• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hvala to kužim za sada nisam skidao poklopac već vremenu od 30 minuta kvar rješavam skidajući boćni poklopac mjeraća ulja hidroulike i sa prstima ga otpustim one se uglava upravo u djelu koji sam oznaćio pitanje je zašto ?????
ali to ću morati po svoj prilici skinuti ( gl. oklopac hidroulike ) uz pomoć majstora ali se bojim da ništa nećemo naći .



Uploaded with ImageShack.us
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Gle ak nisi dugo mjenjao ulje u hidrauliku ili cistio, moze se desiti da ima malo špene ili je zaprljanjo pa da to koči, i kod mene su jednom poluge podrhtavali pri dizanju, al sam rijesio na isti nacin na koji si ti rjesavao, skinuo sam poklopac gdje je mjerac i malo razradio onaj ventil, i za sad jos nemam problema a nadam se da necu ni imati...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
vidiš nije loša ideja ispustiti ulje i procjediti ako se išta nađe tada sve rastaviti , a ulje nije mjenjano nikada od 1990 to jest proizvodnje . Kažu da baš i nije obićaj mjenjati ulje hidroulike ako na izzgled nije loše. mislim da ga ide oko 40 l
a reci mijel slika tvoga stroja ili sa neta vidim da je dosta masan poklopac pa sudim da nije iz kataloga fotka :gitarist::gitarist::gitarist::gitarist::gitarist::gitarist:
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
vidiš nije loša ideja ispustiti ulje i procjediti ako se išta nađe tada sve rastaviti , a ulje nije mjenjano nikada od 1990 to jest proizvodnje . Kažu da baš i nije obićaj mjenjati ulje hidroulike ako na izzgled nije loše. mislim da ga ide oko 40 l
a reci mijel slika tvoga stroja ili sa neta vidim da je dosta masan poklopac pa sudim da nije iz kataloga fotka :gitarist::gitarist::gitarist::gitarist::gitarist::gitarist:

To je sa mog traktora, i neznam zasto je poklopac takav crn, a u unutrasnjosti kucista nema tog crnila, i ja sam svoje ulje samo procjedio kroz sito, i bilo je malo prljavo,, i u kuciste ti ide 30 litara hidraulicnog ulja...
 
N

Neven 533

Guest
vidiš nije loša ideja ispustiti ulje i procjediti ako se išta nađe tada sve rastaviti , a ulje nije mjenjano nikada od 1990 to jest proizvodnje . Kažu da baš i nije obićaj mjenjati ulje hidroulike ako na izzgled nije loše. mislim da ga ide oko 40 l
a reci mijel slika tvoga stroja ili sa neta vidim da je dosta masan poklopac pa sudim da nije iz kataloga fotka :gitarist::gitarist::gitarist::gitarist::gitarist::gitarist:

Stavi si novi transhidrol meni je cukao hidrulika kad sam stavio nov Njemački ništa više...
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
zašto mi imt 533 neće diže hidrauliku do vrha, nekad digne i kad krenem ona cimne i padne na pola
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
zašto mi imt 533 neće diže hidrauliku do vrha, nekad digne i kad krenem ona cimne i padne na pola
jesi kontroliro kolićinu ulja uhidroulici ??
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Stavi si novi transhidrol meni je cukao hidrulika kad sam stavio nov Njemački ništa više...

prvo ću ga vjerojatn ispustiti isnimit situaciju na oko da li ima kakovih primjesa ako se bilo što nađe prvo pklopac dolje pumpa van čiščenje pa obratnim redosljedom mislim da samo ulje u mom slućaju bez čiščenja ne bi bilo dovoljno:partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ulja ima dovoljno i kipu diže bez problema ali poluge od plugova ne


mislim da tu neće biti ništa bez rastavljanja . ako kipu diže (sa dovoljnim pritiskom ) onda vjerojatno nešto ne štima sa cilindrom



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

ali za svaki slućaj provjeri još jedanput kolićinu ulja sa dignutim polugama (pomoću hidroulike ne ručno )
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
digne on i poluge nekad do kraja ali kada traktor trzne poluge padnu , neki su mi govorili da je to do malih šarafića mislim da su ključ 10
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
digne on i poluge nekad do kraja ali kada traktor trzne poluge padnu , neki su mi govorili da je to do malih šarafića mislim da su ključ 10
neznam o kojem kljuću prićaš




Uploaded with ImageShack.us

ako o ovome ili na komandnoj rućici zategni ako ne rastavljaj
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
mislim da je to pokraj tvoje strelice na početak strelice ona matica sa oprugom ima dvije
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
mozda ti je otislo kardansko kvacilo, ili klipnjaca, moj savjet ti je da odvezes nekom majstoru, nemoj puno sarafat oko tih sarafa,, mozes pomjeriti granicnike a oni se nesmiju pomjerati jer je pomocu njih hod ručica ograničen u tvornici...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
mislim da je to pokraj tvoje strelice na početak strelice ona matica sa oprugom ima dvije

ako je to onda si jeftino prošao . kada opruga na rućici hidroulike popusti rućica ide pre lagano i usljed djelovanja pritiska na razvodnik u kućištu , lagane trešnje dolazi do padanja ručice a ujedno i hidroulike . do toga oće doći i ako si slućajno bio pre radišan pa si malo pdmazo rućicu uljem u tom slućaju samo operi benzinom i biće u redu ako zatežeš pazi ima kontra matica
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
za to mi je govorio jako iskusan majstor za traktore ali mene je srah to dirati pa mislim najbolje je skinuti kučište i njega dovesti da to napravi
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
mozda ti je otislo kardansko kvacilo, ili klipnjaca, moj savjet ti je da odvezes nekom majstoru, nemoj puno sarafat oko tih sarafa,, mozes pomjeriti granicnike a oni se nesmiju pomjerati jer je pomocu njih hod ručica ograničen u tvornici...

mali dodatak gornja točka se može podesiti tako da se radna rućica podizanja ( ne ručica kojom se vrši kipanje ) digne ugornji položaj te se probaju ručno podići poluge na koji se kapće priključci ako ima lufta tada se može granićni šaraf otpustiti i malo pomeriti gore i tako dok na polugama ne dobijemo skroz malo lufta luft mora biti da sistem nebi bio stalno pod pritiskom i tlak išao stalno preko sigurnosnog ventila . ima dosta ljudi koji to ne prekontroliraju , a ćude se da im neki prikljućci nisu dosta dignuti od zemlje :finga: a to se može i vidjeti kada se radi sa kipom poluge iako su dignute do kraja još uvijek se dižu :prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh