• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nasi mehanicari su to rijetko viđali,ali tesko da se ikoji traktor u mom kraju toliko naradio kao taj 542...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Reduktor brze-spore, pretpostavljam, jer je on jedini planetar u IMT-ovoj getribi.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To ti je ovaj dio oznacen strelicom.Do njega mozes doci ako skines poklopac hidraulika.
i04458-kopija.jpg


Ispravan izgleda ovako.Crvena strelica reduktor brze-spore.Plava strelica vratilo gornjeg snopa zupcanika .
i01542-kopija.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Amortizer Tino, amortizer!

Opruga ima original za kupiti, to nije problem.


@brgud, od čega ti je to?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Ja sam ga koristi na sicu čini mi se "Priboj", na Zastavi 650 AD 81 godište, ali mi se čini da nije original od tog sica. Na njemu piše made in Belgium. Imam i onaj drugi originalni na tom sicu (ali taj sic je sad u vozilu), mogu ti sutra pogledati da li je isti kao ovaj ili ne. Inače na sicu Priboj je amortizer bio od "Agis" Ptuj.:8):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
A čemu sluzi taj amortizer? Meni sic radi kak treba i bez toga :s:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Amortizer služi za "amortiziranje", normalno na onom sicu gdje je montiran, a sic možeš staviti na bilo koje vozilo ili traktor (ako odgovara), i ako vozač želi uživati u vožnji, a ako ne onda jednostavno napuni jednu vreću slame i opet dobro.:icon_fU:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa vjerovatno da bi moglo ali s tim da se prepravi dizanje hidraulike jer ovako se nemoze postavit ta pumpa nigdje a i trebale bi onda jace gume naprijed i pitanje onda ostaje kako ce se ponasat pumpa jedino neku cijev pruzit po dnu traktora koja bi prenosila zadnji kardan :icon_eek: moglo bi ono samo se treba potrudit
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Tu je još jedan amortizer ali ovaj je jednoradni a onaj prethodni je dvoradni.

j5yvd8t2og9bleucnjcf.jpg


Evo ga to je taj sic, visina od klizača do sjedišta je 24 cm. :(yawn):

wgzg9rwvxsxthgnydqn.jpg
 
Posljednje uređivanje:

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
pa vjerovatno da bi moglo ali s tim da se prepravi dizanje hidraulike jer ovako se nemoze postavit ta pumpa nigdje a i trebale bi onda jace gume naprijed i pitanje onda ostaje kako ce se ponasat pumpa jedino neku cijev pruzit po dnu traktora koja bi prenosila zadnji kardan :icon_eek: moglo bi ono samo se treba potrudit


Pa to sam i mislil da se promijeni hidraulik, ali znači da je moguće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh