• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
E točno takvog smo imali, mislim da je imao Perkins motor 4 cil.

Ja ga naravno nisam vidio jer je prodan 1981. god i kupljen nov IMT 540.
No po pričama mog oca mislim da traktor stoji dan danas u jednom štaglju relativno rasturen (polupan i pokraden) i da bi se prodao na kilu.
Neznam dal bi se to isplatilo sređivati, pogotovo zbog motora, nevjerujm da ima djelova za to. Možda da se ubaci motor od 539.:(wasntme):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ima dijelova za takve motore.

Tip 4.107
imgp0030jz.jpg


Tip Standard 23c
dsc04875k.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Farbarista

Novi član
Tu od
21 Srp 2012
Poruka
29
Točno kolega Lisnik motor je Standard 23C slika br.2. i naravno da ima dijelova samo se treba naručivati pošto kod nas u Hr nema!!! evo npr ovi dijelovi koštaju 1500kn za taj motor,a taj tvoj što spominješ mislim da bi se isplatilo samo ako je motor u relativno dobrom stanju da mu netreba puno da se oživi pozz


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Nekome ko bi si ga sam uređivao bi se splatilo uzet,naravno ak je mjenjač i hidraulika ispravna
Motor i limarija se lako sredi i nebi vjerojatno izašlo više nego kaj takav traktor dođe u voznom stanju a onda barem znaš kaj imaš kad ga sam slažeš
Barem sam ja takvog mišljenja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Točno kolega Lisnik motor je Standard 23C slika br.2. i naravno da ima dijelova samo se treba naručivati pošto kod nas u Hr nema!!! evo npr ovi dijelovi koštaju 1500kn za taj motor,a taj tvoj što spominješ mislim da bi se isplatilo samo ako je motor u relativno dobrom stanju da mu netreba puno da se oživi pozz

Dok se stari vrati doma možda odemo pogledat u kakvom je stanju taj traktor, pošto ga ja nisam vidio več sigurno 10 god. od zadnji puta.
 
B

Bobo

Guest
Zanimljivo, zanimljivo... Prvi traktor koji ja vidim da ima ITM odljevke... Vidjao sam IMT i MHF ali ITM nikada.

Ja vjerujem da je traktor originalnom stanju, lako vjerovatno neka "probna serija" pa da vide kako ce krajnji korisnik regairati na ovakav traktor u odnosu na 533 ili tako nesto. Moguce da su ih sklapali da isprobaju taj tip motora pa sta bude-bude...

Ovo bih rekao da je M33 a nikako DM33.

I zanima me kako ste s takvim zanjim gumama zadovoljni? Znam da su radijalne i da su dosta jeftinije od ostalih guma a kolega vulkanizer ih je imao na svom traktoru i ne moze prezaliti sti vise ne prodaju takve gume da si ih opet namontira...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
I meni se čini da bi bio M33 motor!

Gogo, daj pogledaj na glavi motora kak stoje dizne, dal stoje ravno ili su ukoso pod kutom??

Ako stoje ravno, onda je M33 motor!
Nevjerujem da je DM, pošto Dm motor nose traktori od 549 na dalje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
eh,kak da ja znam kak stoje dizne? jel se to da vidjeti ovak ili treba skidati rezervoar dolje ili slicno?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
samo pogledaš matice na lajtungima, ak je dolje 17 a gore 19, onda je m33, a ako je 17-17, onda je DM 33
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
radio sam kočnice na 560 blokiraju kad stisnem pedale do kraja,ljeva malo slabije vata,neznam dali bi trebale vatati prije,i kako ih podesiti da vataju istovremeno
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
eh,kak da ja znam kak stoje dizne? jel se to da vidjeti ovak ili treba skidati rezervoar dolje ili slicno?

Nemoras skidati rezervoar.Samo zaviri ispod.Prati polozaj dizni.


Motor M33
motorimt533539slika1197.jpg


Motor DM


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:
N

Nevjernik

Guest
Jel paše od 539 alanser stari tip na 533 da se s 533 stavi prvi dio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh