• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

N

Neven 533

Guest
ja imam imt 565 2god samo šuma prezadovoljan nikad nikakvi kvar,ali i najmanja sitnica kad ode odmah ide novo,sad sam radio servis štelo ventile,novo obloga ručne kočnice,filteri goriva,ulje i filter,zračni,piksanje trapa itd.Najskuplje mi je kad traktor u sezoni stoji-sve je stvar održavanja.

meni je rucna losa jel ona je posebno ispod sica jel tako....
najgore je kad stoji...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
meni je rucna losa jel ona je posebno ispod sica jel tako....
najgore je kad stoji...

Ručna je ispod sica ako ćeš mijenjati oblogu (520kn) moraš skidati poklopac hidraulika ali ja san picajzla što se toga tiče nije mi žao ni novca a ni vremena
 
N

Neven 533

Guest
Ručna je ispod sica ako ćeš mijenjati oblogu (520kn) moraš skidati poklopac hidraulika ali ja san picajzla što se toga tiče nije mi žao ni novca a ni vremena

A nije bitno koliko kosta nego kad ne radi a treba..
Kočnice sam sve kupio pa cu i to...
 
T

tuaregr10

Guest
Nemam pojma al uzmes ovakav 549 ima ih jako dobrih .
A traktor je pouzdan brz za transport čak i neki imaju grijane kabine nisu veliki potrošači i ne kvare se ....
Ja da imam potrebu bio bi 549 ima ga moj kolega i zadovoljan je jako , dobar traktor po meni...
Ako kupis novu liniju neces pogrijesiti evo jedan....


Uploaded with ImageShack.us

Nije loša ova 549 -ka ;). Vidio sam ga već prije, negdje na nekom Slovenskom oglasniku :arrow:.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Imam jedan problem na 539 koji mi se javlja povremeno . Možda je već obrađivan u ranijim postevima ali ga ja nisam primjetio . Radi se o sljedećem problem hidroulika . Dešava mi se da iz čistog mira recimo u oranju polge hidroulike blokiraju u gornjem položaju . Pošto već znam što je uzrok navezem ga u brazdu da mi visi u ljevu stranu ( da ne curi ulje iz mjenjača ) , odšarafim poklopac , u ulju nađem vilice koje se iskrižaju malo ih razdrmam one se razdvoje i dalje sve normalno ko zna do kada . Dva . tri , šest mjeseci . mislim da nemaju nedozvoljenog lufta jer su na opip čvrste . Neznam što učiniti nije mi problem popravljati kada zatreba ali je uvijek nezgodan trenutak , nikad neće kada ne radi ,,,,,,,,, crazy
 
N

Neven 533

Guest
Imam jedan problem na 539 koji mi se javlja povremeno . Možda je već obrađivan u ranijim postevima ali ga ja nisam primjetio . Radi se o sljedećem problem hidroulika . Dešava mi se da iz čistog mira recimo u oranju polge hidroulike blokiraju u gornjem položaju . Pošto već znam što je uzrok navezem ga u brazdu da mi visi u ljevu stranu ( da ne curi ulje iz mjenjača ) , odšarafim poklopac , u ulju nađem vilice koje se iskrižaju malo ih razdrmam one se razdvoje i dalje sve normalno ko zna do kada . Dva . tri , šest mjeseci . mislim da nemaju nedozvoljenog lufta jer su na opip čvrste . Neznam što učiniti nije mi problem popravljati kada zatreba ali je uvijek nezgodan trenutak , nikad neće kada ne radi ,,,,,,,,, crazy

Mozda su ti se skrivile te dve polugice pa zapnu kad se skidalo ili od tereta...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
neznam sve mi djeluje normalno, imaju fini i paralelan razmak i dosta čvrsto stoje jedna od druge , to je moj sud nisam mehanićar




Uploaded with ImageShack.us
 
N

Neven 533

Guest
neznam sve mi djeluje normalno, imaju fini i paralelan razmak i dosta čvrsto stoje jedna od druge , to je moj sud nisam mehanićar




Uploaded with ImageShack.us

pa vjerojatno ti je nesto u rucki probaj kad rastavis spustati pa gledas sto se dogada i mozda uocis sigurno je sitnica jedino ako ti se nije klipnjaca od klipa odvojila kao meni...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
iskreno baš i nebi želio skidati gornji poklopac ako nije neophodno jer ovo odglavljivanje rješavam na malom poklopcu sa strane gdje je mjerać ulja . Petnaestak minuta posla poslije desetka minuta psovanja.Ako se skida poklpac hidroulike to je sigurno četrdesetak kg a nisam siguran da ću nešto naći .




Uploaded with ImageShack.us
 
N

Neven 533

Guest
iskreno baš i nebi želio skidati gornji poklopac ako nije neophodno jer ovo odglavljivanje rješavam na malom poklopcu sa strane gdje je mjerać ulja . Petnaestak minuta posla poslije desetka minuta psovanja.Ako se skida poklpac hidroulike to je sigurno četrdesetak kg a nisam siguran da ću nešto naći .

Ja sam to brzo rjesio al eto ...
Mislim da ti je bolje spriječiti nego liječiti dovesti majstora da sredi...
Jer ako ti sto polomi ... Onda je sranje... :mad:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
kada sam već na ovoj temi da malo možda pomognem onima koji zaoravaju biljne ostatke , a imaju problema sa štopanjem pluga . Ja lićno nisam pristalica paljenja kuruzinca , niti slame ako je ne trebam već je uz malo više muke zaorem , a da bi mi se manje plug štopao ja sam samo okrenuo osovinu ponovo zategnuo . Za posao potrebni samo kljućevi pa ko želi neka proba .
Dobra strana je da na desnoj strani ( koja je na ferku podložna štopanju ) nema one kuke od kapčenja pluga prema dolje već je ravna i desetak centimetara višlja , a lošija strana je što je plug kada je dignut nešto niži nego prije iako još uvijek dovoljno . Liićno nisam imao zbog toga nikih problema .




neka vas ne buni plug nije isti prvi sam sliko samo radi lakšeg snalaženja
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
iskreno baš i nebi želio skidati gornji poklopac ako nije neophodno jer ovo odglavljivanje rješavam na malom poklopcu sa strane gdje je mjerać ulja . Petnaestak minuta posla poslije desetka minuta psovanja.Ako se skida poklpac hidroulike to je sigurno četrdesetak kg a nisam siguran da ću nešto naći .

Ja sam to brzo rjesio al eto ...
Mislim da ti je bolje spriječiti nego liječiti dovesti majstora da sredi...
Jer ako ti sto polomi ... Onda je sranje... :mad:

mislim da će tako i biti bar sada dok još nema posla
 
T

tuaregr10

Guest
Imam jedan problem na 539 koji mi se javlja povremeno . Možda je već obrađivan u ranijim postevima ali ga ja nisam primjetio . Radi se o sljedećem problem hidroulika . Dešava mi se da iz čistog mira recimo u oranju polge hidroulike blokiraju u gornjem položaju . Pošto već znam što je uzrok navezem ga u brazdu da mi visi u ljevu stranu ( da ne curi ulje iz mjenjača ) , odšarafim poklopac , u ulju nađem vilice koje se iskrižaju malo ih razdrmam one se razdvoje i dalje sve normalno ko zna do kada . Dva . tri , šest mjeseci . mislim da nemaju nedozvoljenog lufta jer su na opip čvrste . Neznam što učiniti nije mi problem popravljati kada zatreba ali je uvijek nezgodan trenutak , nikad neće kada ne radi ,,,,,,,,, crazy

Sličan problem se događao jednom čovjeku iz mog mjesta na IMT 542. Kada bi podigao hidrauliku ostala bi mu u gornjem položaju i nebi je mogao spustiti :confused:. Kada je ispustio ulje iz hidraulike poluge su se spustile, i neko bi vrijeme hidraulika normalno radila. Nakon nekog vremena dogodila bi mu se ista stvar :supris:. Popravio je to privremeno i prodao traktor zbog tog kvara :arrow:.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Sve je isto kao i kod mene ja ga zbog toga ne mislim prodavati jer kvar nije neki ( mislim financijski ) vilice fine i grube hidroulike se iskrižaju ( samo je pitanje zašto ) otvori se poklpac sastrane ( 6 vijaka m10 ) prstima se napipaju vilce u ulju malo proklimaju hidroulik popusti i sve dalje šljaka . Potrebno vrijeme 10 min psovanja , 15 min rada , 5 min spremanje ključeva ukupno 30min zajebancije i radi dalje. Pitanje je samo ZAŠTO ???????


 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada sam već na ovoj temi da malo možda pomognem onima koji zaoravaju biljne ostatke , a imaju problema sa štopanjem pluga . Ja lićno nisam pristalica paljenja kuruzinca , niti slame ako je ne trebam već je uz malo više muke zaorem , a da bi mi se manje plug štopao ja sam samo okrenuo osovinu ponovo zategnuo . Za posao potrebni samo kljućevi pa ko želi neka proba .
Dobra strana je da na desnoj strani ( koja je na ferku podložna štopanju ) nema one kuke od kapčenja pluga prema dolje već je ravna i desetak centimetara višlja , a lošija strana je što je plug kada je dignut nešto niži nego prije iako još uvijek dovoljno . Liićno nisam imao zbog toga nikih problema .




neka vas ne buni plug nije isti prvi sam sliko samo radi lakšeg snalaženja

ako se to tako napravi, neznam da li će plug u brazdi stajati kako treba......vidim, imaš gore crtalo, prije bi rekao da ti se štopa zbog njega......prije sam ga imao na plugu, jednom skinuo, pa vratio, drugi put skinuo i od tada ga više nestavljam gore.......htio sam probati, kada sam orao prije negdje 2 tjedna, da ga stavim, jer je dosta tvrdo i ugaženo......al sjetio se tek kada sam sve napravio......pa nisam mogao probati jel bi bolje išlo s njim....... :partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Crtalo je prića za sebe ja ga volim koristiti jer mislim da je ipak malom traktoru lakše sa njim a da se i on štota i satime se slažem . Moja prića je o nećemu drugome . Kada želiš a MOŽEŠ s obzirom na težinu zemlje i ostvarenu snagu traktora plug pustimo dublje a tada (gledajući sa traktora) LJEVA strana pluga to jest onkoja je kod brazde ( poluga ) je skoro na zemlji i kada se nađu biljni ostaci ona ih skuplja prije pluga



Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh