• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

M

marko_18

Guest
prosor je iskorišten za neke druge svrhe, a strojevi su uništeni
 
B

Bobo

Guest
Nije na ovom forumu mijesto politici, no morao sam to reci.

Kako sam napisao prije, kome se ne svidja, naka preskoci...

Kako se kome svidi koja lokacija, tako se tvornice bacaju u stecaj i zatvaraju.

I NE, nije im bilo gore u ratu, nego poslije njega. i poslije rata im je bilo PUNO gore nego nama. I to je cinjenica.

Imali smo 2-3 clana iz Srbije na forumu, pa se nesto ne pojavljuju vise, pa da vam oni kazu iz prve ruke kako je tamo. Jos uvijek nemaju posla, no tvornice rade, bez obzira da li se lokacija svidja kome ili ne. Tamo se proizvode traktori i tocka.

@ROKI: Skuzio si ti, i to dobro. ;) Nema se tu sto pojasnjavati...

@ostali: Nije nikakva parodija, nago je ovaj "uletio" bez ikakve veze na temu...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
nećemo o politici,politika nema šta tražit u imt ;) nema ovo smisla,...
znam da znate ali neki neznaju torpedo je imao pogon i u đakovu a ne samo u rijeci
 
R

ROKI

Guest
Bobo svaka čast, nema šta. Skužio sam ja i to dobro, a neke stvari nemožeš tek tako "preskočiti". Ali neda mi se raspravljati o politici. Tko je "ovaj", na koga misliš?
 
B

Bobo

Guest
marko_18 kaže:
IMT 560... to je tak jadan traktor ima ga moj susjed i nevidi se između blatobrana a visok je 1.80cm...jednom prilikom sam ga vozil i onda su mi kočnice blokirale....kakav je to traktor??? ajde ti meni odg....a nema nožnog gasa i još ima neke tri jadne brzine.....

Na "ovog" mislim...

Nadje mi pricati o traktoru koji je star ko isusovo magare i usporedjuje ga s danasnjima... kao da je nozni gas bitan u zivotu? Nije, a to sto je on vozio najstariji moguci model 560 ga niti ne zulja. Treba sjesti u traktor novijeg datuma, pa da se vidi sto je i kako napravljeno...

Ljudi u mom kraju sa 560 i 565 traktorima rade posla i posla, cak jedan duzi niz godina radi oko 50 hektara zemlje s njim i jako je zadovoljan.

Tako sam i rekao da IMT 560 zaore (u mom slucaju zatanjura) torpeda 60KS. za tu izjavu imam i dokaze, dok ovaj nista nije objasnio zasto mu je torpedo toliko bolji.

Kolega jedan i njegov kum tanjurali jednom prilikom njivu koja ima ravni dio i uzbrdnicu. uzbrdo je torpedo imao malu prednost zbog prednje vuce, ali imt ga je doslovce obisao na ravnom dijelu. Cim mu ovaj da gasa, torpedo se pregrije i mora stati... Tek je to los traktor. Ima snage i komfor, ali dzabe mu sve kad se ne moze do kraja iskoristiti... 560 je u ovom slucaju imao dosta veci ucinak. Taj kolega sad ima TD7506 za kojeg je dao IMT 577 pred zaribavanje, a Torpedo je kompletno preslozen. Dosta mi je bilo kad sam cuo da on s njim nije u oranju zadovoljan, a kao dobio je "bolji" traktor. Iako ima prednju vucu, iako je manji potrosac, kad on ne moze u ovom kraju napraviti posla kao jedan 577 onda neka se sakrije u misju rupu... 577 bez prednje vuce radi sa 3x12" plugom, a torpedo se s njim pregrijava, ako se jace stisne gas. O iskakanju iz brzina da ne pricam...

Mislim da se ovdje nema sto ise pricati, jer ce opet prerasti u jednu veliku basmislenu raspravu, u kojoj nece biti nikada pobjednika.

Receno je da sve ovisi najvise od vozaca do vozaca i od tipa zemlje na kojoj traktor radi...
 
M

marko_18

Guest
slušaj ti ja imam kombajne deutz-fahre, traktore torpedove. Ja valda najbolje znam el se griju. imao sam puno traktora svih marki, al najbolji je torpedo
 
R

ROKI

Guest
De ti meni Markane odgovori jel ti znaš il neznaš koji je ono TD za koji sam te pitao?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
marko_18 kaže:
slušaj ti ja imam kombajne deutz-fahre, traktore torpedove. Ja valda najbolje znam el se griju. imao sam puno traktora svih marki, al najbolji je torpedo

čuj sad si stvarno pretjerao,,kako možeš reći da je torpedo najbolji ??,,
 
B

Bobo

Guest
Ok, ja se odmah ispricavam jer mi kod kuce od ranog jutra dizu zivac, pa sam sav neki nadrkan na cijeli svijet...


Daj mi reci onda sto po tvom misljenju Torpedo cini dobrim traktorom? Bez ikakvih vrijedjanja, nego normalan odgovor trazim, s nekim cinjenicama.

Kolega mi ima i DF kombajn i DF traktor i jedno i drugo ganja kao da ih je nasao na cesti, pa mu se ne pregrijavaju, no ovdje je torpedo dobio po repu, i to sam vise puta pisao ovdje, i sad mi se vise ne da. Jednostavno se nije pokazao dobar, i ako malo prosvrljas po Torpedo i IMT temi, naci ces sto sam sve pisao, pa procitaj, ako ti nije problem jako je dobro stivo. Takodjer ces vidjeti da se svadjalo na sve strane bas o tome "koji je bolji i ciji je tata jaci"...

Od mene lijep pozdrav, i nadam se da nema ljutnje zbog mojih ispada...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@marko_18:prije nego si došao na ovaj forum vodila se jedna žestoka rasprava torpedo vs.IMT i nakon puno prepiranja i negodovanja,zaključeno je kako je za oba traktora njihovo vrijeme prošlo i kao što je bobo već naveo,ovisi od vozača i tipa zemlje,tako da ne pokrećeš bezveze raspravu ,jer nećeš ništa postići...ako se želiš svađati,ovo nije mjesto za to... ;)
 
M

marko_18

Guest
Torpedo:najživlji motor, ima snagu, mala potrošnja, motor vozi bez popravka 10000 rh, a ako se i pokvari mala je cjena djelova. Na 10000 rh mjenjaju se karike i dizne, a na 20000 pravi generalni popravak. Sve ovisi o vozaču
 
R

ROKI

Guest
Mislio sam da znaš koji je to TD, ali izgleda da sam pogriješio. Morat ću se negdje dalje raspitati.
 
B

Bobo

Guest
Hmm, OK...

Mala potrosnja, da li onda veca potrosnja cini JD losim traktorom? 1:0 za torpedo

Ne kvari se puno, kao ni IMT, i takodjer su djelovi jeftini, i nabavljiviji su. 1:1

Ima snagu, ali ako se forsira, cesto puta se pregrija, Kod IMT-a nema pregrijavanja... 1:2

20 000 sati da torpedo izdrzi mi se cini kao fantazija, no nisam ga nikada duze vozio niti radio s njim kako treba tako da tu nisam kompetentan.

Zivlji motor, toliko niti nema veze koliko okretni moment motora, no to prihvacam kao 2:2

I opet smo dosli na izjednacenje i na zakljucak kako svaki traktor ima svoje ZA i svoje PROTIV... Koji god da kupis, kupio si krs, i tu ce se kompletna populacija foruma sloziti, jer danas ima puno puno boljih traktora od jednom IMT-a ili torpeda...
 
M

marko_18

Guest
evo ovak ja imam čovjeka (mojeg firmanog kuma) koji je bil na specijalizaciji torpeda i on najbolje zna na kolko se radi generalka na torpedo...ako ga paziš i voziš kak treba. kum je na održavanju torpedo traktora radil 20. god u šumariji...te zna sve njegove kvarove...dosta mu je da ga čuje i več zna kaj mu ne valja.....
 
R

ROKI

Guest
Jel ima onu trubu ko ona stara baba u seriji Alo, alo da bolje čuje sitnije kvarove kad "sluša" traktor? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
M

marko_18

Guest
nema trubo ko ti na nosu ali zato ima uho za mašinu!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ROKI kaže:
Jel ima onu trubu ko ona stara baba u seriji Alo, alo da bolje čuje sitnije kvarove kad "sluša" traktor? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh