• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kako to lisnik sve objasni i potkrijepi slikama....:icon_thumright:
 
T

tuaregr10

Guest
I mjenjač je 10+2, to sam zaboravio, tako da ispada "stari 542" s gumama 11.2;)


Ako se pogleda malo bolje, vidi se da je i komplet zadnji kraj od 542/549, poluge i kučište hidraulika i zatvorena je kabina straga koliko toliko.
Motor je M33/T isti kao što imaju stari 539,540,542.

Da zaključimo priću s novim IMT 539! To je zapravo stari IMT 542 s novom kabinom i haubom, hidrauličnim volanom, te 11.2 gumama! :)

U tablici piše da su gume 12.4-28, a po slikama bi rekao 11.2, kao što si i ti napisao :icon_exclaim:?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma na slici su 11.2 gume, vjerojatno se može tražiti i s 12.4 gumam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Sad kad malo bolje pogledam, vidi se po ovima lancima koji se šerafe ne poluge hidruliak da je od 539....šteta, pa km je od mene.
 
B

Bobo

Guest
Bjezite od ovakve kuke... njoj teret opet drze samo ona 4 sarafa u trubi traktora i nista vise. kad ju skidas (smeta za oranje) moras i sajlu odvrtati (koja se inace montira na podnicu u kabini s desne strane (imaju rupe vec izbusene na kraju podnice) da bi se kuka skinula, pa muka s tim lancima i tako...

Komforna je svakako, tu nema govora, ali ili poluautomatska s krizem ili nikakva posto na poluautomatskoj naj vise tereta drze oni flahovi sto spajaju kriz i kuku te sam klin na krizu. Original flahovi se jedva mogu probusiti na velikoj stupnoj busilici (bio prisutan pri pokusaju) i jako su cvrsti tako da nema bojazni sto se tereta tice. ona 4 vijka sluze vise-manje da se kuka na klima naprijed-nazad i po meni je to naj bolje rjesenje od svih, bar sto se IMT kuka za jednoosovinske prikolice tice.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Jel paše od 539 alanser stari tip na 533 da se s 533 stavi prvi dio.

Potpuno su isti.Samo se mijenja prednje kuciste.Jedino treba pratiti koliko je kilovata.

snap20130203at000216.png

snap20130203at000355.png
 
L

ler

Guest
kuka

Bjezite od ovakve kuke... njoj teret opet drze samo ona 4 sarafa u trubi traktora i nista vise. kad ju skidas (smeta za oranje) moras i sajlu odvrtati (koja se inace montira na podnicu u kabini s desne strane (imaju rupe vec izbusene na kraju podnice) da bi se kuka skinula, pa muka s tim lancima i tako...

Komforna je svakako, tu nema govora, ali ili poluautomatska s krizem ili nikakva posto na poluautomatskoj naj vise tereta drze oni flahovi sto spajaju kriz i kuku te sam klin na krizu. Original flahovi se jedva mogu probusiti na velikoj stupnoj busilici (bio prisutan pri pokusaju) i jako su cvrsti tako da nema bojazni sto se tereta tice. ona 4 vijka sluze vise-manje da se kuka na klima naprijed-nazad i po meni je to naj bolje rjesenje od svih, bar sto se IMT kuka za jednoosovinske prikolice tice.

Bobo ovakvu sam kuku imao na traktoru IMT567 84 godina proizvodnje traktora i na njemu je bila takva kuka u oranju nisam imo nikakvih problema nisam nasjedao u odrezku ili brazdi što se tiče lanaca i podizanja kuke sve je bilo ok sajla i ručica kuke bila je sa lijeve strana to jeste na lijevome blatobranu u visini sjedala ili sica žao mi je kada sam prodao traktor što ju nisam skinio sada bi mi dobro došla preradio bi ju na svoj traktor koji sada posjedujem .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
radio sam kočnice na 560 blokiraju kad stisnem pedale do kraja,ljeva malo slabije vata,neznam dali bi trebale vatati prije,i kako ih podesiti da vataju istovremeno

Na cilindrima treba one vijke za štelanje odvrnuti što je više moguće da cilindar mora raditi što manji hod pa se time dobije visina pedale. Što se tiče istovremenosti kočenja treba isto naštelati na cilindrima. Pumpa kočnica posjeduje izjednačivač kočenja tako da bi trebalo prilično podjednako kočiti. Može biti i da je preveliki zazor između diskova koji bi isto utjecao na kvalitetu i istovremenost kočenja. Nadam se da pomaže.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Na cilindrima treba one vijke za štelanje odvrnuti što je više moguće da cilindar mora raditi što manji hod pa se time dobije visina pedale. Što se tiče istovremenosti kočenja treba isto naštelati na cilindrima. Pumpa kočnica posjeduje izjednačivač kočenja tako da bi trebalo prilično podjednako kočiti. Može biti i da je preveliki zazor između diskova koji bi isto utjecao na kvalitetu i istovremenost kočenja. Nadam se da pomaže.

hvala na odgovoru našo sam na netu priručnik za 560 i 558 sredio sam koči ko auto
 
B

Bobo

Guest
Nikakva bolest nije na IMT-u... to sto ja ovaj digao prasinu bez veze zbog pritiska ulja i ovi iz tvornice su veca budala nego on sam... RAKOVICA je lijepo propisala da je minimalni pritisak ulja u motoru 0.6 bar na ler gasu pri zagrijanom motoru!!! To sto netko ocito ne zna citati, a jbg, nije moj problem.

Uzmi bilo koji nov IMT koji nema "cager" vec lampicu i gledaj kako se kazaljka ponasa na leru... padne skroz u crveno, daj mu preko 500 okretaja i u zelenom je...

Ovo za hidraulike je OK i treba reklamirati ali tvrditi da taj motor nece dugo ako kazaljka uvijek nije u "zelenom" je tvdnja nepismenog covjeka i jos nepismenijih majstora koji taj motor idu mjenjati...



Ovo po pitanju gume nije nikako do traktora, nego do proizvodjaca gume i covjek je gumu dobio drugu il kako sam ja skuzio dvije ;)
 
N

Nevjernik

Guest
Najbolje da kupe traktor džaba i žale se onda neka si kupi zapadni za 50000 eura a ne za 10.
 
B

Bobo

Guest
Ova koljevka je vjesanjem utega postala osudjena na pucanje, pogotovo kod ovakvog "dase" koji se voli pokazivat "sta moj traktor moze"...

IO, da problem je u jednu ruku i u radnicima koji vise nemaju pojma sta rade... Veci problemi sezu puuuno vislje hijerarhijski ali jbg, radnik je taj koji naj..e
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nije ni kvaliteta materijala sta je nekad bila i sam si bobo reko da je tvoja koljevka ko svicarski sir iznutra!
 
B

Bobo

Guest
Tko garantira da su stare koljevke tipa kao i moja bolje odlijevane?? Nitko, stos je sto nema puno starih 549 s prednjim pogonom pa su i te novije koljevke durale duuuuuugo godina...
 

Najnoviji postovi

Na vrh