• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

K

krx pozega

Guest
Bobo kaže:
krx pozega kaže:
Evo danas sam saznao par informacija vezano uz kupnju novih traktora baš ovdje kod nas u požeštini..čak tri komada su došla a da stvar bude ljepša baš mf....a napomenio bih samo da jedan od njih je 160ks jak i čovjek se bavi ratarrstvom na više od sto hektara i pogađate do sada je imao tj.još ih ima IMT 5105 te 5136...Bobo eto ti prilike ;) Neznam još ništa koji model,kako izgleda i to al bit će slika

Cekaj malo... Neoj mi reci da je ovaj Moj "Gospodin J. iz Milanovca" kupio MF-a ili ima jos netko dva IMT-a s kojima je radio zemlju??

Ako je to on, cudno mi nekako da se on na taj korak odlucio... A ako nije, trebao je ;)


Ma ne Bobo...Kelan iz Ramanovaca,Treštanovaca..sigurno ga znaš strojevi uvijek stoje vani a ima i onu prelijepu kuću

Bobo sram te bilo ti se još čudiš kao jel ima ko još da radi sa IMT pa skužit će ljudi da im bacamo vruće krofne.. ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, nisam znao da jos ima zaludjenika u IMT, pogotovo na tom kraju...

Vec sam se ponadao da se ovaj ide modernizirati... Steta...
 
K

krx pozega

Guest
Ma moraš znati kad ideš od eminovaca za kaptol ili vi uvijek idete preko Ovčara..uglavnom uvijek stoje sa desne strane dva velika imt godinama..samo mislim nestoje u koprivama ;)
 
B

bojance

Guest
Evo sta je clan Momo napisao
"Da li mi neko moze pomoci?Treba mi informacija za Torpedo RX120.Koji su mu nedostaci i sto mu se najcesce kvari?
Imao sam Torpeda 75 PS i kvario se kao lud!
Kakvo je stanje sa Torpedom RX 120?"
Nizam znao da se i Torpedo stalno kvari. Vi kazete da je to slucaj samo sa IMT-om a vidi sad ovo
 
Z

zrine892

Guest
bojance kaže:
Evo sta je clan Momo napisao
"Da li mi neko moze pomoci?Treba mi informacija za Torpedo RX120.Koji su mu nedostaci i sto mu se najcesce kvari?
Imao sam Torpeda 75 PS i kvario se kao lud!
Kakvo je stanje sa Torpedom RX 120?"
Nizam znao da se i Torpedo stalno kvari. Vi kazete da je to slucaj samo sa IMT-om a vidi sad ovo


tko ce ga znati sta je radio sa torpedom...hahaha ;) ;) ;) :lol: :lol: :lol: a eto vidis da sad opet uzima torpedo.???momo zna sta je traktor...
 
B

Bobo

Guest
Bojance, nemoj mi to raditi... opet ce poceti neke svadje i ode sve u 3 pi**e materine
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Bojance, nemoj mi to raditi... opet ce poceti neke svadje i ode sve u 3 pi**e materine

Neće bobo ... sasvim je u redu da netko napiše osobno iskustvo sa svojim traktorom ...ako mu se 75-ica kvarila non-stop zašto da ne napiše tako ? Ja bih ga još poružio zato što je bio tako paušalan , trebao je napisati što se kvarilo kada i na koji način da se netko pomogne oko toga i slično ...Druga stvar je kada ti napišeš da taj isti 75-ak ne može vući prikolicu a nemaš taj traktor ili ga u životu nisi vozio . Rekla - kazala stvari nam prave konfuziju na forumu a osobna iskustva nam samo pomažu bilo kakva on da jesu . Opet dajem svoj sud o tomu ali takav sam ... brbljav , zadnja mi je misao da se zapali nova vatra ...baš kako i ti bobo kažeš . PEACE
peace.gif
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bobo;ne razumijem zašto stalno toliko crniš 577 dv?čovjek kkoji radi u poljostroju mi je rekao da od imt-a valja jedino 549 dv i 577 dv... ako se već radi o IMT sa duplom vučom.
 
B

Bobo

Guest
Zato, jer im se jako kvare prednje vuce, a covijek koji radi u poljostroju, koliko vidim nije upoznat sa situacijom... Nije da sad vrijedjam ili nesto, ali cinjenica je da u IMT-u ugrajuju prednji most od 5136, a to nesto govori. Usput, to je vec treca vrsta prednje vuce koju ugradjuju na 577, a to bi samo po sebi trebal ogovoriti dovoljno...

pozdravi kolegu ;)

Meni je covijek koji radi u poljostroju proljetos rekao da IMT NIKADA u svom postojanju nije pravio 3x10" plug, malo je falilo da se pocnemo svadjat, jer ocito nema pojma sto prica... Toliko o njihovim zaposlenicima.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ok,nećemo započinjat prepirku...Za mene je sve to rekla kazala i uopće nije vrijedno pažnje.. živio,Bobo!
 
R

Ratarko

Guest
Abrkili , po pitanju prednje vuče na 577 traktoru nije rekla-kazala , istina je da ne valjaju baš kako bobo kaže .
Znam za to od davno ali nitko nije pitao za to do sada .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
U redu...Više vama vjerujem,ipak je ono trgovac hehe...ma ne bobo,nemoj me krivo shvatiti,ne želim se prepirati,ok? bolje ajmo na pivo,može još neko ako hoće.. hehe.
 
B

Bobo

Guest
No, covijek ne bi bio covijek da nije domisljat...

Nasli su ovdje otkrili da se poluosovine od nekog prastarog vojnog vozila mogu koristiti na 577 uz neke manje prepravke. Jedan ovdje je to napravio, i od onda nema problema.

Drugi pak covijek ima 577 novijeg godista, i pokvarila se jednom prednja vuca, popravio je, pukla mu drugi puta, popravio je, pukla mu treci puta, nabavio je obicni prednji most i namontirao ga, i vidio da ne moze bez prednje vuce raditi nista, te ju je opet popravio i vratio na traktor. Ne znam koliko ce ovaj puta drzati to popravljanje, no nesto mi govori da nece jos dugo...

To im je jednostavno boljka i gotovo, to cak i ja kazem, onda znas da to nije puko prepucavanje.
 
R

ratar

Guest
Re: IMT 549/ 542

dali neko moze reci koliko komresori na ovim traktorima oduzimaju snagu, 5-10 ks???

kako je najlakse izkljuciti ili izvaditi kompresor??
 
B

Bobo

Guest
IMT, ili na JD o kojem se razvezala prica?

Koliko znam da kompresor uzme otprilike od 3 do 5ks od snage motora...
 
Č

Čugi

Guest
Bobo mislio je na 549/542, pogledaj mu podnaslov poruke. I jeste od 3 do 5ks. Zato je dobro kad imaš mogućnost isključivanja kompresora, kao na Zetoru. :)
 
K

krx pozega

Guest
Ma dole na buretu napraviš ventil samo malo veći tako da zrak ne pišti previše kad je otvoren i nema opterećenja na klip komresora jer nije pod pritiskom...znači lupa na prazno i ne gubi traktor snagu...a ja sam inače taj ventil koristio kao izlaz na pravom tj stolnom kompresoru..za pištolje za punjenje guma sa barometrom,za šprice i to...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,172
krx pozega kaže:
Ma dole na buretu napraviš ventil samo malo veći tako da zrak ne pišti previše kad je otvoren i nema opterećenja na klip komresora jer nije pod pritiskom...znači lupa na prazno i ne gubi traktor snagu...

Nemam kompresor ni na jednom svojem traktoru (jer mi i netrebaju), no da imam, ja nebih napravio ovo što si ti rekel, već bi jedostavno na izlazu kompresora napravio T i jedan kuglasti ventil. Na jednoj strani T je odvod prema spremniku, a na drugoj ventil. Iza tog ventila odveo bih cijev u usisnu granu, na isto mjesto odakle kompresor uzima zrak.
Tak da imaš zapravo "isključivanje" kompresora rasterećenjem, a kad ti isti treba, samo zatvoriš ventil i sve funkcije ostaju aktivne (pumpanje ili zr. kočnice).
Ako se zr. kočnice uopće ne koriste, jednostavno bih skinuo cijeli sustav s traktora i prodal ga (ili eventualno napravio stacionarni kompresor od njega).
 

Najnoviji postovi

Na vrh