• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

M

mensud

Guest
Pozdrav za sve forumase.Interesuje me koji bi trebao biti pritisak ulja kod 539 kad je motor zagrijan na oko 60 stepeni.nisam ga mogao vise ugrijati na ovom hladnom vremenu.Kod mene je 2bar.Sto se tice palenja na minusu super dobro pali,ne dimi.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
http://i53.tinypic.com/xbycf7.jpg
http://i55.tinypic.com/2zs2q0p.jpg
Pozdrav prijatelji,trebam savet dali moze da IMT,e540 vuce ovaj plug i dali on vredi da se kupi to je neki olt dajte mi savet


Što ti je odgovorio FeLiXxX sve stoji i sa time se slažem , ako kreneš sa činjenicom da 533 ,539 na određenim zemljama ne mogu normalno orati ni sa jednobraznim plugon onda vjerojatno na istoj parceli nebi mogao ni ti sa ovima dvobraznima , ali je istina da se negdje i sa dvobraznim plugovima može lijepo i kvalitetno uzorati .Ako imaš iskustva u oranju onda moraš sam znati da li se tvoja zemlja može orati sa dvobraznim plugom ili ćeš samo ćarati po zemlji , a ako nemaš iskustva pitaj susjede kako se ponašaju dvobrazni plugovi na vašim zemljama normalno da pitaš one koji imaju traktor kao i ti .
Vidim da ti na ovome plugu fali dosta djelova pa i to uzmi u obzir npr, crtala , prekretaći i držaći brazde znaći 3 elementa puta 2 = many many pa i to ukomponiraj u cijenu jer sve to utiće na kvalitetu oranja , a kvalitetno oranje je bolji urod i lakša borba sa korovima .


Uploaded with ImageShack.us
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Izgleda da ja nisam bio jasan,zemlja je peskovita i laka za oranje,ja pitah dali ovaj plug ovakav kakav je moze vrsiti poso i da bude vucen sa imt 540,hvala
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Izgleda da ja nisam bio jasan,zemlja je peskovita i laka za oranje,ja pitah dali ovaj plug ovakav kakav je moze vrsiti poso i da bude vucen sa imt 540,hvala

U pjeskovitoj zemlj sigurno može raditi ali obrati pažnju na djelove koji fale a najbolje bi bilo kada bi ga mogao isprobati , plug na slici je stariji tip kažeš olt i mogao bi dobro raditi ali slika nije zemlja .
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
A sta hvali ovom plugu mislim od delova .Cena ovog pluga je 100e pa i ako se neki dinar ulozi nije strasno covek kaze da ga je vuko sa vladimirca od 31 ks
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A sta hvali ovom plugu mislim od delova .Cena ovog pluga je 100e pa i ako se neki dinar ulozi nije strasno covek kaze da ga je vuko sa vladimirca od 31 ks


Vidim da ti na ovome plugu fali dosta djelova pa i to uzmi u obzir npr, crtala , prekretaći i držaći brazde znaći 3 elementa puta 2 = many many pa i to ukomponiraj u cijenu jer sve to utiće na kvalitetu oranja , a kvalitetno oranje je bolji urod i lakša borba sa korovima .

VLADIMIRAC je jak traktor u oranju ali niko ne kaže da ti nećeš moći orati pjeskovitu zemlju !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav svim forumasima ...

Može li mi netko reci brzine kretanja (u svim brzinama) traktora imt 539 izražene u km/h.
Unaprijed hvala!

Možda je ovaj podatak već negdje napisan na ovome forumu .. Ali nisam mogao listati sve stranice!
 
M

mensud

Guest
traktor je 539 1993 godiste,interesuje me dali je kod njega dvostepeno kvacilo?Kada mu ukljucim prikljucno vratilo ne mogu ga zaustaviti sa kvcilom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh