• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Jadranko koliko bi tom traktoru dao godina i radni sati onako od oka
TX75 znas ciji je ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Jadranko kaže:
Pa ovako od oka bi rekao godiste 1985
i oko 5000 Radnih sati
Bravo blizu si godistu 86god a radni sati sada ima preko 10-11.000,to je onaj traktor kojeg sam opisivao u prijasnjim postovima o IMT-ima.Taj bez problema radio sa 24 diska leskovac tanjuracom. Slike sam postavio onako da ga vidite steta sto mi je slika motora ispala mutna da vidite kakav je motor koji kljuca nije vidio.
 
J

Jadranko

Guest
zvona kaže:
Jadranko kaže:
Pa ovako od oka bi rekao godiste 1985
i oko 5000 Radnih sati
Bravo blizu si godistu 86god a radni sati sada ima preko 10-11.000,to je onaj traktor kojeg sam opisivao u prijasnjim postovima o IMT-ima.Taj bez problema radio sa 24 diska leskovac tanjuracom. Slike sam postavio onako da ga vidite steta sto mi je slika motora ispala mutna da vidite kakav je motor koji kljuca nije vidio.
a sta ces nisu svi IMT isti.
ti si imao srece da se nista ne kvari,,dok drugi opet imaju sranja cak i sa novim.
nikad ne znas sta ces kupiti.
ali ja sam odlucio za 20 diska Olt i svi nazubljeni jer necu da forsiram traktor nije mi to cilj.
a plug jos ne znam 1 brazda mi nekako malo,dok ovaj 2x10" imt mi izgleda perfekt za traktor,,
pa neznam ni sam sta da radim...
budem jos popricao sa tim prodavacem iz Agronisa
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Cuj ovisi kakva je zemlja gdje ces raditi znam da oko Zupanje ima dosta crnice,a nju tesko oru i jaci traktori.Ovaj se 539 jaaaakooooooooooooooooooooo naradio! Pogotovo zadnjih desetak godina u radu sa Welgericom AP52.
 
R

ROKI

Guest
Jadranko da može trgovac bi ti utrpo i 3 brazde uz rječi: Ma može to ferguson vući, kako nebi mogo ta to je stroj! ;) A u sebi misli: De ti izvali pere pa se ondak slikaj. Bajo probaj vuć 1 brazdu i probaj 2 vuć paš vidit razliku. Razlike ima i to VELIKE! Ta da. :!:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
nego,dečki,nije li vama nešta neobično???kao da nam netko fali u raspravi o IMT :?: :scratch
 
B

Bobo

Guest
Mozda ja? ;)

Dva dana sam bio na selu, saniranje stete od vjetra... Prekrivali smo supu za susenje duhana, pa se zato nisam javljao ;)

Ako si na mene mislio ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Bobo kaže:
Mozda ja? ;)

Dva dana sam bio na selu, saniranje stete od vjetra... Prekrivali smo supu za susenje duhana, pa se zato nisam javljao ;)

Ako si na mene mislio ;)

a tko je drugi glavni IMT-ovac nego ti... ;) :mrgreen:
 
Č

Čugi

Guest
zvona kaže:
Slike sam postavio onako da ga vidite steta sto mi je slika motora ispala mutna da vidite kakav je motor koji kljuca nije vidio.

Primetio sam na još nekim slikama koje si postavio ovih dana da su mutne. Pretpostavljma da su slikane telefonom i da si zumirao. To je mana većine telefona, gubi se oštrina pri zumiranju, bolje priđi bliže objektu slikanja i slikaj normalno, bez dodatnog zoom-a. ;)
 
R

Ratarko

Guest
ÄŒugi kaže:
zvona kaže:
Slike sam postavio onako da ga vidite steta sto mi je slika motora ispala mutna da vidite kakav je motor koji kljuca nije vidio.

Primetio sam na još nekim slikama koje si postavio ovih dana da su mutne. Pretpostavljma da su slikane telefonom i da si zumirao. To je mana većine telefona, gubi se oštrina pri zumiranju, bolje priđi bliže objektu slikanja i slikaj normalno, bez dodatnog zoom-a. ;)

Ako je zumirao pri slikanju sa mobitelom kojeg ima ( Samsung SGH-E250 ) onda si mu dao pravi savjet .
Digitalni zum je ništa koristi kod te klase mobitela sa VGA kamerama . Tek sa 2 mpx mobitelom sa kamerom se može jednom ili dva puta zumirati i to je to . Evo kod mene prolazi sa 2.1 zumom ali sve više od toga bi dalo lošiju sliku .

Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
ej a niko mi nije rekao koliko siroku rotokosu da trazim za 539 ??
svi vicu nesto 4 diska ovo ono a niko konkretno da kaze u CM ..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
imaš sipovu kosu mislim da je 150 cm...to je diskosna,dakle s 4 mala diska..

imš i rotacionu sa ona dva velika diska za 539 je najbolje uzet 145 cm...
 
J

Jadranko

Guest
abrkili kaže:
imaš sipovu kosu mislim da je 150 cm...to je diskosna,dakle s 4 mala diska..

imš i rotacionu sa ona dva velika diska za 539 je najbolje uzet 145 cm...
pa u cemu je razlika izmedju te dvije diskosna i rotokosa???
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Jadranko kaže:
abrkili kaže:
imaš sipovu kosu mislim da je 150 cm...to je diskosna,dakle s 4 mala diska..

imš i rotacionu sa ona dva velika diska za 539 je najbolje uzet 145 cm...
pa u cemu je razlika izmedju te dvije diskosna i rotokosa???

Cuj sve su to naravno rotacione kosilice.Diskosna rotaciona kosilice ti je ona sto ima od 4 manja diska po obliku uglavnom kao neki trokuti i iza nje ostaju manji i tanji zbojevi. druga je Bubnjasta rotaciona kosilica ima 2 bubnja i iza nje ostaje jedan veliki i deblji zbojevi.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Jadranko kaže:
abrkili kaže:
imaš sipovu kosu mislim da je 150 cm...to je diskosna,dakle s 4 mala diska..

imš i rotacionu sa ona dva velika diska za 539 je najbolje uzet 145 cm...
pa u cemu je razlika izmedju te dvije diskosna i rotokosa???
dakle sve su to rotacione kosilice.Diskosna rotaciona je ona sto ima male diskove( tanjure) uglavnom od 4kom pa na dalje,nekakvog trokutastog oblika i iza nje su manji i tanji otkosi


Diskosna bubnjasta kosilica uglavnom ima 2 bubnja i iza nje ostaje jedan veci otkos
 
P

paor

Guest
diskosna

skuplje (i do 50%)
širji otkos (bolje se suši)
sporija u radu, smeta je puno krtičine
ako je masa jako polegla, potrebno je zalaziti
može se bolje regulirati visina reza

bubnjasta

jeftinije
brža u radu (lakše je i traktoru)
najveća mana joj je jedan debeli otkos koji ostavlja iza sebe pa je potrebno jaku masu rasttresati ili privraćati
jednostavnija za održavanje
ako je teren neravan, reže i zemlju pa se brže tupi i zagađuje otkos

kojugod da kupiš, dobra je. gledaj da nije teška i da nije uža od 160 cm
 
B

Bobo

Guest
A sto je Bobo danas vidio:

IMT 555 koji je toliko otvoren da ide 60 km/h. Lik ga koristi samo i jedino za poslove u sumi i za prijevoz drva, pa je zato otvoren. Traktor je 1964.g. i izasao ga je 3 000€ s generalkom na motoru koja je pola te cifre (1500€). J sam mu rekao da ga je traktor izasao bar 1 000€ previse i on se samnom slozio i obadvojica smo rekli da bi mu bilo pametnije da je za te pare uzeo ursusa C-360 i super stanju, nego ovu drlju...

Slikano je mobitelom i na brzinu pa su slike ispale svakako, no mislim da se dovoljno dobro vidi.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@bobo:zar to nije 558 a ne 555???

@paor:za 539 nije rotaciona kosa od 160 cm!145 mu je maximum...
 

Najnoviji postovi

Na vrh