• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
za to mi je govorio jako iskusan majstor za traktore ali mene je srah to dirati pa mislim najbolje je skinuti kučište i njega dovesti da to napravi

KAKVO SKIDANJE KUĆIŠTA ????? ni u snu neznaš u šta se upuštaš izvaditi kućište treba znati da se nešto ne polomi regulator, vilice , a dihtung bi sigurno polomio da ne govorima vrariti na mjesto a usput i vilice postaviti gdje treba !!!:axe::axe::axe:
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
mali dodatak gornja točka se može podesiti tako da se radna rućica podizanja ( ne ručica kojom se vrši kipanje ) digne ugornji položaj te se probaju ručno podići poluge na koji se kapće priključci ako ima lufta tada se može granićni šaraf otpustiti i malo pomeriti gore i tako dok na polugama ne dobijemo skroz malo lufta luft mora biti da sistem nebi bio stalno pod pritiskom i tlak išao stalno preko sigurnosnog ventila . ima dosta ljudi koji to ne prekontroliraju , a ćude se da im neki prikljućci nisu dosta dignuti od zemlje :finga: a to se može i vidjeti kada se radi sa kipom poluge iako su dignute do kraja još uvijek se dižu :prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer:

Nisam to znao.. al sam jednom prilikom dok je ručka podizanja (kugla) bila u gornjem polozaju uzeo poluge i probo ih dignut i bilo je jako malo lufta, eto kao sto si rekao da i mora biti radi ventila, ja nisam imo nekih vecih problema na hidraulici al lijepo je saznat nesto sto nisi znao ;)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ako je više lufta prikljućak je niži pa može u nekim uvijetima prelaska prako graba i međa zapinjati a može se pomoć
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
ako je više lufta prikljućak je niži pa može u nekim uvijetima prelaska prako graba i međa zapinjati a može se pomoć

Nema puno lufta, i fino podize,, a sto se tice međe i graba,, godisnje sa svojim 539 poorem samo 1 hektar i koju bastu a tu nema bas nekih graba tako da nema ni zapinjanja,, traktor mi sluzi pretezito za transport...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
slažem se sa mišljenjem ali rijeć je o aksijalnoj gumi , radijalna guma na traktoru je ipak bolji izbor : bolja u vući , lakše otkušta blato , puno udobnija u transportu ali i košta:gitarist::gitarist::gitarist::gitarist::gitarist:
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
slažem se sa mišljenjem ali rijeć je o aksijalnoj gumi , radijalna guma na traktoru je ipak bolji izbor : bolja u vući , lakše otkušta blato , puno udobnija u transportu ali i košta:gitarist::gitarist::gitarist::gitarist::gitarist:

Odosmo u off topic, ak nastavimo o gumama u ovoj temi :rolleyess: :mrgreen:
A mislim da sam negdje vidio temu o gumama....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
u pravu si postoji tema o gumama pa bolje da prestanemo u ovoj temi o njma da ne kršimo pravilo foruma ISPRIČAVAM SE
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
u pravu si postoji tema o gumama pa bolje da prestanemo u ovoj temi o njma da ne kršimo pravilo foruma ISPRIČAVAM SE

Ma najbolje tako da ne zezamo moderatore pa da moraju premjestat postove ili brisat i ja se ispricavam... :roll:
 
T

tuaregr10

Guest
Crtalo je prića za sebe ja ga volim koristiti jer mislim da je ipak malom traktoru lakše sa njim a da se i on štota i satime se slažem . Moja prića je o nećemu drugome . Kada želiš a MOŽEŠ s obzirom na težinu zemlje i ostvarenu snagu traktora plug pustimo dublje a tada (gledajući sa traktora) LJEVA strana pluga to jest onkoja je kod brazde ( poluga ) je skoro na zemlji i kada se nađu biljni ostaci ona ih skuplja prije pluga



Uploaded with ImageShack.us

Ovaj je kao bicikl :), da ga nebi ko ukrao :fball:.
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78

Postovani prijateli dali i kako je moguce sto lakse zameniti semering na spojnici na mom IMTu,ako neko hoce neka napise redosled.Hvala.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
914
kak na imt 558 popravit kocnice problem je u semeringu koji pusta ulje i masti lamele jel to posal za meštre il se moze i sam sarafati

jel mozda ima slike mozda je neko vec pisal o tome pa bi molio br str
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440

Postovani prijateli dali i kako je moguce sto lakse zameniti semering na spojnici na mom IMTu,ako neko hoce neka napise redosled.Hvala.

Dali to misliš na semering na radilici (kod kvačila )ili....
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Ne ovo ulje koje curi je menjacko ne motorno,neko od forumasa je rekao da je na spojnici(predpostavljam na spojku menjaca i korpe,mozda lupam a i odakle bi dolazilo menjacko ulje)Pozdrav.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ne ovo ulje koje curi je menjacko ne motorno,neko od forumasa je rekao da je na spojnici(predpostavljam na spojku menjaca i korpe,mozda lupam a i odakle bi dolazilo menjacko ulje)Pozdrav.

prijatelju lupaš
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Pa ja vas pitam,i sliku sam postavio da bi lakse protumacili problem i eventualno pomogli.Ulje sigurno nije motorno,a to sto ja lupam nije strasno no strasno je nesto drugo...Pozdrav
 
N

Neven 533

Guest
Pa ja vas pitam,i sliku sam postavio da bi lakse protumacili problem i eventualno pomogli.Ulje sigurno nije motorno,a to sto ja lupam nije strasno no strasno je nesto drugo...Pozdrav

Pa gdje ti curi na kojem dijelu traktora...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Pa ja vas pitam,i sliku sam postavio da bi lakse protumacili problem i eventualno pomogli.Ulje sigurno nije motorno,a to sto ja lupam nije strasno no strasno je nesto drugo...Pozdrav

ovdje se ne vidi gdje curi jer gdje god guri tu se dolje sljeva,ovo definitivno nije motorno ulje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
mozda ti je otislo kardansko kvacilo, ili klipnjaca, moj savjet ti je da odvezes nekom majstoru, nemoj puno sarafat oko tih sarafa,, mozes pomjeriti granicnike a oni se nesmiju pomjerati jer je pomocu njih hod ručica ograničen u tvornici...
Nemam riječi :lol:
Tu si potpuno u pravu ;)
Onda ništ, sa traktorom nazad u tvornicu na novo podešavanje :?
iskreno baš i nebi želio skidati gornji poklopac ako nije neophodno jer ovo odglavljivanje rješavam na malom poklopcu sa strane gdje je mjerać ulja . Petnaestak minuta posla poslije desetka minuta psovanja.Ako se skida poklpac hidroulike to je sigurno četrdesetak kg a nisam siguran da ću nešto naći .
Vidim ja Arno da to tebe uopče ne jebe, kaj se to tu i tam dogodi, pa ti njega samo bočno odštekavaj (dok ne podereš šarafe na kučištu) :finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemam riječi :lol:
Tu si potpuno u pravu ;)
Onda ništ, sa traktorom nazad u tvornicu na novo podešavanje :?

Vidim ja Arno da to tebe uopče ne jebe, kaj se to tu i tam dogodi, pa ti njega samo bočno odštekavaj (dok ne podereš šarafe na kučištu) :finga:
A starino , i onda neš pil?
piva_61d40.gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh