• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Ovo je 555, sa haubom od 558 ;) Ovaj ima regulator gasa na usisu, dok ga 558 ima na pumpi visokog pritiska, ovaj ima bocne reduktore kao Ursus, dok 558 ima normalne, i ovaj je 1964.g. dok se 558 nije niti pravio ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
kako to misliš 558 se nije ni pravio?to su onda sve u biti 555 traktori?zašto si mu onda naveo sve karakteristike ako se nije ni pravio?
 
B

Bobo

Guest
Krivo si skuzio...

Ovaj traktor je napravljan 1964.g. dok jos nisu poceli proizvoditi 558 ;)

Da znas kako 558 izgleda, vidio bi milijun razlika izmedju njega i 555.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a vidim da je majstor nešta i vario na njemu dok si ga slikao?
 
B

Bobo

Guest
To sam ja vario ruku, jer mu je u sumi pukla, tj. drzalo je samo 1mm "mesa" a ostatak je vec pohrdjao od kad je puklo... Otisao kod susjeda po traktor, digao prednji kraj na hidraulik i traktor i prikolicu dovezao iz sume, dosao po mene jer hitno treba drva nekuda voziti, pa da to zavarimo... Reko, nikada nisam vidio stroja iz bliza otkako je kuljen, pa da poslikam malo ;)

Vidi se var na zadnjoj slici, dolje desno. ruka na rukavcu, kod krajnika spone...
 
R

ROKI

Guest
Jel ko od vas ikad vidio IMT-559? :scratch Ja sam vidio dva. Nikad ih nisam sreo u literaturi, al eto nabaso sam na njih.
 
B

Bobo

Guest
Prije jedno 3 godine sam obiso jednog motorom i od onda im se gubi svaki trag... koliko znam 559 je 558 sa hidraulicnim kocnicama, ili sam krivo informiran :oops:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,174
Pa valjda zato kaj su na ovakvom svi šarafi stegnuti kak treba, pa onda Bobo nebi imal kaj za šarafiti :lol:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
jel ima ko vočarski imt 546 dobro došao bilo kakav komentar kolko vidim dođe isto ko i obični 549 motor je isti samo je prerađen tj sužen snižen ostalo sve isto

ako je 546 oko 15000e dal se isplati dodavat još oko 5 za neki landini ili sl mislim na vočarske od oko 50 ks tak su oko 20 sa pdv

nije ni imt jeftin da je upola jeftiniji od zapadnih odma bi ga uzeo
 
Z

zrine892

Guest
daj da vidim slikke unutrasnjosti......nadam se da nema menjaca u sredini...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,174
Nemoj.
Na dupljaku su prednje gume 6.00-16, To ti je ko da ni nemaš prednji pogon. I traktor je jako nizak. Usput i pretežak (usporediv sa Solarisom 55 po snazi). Isti traktor kao 549, samo ima sužene zadnje trube i prednji most. Mjenjač je u sredini.
Nađi rabljenog Zetora 5243 radije.
 
R

ROKI

Guest
Zetor 5243 je isto nizak, skoro ko i IMT-546. Nizak je zato što je predvidjen da radi na nagnutom terenu pa mu je zato nisko težište. A ako je teži bolje će vući što je sigurno. Osobno mislim da 549 i 546 prepišaju solarisa. Teži su i duži od njega i imaju veću zapreminu motora.
 
Z

zrine892

Guest
a isuse...menjac u sredini???pa mene i ubija u dajcu taj menjac u sredini....zar neki velik problem staviti sa sa strane...malo kabinu podići,odnosno odvojiti ga od motora...i imaš ludnicu od traktora...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,174
Zetor ti nije tak nizak ko ovaj fergač.
Solaris nije ista klasa traktora, a spomenul sam ga samo zato kaj je to moderni traktor, a ne pretpotopni, ima ozbiljnije dimenzije guma (a ne kak na tačkama IMT), dobru hidrauliku, i još puno toga.
Kaj se tiče snage, ne moraš brinuti, nije Mitsubishi tak slab.
 
M

marko_18

Guest
IMT-Ima Mulec Traktora...hehehehe :D :D :D :D
kak morete voziti to nošt koristi traktora, tako jadan traktor, same ručice, kabina užas, sve ručice žmeko idu, a tek volan- trebaš biti pravi muž da ga smotaš.....
A tek kolko troši.....i kravu je lakše napojiti..... :D :D :D :D
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
marko_18 kaže:
IMT-Ima Mulec Traktora...hehehehe :D :D :D :D
kak morete voziti to nošt koristi traktora, tako jadan traktor, same ručice, kabina užas, sve ručice žmeko idu, a tek volan- trebaš biti pravi muž da ga smotaš.....
A tek kolko troši.....i kravu je lakše napojiti..... :D :D :D :D
:lol: :lol: :lol: trebaš biti pravi muž da ga smotaš.....
Prijatelju pa svi smo mi poceli uglavnom sa tim IMT-e traktorima.A o kojem tipu traktora govoris
 
M

marko_18

Guest
IMT 560... to je tak jadan traktor ima ga moj susjed i nevidi se između blatobrana a visok je 1.80cm...jednom prilikom sam ga vozil i onda su mi kočnice blokirale....kakav je to traktor??? ajde ti meni odg....a nema nožnog gasa i još ima neke tri jadne brzine.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh