• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

N

Neven 533

Guest
pitam te jer ja kad sam kupovao ležajeve za volan od utovarivača u zadru su mi tražili 700 kn. za ležaj a ja sam u rjeci platio oba sa semerinzima 350 kn. od skf-a i to iste ležajeve, i dečki u skf-u u rjeci su jako uslužni i sve možeš naći na internetu ukucaš dimenziju i vrst i izbaci ti tvorničku oznaqku ležaja

Moji su indijski al trebali bi valjat nadam se ne izgledaju lose mi ...
Vidit cemo kako ce se pokazat...
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ma neka izdržu 10 godina
inače kad kupuješ ležajeve vidi u skf u rijeci dosta su povoljni
 
N

Neven 533

Guest
ma neka izdržu 10 godina
inače kad kupuješ ležajeve vidi u skf u rijeci dosta su povoljni

Znam skf su jako dobri lezaji ali i skupi a kad smo isli u Zagreb pa smo tamo sve uzeli...
Tesko je sad naći orginal kad svi štampaju..
Ali ima ih svagdje i ja sam zadovoljan kad nesto napravim vozi i ne kvari mi se imt ne bi isao na nijedan drugi traktor...
Zadovoljan sam...
 
N

Neven 533

Guest
bitno da si ti zadovoljan
a ti se baviš poljoprivredom ili šumarstvom

Oboje imamo sume pa radimo oko 100 metara drva godisnje...
I oranje i to nemam puno al 577 je to prebio da nije osjetio ..
Za jednu njivu mi je potrosio 15 litara i 2,5 sata dok je mali za to trebao 5 sati...
Zadovoljan sam a to je bitno a ne da se glavim po njivi s slabim traktorom bolje kad ima viška snage.. :mrgreen:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
to si u pravu sa jačim traktorom puno brže napraviš sa puno manje umora
i koja je cjena drva kod vas mislim na metricu , jer ja sam prije prodavao drva, sad više ne nego sad samo za sebe dovezem i kojem prijatelju onako za svoju dušu
 
N

Neven 533

Guest
to si u pravu sa jačim traktorom puno brže napraviš sa puno manje umora
i koja je cjena drva kod vas mislim na metricu , jer ja sam prije prodavao drva, sad više ne nego sad samo za sebe dovezem i kojem prijatelju onako za svoju dušu

Da ma milina za raditi hidro volan ma milina...
Ja prodam po 200 kn meter jer mi se ne da cekat i jebat za koju kunu vise ...
Neki znaju do 250 kn al eto...
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
povoljna je cjena nema što
a jel to bukva ili hrast
mislim da 577 radi čuda u šumi ipak dosta je glomazan
 
N

Neven 533

Guest
povoljna je cjena nema što
a jel to bukva ili hrast
mislim da 577 radi čuda u šumi ipak dosta je glomazan

Da bukva i grab...
Radi cudo je vukao mi jedan al bez prve vuce ma traktor nije osjetio...
Nije se naradio uopce mu ne treba gas jak ma milina...
 
N

Neven 533

Guest
kakve su mu kočnice imaš problema sa njima ili su uredu

Bili su lošije nisu održavane niti ulja niti ništa kočile jesu al pošto je bilo ulja po lamelama slabo...
Pa smo sve do dijela kupili novo...
I sad slažemo i farbat cemo ga cijelog...
Sve je bilo krivo neodrzavanje i onda pljuju kako imt ne valja curi ...
A nisu nijedno ulje promjenili u dve godine..
Znači u reduktorima zadnji i prvi cetri komada ... 4 litre ulja
Onda u prvom mostu ...
Getriba ..
Motor i ja sve promjenim novo ...
Ma milina iznenadio sam se a sad su ti kupili Ursusa al mislim da to nece dugo raditi jer to nije imt mekan traktor...
Kad je on s lošim uljima radio a da mu nije nis sve ti govori...
 
N

Neven 533

Guest
reci mi koliko si platio taj traktor

Skinuo sam za dovoz koliko me dode i dao ravnih za dovoz i traktor 35000 kn ...
Ima i prvi pogon ....
Zadovoljan sam motor ne trosi ulje ...
Čudo a mislio sam da je los a s novim uljem drukcije se pokazao...
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
nije puno a gdje si ga kupio
koje plugove koristiš za njega
ja sam prije radio sa zetorom crystal 8045 jak je ali je trošio ko blesav i kvario se , a i djelovi nisu bili jeftini
 
N

Neven 533

Guest
nije puno a gdje si ga kupio
koje plugove koristiš za njega
ja sam prije radio sa zetorom crystal 8045 jak je ali je trošio ko blesav i kvario se , a i djelovi nisu bili jeftini

Ovaj je orao s dvobrazdnim 16 i trobrazdni mislim 10 ili 12 gdje je mekse na žitu...
Ali po meni nema potrebe dve brazde ima dosta...
Koliko mi je njiva bila tvrda nije orana desetak godina morao je jednobrazdni imt ici dvobrazdni nije htio u zemlju...
A zetor ko zetor dobar traktor ali preskup i dijelovi preskupi...
Ne isplati se ...
A imt je jeftin i dijelovi a nije los ...
Jos kad stavimo gume i ti svi dijelovi tehnicki i boja cemo uloziti 2 eura al ce biti ko nov...
 
N

Neven 533

Guest
nadam se da ćeš staviti ovdje koju njegovu sliku kad ga središ

Hoću sve cu staviti al to nece biti jos mjesec dva ja to polako...
Ne žuri mi se pa nek bude i kako treba...
Boja ce biti 2 komponentna orginal...
 
N

Neven 533

Guest
ok samo strpljivo radi

Najbolje tako pa polako jer sad ga rjesim miran sam par godina...
Nemam rjeci ne njega koliko se naradio zadnji kraj mu je super tanjirasti i to ..
A iz iskustva po 533 koliko mi dura ne bi mjenjao marku...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
iskreno u mome kraju ako za kukuruz neoreš ispod 35 cm nemoj ga ni sijati jer ga nečeš ni brati,
a meni reba traktor najviše za oranje sebi oko 5 ha i drugima uz to imam i balirku tako da će trebati i nju vući sad to sve radi imt 533 i uskoči nekad ursus 355
inače imam 15 koza a za koji mjesec biti će oko 50 kom.
tako da mi triba traktor najviše za oranje i baliranje da mogu rasteretiti 533, a imt 560 čuo sam da su veliki potrošaći , u susjednom selu ima 565 i stalno je na popravcima istina da nije sve do traktora nego i do traktoriste

ja imam imt 565 2god samo šuma prezadovoljan nikad nikakvi kvar,ali i najmanja sitnica kad ode odmah ide novo,sad sam radio servis štelo ventile,novo obloga ručne kočnice,filteri goriva,ulje i filter,zračni,piksanje trapa itd.Najskuplje mi je kad traktor u sezoni stoji-sve je stvar održavanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh