• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

R

ROKI

Guest
IMT-539 dv ima nizak prednji trap što je problem i to veliki jer oće nasjest. Stari su imali servo u ponudi, ali to je rijetko tko kupovao. Da bi ugradio servo u stari tip IMT-539 moraš staviti drugu koljevku, hidro pumpu, orbitrol (drugi dekl mjenjača ide sa njim), rezervar za ulje, jednu sponu da poveže točkove, druge polugice na rukavcima, hidro cilindar na desnoj traktora strani sa nosčem i to ti je u globalu to. Truda netreba puno, možda jedan dan. Samo taj sport i košta.
 
R

Ratarko

Guest
Jadranko kaže:
Ratarko kaže:
Ja sam definitivno za ferca bez prednjeg pogona a i bez kabine .

Jel mislis onog Feraca ( Tafe ) ili IMT.
I zasto bez kabine??
da me ubije ovo sunce !!!! :scratch

Ja bih uzeo IMT-a da sam ti a ovo za kabinu ne mogu objasniti .
U kabini mi je gore nego bez nje , sunce neka me prži ali i vjetar me hladi , rezultat 0 : 0 :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
Ja samo znam da traktori imt nemaju više mjesta u mojoj avliji

Bojim će tvoja iduća rečenica biti :

Ja samo znam da traktori TAFE nemaju više mjesta u mojoj avliji :mrgreen:
 
S

sapat

Guest
Onaj ko želi doživjet neku starost i uživati u njoj, neka se klone takvih traktora
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
Onaj ko želi doživjet neku starost i uživati u njoj, neka se klone takvih traktora

Dobro , istina je ali za vikend poljoprivrednika to još ide ... Prvo što ode to su leđa , doljni dio leđa :cry:
 
S

sapat

Guest
Ma baš ti vikendaši bi si i trebali priuštit malo bolje traktore, da uživaju u radu i guštaju
 
B

Bobo

Guest
Cekajte malo... Vikend poljoprivrednici rade do 5 jutara zemlje i to mozes uraditi da sjedis na panju bez poslijedica. Sve preko te kolicine zemlje je kriminal raditi u losim traktorima i ja to znam, no kad se nema sredstava i mogucnosti za bolje, stisni zube i suti. Bolje i s takvim strojevima, nego s parom volova.

@Jadranko: Zaboravio sam prije napomenuti jos jednu po meni veliku prednost TAFE nad IMT-om. Naime, TAFE 42DI ima na polugama hidraulika "oci" kategorije I i II samo okreces kako ti treba, tako da bi s njim mogao raditi s onim prikljuccima za koje se raspitujes u onoj tamo temi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,176
Nisam doktor za IMT, no nešto sam načul.

IMT prodaje traktore s IMR i nekim bugarskim motorima. Te bugarske treba izbjegavati (rek'o čovjek koji ih prodaje).
Moj glas za TAFE. Ima li 4 brzine???
 
B

Bobo

Guest
Dobro si cuo...

IMT prodaje traktore s IMR , VAMO i JD motorima.

VAMO (Bugarski) koliko znam da se ugradjuju samo na 539, 549 i to po zelji. Mozes uzeti traktor s IMR motorom kao sto sam ja uzeo. Prica se po servisima u Bosni da je na 539 VAMO gori od IMT, a da je na 549 VAMO bolji nego IMR. Kome je sad vjerovati, ne znam. Ja ga nikada ne bih uzeo, jer nemamo mi ovdje dijelova za te motore, no kliko su mi pricali, po zimi pale bolje od IMR motora, i "kao" malo torse. Na malom traktoru je potrosnja zanemariva, tako da mi to ne igra nekiu veliku ulogu...

U Gudovcu vec dvije godine za redom bude 549 s VAMO motorom, koji je najlakse prepoznati po alternatoru koji viri van haube.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
sapat kaže:
Onaj ko želi doživjet neku starost i uživati u njoj, neka se klone takvih traktora
ajde onda molim te predlozi mi sta da uzmem do max 50 konja a da je po tvom misljenju dobro !!
ajd bas me zanima....
 
J

Jadranko

Guest
Bobo kaže:
Cekajte malo... Vikend poljoprivrednici rade do 5 jutara zemlje i to mozes uraditi da sjedis na panju bez poslijedica. Sve preko te kolicine zemlje je kriminal raditi u losim traktorima i ja to znam, no kad se nema sredstava i mogucnosti za bolje, stisni zube i suti. Bolje i s takvim strojevima, nego s parom volova.

@Jadranko: Zaboravio sam prije napomenuti jos jednu po meni veliku prednost TAFE nad IMT-om. Naime, TAFE 42DI ima na polugama hidraulika "oci" kategorije I i II samo okreces kako ti treba, tako da bi s njim mogao raditi s onim prikljuccima za koje se raspitujes u onoj tamo temi.
ej ajd mi jos reci koju velicinu tanjurace da uzmem i koji plug.
jednobrazni ili dvobrazni ,a manji.
jer cu uzet sve u paketu,vjerojatno i roto kosu i sakupljac sjena.
pa posto si ti IMT proofi daj mi savjet.
cjena je nebitna ,nego samo funkcionalnost.
i da ne bude pretesko za traktor.
ima kod ovih u Agronisu sve na jednom mjestu ali ima puno razlicitih modela pa neznam odakle da pocnem.
 
B

Bobo

Guest
Ako ces uzeti IMT 539 onda uzmi 20 diskova tanjurace, po mogucnosti OLT, jer imaju prave lezajeve i lakse su za vuci od npr. Leskovackih koje imaju drvene lezajeve. Mogao bi on i po ravnom vuci 24 diska, no nije to za njega bas najzdravije. Mi ovdje imamo relativno laku zemlju za obradu, i 539 jedva radi sa 24 diska po ravnom, a cim malo uzbrdo krene posustaje. Sa 20 diskova tanjuracama mozes raditi i u 2. brzini po ravnom, a na uzbrdnici ides 1. bez problema. Tako je kod mene radio preko 25 godina... I, da 24 diska OLT tanjurace propinju 539 i nije ga bas najsigurnije voziti po ravnom, no posto je to nova linja koja je naprijed 100kg teza, ne bi trebalo biti problema. Bez obzira preporucam 20 diskova, jer sam radio i sa jednima i s drugima i znam kolika je razlika.

Sto se pluga tice, imam iskustva s IMT plugom i mogu ga preporuciti svakome. Dakle IMT 755.20 (2x10") i nemas brige. Na tebi je da se odlucis hoces li visoki ili niski klirens (razlika u visini je 7cm). Ja imam niski klirens i bez problema zaoravam uspravnu kukuruzovinu s njime, samo se dosta stopa kad iza kombajna idem zaoravati neisjeckanu slamu. Dosta je robusan i izdrzljiv plug. Svakako preporucam.

Ako gledas da si kupis i jednobrazni plug, OBAVEZNO IMT 610.10 (16"). 539 ga vuce bez ikakvih problema 30 cm, pa cak i dublje. Meni je jako jeftino uletio Lemind 16" pa sam ga uzeo, no nema do IMT-a kad se radi o malim jednobraznim plugvima. Stvarno su ga napravili majstorski!
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
tanjuraca 24 diska Leskovacka.

Jel to anketa ili glasanje :lol:
Dajem glas za 24 diska tanjuraču kao i zvona .
 
B

Bobo

Guest
Decki dragi, kud 24 diska, tu jos i leskovacka ?!? Sad ste me potpuno razocarali.

Radio sam i sa OLT i sa leskovac tanjuracama i znam iz prve ruke kako se koje tanjurace ponasaju na IMT 539. Ajde mi usporedite rad sa 24 diska u 1. brzini i rad sa 20 diskova u 2. brzini. 20 diskova je u tom slucaju puno bolji izbor, jer je potrosnja goriva debelo smanjena. Na ovo mi vjerujte, a ja jos imam i dosta laganu zemlju. 549 radi sa 24 diska u 2. brzini kao od sale po ravnom, no uzbrdo mora biti prva. Da opet napomenem da je kod mene zemlja lagana i da sam ove godine orao sa 3x10" plugom i da je islo bez problema iako nije bilo vlage.

Sad jos ako Jadranko ima kakav vinograd sa 24 diska u njega ne moze uci, a i ako moze, manevarskog mijesta je u tom slucaju jako malo. A kud li jos da ima i zemlje na nekom grbavom terenu? U zupanji je brdo cudo nevidjeno, no tko ce ga znati, uvijek se nadje...

Ja sam i dalje za 20 diskova OLT, jer su i kvalitetniji i izdrzljivji stroj u usporedbi s leskovackim tanjuracama.
 
R

ROKI

Guest
Leskovačka 20 diskova radi bolje i ide dublje od oltove, a oltova se zato malo lakše vuče. Imam obe pa znam. Za 539 20 diskova svakako i svi diskovi nazubljeni obavezno! Ima da ide i 1. i 2. bez brige. Kolega je vuko i 28 diskova kroz voćnjak sa 539 i to prvom brzom, ali to nije posao već forsiranje. A ja bi ti preporučio za Županjski atar da uzmeš 1-brazdni plug 14"-16" i onda ćeš orati 1. brzom bez brige i kolko oćeš duboko. Bolje ići brže pa uže, ljepše se brazda mrvi i slaže i bolje možeš zaorati bilo kakvu masu sa 1-brazdni plugom nego sa dvobrazdnim. Tvoj traktor će ti biti "zahvalan", ako mu zakačiš 1 umjesto 2 brazde. I da, više pooreš 1 brazdom i 1. brzinom, nego sa 2 brazde i 3. sporom. Sa jednobrazdnim plugom i IMT-533 sam odrastao. 1 brazda Olt-ov plug (sad ga imam) ti zaara bolje od IMT-a, ali IMT (imao sam ga prije Olt-a) je lakši za vuć i koda malo bolje mrvi brazdu od Olt-a. Preporučujem IMT-ov 1 brazdni plug zato što se lakše vuče 1. brzinom sa IMT 539 od OLT-ovog. Ako ćeš uzimati sjetvospremač uzmi 180 cm zahvata sa dva reda valjaka. Moj sjetvospremač je IMT 210 cm (dva reda valjaka sa oprugama) pa ga IMT-533 teško vuče i prvom, a o drugoj možemo pričati samo u pripremi za repu i to vrlo plitko samo na ravnom terenu kao stol!!!
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Na vrh