• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Za traktor od 135Ks ti je puno dati 220 000Kn?? Zasto?

Pa sam si napisao da belarus 1221 kosta 30 000€ a to je to. Ne bih nikada prije uzeo belarusa 1221 od IMT-a 5136, jer ipak je IMT -> IMT i tu nema svadje.

Uopce nije skup, jer s obzirom na belarusa na IM-u prednja vuca radi kako treba (cak i u rikverc) prednje gume ce vam biti zahvalne. Buka je u propisanim granicama, sigurno trosi manje od belarusa, u najgorem slucaju jednako. Belarus je mozda brzi od IMT-a no tu moja lista prednosti prestaje. U mom slucaju IMT ima puno vise bodova nego Belarus.
 
Z

zgonja

Guest
ko je lud uzeće 5136 ili 5106 jer to je nešto što može da ubije, taj traktor ima menjač od 577 a to je mnogo snage za takav menjač i ko ima tako nešto bolje neka se na vreme rešava toga, on radi ok ali kad stane stao je totalno i nema mu nazad jedino ako mislite da vam se isplati da ga popravite a za te pare možete kupiti drugi traktor. pokažite bilo kom inžinjeru mašinstva dijagram sila i kvalitet menjača ta dva traktora i reći će vam isto što i ja, što ne znači da je to loš menjač to je extra menjač ali za 577 ne za 106 i 136 KS.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Za traktor od 135Ks ti je puno dati 220 000Kn?? Zasto?

Pa sam si napisao da belarus 1221 kosta 30 000€ a to je to. Ne bih nikada prije uzeo belarusa 1221 od IMT-a 5136, jer ipak je IMT -> IMT i tu nema svadje.

Uopce nije skup, jer s obzirom na belarusa na IM-u prednja vuca radi kako treba (cak i u rikverc) prednje gume ce vam biti zahvalne. Buka je u propisanim granicama, sigurno trosi manje od belarusa, u najgorem slucaju jednako. Belarus je mozda brzi od IMT-a no tu moja lista prednosti prestaje. U mom slucaju IMT ima puno vise bodova nego Belarus.
Å ta stalno o tom IMT-u, on nije traktor i točka.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
 
R

ROKI

Guest
zgonja kaže:
ko je lud uzeće 5136 ili 5106 jer to je nešto što može da ubije, taj traktor ima menjač od 577 a to je mnogo snage za takav menjač i ko ima tako nešto bolje neka se na vreme rešava toga, on radi ok ali kad stane stao je totalno i nema mu nazad jedino ako mislite da vam se isplati da ga popravite a za te pare možete kupiti drugi traktor. pokažite bilo kom inžinjeru mašinstva dijagram sila i kvalitet menjača ta dva traktora i reći će vam isto što i ja, što ne znači da je to loš menjač to je extra menjač ali za 577 ne za 106 i 136 KS.

Bome neznam ko je tu lud? :scratch :lol: :lol: :lol: Definitivno treba bježat od te Brene i ostalih "srpskih pevaljki" iz te grupe! ;) :lol: :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
@Zgonja i ostali: Jedna stvar je na apiru, a druga je u praksi. Ne mozes tvrditi da je na breni slab mjenjac, kad nije!

Jdan ovdje se napio i sa sjetvospremacem zaglavio izmedju dvije vrbe. traktor nije htio naprijed, a ovaj po gasu i kvacilu, dok nije polomio poluosovinu! Na mjenjacu se nista nije dogodilo.

Kolega je kupio 5106 neku staru i kad ju je dovezao kuci kompletan je traktor rastavio i napravili su mu generalku i htio je njegov tata da mijenjaju zupcanike u mjenjacu (jako su jeftini, pa zasto ne) i kad su mjenjac rastavili, ne treba mijenjati NISTA. To da je na bilo kojem starom IMT-u popravak skup, objesi macku o rep, jer je to traktor jako jeftin za popraviti.

Valjda znas da je mjenjac rasterecen na tom traktoru (ubrzan je) tako da trpi manje sile nego mjenjac na 577, a ako mislis da nije tako, onda idi u IMT neka ti pokazu ;)

Evo ovdje jedan ima 2 brene (jedna obicna, jedna turbo) i s traktorima nikad nikakvih problema. Zajedno oru, no 5106 mora odredjivati tempo, jer je 5136, po rijecima vlasnika, za brzinu jaca. Sto znaci sto 5106 radi u 2, 5136 radi u 3. Samim time je ucinak 5136 traktora veci, a potrosnja goriva je skoro ista u usporedbi s ucinkom 5106, sam sto 5136 brze obavi posao.
 
Z

zrine892

Guest
ja dokazujem da mtz 1221 manje trosi goriva od imt 5136 jer mtz ima perkins motor...ipak perkins nema sta tražiti kod IMT-ea...a sa druge strane nemogug reci da je IMT sranje....ima i dobrih stvari koji sam se neugodno iznenadio....ipak je to traktor...nebi ljudi bez veze kupovali...svi kupuju traktore sa razlogom sta ce raditi sa traktorim i takve stvari......ja nikad nisam protiv nekojeg traktora...svaki na svoj nacin su traktori dobri...svi ovisi o soferima....ipak ja bi prije mtz kupio.....
 
B

branko

Guest
ovdje nigdje ne spominju perkins motore a i po modelu bi se vidjelo dal je perkins motor
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ma, ima isti klinac kao i IMT, po licenci...

No Imas i IMT sa perkins motorom i sa svim dodatnim djidjama za izvoz, pa su ga poceli i kod nas prodavati... tek je to stroj, mada i ovom obicnom 5136 ne fali nista.
 
Z

zrine892

Guest
branko kaže:
ovdje nigdje ne spominju perkins motore a i po modelu bi se vidjelo dal je perkins motor
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
ajd nadji traktoro po kojoj se vidi da ima perkins motor???osim licence i grupe......bilo koji.....
 
B

branko

Guest
skini si pdf brosure od mccormicka, mf-a (neki modeli npr. serija 400, ) , landinija

evo ti neke od stranica
http://www.landini.com/products/legend.html
http://www.landini.com/products/powerfarm_hc.html

uglavnom ti svaki proizvodjac traktora navodi cije motore koristi, prijasnji modeli perkinsa su imali oznake A (plus T za turbo motore) brojka 3,4 ili 6 (broj cilindara) tocka neki broj koji je bio oznaka kubikaze ali u ako se ne varam kubicnim inchima tako da ti je oznaka za njhov najcesci motor bila A4.236 ili A4.248. sada motore oznacavaju po serijama 400, 800, 1000, 1100 itd. sto oznacavaju prve brojke neznam ali znam da zadnji broj oznacava broj cilindara (402 - dva cilindra,4012 - dvanest itd.) isto tako znam da je jedno vrijeme bilo za kupiti bas te serije mtz-a 122x (neznam zadnji broj) sa jd motorom i to je bilo navedeno na stranici.
 
Z

zrine892

Guest
za landini znam da ima perkins motor.....oni od uvijek koriste perins motor jel tako???
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Bobo kaže:
Ma, ima isti klinac kao i IMT, po licenci...

No Imas i IMT sa perkins motorom i sa svim dodatnim djidjama za izvoz, pa su ga poceli i kod nas prodavati... tek je to stroj, mada i ovom obicnom 5136 ne fali nista.

Domaci je5130 i 5136 Obrisan neispravan link.

a sa Perkins motorom je 5135

Obrisan neispravan link.
 
B

branko

Guest
jedino je starland imao iveco powerstar motore i neznam za ove nove jace modele, jer ja ti vecinom pratim modele traktora do 100 ks, a dalje samo informativno, tako da nemam bas puno tih brosura

evo starlanda

Obrisan neispravan link.
 
Z

zgonja

Guest
IMT 5106 ima po licenci perkinsa ja sam radio generalku na jednome, 5000 eura košta generalka menjača na 5106 a boljka mu je hidraulika! I ne kažem da je to totalno loš traktor nego da je jednostavno nešto nabudženo a moglo je mnogo bolje da se odradi a ne da se budži, a 5136 je brži jer ima turbinu i ima 30 KS više! I nije poenta ubrzati menjač da bi se smanjile sile nego povećati vučnu silu (jer ipak on treba da vuče nešto) traktora ako je jači i time se obavezno povećavaju sile na zupčanicima, a dugotrajnost motora i menjača zavisi OD VOZAÄŒA!!!!!!!!!
 
Z

zgonja

Guest
Bobo kaže:
Koliko ja zam da nnije isti mjenjac, posto je na 5106 i 5136 mjenjac jako "brz" pa kad iz mjesta ides u prvu usaltati, to runi i runi, sve dok ga ne lupis nogom da usjedne.


E to što runi je to što se osovine ne zaustave i ne usklade sa okretanjem, to se popularno zove oštrenje zuba! heheheh :)
 
B

bojance

Guest
E pa ljudi stvarno ste mozda preterali. Toliko lose pisete o IMT-u a verovatno se vecina od vas naucila da vozi bas na tom IMT-u. Pa ako je toliko los zasto uopste pisete vise o njemu. Izbrisite ovu temu sa foruma i da zavrsimo stim. IMT je najgori i tacka. Ako vam je tako lakse.
A neznam sta bi ste hteli. da za 8000 evra koliko kosta 539 dobijete neki traktor koji je u rangu sa zapadnim. Pa nije valjda.
Ja sam 2004 godine kupio nov 539 i do danas imam 850 rh i nisam imao ni jedan ozbiljniji kvar osim sto sam malo u pocetku dotezao srafove jer nulti servis nije radjen. Prema tome to je praksa pokazala a videcemo za dalje. I pustite te price rekla kazala a mnogi nemaju pojma o onome sto pisu. To bi bilo isto kao kada bih ja komentarisao novog MF a nisam ga ni video osim na sajmu.
Znaci koliko para toliko muzike i to je to.
P.S. Imt je ipak traktor za vaseg Torpeda. To mi kazu retki koji imaju Torpedo.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bojance kaže:
E pa ljudi stvarno ste mozda preterali. Toliko lose pisete o IMT-u a verovatno se vecina od vas naucila da vozi bas na tom IMT-u. Pa ako je toliko los zasto uopste pisete vise o njemu. Izbrisite ovu temu sa foruma i da zavrsimo stim. IMT je najgori i tacka. Ako vam je tako lakse.
A neznam sta bi ste hteli. da za 8000 evra koliko kosta 539 dobijete neki traktor koji je u rangu sa zapadnim. Pa nije valjda.
Ja sam 2004 godine kupio nov 539 i do danas imam 850 rh i nisam imao ni jedan ozbiljniji kvar osim sto sam malo u pocetku dotezao srafove jer nulti servis nije radjen. Prema tome to je praksa pokazala a videcemo za dalje. I pustite te price rekla kazala a mnogi nemaju pojma o onome sto pisu. To bi bilo isto kao kada bih ja komentarisao novog MF a nisam ga ni video osim na sajmu.
Znaci koliko para toliko muzike i to je to.
P.S. Imt je ipak traktor za vaseg Torpeda. To mi kazu retki koji imaju Torpedo.
potpisujem...
 
Z

zrine892

Guest
ja nisam rekao da je najgori traktor...dobri su oni...ako sam rekao da su grozni onda to povlacim...ali je na volim IMT i još mogu reci da IMT Ima više nego torpeda....i k tome da torpedo propao a IMT se još uvijek proizvodi mada je to tvornica kao babin zub...
 

Najnoviji postovi

Na vrh