• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

branko

Guest
ZJ kaže:
Bobo, u ono vrijeme kad si uplatio traktor molio si Boga da ikad stigne po cijeni po kojoj si ga uplatio!
A ti meni pričaš da su ljudi bili šktri??? Pa nije ono bilo vrijeme kao danas, da te mole da nekaj kupiš. Kupil si ono kaj si mogel odmah dobiti, tak da je priča o dodatnoj opremi pomalo smješna. Pitaj svoga ćaću kaj je bilo pred 25 godina.


i ne samo da se tak kupovalo vec si moral platiti odmah i ako se ne varam jedan dio u devizama a traktor se cekal i do pol godine, to znam jer smo mi tada kupovali drugi traktor (prije cca 22,23 g.) i nismo mogli kupiti novog jer bi morali cekati najmanje tri cetiri mjeseca ako ne i duze pa smo kupili rabljeni. i nema sanse da se tad moglo birati hocu ovo hocu ono na traktoru dobil si ono sto te zapalo i budi sretan da si i to uopce dobil, susjeda mi je u to vrijeme isto kupovala traktor kupila je 539 ali je imalu nekog tipa u zadru i tamo ga je kupila dobila ga je u roku par dana ali bez pola stakala na kabini ali opet je bila sretna sto ga je uopce dobila.
 
R

Ratarko

Guest
Eto gdje smo naučili biti pokorni , u tim prijašnjim vremenima ...Ja još uvijek mislim da je ok trpiti gluposti koje ti pakuje nesposobni diler , trgovac , serviser poljo.opreme jer sam vidio kako mi je otac prolazio svih ovih godina pa mi je to normalno ...
 
B

Bobo

Guest
Ne znam kako kod vas, ali ovdje je cesto dolazila posiljka traktora (ovisno o kupovini) i dolazili su vise-manje goli. S kabinom ili bez, i onda dodjes u trgovinu, i odaberes koji traktor hoces, odes kod mehanicara i kazes, hocu stabilizatorske lance, hocu auspuh gore, hocu p0oluautomatsku kuku na njemu. Ako ti se da, odes u obliznju trgovinu i kupis im gajbu piva da bude gotovo do kraja dana, i kad si ga uplatio po odabranoj opremi, vozis ga kuci, sa napravljanim nultim servisom.

Ovdje je bio pravi BOOM kupovine traktora tokom 80-ih godina no opet se rijetko cekalo. Moglo se dobiti po narudzbi traktor direktno iz tvornice, no to se cekalo po pola godine. Imali smo covijeka u selu koji je tamo bio jedan od mehanicara, pa smo dobivali informacije iz prve ruke i imali smo privilegije kad se dolazilo na servis. Evo, jedan covijek je kupio 539 i tek kad ga je imao 3 godine kod sebe, vukao je neku prikolicu uzbrdo, i nije mogao 1. brzom, pokusa 3. sporom, kad ono nema reduktora?!? Zaboravili staviti reduktor ;) i da nije ovaj covijek tamo radio, ovaj bi iz svog dzepa morao kupovati eduktor i placati montiranje...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Ne znam od kada je EHR u upotrebi bio na tim traktorima, no to je negdje pocetkom 80-ih konstruiran model (kao i svi ostali IMT-i) ;). Sto se tice dugmica za dizanje spustanje hidraulika izvana, MISLIM da ih je cak 5210 na sajmu u Novom Sadu imao na blatobranima, no ne mogu sa sigurnoscu reci. I, da: Ne znam na koju foru, ali je na vecim traktorima Elektornika BOSCH, a motor mercedes, iako nisu smijeli koristiti nista preko granice bivse drzeve...

Novi modeli imaju svi u opciji EHR, pa tako i te dugmice ;) A sto se klime tice, tu je Torpedo u prednosti. Eto IMT je od prvog dana ugradjivao grijanje i ventilaciju, no klimu nije. Koliko znam da samo ovi noviji imaju klimu u ponudi...

Nego, je li Torpedo na manjim traktorima ikada imao potisni hidraulik, ili pomocne cilindre? je li na ikojem torpedu bilo moguce dobiti prednji hidraulik?
[attachment=0:15dc5]IMT 5173 e.jpg[/attachment:15dc5]
Model 5173 imao je EHR, to je traktor koji je proizveden nakon 1990.g jer ga niti jedan kombinat nije imao. A vidio sam u Srbiji te traktore jako se kvare. EHR mu neštima, isto kao i kod zglobnog ništ ne valja osim motora.
Bobo pogledaj kak ima jadni prednji hidraulik, napravljen kao pred 50 godina. Koji traktor sa prednjim hidraulikom ima "španere"... Svi traktori s prednjom hidraulikom imaju automatske kuke, evo pogledaj kak je to na torpedu:[attachment=1:15dc5]TX 80 A ph.JPG[/attachment:15dc5]
Ovako ti izgleda pravi traktor s prednjim hidraulikom iz 1988.g
 
B

Bobo

Guest
Ja pricam o originalnim rjesenjima, a ovo na torpedu nije original. Dakle, uzalud vam trud sviraci.

IMT 5100, 5106, 5130, 5136, 5173, 5190, 5210 imaju kakav-takav EHR, a torpedo nema nikakav. I EHR je BOSCH, tako da sumnjam da ne valja ;)

nadalje, sto fali prednjem hidrauliku, kad je dizajniran 80-ih godina, dobro da ima ikakav. Ta slika je koliko znam iz '82 ili '83, tako da je to za ono doba bilo ZAKON. Jos prigovaraj sto nema kardan naprijed...
 
R

Ratarko

Guest
Aaa , znam da sam vidio tu sliku TD-a sa prednjim hidraulikom ali sam mislio da je to naknadno ugrađeno a ovaj IMT ima prednji hidrulik na istu foru kao i zadnji , kao da su uzeli komplet poluge od 539 , okrenuli ih i stavili naprijed :blackeye
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
To je original torpedov prednji hidraulik, imali su ga u šumariji kod nas. A zadnji RX-i proizvedeni u 93.g. imali su EHR od Deutz-fahr Agrostara. Osobno sam vidio.
@Bobo:pogledaj si pravog traktora!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
[attachment=0:293c1]TX 75 A ph.jpg[/attachment:293c1]
 
B

Bobo

Guest
Ako je original, onda moje isprike ;)

Ne vidim ja tu nigdje pravi traktor...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

dovukao ovaj rollbar prije nekih tjedan dana,čovjek mi prodao,brat ofarbao i evo jutros stavili..sad se osjećam sigurnije a i imam hlada,a vjetar u kosi je još uvijek tu.. :lol: :mrgreen:
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Joj ljudi,mene zanima naTorpedu kako funkcionira prednji kardan?!Da li je
reduktor ispred motora,ili ide iz getribe?Zanima me jer bi prepravio RX120
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Momo kaže:
Joj ljudi,mene zanima naTorpedu kako funkcionira prednji kardan?!Da li je
reduktor ispred motora,ili ide iz getribe?Zanima me jer bi prepravio RX120
Na Torpedu prednji kardan ima svoju getribu na prvom kraju. Ima hidraulično kvačilo, a za hidraulik mu je dodan jedan jednoradni razvodnik. Bilo ti je za kupit komplet prvi hidraulik i kardan u tvornici u Rijeci, al sad je to vjerojatno u otpadu! :?
@Bobo: Ti kažeš da IMT ima bolji hidraulik, reci dal imt ima mogućnost da kad spustiš (zabrazdiš) plug poluge hidraulika "slobodno" mogu šetati lijevo i desno, a kad podigneš (na okretanju) poluge se fiksiraju i plug ne ide lijevo i desno, tj. plug ne "struže" po kotaču.
IMT nema tu mogućnost jer ima "španere" koje je pred 50 g. izmislio MF.
A uostalom ne kaže se bez veze IMT = Ima Mulac Traktor :mrgreen: :mrgreen: ;) :lol: :lol:
 
R

ROKI

Guest
Bobo pričaš gluposti, pa koji 577 ima dvosmjernu hidrauliku??!!! :scratch :shock: Da si radio sa tom hidraulikom znao bi da kad bi "zablokirao" hidraulik pokido bi taj plug ili tanjuraču jer što prisilno ide u zemlju iza rusa(koji ima taj hidraulik) netraje dugo! A što se tiče IMT-5170 to je gov*o kakog nema i jedino što valja na njemu je Mercedes motor, a sve ostalo je sranje pa i te tvoje komande na zrak itd. Sapatov suseljanin je imao tog 5170 pa kad mu je zablokirala komanda od kvačila, a traktor ostao u rikvercu sa punom prikolicom žita, zabio se u kabinu koleginog kamiona i stao je tek kad se majstor konačno sjetio ugasit traktor. Kad je crko majstor izašo sa čekićem od 2 kg i udri ko popizdio tamo negdi ispod kabine da bi valjda izbacio iz brzine! Sve te velike serije IMT-a su promašene i nemože ih spasit ni 100 EHR-ova. Imam prednju hid. na traktoru i mislim da kad bi bila na španere da bi ju odma isjeko brenerom jer to je sranje kakog nema. Prije kad bi kupio IMT bio bi sretan da ga dobiješ što prije, a za "opremu" nisi smio ni pitat!!! Tu mi nemožeš ništa pričat jer je moja mama radila u Mehanika Orašje 21 god. i prodala je više IMT-a nego si ti malte ne vidio. Džaba ti IMT dizat u nebesa kad to kod velikih IMT-ova neide i točka. Veliki IMT-ovi su promašaj svjetski i tu Torpedo RX prepiša svaki IMT iznad 5100. ;) Majstore nevrijedi tebi objašnjavat neke stvari. Kod nas ko god je imao velike IMT-ove brzo ih se rješio.
 
Č

Čugi

Guest
ROKI kaže:
Kod nas ko god je imao velike IMT-ove brzo ih se rješio.

Potpisujem i ovo, kod mene je isti slučaj, jedino što se zadržalo od "većih" je 577.
 
R

Ratarko

Guest
ÄŒugi kaže:
ROKI kaže:
Kod nas ko god je imao velike IMT-ove brzo ih se rješio.

Potpisujem i ovo, kod mene je isti slučaj, jedino što se zadržalo od "većih" je 577.

To sam ja bobi pričao davnih dana za te ogromne IMT-ove ali on jednostavno ne želi čuti da oni ne valjaju .
Govorio je da imaju na njihovom lokalnom kombinatu ti zglobni IMT-ovi i da rade TIP-TOP .
Meni je to čudno jer mi je otac bio 30 godina mehaničar na lokalnom kombinatu " Jasinje " ( ROKI zna za taj kombinat , imao je na tisuće hektara zemlje ..) i između ostalog je popravljao te IMT-ove dok jednostavno nisu od njih odustali ... promašena serija , svaki proizvođač traktora ju ima ...barem jednu i barem jednom ...
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Kod nas se najvise kupovao Imt 533,539 i to su bili dobri traktori bilo je par torpeda 45ks ti su ljudi bili prezadovoljni sa njima.meni se vise svidjaju Torpedi.Jedan je kupio Imt 577 prvi tjedan je poceo lupati motor drugi tjedan je zariba,kad su motor rastevili na radilici jedna rupa za ulje zaboravljena probusiti.Susjed ja imao bjelog Torpeda kako je to bio dobar traktor.Mi smo imali torpeda 75 ks taj se kvario svake sezone neznam sto nije hidraulika,getriba,motor,dva puta prednji diferencial ali ja sam ga svejedno volio.
 
R

ROKI

Guest
Puno je RX-a još uvijek u upotrebi i vidjaju se na cesti. Neka Bobo kaže kad je zadnji put vidio u radu ili na cesti IMT-5170 i veće od njega. To ti je koda tržiš iglu u plastu sjena. Ja sam neki dan vidio jednog 5170 i nigdje drugdje ih nisam vidjao. Bobo ovdje nema tvog 1:1 ili takve stvari jer tu je Torpedo nadmoćan, a ti dokaži da je više velikih IMT-ov u upotrebi od RX-a! Znam ja da to tebe boli, ali moraš to prihvatiti kako je. ;) Torpedo je to zakon, tata mata, stroj, pila i domaći traktor! :)
 
Z

zrine892

Guest
TX75 kaže:
zrine892 kaže:
lol.hehehe..torpedo is the best....

¸¸,,tako je,... 8)


moramo tiho govoriti da nas BOBO ne čuje...znaš njega nije baš veliki obožavatelj torpeda...heheh :) :) ;
 

Najnoviji postovi

Na vrh