• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Trebamo bit čim glasniji!!! Nek prestane hvalit tu Srpsku kramu! Amerikanci su Jugića proglasili najgorim autom na svijetu, a da su vozili IMT-e, sigurno bi i njih proglasili najgorim traktorima na svijetu!!! :lol: :lol:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
DF&Torpedo kaže:
Trebamo bit čim glasniji!!! Nek prestane hvalit tu Srpsku kramu! Amerikanci su Jugića proglasili najgorim autom na svijetu, a da su vozili IMT-e, sigurno bi i njih proglasili najgorim traktorima na svijetu!!! :lol: :lol:

ma amerikanci su idiot*,,, oni našli proglasit yuga najgorim autom na svijetu a kakve oni sve vešmašine voze??te njihove kante su kao bolje od yuga,,ma daj,,
 
Z

zrine892

Guest
hehehe....vidiš tx75 zasto bobe nema na msn...ne zeli se druziti s nama jer smo mi fan torpeda...lol hahhaha ne druži se on torpedašima....:) ;) ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
gdje je Bobo
A oj bobo alaj si na glasu konji oru a IMT-ei pasu
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Sad sam malo bolje pročitao text u postovima koje je bobo pisao (str 49-50), on govori da je IMT 5170 konstruiran 80-ih, i da je imao EHR. Koliko ja znam prvi MF (serija 3080 itd) sa EHR-om proizveden je 1988.g, prvi Deutz sa EHR-om bio je proizveden 1990.g (Agrostar). Nije moguće da je IMT prije njih imao EHR!!!!!!!! E Bobo koga ti pokušavaš prevariti :lol: !
A i za hidraulik si napisao da je konstruiran 80-ih, nije, jer ga ni zapadni traktori stariji od 90.g. rijetko imaju.
Znači po bobinim riječima, IMT je bio "napredniji" od jednog MF-a, ili Deutz-a... :lol:
E Bobo, Bobo...
@Zvona: Dobri su ti oni stihovi :mrgreen: :lol:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zrine892 kaže:
hehehe....vidiš tx75 zasto bobe nema na msn...ne zeli se druziti s nama jer smo mi fan torpeda...lol hahhaha ne druži se on torpedašima....:) ;) ;)

hehe,,izgleda..

zvona kaže:
gdje je Bobo
A oj bobo alaj si na glasu konji oru a IMT-ei pasu

dobar,,dobar,,
 
Z

zrine892

Guest
DF&Torpedo kaže:
Sad sam malo bolje pročitao text u postovima koje je bobo pisao (str 49-50), on govori da je IMT 5170 konstruiran 80-ih, i da je imao EHR. Koliko ja znam prvi MF (serija 3080 itd) sa EHR-om proizveden je 1988.g, prvi Deutz sa EHR-om bio je proizveden 1990.g (Agrostar). Nije moguće da je IMT prije njih imao EHR!!!!!!!! E Bobo koga ti pokušavaš prevariti :lol: !
A i za hidraulik si napisao da je konstruiran 80-ih, nije, jer ga ni zapadni traktori stariji od 90.g. rijetko imaju.
Znači po bobinim riječima, IMT je bio "napredniji" od jednog MF-a, ili Deutz-a... :lol:
E Bobo, Bobo...
@Zvona: Dobri su ti oni stihovi :mrgreen: :lol:

kod imt-a su mogucnosti pa stave laptopa u ono doba...nema sta se ne moze staviti na IMT-e....hehehe :) ;)
 
K

krx pozega

Guest
Ajde dosta sranja o imt takvih...pa u najmanju ruku da je krš svih krševa...pljuni mi u usta ako je imt veći krš od torpeda konji jedni....pa zadnjih 50godina su sva gospodarstva bila podizana sa IMT traktorima...sad se našlo tu par balavaca seru a imaju skupa 1000sati na traktoru...tišina i neću da vas čujem. :evil:..makar u IMT podforumu..

Učemu je stvar..e u tome što ima ljudi koji dolaze prvi put na forum te imaju imt traktore i naravno nesmiju ni napisat nešto se boje da neće biti popljuvani..mislim da to stvarno nije svrha ovog foruma..vjerujem i nadam se da će se ovi malo ozbiljniji i stariji članovi samnom složiti
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ja se slažem,ne treba pljuvat niti po td-u nit imt-u... stvarno je postala prepirka kao mala djeca,''moj je tata jači od tvog...'' i onda se na kraju potuku,pa dodj tata pa ih sve istuče.. ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
krx pozega kaže:
Ajde dosta sranja o imt takvih...pa u najmanju ruku da je krš svih krševa...pljuni mi u usta ako je imt veći krš od torpeda konji jedni....pa zadnjih 50godina su sva gospodarstva bila podizana sa IMT traktorima...sad se našlo tu par balavaca seru a imaju skupa 1000sati na traktoru...tišina i neću da vas čujem. :evil:..makar u IMT podforumu..

Učemu je stvar..e u tome što ima ljudi koji dolaze prvi put na forum te imaju imt traktore i naravno nesmiju ni napisat nešto se boje da neće biti popljuvani..mislim da to stvarno nije svrha ovog foruma..vjerujem i nadam se da će se ovi malo ozbiljniji i stariji članovi samnom složiti
Pokaži mi te tako "dobre" IMT-e, gdje su :?: , neznam ni jednog ratara koji radi s 5100,5130,5170,5270 i veći. Ne možeš ga, da ga svijećom tražiš naći u polju, njihovo je mjesto u koprivama!!!! A Topredovi veliki traktori rade još i danas, pitaj forumaše koliko ih ima velike Torpede, a koliko ih ima velike IMT-e???
Ja ne vrijeđam ničiji traktor, ali rasprava je bila koji je od ta dva traktora napredniji u tehnologiji, a Bobo mi piše da IMT ima EHR dok MF nije još imao,... mislim ako već piše nek piše istinu :?
ÄŒuj, u vezi 1000h koje napravim u jednoj godini, nemoj pisat neke stvari koje te se ne tiču, jer neznaš... :lol: 8)
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Dobro,pratim ovo vase izlaganje,ali ako uzmemo u obzir da je zemlje isto,a sda su odjednom dosli jaki traktori,tko je i kako je to sve prije orano?Citam da i Rakovice ,IMT i sl. vrte preko 10.000 sati,mozda je poenta u konforu,ali danas dajemo 30.000 eura za traktor od 100 konja,pitam se,kako toliko novaca izvadit nazad?
 
B

bojance

Guest
Ljudi da vam nije bio IMT (533 pa na dalje) orali bi kravama i konjima u ono vreme. Dzabe sto je veliki Torpedo dobar kad ga niste mogli kupiti a i da ste mogli ne bi vam nicemu sluzio. Vas Torpedo je vise voleo komunizam pa je pravio traktore za zadruge i kolhoze a nas IMT je mislio na obicnog coveka pa je napravio 533 itd. Sta mi znaci dobar traktor od 200 konja kad je 90 posto kod nas neupotrebljiv za razliku od malog i jeftinog IMT-a. To naravno ne vazi za Ratarka mada mislim da i on ima jedan mali IMT ali koliko je Ratarka ili njemu slicnih kod vas. Ili ste tako brzo napredovali pa sad imate samo traktore sa 200 i vise konja.
Prema tome pljujte vi koliko hocete ali da vam nije bilo IMT-a jos bi vas ruke bolele od drzanja pluga.
 
K

krx pozega

Guest
Naravno da je DFu pravu za velike Torpede ali nije to uopće poanta priče...i istina je da je trebalo doći do velikog Torpeda a zna se sa čime ako ćemo još jednu istinu...a sad kad je odlomak u tom tonu gdje je bio taj torpedo prije dvadeset,trideset godina..
Ašto se tiče Bobe i njegovih postova to sad nema nikakve veze..ovakova nerealna sranja traju već danima pogotovo otkad su ovi DF kumovi,bratići i sl. počeli sa svojim frazama i neistinama i osuđivanjima...

A što se tiče 1000 radnih sati u sezoni ili u životu uopće nije bitno jel ih imaš kad ja znam da ih nemAÅ ...HOĆEÅ  DA TI KAŽEM KAKO ZNAM...pa zato što si prebalav i vidi se iz tvojih prijašnjih postova..tko sam ja da ti sudim?istina..ali kad već pričamo o tome eto Bobo nemA TISUĆU ali on neki ku..zna a jaja režem da ti još nisi zaradio u svom životu za patike a kamoli za malog truljavog torpeda ,a da nepričamo o fercu...gotova rasprava
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
E sad si mi stvarno digo živac, u vezi moga posla!!! Kak stalno možeš pisat o nekom koga ne poznaš, ja sam s kombajnom pokosio u ove 4.g kak vozim kombajn toliko jutara, koliko ti vjerojatno nisi ni vidio . Ako ja pišem svoja iskustava s IMT-om i Torpedom ja tu nikog nisam vrijeđao, zanamo da su to "hrpe željeza"(sory na izrazu). Imam 20.g, od 16.g imam vozačku i od tada vozim kombajn, traktor itd... A ti prestani pisat neke stvari koje te se ne tiču!!!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
krx pozega kaže:
Ajde dosta sranja o imt takvih...pa u najmanju ruku da je krš svih krševa...pljuni mi u usta ako je imt veći krš od torpeda konji jedni....pa zadnjih 50godina su sva gospodarstva bila podizana sa IMT traktorima...sad se našlo tu par balavaca seru a imaju skupa 1000sati na traktoru*...tišina i neću da vas čujem. :evil:..makar u IMT podforumu..

,, :oops: ,,ako se ovo odnosi i na mene,,*,,al 1000h u traktoru sam sigurno napravio.

i torpedo i imt su hrpa željeza u odnosu na jd,,fendt,,i druge..
 
B

branko

Guest
krx pozega

pa zadnjih 50godina su sva gospodarstva bila podizana sa IMT traktorima

bojance

judi da vam nije bio IMT (533 pa na dalje) orali bi kravama i konjima u ono vreme. Dzabe sto je veliki Torpedo dobar kad ga niste mogli kupiti a i da ste mogli ne bi vam nicemu sluzio

Prema tome pljujte vi koliko hocete ali da vam nije bilo IMT-a jos bi vas ruke bolele od drzanja pluga.


tu ste sto se mene tice totalno u krivu , moje gospodarstvo na kojem sam odrastao (sad je bratovo jer sam se ja prije 5 godina odselio) nije raslo na imt traktoru on je dosao tek kao treci traktor (negdje oko 1986 g.) ali je stari odmah nakon par mjeseci prokleo dan kad je prodao ihc-a i kupio imt-a. ovdje gdje sam zet imam 533 ali nikad necu tvrditi da je to traktor za neko normalno manje gospodarstvo jer je njegovo vrijeme vec odavno proslo(puno prije nego je napravljen) i ako nista drugo mogu mirne duse, bez griznje savjesti spominjati mu cijelo obiteljsko stablo. jos nesto je bitno zbog cega ima toliko imt-a tada je na uvezeni traktor trebalo dati drzavi 112% (dobro sam napisao nije greska) , jer jos uvijek stari ima svu dokumentaciju dok je dopelal zadnji ihc, i to je trebalo dati u markama. a i svatko tko se sjeca tih vremena zna da je u svemu tome bilo i dosta politike ali necu o tome na ovom forumu.

jedino sto priznam od traktora je tamno zelena boja a od onih kojih se vise ne proizvode tamno crvena RAL 3003 (IHC red)
 
P

paor

Guest
- fala bogu da su i jedan i drugi prošlo svršeno vrijeme,
- zaslužen mirovina
- zanimljivo je kad netko od <30g može biti toliko isključiv u gradiranju imt i torpeda
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ja sa takoder poceo sa 16 god,raditi sa traktorom i to prvi je bio IMT 539. Traktor je za jedno tada normalno gospodarstvo od 10ha bio sasvim dovoljan za obavljanje poslova.Po meni bolji i od jedog TD 48,55,60. Zasto nije bilo vecih td-a 75 i dalje je u tome sto je bio jako skup i politika je bila ta koja je gurala IMT-e i Rakovica traktore za takva gospodarstva.Tko je htjeo veci traktor mogao je birati samo IMT-e 560,577 a o TD se moglo samo sanjati A o uvozu je Branko napisao.danas je vrijeme drugacije sa malo vise nisi konkurentan a za vece ti treba naravno i veci traktor. kada kupujes vec takav traktor pokusat ces da ti u njemu rad bude sto ugodniji
 

Najnoviji postovi

Na vrh