• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Miiiir pobogu. :!: Pa smirite strasti. Džaba vam se natezat jer svatko ima svoje mišljenje do kojeg drži. A novopridošli klinci bi svakako mogli smirit strasti. ;)

Mirne su strasti ali molim lijepo nemojmo imati dvostruka pravila .
Kada bobo kaže da je IMT bolji od Torpeda ili kada zvona kaže da je 539 bolji od svih Torpeda do 75 KS sve OK ali kada netko kaže suprotno onda je seronja , strašno pametan i jebe svima živce ( to su samo neki komentari ). Zašto ne bi smio reći da ga je sram dotjerati onaj ružni IMT u dvorište ( i mene bi bilo ;) )ili ako kaže da je od traktora koje je vozio ( a vozio ih je kao puno ) Torpedo njemu najbolji ? Pa neka mu je i zlatni što se mene tiče ili usrani kako bobo kaže . Nema potrebe vrijeđati čovjeka zbog toga .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
i tu se slažem sa ovom dvojicom,i nisam nijednom iskoristio vulgarnu riječ protiv člana MARKO_18,ali stvarno mislim da pretjeruje...ovaj forum je jedan kolektiv,i sad netko nov dodje i pravi gluposti i svađu u tom 'kolektivu'...naravno da nije u redu,slažete se sa mnom?nemam ništa protiv tog ćlana,nego protiv njegovog bezobzirnog ponašanja,nek' on vrijeđa IMT koliko hoće,tako mi svejedno,svatko ima pravo na svoje mišljenje,ali prebahato se ponaša općenito gledajući...
 
K

krx pozega

Guest
Ajd Ratarko i ti ne kenjaj sad ;) ak si šutio do sad pusti ljude nek se biju...pogotovo zato što dobro znaš i ti da je imt bolji od torpeda :D :D :D :D :D ...šalu na stranu..nije imt baš tolika krščina da mu jedan kenjac dođe i sudi a neslažem se ni sa bobom kad reagira na takav nači tako da je sredina opet bila zlatna...eto moro sam se i ja oglasit..e da a što se tiče narječja ma pričaj brate samo ne vrijeđaj i da i mene isto zaboli kesa ;) za kajkavski il koji već...piši brate ko na dnevniku onu kad čuješ...e neću ga nija više serendat il će izbit treći svjetski....
 
B

Bobo

Guest
Ajmo probati drugacijim tonom, mozda uspijem objasniti ono sto pisem...

Ovako, SVAKA moja izjava na ovom forumu moze biti potkrijepljena dokazima. Isto tako ako Ratarko ne vjeruje da 539 ore 35-40 jednobraznim plugim 16" ja cu zakaciti plug i provuci dvije brazde na mojoj njivi 40cm duboko. Pobogu, orao sam sa 2x10" na 30cm, ali je moralo ici 3. sporom...

Sve sto napisem, pokusavam prenijeti svoja (I tudja) iskustva na forum da vidite kako ovosi kvaliteta traktora i o terenu na kojem se radi.

Opet idem "zabranjenom cestom" no ovdje se torpedo pregrijava, iako ljudi peru i ispuhuju motor svaki dan, ovdje u sumi na torpedu pucaju poluosovine pa su zamijenjeni, jer ovdje ljudi ganjaju "sluzbene" traktore, i to sam svojim ocima vidio. To nikako nije zdravo niti za vozaca, a niti za traktor, no tako oni rade i to torpedo nije mogao izdrzati. Pa u sumariji svi IMT-i dobijaju svake druge godine "generalku" no na zadnjem mostu nista...

Eto, jedan od vecih poljoprivrednika ovdje je imao NOVOG TD55 Adriatic, i mijenjao ga je u roku 4-5 godina, jer traktor jednostavno nije bio dobar... Sad je Dotrajali IMT 577 zamijenio sa TD 7506 u slicnom stanju i zao mu je sto je to napravio...

Eto nisu moja iskustva, no slusam sto ljudi ovdje pricaju koji su radili i s jednim i s drugim i to vama prenosim.

Takodjer se zna za koji "klub ja navijam" no nekome nametati da je nesto drugo puno nolje (najbolje) nije u redu i to sam i sam uvidio...

Nadalje, ponasanje na forumu jednog novog korisnika niti po mojem vidjenju nije OK, pogotovo sto pise sve i svasta, a niti jedne slike, NICEGA... Takodjer nije u redu druge zvati seratorima i slicnim nadimcima, jer se opet spustamo na razinu spiljskog covijeka i bacamo kamanje jedni na druge...


Kako je jedan pametan covijek napisao: Svadjanje preko interneta je kao trcanje na paraolimpijadi. Cak i ako pobijedis, i dalje si retardiran...

Bez uvrede ikome
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ok, možda nisam to trebao reći, ali on nije samo u jednoj temi vrijeđao, u koju je došao tu je vrijeđao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,174
Bobo kaže:
Kako je jedan pametan covijek napisao: Svadjanje preko interneta je kao trcanje na paraolimpijadi. Cak i ako pobijedis, i dalje si retardiran...

Bez uvrede ikome

Bobo, ovo je vrlo uvrdljiva izjava, i molim te, ogradi se od nje ili ju obriši!!!
Na paraolimpijadi ne trče retardirani, nego invalidi. Ako ti misliš da je to ista kategorija - onda neznam kaj radiš u ovom društvu i kak su te odgajali.
Ne dao ti Bog, kao ni ikome ikad, da se pridružiš tim olimpijcima.
 
B

Bobo

Guest
Pa, napisao sam ispod toga, "Bez uvrede ikome"...

Cuj, ovo je prevedeno s engleskog, a "paraolimpijada" nije dobro odabrana rijec... Original izgleda ovako: "Arguing over the internet is running in the special olympics: Even if you win, you're still retarded"


Nisam nikoga mislio uvrijediti ovime, no to je u svijetu poznata poslovica i kao takva, ostaje...


Molio bih da me se ne hvata za svaku rijec, jer ja nisam izmislio tu izreku, nego neki amer (najvjerovatnije, i opet se ispricavam ako je ovo ikoga uvrijedilo, jer to nije bila namjera tog posta.
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ok, možda nisam to trebao reći, ali on nije samo u jednoj temi vrijeđao, u koju je došao tu je vrijeđao.

Mario , šta je točno vrijeđao ? Tebe ? Traktor , komad željeza ?
Ako misliš da te netko vrijeđa ( sebe ne isključujem ) , reci mu to , sankcioniraj ga , imaš ovlasti .

@bobo
Stvarno mi je teško povjerovati da netko u tvom kraju ore na 40 cm duboko i to dugi niz godina kako si rekao . Zaboravi sada da je to IMT traktor , nije toliko bitno . To govorim upravo iz razloga što slušam tebe već nekoliko mjeseci gdje me uvjeravaš da je na vašoj zemlji nepotrebno orati preko 25 cm , sada kada si me uvjerio teško se opet vratiti na staro razmišljanje ali ajde recimo da postoji i takav čovjek kod vas .

Da Torpedo može ići u šumu dokazao sam ti jednom slikom TD-a sa roll-barom . Taj šumar ide i sa RX 170 u šumu a kamoli sa 90-etkom . Samo da nadodam da je u njegovo dvorište došao onaj novi Massey 8470 . Torpedo je uvijek mogao zaraditi za puno bolji stroj koji će ga na gospodarstvu zamjeniti , pokazalo se to puno puta u mojem kraju ( i kod mene osobno ) , kod puno drugih prijatelja koji sada voze kvalitetne Njemačke traktore preko 200 KS . Ne kažem da suprotno nije moguće , krx je jedan od tih nego samo kažem da je ovaj trenad da Torpedo radi i zaradi za puno bolju stvar ovdje dobro poznat . Kako onda može biti loš traktor koji se lomi kao čačkalica ili pregrijava na najmanjem naporu . Da ste makar vi lil vaši očevi mogli imati neki Torpedo traktor prije dvadeset ili više godina , sada bi svi odreda imali zapadno Evropske traktore koji su puno bolji on Td-a jer bi vam TD zaradio taj novac . Torpedo je bio pre-skup traktor pa su se svi u ono vrijeme odreda odlučivali za IMT , nije to ništa loše ali teško je onda takvim ljudima znati što Torpedo može i kakav je traktor , ja imam IMT i Torpedo ali i zapadno evropske traktore . Točno znam gdje je kojem traktoru mjesto u mojem dvorištu .

krx pozega kaže:
Ajd Ratarko i ti ne kenjaj sad ;) ak si šutio do sad pusti ljude nek se biju...pogotovo zato što dobro znaš i ti da je imt bolji od torpeda :D :D :D :D :D ...šalu na stranu..nije imt baš tolika krščina da mu jedan kenjac dođe i sudi a neslažem se ni sa bobom kad reagira na takav nači tako da je sredina opet bila zlatna...eto moro sam se i ja oglasit..

Eto vidiš da si morao pustiti glasa , jače je to od nas , emocije su u igri ;)
Zašto ljudi ne bi mogli dolaziti i govoriti svoja mišljenja ? Ako netko misli da je MF krš od traktora što mi tu možemo nego mu samo pokušati objasniti suprotno ? Tako i ovo za IMT , čovjek jednostavno ne voli IMT i to je rekao . Nešto kao bobo što ne voli Torpedo i opetovano to pokazuje od prvog posta .

Ja samo kažem , pustite ljude da kažu što žele . Oni ako su totalno u krivu će otići sa foruma kako su i došli , u tri dana . Nemojte ih vrijeđati na osobnoj razini zbog toga što su rekli da je IMT ili Torpedo sranje , bilo je i jednih i drugih u ovih par dana . Eto svakomu od njih njegov IMT odnosno Torpedo ( i sebe uključujem ) i neka bude sretan sa njim ako može . Znam da to baš nije tako jer danas rijetko da ima traktor koji nije bolji od ta dva .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
IMT je nekad bio puno jeftiniji od Torpeda!
Moj ujak kad kupovao traktor 1988.g ,TD45 i Rakovica 65 imali su istu cjenu.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ratarko,djelomično se slažem s tobom,jer nije u redu koristiti vulgarne riječi...ali nema veze to sad sa IMT-om ili TD-om,ama baš nikakve..šta je je,čovjek je došao na forum i odma se pravio najpametniji i ponašao se dosta bahato i bezobzirno,što naravno,nama 'starosjediocima' nikako ne odgovara...kao kad bi netko došao u tvoje dvorište i pravio reda...jel bi ti to odgovaralo? :? kao što sam već i rekao,nemam protiv tog člana ništa,ali nek' se ponaša normalno i sve je u redu,nitko se neće buniti...bilo je i prije njega žestokih rasprava,baš o ova dva traktora i nitko nije nikog nazvao seronjom niti išta slično...tu smo da razmjenimo iskustva , da se posavjetujemo,pitamo za informacije,i na kraju da upoznamo jedni druge jer svi smo,više manje vezani uz poljoprivredu...pa mislim da tu onda ne bi trebalo bit mjesta za svađu... ;)
 
B

Bobo

Guest
@Ratarko: Kod nas na normalnoj zemlji ne treba orati nikada preko 25cm duboko i to je istina, no ovaj je uvijek navikao orati sto dublje, jer se zemlja lijepo ozrahli, a i duboko voli stajnjak zaoravati. I ti si jednom prilikom napisao da postoje i kod tebe ljudi koji oru 25 cm, ali to nisu nikakvi poljoprivrednici...

A sto se torpeda tice, OPET se vracamo na to i ne zelim vise komentirati na tu temu, jer svatko ima svoje ZA i PROTIV za pojedinu marku traktora.

Nikada nisam rekao da je torpedo sranje, samo sam govorio da je vece sranje od IMT-a...

Sto se tice zarade novih, vecih, boljih strojeva, nas 539 je zaradio prije rata toliko da smo si mogli kupiti zetora 120 KS novog, pa si misli sto nije zaradio. NIKADA taj ne ide iz mog dvorista... NIKADA! Svaki traktor moze zaraditi novce, pitanje je samo koliko je njegov vlasnik na to spreman.

Evo je vise ne znam sto da napisem, no valjda razumijes, da su ljudi u mom kraju divljaci i da bi potrgali sve, pa cak i IMT:

Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
A joj sta nastade ovdje cirkusa.Ratarko radio sam nekih mjesec dana sa TD 55 A i mogu ti reci da je drlog od traktora kao i svi ostali sto sam rekao,nisam bio siguran u njega kao u IMT 539.Onaj novi IMT nije los ali samo da promjene onu ,, svemirsku ,,kabinu , osobno nikada ga nebi kupio iz mnogobrojnih razloga( necu nabrajati)radije bi se odlucio za nekog zapadnog ,, old tajmera ,, Torpedo traktori su bili doista skuplji od IMT-a i Rakovice ( valjd je tako onda moralo biti opet iz znanih i neznanih razloga bivse vlasti u BG. ) Takvih ,,pametnjakovica ,,ima svagdje i biti ce.
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko kaže:
Eto vidiš da si morao pustiti glasa , jače je to od nas , emocije su u igri
Zašto ljudi ne bi mogli dolaziti i govoriti svoja mišljenja ? Ako netko misli da je MF krš od traktora što mi tu možemo nego mu samo pokušati objasniti suprotno ? Tako i ovo za IMT , čovjek jednostavno ne voli IMT i to je rekao . Nešto kao bobo što ne voli Torpedo i opetovano to pokazuje od prvog posta .

Ja samo kažem , pustite ljude da kažu što žele . Oni ako su totalno u krivu će otići sa foruma kako su i došli , u tri dana . Nemojte ih vrijeđati na osobnoj razini zbog toga što su rekli da je IMT ili Torpedo sranje , bilo je i jednih i drugih u ovih par dana . Eto svakomu od njih njegov IMT odnosno Torpedo ( i sebe uključujem ) i neka bude sretan sa njim ako može . Znam da to baš nije tako jer danas rijetko da ima traktor koji nije bolji od ta dva .

Ma fora je u tome što ovdje zbilja ljudi govore ama baš sve što im i padne skoro na pamet...u tome i jest stvar
Uzmi kolikio je postova na ovome forumu i ne sjećam se kad je ovakova vatrica ikad bila sem jednom ;) :twisted:

Mislim da ovaj forum svejedno ima već nekakav i ugled..pa tako da je stvar kulture ovdje već ionako uhodana stvar i samim time bi se nekakvi ispadi onakvoga tipa zbilja mogli početi kažnjavati...evo recimo prva opomena bi bila 10 puta šibom po goloj guzici..naravno kažnjenom bi se moralo vjerovati na riječ :D :D :D

Ašto se tiče imt i torpedo usporedbe sama slika uvijek govori više od tisuću riječi...prvi dokaz na slici iznad je već tada proizvodnja malih zglobnih imt-a(slika prikazuje traktor u mirujućem položaju dok ne radi ,a čim ga upališ on skoči ki da si ga uhvatia sa nečim i rastego..jedini je problem što prilikom paljenja po knjizi ili ti ga direkt sistemu dobiva efekt katapulta koliko je poletan tako da ne bi nitko smio sjediti na glavnom i jedinom mjestu pilota)) što recimo nije bio slučaj za torpedo ni u novijim serijama koliko sam ja upoznat :D :D :D :(
 
B

Bobo

Guest
krx pozega kaže:
A što se tiče imt i torpedo usporedbe sama slika uvijek govori više od tisuću riječi...prvi dokaz na slici iznad je već tada proizvodnja malih zglobnih imt-a(slika prikazuje traktor u mirujućem položaju dok ne radi ,a čim ga upališ on skoči ki da si ga uhvatia sa nečim i rastego..jedini je problem što prilikom paljenja po knjizi ili ti ga direkt sistemu dobiva efekt katapulta koliko je poletan tako da ne bi nitko smio sjediti na glavnom i jedinom mjestu pilota)) što recimo nije bio slučaj za torpedo ni u novijim serijama koliko sam ja upoznat :D :D :D :(

:lol: :lol: :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
E svaka čast za ovo zadnje objašnjenje o zglobnom IMT traktoru :D
Nekako sam mislio da taj zglob šeta lijevo-desno a ne gore-dole ali kako to na Torpedu još nije ušlo u proizvodnju tako ja to još nisam vidio . Vjerojato taj zblob ima i funkciju ogibljenja kao moja prednja osovina na MF-u , kada ide po rupama prednja i zadnja osovina ostaju mirne a centar traktora sa šoferom skaču gore-dole na tom zglobu , jooooj , haha ... neću više , glup sam ;) :lol: :mrgreen:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
krx pozega je napisao/la:
A što se tiče imt i torpedo usporedbe sama slika uvijek govori više od tisuću riječi...prvi dokaz na slici iznad je već tada proizvodnja malih zglobnih imt-a(slika prikazuje traktor u mirujućem položaju dok ne radi ,a čim ga upališ on skoči ki da si ga uhvatia sa nečim i rastego..jedini je problem što prilikom paljenja po knjizi ili ti ga direkt sistemu dobiva efekt katapulta koliko je poletan tako da ne bi nitko smio sjediti na glavnom i jedinom mjestu pilota)) što recimo nije bio slučaj za torpedo ni u novijim serijama koliko sam ja upoznat

:shock: :? :scratch :eek: :) :D :lol: 8)
 
Z

zrine892

Guest
ah.....svatko ima svoj ukus i svoja prava....svako hvali svog konja....mene zanima ciji menjac i diferencijal ima IMT 5136??ako sam pogodio seriju...
 
B

Bobo

Guest
IMT 5106 i 5136 su jedan te isti traktor, samo sto 5136 ima turbo. Moguce je taj isti turbo staviti na 5106 bez ikakvih dodatnih prerada da se dobije dodatnih 30 KS. Postoje razne varijacije tih traktora kao sto su: 5100, 5130, 5106, 5136, 5133, 5135...

5106/5136 imaju (koliko zna) IMT mjenjac i diferencijal, te su prve ugradnje jako izdrzljive, a cim se nesto primijeni, rune se zupcanici u mjenjacu kao da su od sira... Nadalje, stare verzije 5106 i 5136 su imale prednju vucu koja se palila automatski i vukla je samo u naprijed, a u rikverc se traktor ponasao kao 2WD...

Kolega mi ima 5106 i jako je s njom zadovoljan, drugi ima 5136 koju njegovi radnici jako zlostavljaju, i uspjeli su slomiti poluosovinu na njoj. Treci pak ima 5106 i 5136 kao da su iz tvornice izasli i s njima radi svu zemlju svoju. Ovog treceg Krx pozna.

5135, je pak imala PERKINS motor i mjenjac (mislim da je suradnja sa ZF-om bila) koji je u ponudi imao i reverzer, te je bio potpuno sinhroniziran, dok je na ova dva sinhronizirani mjenjac bio nadoplata, a reverzer nikako...

To su jako jako izdrzljivi traktori samo sto ljudi pricaju da puno trose, sto nije istina.
 
Z

zrine892

Guest
ima jedan u selu kod mene,misim da je 5136...nisam tako dobar s njim ali ipak pozdravljamo se i to.....nije bitno....ovako je bila stvar kako mi je on rekao da menjac ima isti kao i 577..i toj još u sredini se nalazi rucke...a dali je tako to neznam....njegov i moj rx-100 nisu se mogli mjeriti....ipak rx je bolji ucinak napravio i vise posla....vukao je rotodrljacu mislim da je potinger nova....ja imao za rx pegorago obje su tri metra samo sto je potinger nova....ja sam isao brze od njeg mozda za pola kruga...ali sve normalno...ni dima ni jedan ni drugi....ali posto moj rx ima zracno hladenje...pa cak tako i u oranju.....
 
B

Bobo

Guest
Koliko ja zam da nnije isti mjenjac, posto je na 5106 i 5136 mjenjac jako "brz" pa kad iz mjesta ides u prvu usaltati, to runi i runi, sve dok ga ne lupis nogom da usjedne. Kad se jednom zavrti, saltas kao u autu... To im je jedna od mana...

Da, IMT je jako los na kardanu, no da ce traktor od 100KS ostaviti 5136 u oranju u istim uvjetima i s istim prikljuckom, cistu sumnjam, jer sam vidio sto 5136 moze, a to je vrlo vrlo jak traktor, samo ga je vrijeme pregazilo...


Sad se prave i 2140 traktori sa JD motorom i sa sinhroniziranim mjenjacem, te su raverzer, EHR, klima i te pizdarije kao nadoplata, sto mi se jako svidja.

Novi IMT 5136 je po mojim zadnjim saznanjima kostao oko 220 000Kn s osnovnom opremom i rakovica motorom. 5135 je kostao oko 280 000.
 

Najnoviji postovi

Na vrh