• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

R

ROKI

Guest
Sutra ujutro odma perem uši i idem postrojit svoje traktore i sve ću ih dooobro poslušat za nedaj bože. Možda nešto uspijem i čuti! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Č

Čugi

Guest
Bobo kaže:
Imali smo 2-3 clana iz Srbije na forumu, pa se nesto ne pojavljuju vise, pa da vam oni kazu iz prve ruke kako je tamo. Jos uvijek nemaju posla, no tvornice rade, bez obzira da li se lokacija svidja kome ili ne. Tamo se proizvode traktori i tocka.

Tu sam Bobo, ne brini ;) , ali sam izgleda jedini aktivan sa ove strane.
Da se proizvodi, tačno je, da je sve ostalo dobro :? :? :? , nikome ne bih poželio takvo dobro..... :evil:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,174
ÄŒugi kaže:
Bobo kaže:
Imali smo 2-3 clana iz Srbije na forumu, pa se nesto ne pojavljuju vise, pa da vam oni kazu iz prve ruke kako je tamo. Jos uvijek nemaju posla, no tvornice rade, bez obzira da li se lokacija svidja kome ili ne. Tamo se proizvode traktori i tocka.

Tu sam Bobo, ne brini ;) , ali sam izgleda jedini aktivan sa ove strane.
Da se proizvodi, tačno je, da je sve ostalo dobro :? :? :? , nikome ne bih poželio takvo dobro..... :evil:


Ovo me podsjeća na onaj vic (ako smijem):
Nitko nema što Srbin imade! Drugi zato imaju sve ostalo :lol:
 
B

bojance

Guest
Ma ljudi nemojte se raspravljati a ni ljutiti. IMT je ipak traktor za razliku od Torpeda koji mi vise lici na frezu koju nesmes da opteretis inace ode mast u propast... :oops: :cry: A o hidrauliku i da ne pricamo....
 
J

Jadranko

Guest
Bobo kaže:
Da sad krenem redom odgovarati...

Nisam uzeo 2050 jer ga tada nije bilo kod nas, nego se pravio samo za trziste SCG. Treba biti jeftiniji od 549, jer je su na 549 MORALI koristiti samo domace proizvode, a ovdje je jeftinija (i bolja) talijanksa instrument ploca, kao i cijela struja, ovdje je koristeno jeftinije, a bolje od srbskog. Traktor je ziva uzivancija i jako mi je zao sto ga tada nije bilo. Govorili su mu i Novom Sadu da ga niti nece biti za Hrvatsko trziste, pa sam isao s novom linijom 549...

Uglavnom, imas na njemu hidraulicne kocnice, jak hidraulik, klimu kao opciju, bocne reduktore, rezervoar na super mijestu (nema vise proljevanja po haubi), putpuno sinhronizirani mjenjac (cujem glasine da je ZF umijesao prste) koji se nalazi s desne strane sjedala (dvijepoluge). Sjedalo puno udobnije i bolje (nadoplata az GRAMER), dvosmjerni hidraulicni prikljucak (2 para) kao standardna oprema, reverzer kao opcija... Jednom rijecju MILINA

Traktor je jednom rijecju od 549 bolji bar 10 puta.

taj imt 2050 mi se pravo svidio nemam rijeci.
nego dali znas gdje se on moze kod nas pogledati dali ga ime gdje u HR za prodaju.
ja mislim da ovaj u Vukovaru sigurno nema takav izlozen.
ako imas kakav link i adresu bio bi ti zahvalan.
ako ga uspijem naci uzet cu taj bez razmisljanja.sad sam odustao od 539 kad sam
ovoga pronasao na njihovoj internet stranici.nije prevelika razlika u snazi a puno je bolji traktor.
nadam se da razlika u cijeni nije pre pre pre prevelika pa da kazem da nije vrijedan tih novaca.
 
B

Bobo

Guest
Ne znam gdje bi ga mogao naci. Nazovi "mikulandru" ili "Auto-poljostroj" oni su uvoznici i oni ce najbolje znati.

Sto se cijene tice, trebao bi biti JEFTINIJI od mog 549, zato sto imaju bolje, a jeftinije komponente u sebi. Struja vise nije "21. OKTOBAR" i samo zato je to bolji traktor, a da ostalo niti ne spominjem ;)

Kupuj cim ga nadjes!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
marko_18 kaže:
Torpedo:najživlji motor, ima snagu, mala potrošnja, motor vozi bez popravka 10000 rh, a ako se i pokvari mala je cjena djelova. Na 10000 rh mjenjaju se karike i dizne, a na 20000 pravi generalni popravak. Sve ovisi o vozaču
to je živa istina! Dobro si to napiso Marko.
Na kombinatima nisu prali motore pa su se pregrijavali.
Baš sam se nedavno razgovarao s jednim traktoristom, on kaže da torpedo je dobro išao prvih 4 - 5 godina, a poslje se počeo pregrijavati.
Tada sam ja njega pitao dal ste prali motor Miniwashom, rekao je da nisu. I nema se tu šta raspravljat.
Nemoj ti na IMT-u prati hladnjak pa ćemo vidjet do kad će izdržat!
 
B

Bobo

Guest
Sa sigurnoscu znam da su kod nas motori redovno prani! Pola sela mi je radilo u obliznjem kombinatu i valjda znam sto se tamo dogadjalo.

I kako sam i prije rekao, u brdu torpedo nema sto traziti.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ja sam inače na Bilogori, brijegovi su i kod nas.
Brijegovi pogoduju IMT-u jer u zimi kad neće zapalit nemoraš ga gurati, već ga staviš na vrh brijega.
Tu u susjednom selu čovjek je izbetonirao garažu s nagibom, tako dau zimi nemora zvat susjede da guraju(radi se o 560).
 
R

Ratarko

Guest
DF&Torpedo kaže:
Ja sam inače na Bilogori, brijegovi su i kod nas.
Brijegovi pogoduju IMT-u jer u zimi kad neće zapalit nemoraš ga gurati, već ga staviš na vrh brijega.
Tu u susjednom selu čovjek je izbetonirao garažu s nagibom, tako dau zimi nemora zvat susjede da guraju(radi se o 560).

Daj broj žiro računa da ti uplatim 100 kn za ovo ;) :D , kada nisam odvalio naslon na stolici od smijeha kada sam pročitao ovo sa brijegom i IMT traktorima :lol: :lol: :lol:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nemam puno godina, al ja sve znam u mehanizaciju. Dobro poznam sve marke traktora, jer radim dosta zemlje i bavim se prodajom traktora, a i stari mi je mehaničar.
 
R

ROKI

Guest
DF&Torpedo kaže:
Nemam puno godina, al ja sve znam u mehanizaciju. Dobro poznam sve marke traktora, jer radim dosta zemlje i bavim se prodajom traktora, a i stari mi je mehaničar.

De ti meni pomozi (kad marko_18 već nezna) o kojem TD-u se radi u mom postu kad kažeš da sve znaš. Ja se nemogu nikako sjetit. :scratch
 
R

ROKI

Guest
ODREZANO Vozio sam jedan TD koji je bio fantastičan traktor! Neznam koji je, ali je kabina super izolirana(toplinski, zvučno i od prašine) i unutra se ništa nečuje čim malo pojačaš radio, pristupačan ulaz, preglednost odlična, udobnost na nivou, sjedalo za suvozača, sve komande na dohvat ruke(ergonomija nema šta), grijanje i ventilacija, motor suh, mjenjač neiskače iz brzina, hidraulik necupka i super diže, diferencijal se uopće nečuje... Ma super! Možda je to bila neka posebna linija TD? Jel ti možda znaš koji je to TD s obzirom da već imaš TD? ODREZANO

To je pitanje na koje nisam dobio odgovor od marko_18.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Moj Torpedo 75 nema tih mana, jedino udobost nije baš neka. Ali prije sam imao Torpedo TX (crveni) uvezen iz Njemačke, to je bio takav kakav je opisan tamo!
 
B

Bobo

Guest
ROKI kaže:
ODREZANO Vozio sam jedan TD koji je bio fantastičan traktor! Neznam koji je, ali je kabina super izolirana(toplinski, zvučno i od prašine) i unutra se ništa nečuje čim malo pojačaš radio, pristupačan ulaz, preglednost odlična, udobnost na nivou, sjedalo za suvozača, sve komande na dohvat ruke(ergonomija nema šta), grijanje i ventilacija, motor suh, mjenjač neiskače iz brzina, hidraulik necupka i super diže, diferencijal se uopće nečuje... Ma super! Možda je to bila neka posebna linija TD? Jel ti možda znaš koji je to TD s obzirom da već imaš TD? ODREZANO

To je pitanje na koje nisam dobio odgovor od marko_18.


TU sam vas cekao! Nisam prije vidio ovaj ROKI-jev post...
Sad ja moram vratiti na ono o brdu i IMT-u :twisted:

Dakle iz podebljanog se da zakljuciti da svaki drugi torpedo ima lose izoliranu kabinu (toplinski i od prasine), i da se radio ne moze cuti u njemu. Nema pristupacan ulaz, niti dobru preglednost, kao niti udobnost. Sjedalo za suvozaca necu komentirati, ali na "obicnom" torpedu komande nisu na dohvat ruke (nema ergonomije) grijanje i ventilacija, kao da ih nema. Motor na obicnom torpedu takodjer nije suh, a kako vidim da voli i iskakati iz brzina. Takodjer zakljucujem iz napisanog da mu hidraulik cupka i da ne dize dobro, a da ne pricam o buci koju stvara diferencijal...

Takodjer vidim da se torpedo traktor mora uvesti izvana, ako se trazi nesto sto lici na traktor ;)

Toliko od mene za ovaj put, a malo razmislite prije nego sto nesto napisete ;)
 
R

ROKI

Guest
Nepostoji TD kojeg sam ja naveo, nego totalna suprotnost od opisanog traktora! Ta i IMT i TD su ubij bože za traktoristu. Kakva udobnost i ergonomija i sve blagodati ostalih traktora. Zetor je osobni auto naspram njih dva što se tiče udobnosti! Kvare se oba i oba imaju mane. Zato neka se kerit sa svojim "najboljim" traktorima kad su rame uz rame sa "najgorim" po vama (IMT-ovima). Sve je to tu negdi! Znači je bi isto tako trebo bit upravu kad bi reko da je moj traktor (Rus) najbolji. Ma vidi ti to! Pa i Rus je loš i ja to priznam. Ima boljih traktora od naši i vaših. ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh