• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

S

sapat

Guest
eee oba dva su bili dobri ali prije desetak-petnaest godina, mislim da to važi i za rusa
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Å ta ti pričaš za udobnost, i ostale stvari.On ima najtiši motor, to samo fučka. Dok ore samo zuji ko pčelica. Nemaš pojma, sigurno nisi nikad ni sjedio u pravom Torpedu.
 
R

ROKI

Guest
Bajice radio sam sa TD 75 adriatic dok si ti izgleda još crto pišom po pjesku. ;) I mogu reć da znam šta su mu mane. Nekad su to bili traktori kad nije bilo boljih, ali nekad bilo sad se spominjalo. Vrijeme ih je prepišalo. Ako su TD tako dobri pa šta ti nisi ostao na njima? Zašto si kupovao zapadne traktore? Znaš ti šta valja. ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Imao sam puna traktora svakakvih, svih marki, ali najživlji traktor i nekak mi je najbolji od svih TX 80 (turbo). Å ta to ide, on sa 3 brazde 14coli prestigava Massey Fergusona 3080 (105ks) s istim takvim plugovima.
 
B

Bobo

Guest
Mislis da ga prestize, no necemo sad o tome...

I tu je bitno da je vozac u masseyu radio normalno, polako kako treba, a ti si ga (100% sam siguran) cepio iber gasom, samo da ovog sustignes...

Ne mozes pricati bajke da popuproizvod sa 80KS prestigne masseya sa 105ks u oranju. Pogotovo da rade s istim plugom i jedan i drugi... Ta ti prica ne drzi vodu... NIKAKO. Mozda je massey radio na 2 cilindra, pa mi je onda sve jasno... No ako je massey bio ispravan, prodavaj tu pricu egdje drugdje ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Massey 3080 dimi ako ga stisneš, a taj Massey je bio iz Austrije u dobrom stanju, a Torpedo može umirat do mile volje nema nimalo dima. Nisam to samo ja reko za TX 80, možete pitat bilo koga ko ima takav traktor, ja vjerujem da će to svi reć.
Siguran sam da nebi vjerovao da TD 75, cjeli dan (od 11 do 18h, konsantno bez prestanka, ali na sitnim parcelama) u baliranju ne potroši ni 17l nafte.
 
R

ROKI

Guest
Znači ako traktor i od recimo 130 ks dimi, odmah je slabiji od TX koji nikad nedimi? Jel i ti imaš trubu za utvrdjivanje kvarova na traktorima? Nego napiši ti kolko duboko oreš i kakva je tamo zemlja. Pa ja bi onda sa Rusom (90 ks) obilazio JD 3650 ko od šale, ako je to tako ko što ti kažeš! ;)

Pa kako onda prelazi sa te male parcele na drugu malu parcelu, ako balira bez prestanka? Jel balira po leniji (poljskom putu, da se zna)?
 
B

Bobo

Guest
Pa NITKO tko je imalo zdrave pameti nece reci da slabiji torpedo zaore jaceg massey-fergusona sa istim plugom i pri istim radnim uvjetima!!!

To sto ti pricas bi ispalo slijedece: Ratarko je bez veze kupio massey-a 190KS, kad ga po tvom govorenju Torpedo RX170 zaore a uz to i manje potrosi...

Iskreno, presmjesan si mi...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
citirano:pa kako onda prelazi sa te male parcele na drugu malu parcelu, ako balira bez prestanka? Jel balira po leniji (poljskom putu, da se zna)?
Å ta me loviš za svaku riječ, ja sam htio reći da se motor ne gasi od 11 do 18h
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , ovo postaje bolje nego kada sam se ja zainatio objasniti bobi da je Torpedo bolji od IMT-a :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma...po meni od IMT-a jedino valja 539(533),jer su mali potrošači,vrlo vrlo su izdržljivi,pouzdani su i veoma okretni,možda još modeli do 549,ali dalje ni sekunde,jer su sve redom loši traktori...a o torpedu ne mogu pisat jer nemam baš nekih iskustava ,i ne želim pisat protiv njega..
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ratarko reći ti njima šta su traktori!!!!
IMT je loš traktor, a najgori od njih su 542 i 560
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
DF&Torpedo kaže:
Ratarko reći ti njima šta su traktori!!!!
IMT je loš traktor, a najgori od njih su 542 i 560
Zavisi,542 je znao izbacivati iz brzine,dok je 560 solidan traktor,istina da su noviji nesto zeznuli,nedavno je Ratrkov susjed prodao jednog,dobra je stvar to,sto za sitne novce kupis novi motor i vozi baja
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Meni se nesviđa sve na IMT-u, a na tim modelima(560,542,a i 539) to što ima zastarjeli tip motora, s ravnim klipovima, to se više nigdje u svjetu ne radi samo tu. A karakteristike su im jako loše, potrošnja, teško pali u zimi (539 nisam čuo baš da teško pali), dimi.
 
K

KRESO

Guest
za poćetak dobro veće , što se mene tiče ja imam dobra iskustva sa imt-om i sa deutzom . imam 533 sa fiatovim motorom ljudi to je traktor prva liga,a što se tiče deutza imam 3580 ma zakon od stroja. 8) 8)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma 539 je zakon traktor,kod mene se preko ljeta zna po mjesec dana ne otkačivati od balirke,cijele dane radi i to u brdu,nit se grije,nit troši,nit dimi...samo da je malo udobniji..
 
Z

zgonja

Guest
ljudi nemojmo preterivati ipak je to samo IMT, kolko para tolko muzike!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ja sam baš nedavno uspoređivao IMT 549 i Torpedo 48( oba su 89.g.). Parkirao sam ih jedan do drugog.
Gledam volan na IMT jedva ga okrečeš, dok Torpedo ima hidraulični.
Uključivanje kardana IMT ima na nožnom kvačilu, Torpedo ima kvačilo na ručki.
Nožno kvačilo na IMT-u tvrdo i u nezgodnom mjestu postavljeno( previše lijevo), na torpedu lagano se pritišće.
4 i 5 brzina na IMT-u, znam čovjeka koji 2 godine nije znao da ima 4 i 5 brzinu, TD se lagano ubaciva.
O preglednosti nemoram ni govoriti.
IMT "prdi" na auspuhu i glasan je, a TD ne.
I Torpedo mi izgleda nekako masivnije.
Na IMT-u je rađena generalka, a nema ni 5000rh, a i mastan je.
 

Najnoviji postovi

Na vrh