• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ja ga imam dosta dugo......nije loš, sve dobro radi.......ALI, ima nekakvih grešaka, što bi trebalo srediti........onaj "semering" kod zamašnjaka što curi, to mi je problem......

:cool:Taj semering je isti i kod 539,540,542,558,560 itd.



naravno, netreba forsirati......jer moj je nekada mogao do 2500, 2600 okretaja.......pa ljudi ih na toliko i voze, a to neide dugo, pa je smanjen na 2100........a u radu i vožnji se netjera preko 1800......

:cool:2500 može nabiti jedino ako je membrana pvp oštećena.2000 je njihov max.

pumpa hidraulike.......na dosta njih sam čuo da lupa, ili poskakuje hidraulika........moja dobro radi, ako treba kipati prikolicu 2-3 tone, podizati priključke, nema problema........al ove godine sam probao zakačiti naletni utovarivač, i neće podići, pumpa počne lupati......a sa svim drugim radi odlično, šprica 320 litara kada se zakači, ništa nelupa......i diže bez problema

:cool:Pumpa hidraulike je ista kao na 539,558.

traktor sada ima oko 4300 sati, al neznam da li je tako, ja sam uzeo od prvog vlasnika, koji je tada imao 87 godina, ako se dobro sječam......od toga kod mene napravljeno oko 2300 sati.......

:cool:Dokaz kvalitete.

..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, membrana je bila oštečena, i ler je bio na oko 1000 obrtaja, al to je kratko trajalo, jer membrana je samo 35 kuna, ako se dobro sječam.......i poslije te zamjene, traktor je puno bolje radio, tj primao gas.......ako je došao na opterečenje gubio je obrtaje, a kako je zamjenjena, onda je sam dodavao gas.......kako i treba biti.....

nisam znao da je semering isti na tim svim IMTovima......jel postoji neko rješenje???? nakon 100 sati kako je zamjenjen je procurio......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobro si to , neka

Osvrnuo bi se na ovo ,


I da jesu a možda i nisu ..on tamo englezi (ovaj dio netrebaju baš svi razumjeti )
I kad bi imao 10 / 2 ili 12/3 -nebitno ..uvjk bi iz njega izvlačio maximum ..ovako ako ti se smili da ga dereš brzina niže i on zadovoljan i tvoji bubregi .
Veliki izbor brzina ne znači nužno rasterečenje motora odnosno povečani učinak kaj je jedno s drugim proporcijalno .
No dans je drugačije , kapitalizam i iz strojeva izvlači maximum.


npr, za tjeranje berača......2 ili 3 spora......tu fali između......jer 2 zna biti spora, a 3 opet prebrza......

a i sam kako kažeš, bolje bi se motor iskoristio, jer ionako nema puno KS, samo 35.......brži od 25km/h netreba biti, to je dovoljno, samo da ima još brzine između svake.......
 
M

Miško 007

Guest
Može normalno svaki na 2500 ako je otvoren i preko makne se blokada i da vidis ali koliko ce dugo motor da traje .
Dobro je kad treba snage kad se traktor guši ali preko 2000 2200 ne bi valjalo vozit...
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Ljudi pomazite,rec je o mojim kocnicama .Kupio nove obloge lepo ih iznitovao,nosio dobose na obradu kod strugara i sve to namontiram i opet ne i ne.Nije to da nema ali ja moram da stanem na njih da bi zaustavio traktor,Podesavao sam ih i na onoj zvezdi ja neznam ali 10,dana radim to i poludeo sam,izgleda da mora da ide kod majstora POLUDEO sam,Ako neko ima slican slucaj neka pomogne upitanju je 540 sa mehanickim kocnicama.Pozdrav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Proizvođač obloga je?
Debljina obloga je?
Štelal si samo na zvijezdi ili još negdje?
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
u prodavnici gde sam kupio ,covek mi je reko da su te obloge i rupe su imale original za moje pakne.sve sam radio i na polugama smanjivao hod pa nista,debljina neznam sutra cu izmeriti.Meni stvarno nije jasno dali sam ja toliko glup ili nesto drugo.sve sam namestio kako treba,jebiga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako si siguran da si namjestil poluge kak treba onda je najvjerojatnije problem u oblogama.
Provjeri debljinu i proizvođača pa javi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam nitao na 533.......i raspala se obloga, ona sive boje......i nakraju kupio komplet nove pakne, koje su lijepljene......i to je prava stvar
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Meni se slično doađa na 542.Treba pošteno nagaziti da bi traktor stal.A v bregu s prikolicom drva nema teorije da se more zaustaviti.Ja sam probal štelati,ali kad pretegnem,onda se grije doboš,ak otpustim,ne drži nikaj.A i sistem polužja kočnica kao tehnološki proizvod je po meni katastrofalan,jer kad sediš ti moraš pritiskati prema podu,a na malom Sameu i JD je bilo da guraš od sebbe,pa se moreš i v sic uprti ako nije dovoljno i na tom sistemu polužja je lakše ostvariti veću silu na pakne.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
99% da je loš proizvođač feroda... od kad se ne smije koistit azbest, ferode su koma...

ja kupio nekakve sive, koće ko lude!

dok mi nije semering propišal prije par dana :lol:

:mad::madmana:
 
T

tuaregr10

Guest
Meni se slično doađa na 542.Treba pošteno nagaziti da bi traktor stal.A v bregu s prikolicom drva nema teorije da se more zaustaviti.Ja sam probal štelati,ali kad pretegnem,onda se grije doboš,ak otpustim,ne drži nikaj.A i sistem polužja kočnica kao tehnološki proizvod je po meni katastrofalan,jer kad sediš ti moraš pritiskati prema podu,a na malom Sameu i JD je bilo da guraš od sebbe,pa se moreš i v sic uprti ako nije dovoljno i na tom sistemu polužja je lakše ostvariti veću silu na pakne.

Novija linija IMT-a 542 ima "papučice" od kočnica postavljene tako da ih odguruješ od sebe, te je na njima puno lakše kočiti, nego na starim linijama :madmana:.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Našel sam neke slike na netu od nove linije i tak je kak veli tuaregr10.Ovo je užas.Da traktor glasi na mene ja bi to već krenul predelavat nekak,ali stari je vlasnik,a njemu osim ulja nikaj drugo ne pada na pamet uložiti v traktor,tak da se ne zamaram,al opet nije ugodno,a i sigurno dok traktor izbacuje iz brzina i nema kočnica.Povoljan omjer negativnih faktora za nepovoljan ishod.Neznam dal se more kaj od nove linije prebaciti na staru kaj se tiče tih papučica i polužja?
 
M

Miško 007

Guest
pakni su indijski i nituju se.Dobosi obradjeni ,neznam sta vise.

Zato i koče što su indijske. :rolfer:
Bjež od tog što dalje poznato je da indisjci rade loše dijelove da pokopaju IMT samo tu ljudi ne kuže.
Što god kupiš ne valja pa sad ti meni reci a da si malo potražio našao bi bolje pakne .
Turska roba nije losa i srbijanska ovo drugo ne dolazi u obzir .
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Nisam bre znao sa ovim se srecem prvi put,videcemo,juce mi covek objasnio sistem stelovanja kod 540,539.Rucnu sam napravio tako da kopa ali nozna je jos u procesu.Naime mislim ipak da je sila pritiska koju vozac vrsi na papucama mala.Radi se o tome da dok sedite u onom polozaju nemozete izvrsiti dovoljan pritisak na papuce morate malo da podigete guzicu iz sedista,na tome treba poraditi mozda.Ali mislim da cu uspeti.A nacin stelovanja koji sam ja dobio kao preporuku je sledeci.
1.Otpustis poluge skroz da nisu u funkciju.
2.Na zvezdi zatezes sve dok tockovi ne butu skroz ukoceni(naravno traktor je na klocne)
3.Kada ste sigurni da su tockovi zategnuti onda odpustite pola kruga,u tom slucaju ce tockovi malo zapinjati ali receno mije da mora da dodje do naleganja.
$Kada ste to sve uradili onda vracate i stelujete poluge kocnice.
Ja sam se bio naso u cudu ali doticni gospodin mi je reko da nema sanse drugojacije nastelovati.Ja moram da poradim jos malo a mislim da sam na kraju resenja.Evo ako nekom ovo znaci nesto neka proba ili ako neko ima drugojacije iskustvo neka pise.a ovo ima mnogo logike jel zvezda je bukvalno ekcentar kod drugih vozila.Pozdrav iz toplog Predejana.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Uglavnom kod 542 je ručna bolja od nožne.Nožna nevoli nejačke noge.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
pakni su indijski i nituju se.Dobosi obradjeni ,neznam sta vise.

dok sam imo imt 565 svi dijelovi za kočnice od lamela,crijeva,cilindara,semeringa je bilo Indijsko i kočio je bolje nego auto
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zato i koče što su indijske. :rolfer:
Bjež od tog što dalje poznato je da indisjci rade loše dijelove da pokopaju IMT samo tu ljudi ne kuže.
Što god kupiš ne valja pa sad ti meni reci a da si malo potražio našao bi bolje pakne .
Turska roba nije losa i srbijanska ovo drugo ne dolazi u obzir .



znači to onda indijci rade od tamo neke 1960 ili 1965g.???? 50 godina pokušavaju pokopati IMT......

satovi u mom 533 su iz indije, njegovi original........i još i danas rade bez problema......mislim da je marka YENKAY
 
M

Miško 007

Guest
Konkurencija su i gledam bas kad kupujem jbg inače bi ljudi tafe uzimali da imt propadne.
A imam ja sat teleoptikov i indijski al ovaj indisjski malo brze sate vrti mamicu mu mjerio bas jedan i drugi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh