• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zrine car si... ;) evo jednog pametnog i objektivnog posta...i dečko je rekao kako stvari u biti stoje..
 
K

krx pozega

Guest
Ovako...dečki zajebite vi svi skupa IMT jr bolji od torpeda ako nigdje onda makar na ovom podforumu 8)
a ti Bobo neseri više ;) ja taman ljude ubijedio da je IMT bolji od torpeda a ti opet sve zasro :lol: :lol: ...nisi dobro pročito ovo dok te dugo nije bilo :D :( ..pa..da..

Å alu na stranu...ovo je bila zbilja prepirka dostojna našeg foruma po mojoj slobodnoj procijeni isključivo zato što je svako dao nekakvo obrazloženje iz kojega se doista dalo nešto i naučiti...a ne samo ono IMT krš i gotova priča...

A zbilja je interesantna i ta priča da evo u Požeštini ljudi se bave jako puno ozbiljnom poljoprivredom i ima brdo bogatih iskustvom ljudi i mnoge znam...i kad već to spominjem apsolutno ne omalovažavam ljude koji imaju čistu ravnicu i zbilja im je lakše ali tu ima brdo ljudi koji rade 100ha zemlje a znate li kakvih..ne onih Bobinih brdovitih već od toga 30ha vinograda,30ha duhana..e ovih zadnjih "PAR"hektara otpada na isto toliko krava u štali...neka se nitko ne nađe uvrijeđen ali to je malo dečki više posla i svestranijeg i težeg negoli recimo pa možda i 500ha ratarstva sa još dobrim strojevim...ni najmanja namjera mi nije natezanje sada na nečiju stranu već čisto onoi što mi je super drago bilo čuti kako su ljudi sa rx170 podizali svoja velika gospodarstva,tako je kod nas ljude taj mali imt vjerujte mi obogaćivao(u požeštini ima brdo bogatih ljudi isključivo od poljoprivrede)e ja bi sad baš rekao možda zbog te imt svestranosti...i uistinu je tu torpedo bio uvijek na veoma lošem glasu...a hvala bogu da nije ovoga foruma ne bih drugačije vjerojatno ni saznao da je izvan granica "Vallis Aurea" toliko drugačija priča...

btw... zrine ovo što si ti odposto zadnje...to i je bila svrha moje "kampanje"već danima ne radi obrane časti IMT ili Torpeda već čisto zbog ljudi koji ga voze a ako smo imalo tolerantni znati ćemo da je to nažalost više iz socijalnih nego iz bilo kojih drugih razloga...
 
B

Bobo

Guest
A, eto, sta da ja vise nadodam, nego da se slozim i ja s tobom u cinjenici da nije ovog foruma ne bih ni ja znao da postoji mijesto gdje vole Torpedo...

uglavnom, sto dalje od kojekakvih IMT-ova, ruseva, Torpeda i njima slicnih... Od tih istocnih, jedino Zetor donekle, ali i on polako iskace iz mojih granica prihvatljivosti. Dakle, ako bas mora biti neki traktor, onda nesto kvalitetno, a o ovima sto ih je vrijeme pregazilo, neka na tome i ostane, dabogda se vise nikada na njih ne vratili...

Slazem se i sa Zrinom i s abrkilijem, jer treba biti objektivan u svemu, pa tako i u ovome... Preko MSN-a smo neke stvari malo razjasnili (ako se tako uopce moze i reci) no opet je dosta toga ostalo nedoreceno, a iskreno, ne da mi se pisati vise... umoran sam od kojekakvih ne konstruktivnih prepirki i svadja...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ti RX što stoje u travi su privat kod čovjeka ili na kombinatu, dal ima TD 75 ili TD 90, ako su za male novce odma ih kupujem!
Baš sam jednog TD 75 kupio u ÄŒepinu, za 14000kn, traktor ispravan samo nije imao kompletnu prvu vuču i nije imao Anlaser i Bosch pumpu. Sad mi nude za njega 5000€, kad ga sredimo do kraja tražit ću 7000€. Da vidite kak vuče rotodrljaču 3m, ja sam se zagledao :shock: .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovako sada cu ja nadodati nesto tamo gdje radim.Medu svim tim novim Fendovima i starijim JD ima i nekoliko starih TD 7506 sa prednjom vucom u pogonu ali ima i jedan 539 pogodite sta radi, bilo ih je 3 ali jedan stoji raskupusit a drugi je takoder u takvom stanju prodan
 
B

Bobo

Guest
Kod covijeka jednog stoje u dvoristu kraj ceste. Mislim da su 120-ke, ne razumijem se bas nesta u torpedo.

Ima tamo svakakve mehanizacije na hrpi, ali mi ta dva traktora uvijek upadaju u oko... kad budem isao krx-a snimati, onda cu se provozati i poslikati te traktore, ako su jos uvijek tamo...
 
B

bojance

Guest
Kod nas se kaze "Za dobrim konjem prasina se dize". A toliko svadje izmedju vas oko IMT-a. Ha ha
 
R

Ratarko

Guest
bojance kaže:
Kod nas se kaze "Za dobrim konjem prasina se dize". A toliko svadje izmedju vas oko IMT-a. Ha ha

Ne bi bilo svađe da nema hrpe gluposti izrečene o Torpedu .
Ja protiv IMT-a nemam puno ili ništa ali ako netko napiše da Torpedo ne može vući prikolicu gnojiva ili sjemena na njivu onda to treba demantirati jer jednostavno nije istina a to napiše samo zato da bi mogao kontrirati drugoj grupi ljudi koji govore slične stvari o IMT traktoru... Na takav način to neće nikada prestati .
Koliko sam primjetio ovdje na forumu ima više ljudi sa Torpedo traktorima nego sa IMT traktorima ( govorim o +70 KS traktorima ) i svi kažu da Torpedo ne zaribava i da može vući ne jednu nego koliko treba prikolica .
Kužiš me nadam se , meni osobno nije problem u IMT-u nego o glupostima izrečenim o Torpedo traktorima od čovjeka koji je nešto načuo od nekog pijanog mehaničara sa kombinata ( inače su svi mehaničari pijanci i sto kao i što svi Torpedo traktori zaribavaju ;) ).
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
zvona kaže:
Ovako sada cu ja nadodati nesto tamo gdje radim.Medu svim tim novim Fendovima i starijim JD ima i nekoliko starih TD 7506 sa prednjom vucom u pogonu ali ima i jedan 539 pogodite sta radi, bilo ih je 3 ali jedan stoji raskupusit a drugi je takoder u takvom stanju prodan
Prije nego sotsu oslobodioci dosli u Baranju,jedan je sluzio za punjenje aviona orejom,a jedan je bio i na farmi a ponekad je vukao ono sunce da grablja kleju,smijeg je bio kad je neka delegacija dosla i vidjela velikog JD sa zakacnim tim suncem, pa dabi se malo iskupili kupili su mali,a te ljute traktore su svali "cufica",manje vise bio je u privatnim rukama,selidbe,iskopi temelja,privlacenje cisterni i sl.
 
Z

zrine892

Guest
abrkili kaže:
zrine car si... ;) evo jednog pametnog i objektivnog posta...i dečko je rekao kako stvari u biti stoje..
hehe...jbg...pa jel tako?ajd hvala bogu smirila se situacija na forumu... :mrgreen: :blackeye :blackeye
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
bilo ih je dosta ali nesto je odvezeno a nesto je bilo na ribnjacima i to je sada u mirkovcu
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
bojance kaže:
Kod nas se kaze "Za dobrim konjem prasina se dize". A toliko svadje izmedju vas oko IMT-a. Ha ha

Ne bi bilo svađe da nema hrpe gluposti izrečene o Torpedu .
Ja protiv IMT-a nemam puno ili ništa ali ako netko napiše da Torpedo ne može vući prikolicu gnojiva ili sjemena na njivu onda to treba demantirati jer jednostavno nije istina a to napiše samo zato da bi mogao kontrirati drugoj grupi ljudi koji govore slične stvari o IMT traktoru... Na takav način to neće nikada prestati .
Koliko sam primjetio ovdje na forumu ima više ljudi sa Torpedo traktorima nego sa IMT traktorima ( govorim o +70 KS traktorima ) i svi kažu da Torpedo ne zaribava i da može vući ne jednu nego koliko treba prikolica .
Kužiš me nadam se , meni osobno nije problem u IMT-u nego o glupostima izrečenim o Torpedo traktorima od čovjeka koji je nešto načuo od nekog pijanog mehaničara sa kombinata ( inače su svi mehaničari pijanci i sto kao i što svi Torpedo traktori zaribavaju ;) ).

Problem je u tome sto ja to ne znam objasniti preko foruma... Pa gotovo uvijek ispadne svadja. Uvijek sam ja kriv sa svojim objasnjavanjem za nastajanje guzve i to priznajem.

Dakle, kad uzmes izganjani traktor od 90Ks (bilo koji) i kad za njega zakacis dvije prikolice pune zita i vuces ih uzbrdo-nizbrdo 20km do silosa, sto od tog traktora mozes ocekivati? Nikako da mu nece biti nista, jer je izganjan na kombinatu i nije za nista drugo, nego da vuce famoznu cisternu s gorivom. Transportne duznosti je preuzeo JD a torpeda gotovo da i nema vise na cesti. To je istina i ne bih toliko pisao s energijom kojom pisem da ne znam sigurno da nije tako.

Mehanicari bili pijani ili ne, znaju sto rade (u vecini slucajeva), n nije mi niti jedan mehanicar pricao o nekvaliteti torpeda, nego covijek kojeg poznam od kada za sebe znam i koji je radio najvise zemlje u ovom kraju, i imao je original Deutza kojeg nece nikada prezaliti, imao je i IMT-a i Torpeda, ima ursusa 160KS, ima MF-a 95Ks, dva kombajna i zna sto radi i kako mu koji stroj radi u dvoristu. Ima cak MF-a 55Ks i jednog takvog za dijelove. Nema po cemu nije sarafao, i sto nije popravljao, tako da cu ipak njemu vjerovati, nego "vecini" koja vjerujem nije vidjela pravog brda na njivi i onda tupe sa svojom stranom price, kao i ja sa svojom... to nikada nece prestati dok god se ne pomirita da se torpedo ovdje jednostavno nije proslavio, i Krx vam to isto pise, no ne znam sto je toliko tesko prihvatiti dokazane cinjenice. Ja sam vec prije napisao da torpedo u ravnici moze prepisati IMT-a no ne znam, jer ih na ravnici nikada nisam ni vidio kako rade.

Nemojte se ljutiti na moje ispade, jer se ja ne ljutim na vese i da se vise zakopa ratna sjekira u vezi ove teme.

Lijep pozdrav i bez ljutnje.
 
K

krx pozega

Guest
Evo danas sam saznao par informacija vezano uz kupnju novih traktora baš ovdje kod nas u požeštini..čak tri komada su došla a da stvar bude ljepša baš mf....a napomenio bih samo da jedan od njih je 160ks jak i čovjek se bavi ratarrstvom na više od sto hektara i pogađate do sada je imao tj.još ih ima IMT 5105 te 5136...Bobo eto ti prilike ;)
Neznam još ništa koji model,kako izgleda i to al bit će slika
 
R

Ratarko

Guest
Hmm , zašto je bitno da su to MF-ovi ?
Ako su ih kupili od ORE onda su se tek usosili , jadni ljudi ...ali tko im je kriv kada ne čitaju forum ...sada će lagano gubiti živce kao i 80 % Orinih klijenata :|
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko kaže:
Hmm , zašto je bitno da su to MF-ovi ?
Ako su ih kupili od ORE onda su se tek usosili , jadni ljudi ...ali tko im je kriv kada ne čitaju forum ...sada će lagano gubiti živce kao i 80 % Orinih klijenata :|

Upravo si sam odgovorio na svoje pitanje.. :D :( taj je sigurno uzet od naših kolega iz Vrbovca dok za ova dva nebih znao tj.znam da je jedan kao moj i kupljen je u Bizovcu
Ratarko masa ljudi nije na našem forumu :(i vrijeme će pokazati da je to veliki hendikep 8)
 
R

Ratarko

Guest
Potpuno se slažem sa tobom jer meni bi bilo jako krivo da neki moj poznanik ali i nije bitno da je poznanik kupi MF traktor kod ORE i onda da proživi sve iste stvari kao i ja . Alternativa postoji , ne isplati se gubiti živce sa njima .
 
K

krx pozega

Guest
Evo jedan naš član je zainteresiran za taj 4455 i tako ga ja molim da kontaktira ove druge..ali bojim se da će ga sajam zeznit..upravo kao i mene...hej znaš da me taj sajam nekako podsjeća na ovo vrijeme pred izbore..puno obećanja a poslije izbora zna se šta.. :mrgreen: :roll: :( :blackeye
 
R

Ratarko

Guest
Ma daj reci tome čovjeku ako je zapatikao da mora biti MF traktor neka ga kupi od Zlatka iz Bizovca .
Kasnije neka nam plati piće :D ili neka bude glup kao i ja pa će čekati 61 dan ( do danas a još ih nema ) na obični filter goriva !
Dobro ne mora i njemu biti tako loše iskustvo ali samo da se zna koliko daleko seže njihova nesposobnost . Neću niti spominjati ostale stvari koje mi nisu napravili a obečali su jer ih ima pregršt ...
 
B

Bobo

Guest
krx pozega kaže:
Evo danas sam saznao par informacija vezano uz kupnju novih traktora baš ovdje kod nas u požeštini..čak tri komada su došla a da stvar bude ljepša baš mf....a napomenio bih samo da jedan od njih je 160ks jak i čovjek se bavi ratarrstvom na više od sto hektara i pogađate do sada je imao tj.još ih ima IMT 5105 te 5136...Bobo eto ti prilike ;) Neznam još ništa koji model,kako izgleda i to al bit će slika

Cekaj malo... Neoj mi reci da je ovaj Moj "Gospodin J. iz Milanovca" kupio MF-a ili ima jos netko dva IMT-a s kojima je radio zemlju??

Ako je to on, cudno mi nekako da se on na taj korak odlucio... A ako nije, trebao je ;)
 
K

krx pozega

Guest
Ma sve sam ja lijepo objasnio čovjeku..samo kažem kad ti dođeš na sajam sa namjerom za novi traktor,eto kao ja proljetos,a ne samo u razgledavanje pa ti fino tamo sjedneš u njega..pa ti oni fino svašta obećaju ajoš su generalni ili kakvi već zastupnici..pa tebi počnu sline curit..pa ti počmeš vadit već za kaparu...joj sav sam se naježio kad se sjetim ;) :D :blackeye ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh