• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Servisni porirucnik kaze ovako:

Pritisak ulja pri maksimalnom broju okretaja motora i normalnoj radnoj temperaturi 2.1/4.5 bar
Pritisak pri minimalnom broju okretaja i normalnoj radnoj temperaturi 0.6 bar

Ulje je i moj trosio, to nije do IMT-a nego do IMR-a koji im isporucuje takve motore... Vecina IMR motora "sjedne" u prvih 500 radnih sati i nema potrosnje goriva, i sklopovi se razrade jedni s drugima tako da se tad i razvija naj veca snaga...

Nemojte mi reci da nista nikad vidjeli IMT traktor koji je poslije generalke bacao ulje na auspuh?? poslije 50-100 sati rada ne baci vise ni kapi. Zato se IMR motori trebaju uradjivati u laksim poslovima, voznji i tako, ne ga preoptrecivati posto peciznost izrade bas i nije naj finija.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
SVAKA CAST! Ja ovo za prednji most nisam ni primjetio... Kisa je padala u NS i nismo se puno nigdje zadrzavali osim na standu s kisobranima ;) Vidis, vidis... to je pohvalno sto su napravili ;)

I mjenjač je 10+2, to sam zaboravio, tako da ispada "stari 542" s gumama 11.2;)

http://www.imt.co.rs/Prospekti_traktori-PDF/IMT-539S.pdf

Ako se pogleda malo bolje, vidi se da je i komplet zadnji kraj od 542/549, poluge i kučište hidraulika i zatvorena je kabina straga koliko toliko.
Motor je M33/T isti kao što imaju stari 539,540,542.

Da zaključimo priću s novim IMT 539! To je zapravo stari IMT 542 s novom kabinom i haubom, hidrauličnim volanom, te 11.2 gumama! :)
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Vidi vraga!!! Nisam ni gledao prospekt...

Zbilja je to onda novi tip 542... Tako mi i treba kad ne gledam ;)

I nije m34 nego m33 ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
E sad ga jebi. Jel M33 ili M34?

539, 540, 542 nikad nisu imali M34.


Edit
Bobo pojasnio
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
A sta je onda imt 549 S , ako je imt 539 S imt 542 ? Kolika je mana to sto je na modelima koji imaju u oznaci slovo S to sto im je hauba i plafon od plastike ?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
jedno pitanje za poznavaoce imt-a. imam 539 iz 1972. traktor je moj djed kupio novog na velesajmu. i danas nesto u razgovoru sa starim on kaze meni da je taj traktor bio unikat,da je imao unutra po dijelovima zigove od mf-a, i noviju pumpu goriva kakvu do tad nisu jos poceli ugrađivati,da je bio ko neka vrsta prototipa jer se 539 poceo serijski proizvoditi tek nekoliko godina kasnije. pa sad me bas zanima da li je to istina.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
to mogu sutra. treba koji dio posebno poslikati? od onih dijelova sa zigom mf-a vjerojatno nema vise nista,jer je traktor imao dvije generalke,i sad treba trecu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,482
mene osobno zanima pumpa goriva, obje.......zadnji kraj, što piše na bloku sastrane kod ručice mjenjača.......ono 5-6 slika
 
B

Bobo

Guest
Ako imas plocicu na njamu zanitanu ispod volana s godinom proizvodnje i modelom, uslikaj i to... Za sad naj stariji 539 za koji znam ja 1977.g.

Tako je i jedan iz mog sela kupio 540 na sajmu u Novom Sadu i rekli su mu da je to prvi 540 s IMR motorom da bi ja tek prije dva-tri tjedna saznao da ih je bilo puno prije 1979.g.


Poslikaj cjeli traktor, isteraj ga na dvoriste, lijeva strana, desna strana i tako , detalji motora, tu pumpu sto spominjes i tako... Posebno se natpisna plocica interesira a i slika cjelog traktora.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ok,nema problema. stvarno me zacudilo to kaj mi je stari rekao. ja dosad nisam uopce obracao paznju,pa ga nisam ni uspoređivao s drugim 539 fergusonima. ovaj moj je najstariji i jedini 539 u selu,a i nisam strucnjak da vidim razliku. trazim po netu godinu pocetka proizvodnj imt-a 539 ali ne mogu naci.
 
B

Bobo

Guest
Sluzbeni podatak je da se 539 kakvog 99% nas ima poceo proizvoditi 1980.g. bila je i serija 1979 no to je bio 533 s motorom od 539...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
e,tocno tak je i stari reko,nek mu nađem 539 stariji od 1980. na motoru znam da pise imr, također i ispod sjedala gdje se ukljucuje kardan,a pumpa nije egzotika, to je novija rotaciona ili linijska,ne znam koja je bila starija,samo tad jos nije bila ugradivana na imt. ima susjed 540 staru liniju,mlađi je od mog 539,pa jos ima tu stariju pumpu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Samo daj slike motora, da na kraju nebi ispalo da je običan 533 u pitanju s naljepnicom od 539 ;)

A sta je onda imt 549 S , ako je imt 539 S imt 542 ? Kolika je mana to sto je na modelima koji imaju u oznaci slovo S to sto im je hauba i plafon od plastike ?

549S je isti traktor ko i 549 4WD, samo je ovaj s novom haubom i kabinom.

To što su im dijelovi od plastike nije nikakav problem niti mana, pa na ovim novim zapadnim traktorima su haube i kabine plastične :)
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako imas plocicu na njamu zanitanu ispod volana s godinom proizvodnje i modelom, uslikaj i to... Za sad naj stariji 539 za koji znam ja 1977.g.

Tako je i jedan iz mog sela kupio 540 na sajmu u Novom Sadu i rekli su mu da je to prvi 540 s IMR motorom da bi ja tek prije dva-tri tjedna saznao da ih je bilo puno prije 1979.g.


Poslikaj cjeli traktor, isteraj ga na dvoriste, lijeva strana, desna strana i tako , detalji motora, tu pumpu sto spominjes i tako... Posebno se natpisna plocica interesira a i slika cjelog traktora.
nisam cuo da 539 ima 77 godiste . kod nas su svi od 80god pa nadalje. e sad remont u dobanovcima je servisirao stare traktore pa je mogucnost drugacijih godista. komsija mi je imao 533 vodi se 84 god a na motoru jos stara grana sa leptirom za gas i stara pumpa. kupio ga je u dobanovcima kao totalno remontovan. e sad kako su tamo upisivali godista to je vec pitanje a dosta traktora je tu kupljeno ,ili das svoj krs doplatis i dobijes drugi ko nov , ili ti urade totalni remont
 
B

Bobo

Guest
Nisam ni ja do neki dan kad mi je kolega poslao ovu sliku:

yABx.jpg


Prvi broj u serijskom broju je godina proizvodnje "7" sto moze biti i '87 i '97 no kolega kaze da ima u selu par takvih traktora i da su 100% 1977...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nisam ni ja do neki dan kad mi je kolega poslao ovu sliku:

yABx.jpg


Prvi broj u serijskom broju je godina proizvodnje "7" sto moze biti i '87 i '97 no kolega kaze da ima u selu par takvih traktora i da su 100% 1977...

jedini pravi dokaz je racun prilikom kupovine i saobracajna dozvola.trebalo bi tu godiste da pise. sad moglo bi se proveriti po serijskom broju ali i to ko da proveri u imt. kod nas su vecinom tad masovno kupovali 539 znaci 80 pa nadalje. mada sve je moguce . ja sam video juga 1974 godiste a to nepostoji. prilikom zamene motora budale u supu su pisale sta je starije a motor bio iz zastave 74 god. njih nije interesovalo sto jugo nepostoji i problemi vlasnika posle
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,482
a ček, jel nisu imt-i izlazili bez brojeva, koji su se kucali pri prvoj registraciji ili tako nešto?????
 
Na vrh