• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Onda kupi aluminijski trokut (nije baš Bog zna kaj, ali košta par kuna više od plastičnog) i ugradi ga unutar kabine.
Kod mene prolazi bez brige.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,263
Ja sam ga postavio tu, i od iza je pojačan sa limom sa prometnog znaka.

picture.php
[/IMG]
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Kupi trokut i ne skidaj ga. Svi traktori koji su sporiji od 30 km\h moraju imati trokut ili češ ko moj susjed platit kaznu i psovat sve po spisku. XD Ima budala kojima ne rade svjetla na traktoru i jos nemaju trokut.. ono -.-"
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Ma sve se može ugraditi, samo treba imati oko 3000 kn za gramera :)

Ja još uvjek nastojim održavati i krpariti original imt sjedalo i zadovoljan sam. ova nova sjedala po 400-500 kn nevaljaju baš ničemu

mislim da je gramer najeftiniji oko 3 a ima ih i po 8 tisuca
i sta je kolega napiso da ovi po 400kn nisu bas nest s tim se nebi slozio jel sam imo dve godine takav i nije nista udobniji org.imt ...

Ja bi radije uzel preko oglasnika staro, u donekle dobrom stanju, orginalno za 500 kuna i kupil na njega nove navlake pa nek izdrži još 10 godina

Zavisi sve koliko vremena godisnje ce tvoje stovano dupe provesti na njemu

Ako ste pravi šofer, mislim 80-90 kg pa na više, nemojte si kupovati ova jeftina sjedala po 400 kn, jer se budu raspala za godinu dana, ali ako ste tako 60-70 kg onda vam može i to poslužiti! :)

A cjene Gramera sam viđao od 500 do 1500 evrića :)

Hvala na nekoliko zanimljivih odg. :D

Neki od njih su pogodili problematiku ...od zadnjeg kraja do tezine :D

Ukoliko mozete navesti decidirano navesti neka sjedala koja se mogu ugraditi na imt 558 i imate osobnih iskustava sa njima...raspisite se.

@muha..u kojem cjenovnom rangu su nova sjedala koja su ekvivalent kvalitetiti original imt-a? Imas neku preporuku? Pokusati cu po oglasima,no ne znam kakva je ponuda..

Gramer ispada iz igre za sada..osim ako je isplativo kupiti polovan gramer..

Sto se gabarita vozaca tice...vozac je nesto visih i sirih gabarita ...sto vrijedi i za masu,pa je dobro da sjedalo izdrzi troznamenkasti broj kg...(mislim voziti i djecu..jel...na sjedalu :D )

U jednoj trgovini sam naisao na sjedalo cijene 650 kn...ali ne znam proizvodaca..
Uglavnom ..svaka je informacija dobrodosla...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Ja preporuke nemam nikakve za novo.
Imam jedno staro IMT-evo na raspolaganju i spreman sam ga nekome utopiti za malo veču cjenu od novoga kaj se nudi u večini dučana.
Naravno, pofarbano i obnovljeno kao novo.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa napravi nosač od koamda flaha na koji češ pričvrstiti trokutov nasač.
Ili trokut samo zatakni negdje iza sjedišta da se jasno vidi jer bitan je samo da ga kontrolor na tehničkom poslika, a kasnije trokut može visjet u garaži.

Ovo je kažnjivo, ako nemaš trokut, mora stalno bit gore. Ja sam na svojem složil tak da se samo natakne na komad flaha i to je to. Jadino kad idem u šumu ga skinem jer ga granje za cas polomi. Niš ne valjaju ti trokuti, da je od stakla bil bi cvršci :mad:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,263
@oliver Ide mali solidno s njom,to je laka freza,IMT ju nebi trebal kod mene osjetiti al moj ju osjeti kad je za generalku...freza bas i nije za na tvrdo jer počne ropati i skakati
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo je kažnjivo, ako nemaš trokut, mora stalno bit gore.

Neću uopće ovo komentirat! Bilo bi suvišno jer smo to več raspravili i došli do zaključka da nigdje u zakonu nije točno definirana uloga tog trokuta :)
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Hvala forumski prijatelji na brzim odgovorima. Sad je puno jasnije. Pozdrav iz Gorskog kotara ( navodno noćas sa snijegom )..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Negdje sam procital da taj trokut moraju imati vozila koja se krecu sporije od 30 kmh ...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni rečeno na tehničkom traktor koji ide manje od 40 km /h i nema prednje kočnice mora na lijevoj stranu imati trokut nakon tehničkog ga možeš skinuti, policajac kojeg sam pital je rekel da nemaju točne upute za trokut, u slučaju sudara neka osiguranja teže isplate štetu ako ni je bilo trokuta pa sad budi pametan ? Traktor je IMT 560 .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tako je, sve je to nedorečeno...znam samo da je trokut za traktore koji idu sporije od 40 km/h, te stoga na Same-u netreba, na velikom IMT-u je fiksno postavljen gore da nesmeta, a na malim IMT-ima ga obično nema jer samo smeta, a i traktori nejdu u promet često ko ovi veliki.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Opcenito o imt je malo utihnulo..pa da ozivimo malo...sa problemom!

Sto se sve moze pronaci kada se mijenjaju filteri to je prica za sebe.Ocito je potreban micro filter odmah pri ulijevanju goriva u rezervoar.
Uglavnom..traktor mi se zagusio (doslovno) i na filterima oko pola cm masti,crnila i inih dijelova "cistog eurodiesela- ulja obojenog plavom bojom".

Promijenio sam filtere,ocistio micro-filter na roto-pumpi za gorivo,ocistio crijeva...rezervoar nisam..
Ponasanje traktora je slijedece. Preko anlasera ne moze upaliti..cak niti ne baca dim na auspuh. Kod povlacenja drugim traktorom upali nakon 5,7 ili 10m. Tada radi..ali kada treba imati snage npr.povuci nesto ili se popeti u brijeg 10%-tni u najbrzoj brzini ne moze postici max.br.okretaja..ostaje na 2/3. 15% brijeg ne moze savladati u toj brzini,vec brzina manje (druga..radi se o imt 558)...sto je glupost jer ide u taj brijeg sa bilo kojim prikljuckom,a da ne gubi br.okretaja u normalnim okolnostima. Dakle,traktor gubi snagu pod opterecenjem i kada se ugasi dizne ili pumpa (ne znam strucne izraze pa molim savjet i ispravak) imaju zraka...
Sve je vise puta ozracivano..ali uvijek kada se ugasi nemoguce ga je upaliti anlaserom.

Ociscena su crijeva-neka su stavljena i nova..ac-pumpa je radila cca 60 sati otkada je kupljena..najvise 100 ako sam zaboravio brojati :D ...ali uzmimo i neka bude 100.

Traktor je radio u dva navrata vise od 2h..sa kretanjem i opterecenjem koje moze podnesti..
Ne znam da li je to dovoljno vremena da "izbaca" zrak koji je eventualno ostao u sustavu dovoda goriva...

Dakle..sto je problem? Sto jos cistiti,osim rezervoara? Gdje jos moze biti smeca?
Prije zastopavanja traktor je radio sasvim normalno.
Da li moze biti problem nesto drugo osim zastopavanja i da se motor tako ponasa??

Bila je slicna tema o tome - bio je zetor u pitanju..no prije dosta vremena..citao sam to..ali se neki detalji razlikuju ili se meni cini da se razlikuju.
Molim mehanicare i muhanicara :D za pomoc...jer ne znam vise sto prociscavati i "glancati" da gorivo dode u punu funkciju.
Situacija je hitna jer je potrebno zavrsiti sjetvu,pa vas molim ako imate i par minuta ..heeeelp ...
...cijenim vase vrijeme...pa ako ga imate molim pomoc.
Puno hvala.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Kada za ugasic i kad ga ides paliti ako vergla skroz jednako i ako nebaca nikakvi dim ima zraka negdije, vjerovatno vuce, bar je tako na mom imt 540 kad povuce zrak samo vergla skroz jednako al nema dima ni mrvice
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Meni to izgleda ko da nisi dobro namjestio gumene brtve na filterima pa povlači zrak i stvara probleme.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ili probaj opet zamijenit filtere,jel sam ja imo slucaj da su bili novi i da jedan nije valjo,zamijenio i od onda bez problema radilo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
@ Mister no, prodaj to. S tim traktorom stalno neki problemi od kad ja pamtim ........

Problem kaj neče upaliti odmah nakon gašenja je u tome kaj nisi dobro sastavil ventil (ili si pogubil neke djelove) kad si situ u Boš pumpi čistil.
Pitaj onoga dečka kaj je pri Šporcu delal da ti pomogne
 

Najnoviji postovi

Na vrh