• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mora bit puno trgovina (s rezernim djelovima) jer se svaki čas kvari!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
bobo fali mi nešta,,si ti zbrisao ili sam ja čorav??? :scratch
,,,ma pročešljaš malo kroz kanale i eto ti djelova kakvih god očeš pogotovo za imt ;)
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ako je bilo redanih postova (vise postova za redom), oni naravno fale ;)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
,,ma nije,, to je još od neki dan,,fali mislim i krx-ov post..nešta smo "kenjali" o torpedo i imt-u pa si jerojatno obrisao,,sada sam se sjetio..pozz
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Cuj, ako je bilo redanih postova (vise postova za redom), oni naravno fale ;)

Da li to pravilo vrijedi za sve korisnike i za sve teme ili samo za ove hot-hot teme ?
 
B

Bobo

Guest
Ovako, brisem postove koji idu za redom u roku od par minuta. A ako je netko zavrsio temu prije 2 dana i sad ima neka nova saznanja, pa ponovno pise komentar da "digne" temu, to oprastam. Takodjer oprastam kada ljudi citiraju tebe u jednom postu, pa odmah iza citiraju nekoga drugoga, jer se ljudima ne da zezati sa visestrukim citiranjem...

Mozda sam nesto promasio :scratch

I, da, vrijedi za sve korisnike. Zasto pitas?
 
R

Ratarko

Guest
@bobo
Pitam da znam . Nekoliko puta sam naletio na svoj post kao zadnji u temi a htio sam još nešto napisati , tada sam bio u nedoumici da li odgovoriti ispod ili napraviti EDIT na stari post . Sada si mi i taj problem riješio sa tvojim zadnjim odgovorom .
 
B

Bobo

Guest
Upravo tako!

Ne brisem ako postas nakon dan-dva opet da "probudis" temu, nego brisem samo ono sto se posta dva puta u 3 minute, a nema za to razloga...

Eto, sto prije nisi pitao ;)
 
R

ROKI

Guest
Danas naidjem izmedju Našica i Djakova u jednom selu na IMT-559 i stanem da gazdi postavim par pitanja. Bajo sav sretan što sam se zainteresiro za njegovu vrlo rijetku pilu! :D
Kaže da je traktor kupio od prvog vlasnika i da ima original račun, kabinu je skinio, a sve ostalo je gotovo originalno i sve u svemu traktor je u jako dobrom stanju. E sad, ti traktori IMT-559 su (kako on kaže) bili za izvoz i to navodno za Saudijsku Arabiju izmedju ostalog pa su zbog toga jako rijetki na području bivše juge. Kaže dalje da su imali falinku na kvačilu i da je prvi vlasnik odma čim ga je doterao rješio taj problem. Po njegovom 559 ima dužu koljevku od 558 tj. 559 je duži i ima veći osovinski razmak. Ja se sa tim nebi složio, ali nemogu to točno potvrditi jer nisam imao 558 kraj njeg pa da ih usporedim. Nadalje kaže da je puno žešći i jači na gasu od 558 (opet sumnjam jer ima ju isti tip motora), a hladnjak vode mu je deblji i maska je veća i drugačija od 558. On planira ugraditi servo volan i to: od Zmaja 141-142 orbitrol, cilindar i gurajuću sponu takodjer od Zmaja jer kaže da su trapovi na Zmaju i IMT-558,559 isti. Pumpu neznam čiju planira staviti na dekl ispod Bosch pumpe. Sve u svemu traktor je očuvan i dobro izgleda, a tim bolje jer je rijedak. Kaže on meni: Ako naletiš ikad na 559 kupuj i nepitaj za pare! :lol: :lol: :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Svaka cast sto si stao i pitao covijeka!

Koliko znam da ZMAJ i IMT ne dijele nista osim motora, tako da mi je prica o istim trapovima sumnjiva. Pogotovo zato jer sam i ja jadnom prilikom vidio 559 i to je standardni prednji most iz tog vremena. Moguce da je samo razlika taj veci hladnjak i prednja maska, no ostalo je i meni izgledalo jednako...

IMT u to vrijeme nije previo razlike domace-za izvoz, jer se sve pravilo na istim proizvodnim trakama. Eto, na 558 ugradili veci hladnjak i drugaciju masku te naljijepili 559 i to je to... Uglavnom je trebala jaka stela da se izvozni traktor kupi u Jugoslaviji, i tko je imao sanse, kupovao je takve traktore. ja sam pitao da li mozemo kupiti traktor namijenjen izvozu, i rekli su mi da ne mogu :(
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Novi IMT 549 DV sa Torpedovim motorom kako je to moguce kada Torpedo vise ne radi.To sam danas slucajno vidio ?
 
R

Ratarko

Guest
Momo kaže:
Novi IMT 549 DV sa Torpedovim motorom kako je to moguce kada Torpedo vise ne radi.To sam danas slucajno vidio ?

To IMT pokušava ući u novi milenij pa koristi tehnološko napredniju tehniku od Torpeda iz osamdesetih godina prošlog tisućljeća ;) :mrgreen: :blackeye :lol:

Jesi siguran da je to Torpedo ? Bilo je riječi o tome prije ali sam zaboravio o čemu se radi , branko je rado rekao da je on baš pročitao da na motoru piše Torpedo ... :scratch
 
B

branko

Guest
da ali zvonko (ZJ) je prvi napisao da se radi o podvali jer je reklamiran kao imt sa deutz motorom, a u biti je torpedo.

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ma, to ti je Torpedo planirao napraviti milijun traktora, pa se malo zagrcnuli, jer su bili previse tahnoloski nazadni za svoje vrijeme i tvornica propala. (Ratarko; 1:1)

Uglavnom, postoji valjda nekakva zaliha motora pa su se odlucili to otkupiti i potrositi negdje. traktor je duzi nekih 20-25cm i samim time neokretniji. Koliko sam vidio da je skuplji od 549 s obicnim motorom, jer dobijesi "kao" grijanje na njemu, a to se dodatno naplacuje. Ne znam koliko je to dobro, ali ja ga bas zbog neokretnosti i nedostatka dijelova ne bih kupovao.

Zeleni IMT, nije IMT... Bolje je kupiti IMT 550 za iste novce (549 sa JD motorom, ili cak IMT 2050 nego taj s torpedo motorom. I, sto ej najbitnije, prodaju bubrege pod muda, jer ga reklamiraju kao "DEUTZ powrered" ;)
 
Z

zrine892

Guest
hahah...sto je ovo smiješno...topredo the best...još malo pa čemo vidjeti torpedo motor na JD...haha:) :)
 
R

Ratarko

Guest
@bobo
Ma, to ti je Torpedo planirao napraviti milijun traktora, pa se malo zagrcnuli, jer su bili previse tahnoloski nazadni za svoje vrijeme i tvornica propala. (Ratarko; 1:1)

Mi to stalno nešto igramo dok ti pratiš rezultat ? Jel to nogomet ili vaterpolu u pitanju :mrgreen: ;) :lol:
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
@bobo
Ma, to ti je Torpedo planirao napraviti milijun traktora, pa se malo zagrcnuli, jer su bili previse tahnoloski nazadni za svoje vrijeme i tvornica propala. (Ratarko; 1:1)

Mi to stalno nešto igramo dok ti pratiš rezultat ? Jel to nogomet ili vaterpolu u pitanju :mrgreen: ;) :lol:

Nesta me internet zeza zadnjih dana, pa kasnim :(

Ne igramo nista, to je samo tako napisano, da znas da je opet sve na istom...

Dzabe ti pises kojesta, kad ja poklopim sa nekom svojom gluposti i tako u nedogled ;)

@Momo: Trebalo bi kod nas biti 2050, jer sam dobio informaciju da su i njega poceli izvoziti. U Srbiji je 2050 jeftiniji od 549 i 550, tako da bi to bila puna saka brade...

Cijenu ne znam kod nas, no ne bi se trebala previse razlikovati u odnosu na onu u Srbiji, posto je i cijena 549 slicna kao i kod nas ;)
 
R

Ratarko

Guest
@bobo
Smatraš da je IMT bio tehničko-tehnološki razvijeniji od Torpeda u osamdesetim godinama prošlog stoljeća ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh