka i štelanje
vodena pumpa je zamjenjena prije toga 2-3mj, 240kn nova
glava nije dirana, bila na kontroli,pa ju nismo skidali, nije uvijena.....sipao goriva u kanale i nigdje nije slinila, na ventilu......pa nisam dirao, možda sam trebao samo malo ventile ušlajfat......al to mi nije problem skinuti.....i napraviti

jednu sam grešku napravio, što nisam uzeo pumpu ulja, dođe 160kn......ak se dobro sječam......jer dok traktorom dugo radiš, onda mi padne tlak ulja na 2,2 do 2,4 a na početku drži na 4 do 4,1 bar.....pa sam to trebao napraviti :madmana:

cilindri su izmjereni, i još su mogu ići,pa nisam htio i to raditi......al glavna stvar zašto je rađeno.....jer otišle su čahure na klipnjačama, dobio na njima lufta.....pa sam čuo lupkanje i skinuo glavu, da provjerim......

tako da nije uloženo puno novca,a traktoru sam opet vratio kojeg konja u stado......pa ako odradi slijedećih 10godina, onda neću žaliti da sve napravim, iako nevjerujem da bi me izašlo više od 5000-6000kn da sredim motor......onda bi radio i bosch pumpu i sve

lamela je dobra, mjenjač odlično radi, kao i hidraulika......
Nije puno uloženo (2 000 kn sigurno nije bilo dost), ali nije ni bog zna kaj napravljeno.
Ako puno ne radiš išel bu i duže od 1500 rs. Naravno, ako ne strga karike ;)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
karike su dobro sjele u cilindar, zazor je izmjeren mjernim listićem......dok cilindar subitorom......nema greške......razlika se osjeti kako traktor radi.....

ja ga nikada nisam forsirao ni ubijao, u šumu nije išao.....samo polje i prijevoz prikolicom......a nikada se nije ni pregrijao, što sam vidio nekoliko slučajeva i često da ljudi zaborave ispustiti vodu, pa smrzne i pukne blok......ja sam prije imao vodu, al više mi se nije dalo brinuti, pa sam stavio antifriz.....zadnje gume na njemu, bile su sava iz 80 godine, pa su kod mene zamjenjene prije nešto manje od dvije godine......zamjenjene su i pikse u prednjem trapu, ona, ispod hladnjaka......i to bi bilo TO.....

jedino, nebi nikome preporučio reparaciju vodene pumpe......prije sam reparirao 3 komada, i svaka ode nakon godinu dana,i kako sam kupio novu, nema više problema.......ležajeve sam stavljao FAG i SKF, imam nekoliko pumpi, pa sam sastavljao jednu i sve najbolje sam stavio.......al neisplati se......
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7cDYybShF18[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=WLCxh4iQivg[/YT]
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ma 533 je zvijer :D al je 577 stvarno mrcina naspram njega...
Jel planiraš zatvorit kabinu na 577 od iza?? Previše je propuha ovako :D

Ovo je uopće glupo za usporedbu neznam šta se tu ima usporediti
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ovo je uopće glupo za usporedbu neznam šta se tu ima usporediti

pa zanimljivo je vidjet kolko je ova grdosija veča od našeg svagdašnjeg 533-539...
i samim time unatoč snazi neupotrebljiva na mom terenu u šumi gdje naknap sa 539 prolazim.... evo, meni ta slika pokazuje da 577 meni ne treba...

ovdje bi bila glupost uspoređivat ko će koga povuč,
to je očito neki hit u zadnje vrijeme, natezanje traktora...
 
N

Neven 533

Guest
Ma 533 je zvijer :D al je 577 stvarno mrcina naspram njega...
Jel planiraš zatvorit kabinu na 577 od iza?? Previše je propuha ovako :D

Pa ti iskreno ne treba ju zatvarati bolje mi je ovako .
Vozio sam se zimi i nije mi bilo zima jedino je volan bio hladan...
Al to se predura :D
 
N

Neven 533

Guest
pa zanimljivo je vidjet kolko je ova grdosija veča od našeg svagdašnjeg 533-539...
i samim time unatoč snazi neupotrebljiva na mom terenu u šumi gdje naknap sa 539 prolazim.... evo, meni ta slika pokazuje da 577 meni ne treba...

ovdje bi bila glupost uspoređivat ko će koga povuč,
to je očito neki hit u zadnje vrijeme, natezanje traktora...

Eh a ko zna nade on sebi mjesta.
Ne sekiraj se prava vinča na njemu kad bude radit ce on posao super... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh