• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
marko_18 kaže:
IMT 560... to je tak jadan traktor ima ga moj susjed i nevidi se između blatobrana a visok je 1.80cm...jednom prilikom sam ga vozil i onda su mi kočnice blokirale....kakav je to traktor??? ajde ti meni odg....a nema nožnog gasa i još ima neke tri jadne brzine.....
Za taj tip IMT-a se potpuno slazem sa tobom. Na njemu nista ne valja
 
B

branko

Guest
marko ak bus tak pisal o imt-u bu te bobo hitil van s foruma, decki pri nama se sprema kisa pa bi mogli svi k marku na caj (makar su lipe vec ocvale). marko naj nis zameriti ali mi je lepo novigrace malo potkurivati.
 
R

Ratarko

Guest
branko kaže:
marko ak bus tak pisal o imt-u bu te bobo hitil van s foruma, decki pri nama se sprema kisa pa bi mogli svi k marku na caj (makar su lipe vec ocvale). marko naj nis zameriti ali mi je lepo novigrace malo potkurivati.

Haha , dobro ti njemu kažeš ;) iako mi se sviđa kako je počeo na forumu , odmah udara u čelo :blackeye
Malo nam je trebalo takvog pisanja , stvarno .
Dobro marko kaže za IMT 560 , malo brzina , trom , samo željezo , sve u svemu teško je pronaći gori traktor .
 
J

Jadranko

Guest
ajd marko pisi HRVTSKIM PRAVOPISOM molim te.
tebe ni bog dragi ne razumije sta ti pricas.
vidim samo da malo kenjas po IMT, imas pravo,al kao sto rekoh daj da svi skontamo
o cemu pises.
 
B

branko

Guest
marko i pise cistim hrvatskim pravopisom (starorijekim) ne bih volio poceti polemiku, ali i kajkavski je dio hrvatskog govora. ako ti se ne dopada kak on pise imas mogucnost ga ignorirati. (NHF) izvini jadranko ali boli me to j****** ignoriranje i sikaniranje kajkavskog govora, znaci vi iz slavonije mozete pisati svojim dijalektom ali cim je kajkavski u pitanju HALT to ne moze e malo morgen. (od ve mores i mene ignorirati jer bum presel na pisanje na cistoj kajkavstini ne navek ali tu i tam sigurno)

poglec unda ti bo to ovak zgledalo i nemas brige kaj ga ne razmes kaj on pise

Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
hehehe eh koji ste vi ljudi odmah se naduvate..
ma boli me kesa iskreno govoreci sta ti mislis..!!!
 
R

ROKI

Guest
marko_18 kaže:
IMT-Ima Mulec Traktora...hehehehe :D :D :D :D
kak morete voziti to nošt koristi traktora, tako jadan traktor, same ručice, kabina užas, sve ručice žmeko idu, a tek volan- trebaš biti pravi muž da ga smotaš.....
A tek kolko troši.....i kravu je lakše napojiti..... :D :D :D :D

Nije fora pisati tako o IMT-u i to samo na osnovu jednog 560 koji je bez serva i kočnica stvarno loš. Gotovo svaki poljoprivrednik je nekada imao fergusona, masa ljudi ih još uvijek ima pa i ljudi koji rade puno, puno zemlje. Lako je podravsku zemlju orati, kod nas bi imao šta vući i 2x14". TD 6206 je još gori traktor od 560 ili su isti, tako da i TD ima govana od traktora. Vozio sam jedan TD koji je bio fantastičan traktor! Neznam koji je, ali je kabina super izolirana(toplinski, zvučno i od prašine) i unutra se ništa nečuje čim malo pojačaš radio, pristupačan ulaz, preglednost odlična, udobnost na nivou, sjedalo za suvozača, sve komande na dohvat ruke(ergonomija nema šta), grijanje i ventilacija, motor suh, mjenjač neiskače iz brzina, hidraulik necupka i super diže, diferencijal se uopće nečuje... Ma super! Možda je to bila neka posebna linija TD? Jel ti možda znaš koji je to TD s obzirom da već imaš TD?

Mi u slavoniji pričamo štokavskim narječjem i nas od svih narječja najbolje svi razumiju jer govorimo najbliže književnom govoru.
 
B

branko

Guest
Mi u slavoniji pričamo štokavskim narječjem i nas od svih narječja najbolje svi razumiju jer govorimo najbliže književnom govoru.

kuzim ja to ali ima nekih rijeci koje ja isto tako nisam razumio (uvratina npr.) a i bacu ivu bas ne razumijem sve sto pise ali mu to ne predbacivam vec probam sam pronaci smisao rijeci koju ne razumijem, jer ja nemam nista protiv da svako pise svojim dijalektom , ali isto tako neka ne predbaciva nekom drugom. a ako tko nesto ne razumije slobodno moze pitati.
 
R

Ratarko

Guest
Uvratina ili ovratina netko kaže , tako kažemo za krajeve njive , kako vi to zovete ?
 
M

marko_18

Guest
+Branko od kud si ti?? el ti mene poznaš od nekud?? si ti blizu novigrada??
 
B

branko

Guest
Ratarko kaže:
Uvratina ili ovratina netko kaže , tako kažemo za krajeve njive , kako vi to zovete ?


povrtek, povratek (od povratak, tj. obracanje - okretanje)

+Branko od kud si ti?? el ti mene poznaš od nekud?? si ti blizu novigrada??

ne ja sam iz druge zupanije (vz) ali sam do 2002 zivel v kc-kz zupaniji samo skroz na drugom kraju bivse kc opcine gledajuci od tvoje strane . imas tam otkud je tko lokaciju de sam zivel i de sam ve. ne znam te, jer ako je 18 tvoja starost onda sam 20 let staresi ali znam dosta novigraci a i vice o novigracima.
 
B

Bobo

Guest
Da sad krenem redom odgovarati...

Nisam uzeo 2050 jer ga tada nije bilo kod nas, nego se pravio samo za trziste SCG. Treba biti jeftiniji od 549, jer je su na 549 MORALI koristiti samo domace proizvode, a ovdje je jeftinija (i bolja) talijanksa instrument ploca, kao i cijela struja, ovdje je koristeno jeftinije, a bolje od srbskog. Traktor je ziva uzivancija i jako mi je zao sto ga tada nije bilo. Govorili su mu i Novom Sadu da ga niti nece biti za Hrvatsko trziste, pa sam isao s novom linijom 549...

Uglavnom, imas na njemu hidraulicne kocnice, jak hidraulik, klimu kao opciju, bocne reduktore, rezervoar na super mijestu (nema vise proljevanja po haubi), putpuno sinhronizirani mjenjac (cujem glasine da je ZF umijesao prste) koji se nalazi s desne strane sjedala (dvijepoluge). Sjedalo puno udobnije i bolje (nadoplata az GRAMER), dvosmjerni hidraulicni prikljucak (2 para) kao standardna oprema, reverzer kao opcija... Jednom rijecju MILINA

Traktor je jednom rijecju od 549 bolji bar 10 puta.

550 ti je 549 sa JD motorom. Ostalo je sve isto kao i na obicnom 549 nove linije...


Ako imas prilike kupiti 2050, KUPUJ, jer je traktor pravi stroj. IMT je poceo ugradjivati u sve traktore JD motore. Opet preve traktore do 360KS i jako mi je drago da ce se, kako se cini, izvuci iz krize ;)

Nadalje marko_18: Nemoj mi pricati o onome o cemu nemas pojma. IMT 560 koji si vozio (najstariji model) je dizajn stariji od puno europskih traktora, i kao takav se ne oze s danasnjim strojevima usporedjivati. IMT je na 560 ugradio hidro volan i hidraulicne kocnice, te je to (kao i svaki drugi IMT) RADNI STROJ, a ne traktor za sminku. Tu nema elektronike, sinhroniziranog mjenjaca, ali zato RADI I RADI i ne boji se nicega. Osobno tvrdim da 560 (srednje linije) zaore torpeda od 60KS s prednjom vucom, jer sam to svojim ocima vidio...

IMT je imao Uvijek vise opreme u ponudi od Torpeda, kojeg toliko hvalis, tako da si 560 mogao dobiti i sa 5 brzina, te takav traktor ide 40km/h. Takodjer sad ugradjuju 50 km/h mjenjace u svoje traktore vece snage.

Nadalje, Pogledaj malo sto sad IMT radi, a sto Jedan JADNI Torpedo radi: IMT se tek sada poceo poboljsavati (jer im je drzava bila u kur*u) a Torpedo, jadan kakav i je, je PROPAO i za njega vise nema spasa...

Nemojte me bez veze ljutiti prepucavanjima i dijalektima i sto ti ja sve znam... Kome se svidja neka cita, kome se ne svidja neka preskoci i svi zadovoljni. Mani osobno ne smeta sto ce on pisati tako da ja nista ne razumijem, jer kako vidim da ide direktno u glavu i da je covijek bez razuma...

Nadam se da su sad svi sretni i zadovoljni...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ljudi misli da se ne bi trebali svađati,treba poštivati svačije narječeje i kulturu,ali i misliti na druge...imamo i mi slavonci svoj ''sleng'' pa ipak se trudimo pričat koliko toliko da svi razumiju...a ako se član SIMON može potruditi da ne priča na slovenskom i dosta tečno se iizražava na hrvatskom književnom,mislim da tad i mi svi možemo bit razumni...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
bobo: IMT je imao Uvijek vise opreme u ponudi od Torpeda,.

,,samo ću se slatko nasmijati na ovu izjavu :lol: :lol: :lol:

bobo: Nadalje, Pogledaj malo sto sad IMT radi, a sto Jedan JADNI Torpedo radi: IMT se tek sada poceo poboljsavati (jer im je drzava bila u kur*u) a Torpedo, jadan kakav i je, je PROPAO i za njega vise nema spasa...

a zašto je torpedo propao??(po 50 put)zato što je nama i dalje država u kurcu,,zbog polite,,zbog interesa pojedinaca,,itd,,,

abrkili kaže:
ljudi misli da se ne bi trebali svađati,treba poštivati svačije narječeje i kulturu,ali i misliti na druge...imamo i mi slavonci svoj ''sleng'' pa ipak se trudimo pričat koliko toliko da svi razumiju...a ako se član SIMON može potruditi da ne priča na slovenskom i dosta tečno se iizražava na hrvatskom književnom,mislim da tad i mi svi možemo bit razumni...

slažem se,,
 
M

marko_18

Guest
ko to piše protiv torpeda???? moj kum je puno traktora promjenio al najzadovoljniji je s torpedom.
moj djed je kupio novi ferbuson prije 50 godina, takav kakav je onda bio i najnoviji.
 
B

Bobo

Guest
Ajd, IMT jedinu u starim modelima nije imao klimu...

Sto se opreme tice, bilo je uvijek vise stvari za birati, UVIJEK. Smij se koliko god hoces, ali ipak, malo razmisli...


Nadalje, nama je drzava u kur*u, a njima je ipak bilo bar 3 puta gore, sankcije, NATO bombardiranje, kod njih Mafija cvjeta i sve je vise/manje legalno... Policija potkupljiva i sta ti ja znam sto sve ne.

Nas niti su bombardirali poslije rata, niti smo imali sankcije. Imamo srece sto je nas diktator prije umro, ali opet je Torpedo zatvoren. Sad se opet priupitaj sto i kako...

Bili su duze pod diktaturom i imali su vise sranja od nas. Da ne napominjem da se i IMT i RAKOVICA nalaze u Beogradu, a ne na "periferiji" zemlje...
 
R

Ratarko

Guest
Auu bobo , ovaj zadnji post ti je višak , izbriši ga . NHF .
 
M

marko_18

Guest
torpedova tvornica je inače na jako dobrom mjestu u Rijeki. Na obali imali su svoju luku, taj prostor se nekom svidio i zbog toga je torpedo uništen. bio sam u tvornici 2 put
 
R

ROKI

Guest
ÄŒovječe pa oni su po tvom prošli u ratu puno gore od nas! :scratch :eek: :shock: Aloooo...
 
R

ROKI

Guest
Naš "diktator"?! De ti nama koji nismo skužili to malo bolje objasni. :scratch Aloooo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh